Jak rozebrat pákovou baterii doma

V současné době jsou míchačky, jako například kohoutky na rybí kosti nebo kohoutky na stěnu, bezvýznamné, a ten nový nahradil starý - pákové baterie. Tato zařízení dokonale zapadají do moderního designu kuchyní nebo koupelen. Každý den získávají svou pákou jednopákové míchačky konvenční jeřáby z popředí, protože inovace instalatérských zařízení mají univerzální tělo s deskou sloužící jako páka, v samotném těle probíhá proces míchání teplé a studené vody. Vyrábí tyto kovové výrobky, keramiku, někdy z plastu. Ale navzdory dobré kvalitě se takové kohoutky také rozbijí. Jak rozebrat jednopákovou baterii a upevnit ji, budeme se podrobně zabývat v této recenzi.

Různé produkty

Z čeho se skládá míchačka?

Pákové baterie jsou novinkou v instalatérském průmyslu, univerzální kohoutky pro moderní kuchyni nebo vanu.

Pákové baterie

\ t

Každé zařízení má vlastnosti, které je třeba rozebrat, selhat, aby bylo možné přesně zjistit, jak opravit rozbitý kohoutek, je nutné pochopit typy samotného směšovače.

Počet zobrazení

Vyvinuly se dva typyjednopákové baterie.

 • Zařízení sférického typu. Hlavní částí a rysem této kategorie je kovová kulička umístěná v těle jeřábu s několika otvory. První slouží pro uvolňování studené vody, druhá pro horké a ve třetím oddělení míchání předchozích typů vody, čímž se vytváří smíšený proud. Předložená nádoba uvnitř kovové koule se nazývá "směšovací komora". Sedla - gumová těsnění, úzce spolupracují s vnitřní koulí.

Zařízení kulového typu

Pro zapnutí kohoutku se používá nastavovací tyč. Tato část reguluje průtok vody protékající otvory kovové koule, která je také zodpovědná za tlak. Například v případě, že se plocha kontaktních otvorů rozšíří, sníží se průtok vody a v opačném směru, jak se plocha zmenší, tlak se zvýší. Míchačka na míče díky svému preciznímu a promyšlenému designu jen zřídka zklame své majitele s rozbitím nebo nesrovnalostmi. Tento typ je nejoblíbenější.

Konstrukce kulového typu

 • Zařízení s konstrukcí nábojnice. Pokud se v předchozí formě použila kovová koule, pak se v tomto provedení nahradí vložkou se dvěma komplementárními keramickými deskami. Kazeta je rozdělena do několika částí: 1) Na dně jsou 3 otvory pro průtok vody; 2) Horní část slouží k míchání těchto tří částí.druhu. Systém takového mixéru spočívá ve vyrovnání jednoho z otvorů patrony ve spodní části desky s horní směšovací částí horního disku, přičemž při pohybu joysticku musí být obě části pevně spojeny. Aby se předešlo nepředvídaným problémům se směšovačem pomocí speciálních filtrů, chrání konstrukce před vniknutím pevných prvků.

Směšovač s konstrukcí nábojnice

Související článek:

Kuchyňské baterie s kohoutkem na pitnou vodu. Jak jsou tyto míchačky uspořádány? Kolik a jak si vybrat? Odpovědi ve speciální publikaci našeho portálu.

Jak rozebrat pákovou baterii: sled činností

Jak tedy funguje páková baterie? Podobnou otázku kladou mnozí, kteří nevědí, z čeho se koupelnová baterie skládá. Přístroj jeřábu podrobně analyzujeme na konkrétním příkladu.

Jak se demontuje jednopáková baterie

Zařízení typu disku se skládá z:

 • Držadla;
 • regulátor proudu;
 • Keramická patrona;
 • skořepiny;
 • Upevňovací držák;
 • Pružná tyč pro připojení vody.

Diskový jeřáb

Tabulka 1. Jak rozebrat pákovou baterii: sled činností

Obrázek Pracovní stupně
Nejdříve vezměte pahýly. Musí být vytaženypomocí šroubováku. Každá z nich má svou vlastní barvu, která usnadňuje určení požadované teploty vody.
Uvolníme joystick od sebe a tyč, která je zodpovědná za seřízení, vezměte malý křížový šroubovák a opatrně vyšroubujte šroub.
Dále pokračujte v odšroubování dílů. Nejprve odstraníme rukojeť připojenou k vodovodní baterii. Z horní desky joysticku odstraníme matice. První keramika a pak upnutí. Ten může být proveden s malými trychtýři, v tomto případě, aby nedošlo k poškození součásti, musíte jednat co nejpřesněji. Pokud jde o keramiku, v každém případě ji lze snadno odšroubovat bez jakýchkoliv potíží ručně.
Na konci získáme míchací disk. Výměna kazety probíhá pouze v případě úniku nebo jiných možných důvodů.
Nainstalujte bezpečnou kazetu na místo, ze kterého byla odstraněna stará opotřebovaná konstrukce. Pak sestavíme v opačném pořadí. Utáhněte šrouby, přidržte disk, použijte páku, namontujte šroub a na konci dokončete práce s nově namontovanými zástrčkami.

