Vláknitá deska - co to je: velikost listu, tloušťka a cena podobného materiálu

Každý domácí umělec alespoň jednou v životě čelí nutnosti vyrovnat podlahy, stěny nebo strop. A otázkou není, jak to udělat, ale spíše jaký druh materiálu bude tato práce provedena. Samozřejmě můžete použít jiné plastové nebo sádrokartonové desky, ale tento materiál není vhodný pro podlahu. A tady to může přijít na pomoc dřevovláknité desky nebo dřevovláknité desky. V současné době se tento materiál stal velmi rozšířeným v důsledku široké škály velikostí a povlaků. Dnešní téma je tedy dřevovláknitá deska, co to je, rozměry plechu, tloušťka a cena tohoto materiálu na ruském trhu.

Všechny povrchové úpravy jsou přesně vyrobeny ze dřevovláknitých desek

A vzhledem k tomu nelze říci, že takový materiál má poněkud nízké náklady

.

Vláknitá deska - co to je: výhody a nevýhody dřevovláknitých desek

Dřevovláknitá deska je ve svém jádru dřevním odpadem. Mělo by být v něm uvedeno minimální množství lepidla, které hovoří o šetrnosti k životnímu prostředí. V závislosti na pokrytí, které je rozmanité, je někdy nemožné určit vzhledem, že se jedná o sololitu. Pouze obecným zdůvodněním zde nebude možné vystoupit, a proto je nutné ji podrobněji pochopit.

Při výrobě dřevovláknitých desek se při poměrně vysokých teplotách používá speciální způsob lisování vlhkých pilin za tepla s mírným přidáním lepidla.Proto nelze s přesností říci, jaký druh dřevovláknitého materiálu je. Na jedné straně je v tomto dřevu přítomno lepidlo a na druhé straně není tak hojné jako vDřevotříska (o tomto materiálu budeme mluvit i dnes).

Jedna věc je jistá. Fiberboard (MDF) je poměrně snadno instalovatelný materiál, který má hlukové a tepelné izolační vlastnosti. Ale první věci první.

Jaké odrůdy mají dřevovláknité desky a jak závisí síla na tloušťce

Pokud hovoříme o nákladech na takový stavební materiál, pak je jeho rozsah poměrně široký a závisí nejen na potahování desek, ale také na konstrukci. Faktem je, že DVP může být čtyř typů:

  • Měkká;
  • Polotuhá látka;
  • Tuhá látka;
  • Super tvrdé.

Tyto parametry určují rozsah dřevovláknité desky a její náklady. Proto si můžete koupit dřevovláknité desky za list 170 rublů a můžete najít za 2500 rublů.

To je to, co měkká deska vypadá jako izolace nebo zvuková izolace

Důležité informace!Tvrdost desky, kupodivu, je nepřímo úměrná její tloušťce. To znamená, že čím tlustší dřevovláknitá deska, tím měkčí, na rozdíl od jiných materiálů.

Měkká dřevovláknitá deska, její vlastnosti a vlastnosti

\ t

Tento materiál se nepoužívá pro dokončovací práce, protože má měkkou a porézní strukturu. Ale na druhé straně byla široce používána jako izolace a zvukový izolátor.Je široce požadováno vzhledem k absenci různých chemických složek, a proto je šetrný k životnímu prostředí.Jediná nevýhodalze nazvat úplnou nesnášenlivostí vůči vlhkosti. Když se mokrá deska okamžitě rozpadne.

Zajímavé!Docela podobné výrobky byly vyrobeny v 60. až 70. letech minulého století, ale po tomto období byl tento materiál téměř zapomenut. Široká výroba měkkých dřevovláknitých desek byla obnovena v roce 2011 a od té doby nabírá na síle.

Jako tepelný izolátor je dřevovláknitá deska vynikající v kvalitním i minerálním stavu, který se nejčastěji používá ve stavebnictví. To je důvod, proč mnozí odborníci věří, že v budoucnu bude dřevovláknitá deska zcela nahrazovat jiná topidla. Kromě toho nepochybné výhody zahrnují skutečnost, že obvyklá vlhkost, při které se člověk cítí pohodlně, je ideální pro takové desky. Současně, jak se snižuje, sololit začíná uvolňovat vlhkost, která se v ní nahromadila, čímž obnovuje rovnováhu.

