Tepelná izolace fasádní fasády: technologický výkon

Nepostradatelné atributy domova, kromě pohodlí, zůstávají teplo a pohodlí. Pokud je benevolentní atmosféra v domě vytvořena jeho obyvateli, zvukové a tepelně izolační vlastnosti přímo závisí na obkladovém materiálu. V moderní konstrukci je široce používán penoplex, což je pěnový polystyren. Tento materiál má vynikající vlastnosti a používá se pro izolaci fasád, podlah, stěn, stropů. Ve skutečnosti je jeho rozsah dostatečně rozsáhlý, aby mohl být použit ve stavebních pracích, při výstavbě budov, jám, bazénů apod. Podívejme se blíže na to, jaké typy penoplexu jsou, jak je fasáda izolována penoplexní technologií, stejně jako výhody a nevýhody tohoto obkladového materiálu.

Proces izolace fasády

Klasifikace penoplexu

Celkem existuje pět druhů materiálu, které se liší hustotou. Indikátor hustoty je nejdůležitější vlastností při volbě typu penoplexu, na kterém závisí pevnost povlaku. Níže uvedená tabulka pomůže pochopit, jaké jsou rozdíly mezi jednotlivými typy penoplexu:

\ t \ t
Název Ukazatel hustoty Třída hořlavostiOblast působnosti
Penoplex 31 C 28-30 kg /m3 T 4 - Izolace suterénu v počáteční fázi stavby - Izolace fasád, podlah, stropů, - Výstavba vodovodů a kanalizací v soukromém domě, - Výstavba bazénů, - Výstavba různých podzemních systémů: studny, nádrže pro akumulaci vody atd.
Penoplex 35 28-37 kg /m3 T 1 - Zahřívání zdí, - oteplování pater.
Penoplex 45 C 35-40 kg /m3 T 4 Používá se k ohřívání základu, který při používání zažívá extrémní zatížení v důsledku těžkých podlah.
Penoplex 45 38-45 kg /m3 G 4 Používá se pro stavbu bazénů, studní, vodovodů. Je to také vynikající tepelně odolný materiál, kterým jsou izolované stěny, stropy a fasády. Udržuje zatížení až 50 tun, takže je namontován jako základ pod podlahou.
Penoplex 75 40–53 kg /m3 G 1 Má úžasnou sílu, takže se používá pro stavbu přistávacích drah, přistávacích hangárů atd.

Penoplex 31 С

Penoplex 35

Penoplex 45 С

Penoplex 45

Penoplex 75

Nejčastěji se pro tepelnou izolaci fasády penoplexem, jejíž technologie nezpůsobuje potíže ani pro začátečníky, používá materiál kalibrů 31 C, 35, 45 C. Nyní se učíme jakK dispozici je postup pro instalaci pěnové pěny na přední straně domu.

Jak izolovat fasádu pěnovými plasty?

Tato příručka vám pomůže s instalací pěnové desky sami:

 • Nejdříve musíte provést vyrovnání nepravidelností fasády. K tomu můžete použít sádrové řešení nebo speciální obložení, která jsou přilepena k povrchu přední části domu. Vezměte prosím na vědomí, že po použití omítky s instalací penoplexu bude nutné vyčkat 3-4 týdny;

Proces lakování nepravidelností fasády omítkou

 • Postup montáže začíná upevněním základních profilů. To se provádí pomocí hmoždinek;

Jak vypadají hřebíky

 • Před měřením rozměrů fasády se nastříhají pěnové panely podle získaných rozměrů. Všimněte si, že okenní a dveřní otvory by měly být lepeny pouze celou deskou penoplexu;

Řezání penoplexu

 • Materiál je upevněn zespodu nahoru speciálním lepidlem pro obkladové materiály. Na povrch se ukázalo být hladké a čisté, mělo by být ošetřeno smirkovým papírem;

Upevnění pěnové pěny k lepidlu

 • Pro sušení destiček jsou povoleny tři dny, po kterých musí být ve středu a po stranách upevněny hřebíky.
 • Poslední fází je obložení fasády libovolným materiálem, který si vyberete. V této roli může být stromkámen, obklady, speciální fasádní panely z vláknitého cementu, stejně jako mnoho dalších typů.

Jak vidíme, izolace fasády technologií penoplex, kterou nyní znáte, není složitý proces, pro který bude zapotřebí minima úprav a dovedností.

Kalkulačka pro výpočet tloušťky izolace stěn pomocí Penoplexu

Mapa map pro stanovení požadované hodnoty odporu proti přenosu tepla

Výhody a nevýhody Penoplexu

Penoplex, stejně jako jakýkoli jiný materiál, má nejen výhody, ale také nevýhody. Zvažte je.

Výhody Penoplexu:

 • Má dobré tepelně izolační vlastnosti díky speciální výrobní technologii a jedinečnému složení;
 • Penoplex je materiál odolný vůči vlhkosti. Nepohlcuje vodu: naopak, když jsou v kontaktu s parami, složky penoplexu je odmítají;
 • Také materiál není náchylný k mechanickému poškození. Skutečnost, že obvyklý typ penoplexu s hustotou 28 kg /m3 může vydržet hmotnost 15 tun, hovoří sama za sebe;
 • Vzhledem k tomu, že materiál není zničen ultrafialovými paprsky, vlhkostí, mechanickým poškozením, jeho životnost je velmi dlouhá: není třeba jej vyměňovat po dobu asi 10-15 let.

Nevýhody Penoplexu:

Jedinou nevýhodou tohoto materiálu je jeho poměrně vysoká cena. Toto kritérium je však relativní, neboť na moderním trhu stavebních materiálůNelze najít silnější a trvanlivější výrobek než penoplex.

Tepelná izolace fasády technologie penoplex, která je uvedena výše, není obtížná, pokud jste obeznámeni s typy a vlastnostmi tohoto stavebního materiálu.

Závěry

 • Celkem existuje pět druhů penoplexu, z nichž tři jsou široce používány pro izolaci fasád;
 • Penoplex - těžký materiál, který vydrží zatížení až 50 tun;
 • Životnost materiálu je 10-15 let. Tyto indikátory jsou dvakrát nebo třikrát před trvanlivostí ostatních obkladových materiálů.

Video tutorial o technologii tepelné izolace fasády pomocí Penoplexu