Opravená baterie

Když kupujete novou kazetu, uchopte starý disk, abyste přesně vybrali požadovanou položku, aby nedošlo k jejímu omylu v procesu demontáže a následné opravy.Vyberte si konstrukci ze silikonového materiálu, protože je spolehlivější.

Starý diskkazetové zařízení

Dále si promluvme o tom, jak rozebrat míchačku. Demontáž míče není o nic těžší než předchozí jeřáb. Je třeba vzít v úvahu, že v případě vážných problémů nebo chyb bude nutná úplná výměna směšovače. Například, pokud si všimnete, že vodní paprsek je zanedbatelný a slabý, když zapnete kohoutek, pak není čeho se obávat - to je častý problém, takže můžete sami opravit poškození demontáží mixéru. Nejčastější příčinou výše popsaného problému je obvyklé ucpání kohoutku.

Analýza kulového míchadla

Jak demontovat jednopákovou kulovou baterii, viz níže.

 • Demontujte matici ventilu v místě odtoku;
 • Vytáhněte vnitřek sítě, dobře ji umyjte;
 • Po umytí se vracíme a všechno opravujeme tak, jak tomu bylo dříve.

Demontujte matici ventilu v místě odtoku

Dalším problémem kulového kohoutu mohou být pryžová těsnění. Měly by být nahrazeny (již známým) šroubovákem a imbusovým klíčem.

Gumová těsnění

Sled prací:

 • Odšroubování namontovaného šroubu, demontáž páky;
 • Spojky umístěné uvnitř jsou odstraněny ze závitu, šroub je vyšroubován pomocí šroubováku. Někdy může nahromadit nečistoty, kvést, vyžadovat čištění.
 • Spolu s vyjmutím kuličky se odstraní těsnění a následná výměna za nové pryžové těsnění;
 • Po výměněvrátit míč na jeho správné místo. Posílíme nová těsnění plastovou maticí;
 • Páka, šroub upevněn zpět. Všechny provedené práce, otevření jeřábu. Pokud byla oprava úspěšná, voda již netěsní.

Odšroubování šroubu

Tipy, doporučení

 • Aby tyto dotazy nebyly vyhledávači napsány: „Jak rozebrat jednopákovou baterii“, je nutné zabránit jejímu hygienickému provedení. Za této podmínky budou výrobky z míče nebo joysticku fungovat dlouho bez neočekávaných poruch.
 • Při nákupu nových dílů vezměte s sebou staré díly jeřábu, abyste našli přesnou náhradu.
 • Zařízení pro vodovodní baterie vyžaduje přesný proces demontáže, montáže a opravy.Pokud se odchýlíme od přijatých pravidel oprav, dojde k tomu, že technologie vody bude zcela nevhodná.
 • Každý z popsaných druhů v článku má mnoho výhod, ačkoli design je odlišný, spolehlivost každého z nich je stejná, takže si nemusíte nosit mozek nad těmi, kteří dávají přednost. Vyberte si, každý z nich bude sloužit po dlouhou dobu s odpovídající péčí.

Nové díly

Závěry

 • Pákové jeřáby jsou nejziskovější a vysoce kvalitní;
 • Je-li pochopena jejich konstrukce, nebude obtížné demontovat a montovat jeřáby;
 • Pro dlouhodobé používání jeřábů je nutnémonitorovat a pečovat o zařízení uvnitř.

Kvalitní pákový jeřáb

Jak demontovat jednopákovou baterii v koupelně: video lekce

Toto video s podrobnými pokyny pro demontáž a montáž jednopákové baterie v koupelně může tento proces přesně a přesně vysvětlit. Když se podívám na vlastní oči, oprava bude mnohem rychlejší a správnější. Na mnoha video zdrojích dostanete velké množství užitečných video instrukcí, včetně toho, jak rozebrat baterii ve dvou ventilech typu koupelny. Užijte si sledování.