Někdy je malován v různých barvách

Měkkou dřevovláknitou desku si můžete koupit v průměru 500-700 rublů. pro list 1200x2700x12mm.

Semi-Hard Fiberboard - jeho výhody a nevýhody

Tento materiál je již trvanlivější, i když se tloušťka neliší od měkkého materiálu.Mělo by být zřejmé, že se zvýšením pevnosti se snižuje tepelná a hluková izolační kapacita, a proto se její oblasti použití mírně liší.

Použijte polotuhou desku v nábytkářském průmyslu pro zásuvky, police a zadní stěny. Ona vícOdolnost vůči vlhkosti, spíše než měkká. Takové desky jako "NT" jsou označeny.

Pevné dřevovláknité desky a jejich vlastnosti

\ t

Odrůdy tvrdé dřevovláknité desky jsou poměrně rozsáhlé. V tomto případě se na ně vztahuje i předchozí, polopevný. Pokud mluvíme o značení takového materiálu, pak je jich dost. To je důvod, proč stojí za to zůstat na nich podrobněji.

. \ t
Značení Popis
T Plain bez povlaku
TC Přední strana je pokryta tenkou vrstvou dřeva
TP Čelní vrstva je natřena
T-SP Čelní vrstva je zbarvena dřevní buničinou
TB Nepovrchová deska odolná proti vlhkosti
T-CB Čelní vrstva je dřevo, zvyšuje se odolnost proti vlhkosti

Tyto desky se používají nejen v nábytkářském průmyslu, ale také při dokončovacích pracích.Například si můžete koupit bílou dřevovláknitou desku pro 300-400 rublů. (o velikosti 1220 × 2745 × 3,2 mm). Jak vidíte, cena tohoto materiálu je docela přijatelná.

A to je již superhvězdný výrobek, který může být položen na podlahu, aby se vyrovnal

DVP je super tvrdý a jak se liší od ostatních

Jiný druh pevné desky, který je označen:

  • CT - to znamená, že deska nemá žádný povlak;
  • CT-S - pokrytá tenkou vrstvou dřeva.

Hlavní výhoda takového materiálu v jeho. \ Tsílu. To je důvod, proč se používá pro dokončení podlahy. Obdobná dřevotřísková deska nalezla uplatnění v elektrotechnice.Faktem je, že má vysokou odolnost proti vlhkosti. A to spolu se svou pevností činí desku vynikající dielektrikou.

Sortiment laminovaných desek, které vedou oči

Laminovaná dřevovláknitá deska - její vlastnosti a použití

\ t

Takový materiál je zcela odolný vůči vlhkosti. Jeho přední část bez problémů přenáší praní i při použití čisticích prostředků na bázi gelu. Z tohoto důvodu je tato dřevovláknitá deska velmi rozšířená v oblasti dekorací interiérů. Výroba těchto desek je o něco složitější než obvyklý materiál a jejich náklady jsou o něco vyšší. A přesto se nesnižuje popularita laminovaných dřevovláknitých desek mezi dekorátory a domácími řemeslníky.

Co se týče barev, na regálech ruských stavebních prodejen je prezentován obrovský sortiment, a proto nebude obtížné vybrat ten správný pro každý interiér. Koupit laminované dřevovláknité desky o rozměru 2070 × 1830 × 6 mm může být od 700 do 900 rublů. v závislosti na regionu. Také v prodeji jsou panely tohoto materiálu. Takové velikosti vrstvené lepenky a ceny jsou průměrné. V závislosti na značce a kvalitě mohou být náklady vyšší. Někdy některé desky mohou dosáhnout 3000 rublů.

Rozdíl mezi DVP a DSP je jasně viditelný

Desky a dřevotřískové desky: rozdíl mezi těmito materiály

Ne každý zná rozdíl mezi dřevovláknitými deskami a dřevotřískovými deskami. Ve skutečnosti existuje mezi těmito materiály několik rozdílů. Za prvé je třeba chápat, že dřevotřísková deska je dřevotřísková deska, a proto je vyrobena z větších frakcí. V tomto případě jsou nezbytné obvyklé vazebné vlastnosti dřeva. Z tohoto důvodu je nutné přidávat různá syntetická lepidla. Samozřejmostí je, že dřevotřísková deska je odolnější vůči vlhkosti, ale jedná se o „dvojsečný meč“. V důsledku přidání lepidla ke kompozici se pružnost snižuje a hmotnost desky se zvyšuje, což při práci s ní nepřispívá k pohodlí.

Pokud přemýšlíte o tom, co je lepší - dřevotřískové desky nebo dřevovláknité desky, pak neexistuje jednoznačná odpověď. Vše záleží na rozsahu a přání mistra. Každý z těchto materiálů má své výhody a nevýhody. Jejich pokrytí však může být zcela identické.

Také někteří začínající řemeslníci se ptají na tuto otázku: Překližka ​​- je to dřevotřísková deska nebo dřevovláknitá deska? Mluvíme však o zcela odlišných materiálech. Pro výrobu překližky pomocí dřevěné dýhy, která je lepena ve vrstvách. Každý z nich je navíc kolmý na předchozí. Takový materiál je trvanlivější a těžší na výrobu. V důsledku toho náklady na list zároveň vyšší. Stejně tak je odolnost překližky vůči vlhkosti mnohem lepší.

Dřevotřísková deska jasně ukazuje hrubozrnnou strukturu frakcí

Související článek:

Odolná dřevotříska odolná proti vlhkosti : výhody a nevýhody, velikosti, průměrné ceny, recenze, tajemství správné instalace desek vlastními rukama a další užitečné tipy - přečtěte si naši recenzi.

Rozsahy dřevovláknitých desek a jejich závislost na tloušťce plechu

\ t

Jak již bylo zmíněno, tloušťka desky z dřevovláknitých desek hraje v oblasti použití významnou úlohu. Například, pro vnitřní stěny dekorace by neměly používat dřevotřískové desky 12 mm. Je to dost, a 3-4 mm. Pokud hovoříme o normách, je to 2745 × 1220 × 3,2 mm. Tloušťka může být samozřejmě různá, ale rozměry desky z dřevovláknité desky šířky a délky jsou právě takové.

To se však týká pouze listových materiálů. Nezapomeňte na panely pro interiérové ​​dekorace, stejně jako desky. Ale o tom budeme mluvit o něco později, a teď stojí za to zvážit všechny oblasti použití tohoto materiálu. Nejprve se podívejme na vnitřní stěny.

Zdá se - obyčejná dlaždice. Ale ne - jedná se o panely odolné proti vlhkosti z dřevovláknitých desek

Povrchová úprava stěnovými panely, deskami nebo plechy - což je výhodnější?

Nejběžnějším materiálem pro tuto práci jsou samozřejmě panely, které mohou být různé:

  • LDF - nejměkčí panel s hustotou 600-800 kg /m3 ;
  • MDF - trochu hustší a těžší. Jeho hustota je 750–950 kg /m3 ;
  • HDF je nejhustší a nejtěžší materiál (nad 950 kg /m3 ). Takové panely jsou nejvhodnější pro podlahu, i když mnoho z nich provádínástěnné dekorace.

Článek na toto téma:

Z tohoto článku se můžete dozvědět o MDF: co je to, důležité vlastnosti tohoto materiálu, jeho výhody oproti alternativním možnostem a mnoho dalších užitečných informací .
Důležité!Je třeba chápat, že náklady závisí také na hustotě. Z tohoto důvodu nemá smysl používat těžší materiály pro konečnou úpravu, například na chodbě. Tam bude dost a LDF panely.

Stěnové panely z podobného materiálu, které mnozí nerozlišují od panelů, jsou v dnešní době stále populárnější. Rozdíl je v tom, že jsou často odolné proti vlhkosti, mají o něco větší rozměry a jsou upevněny na vyrovnaný povrch pomocí lepidel. Dokončení listů - pro příliš dobré řešení. Jejich velikost a hmotnost přispívají k nepříjemnostem instalace.

Upevnění panelů od společnosti DVP se v ničem neliší od PVC. To znamená, že může být namontován na rám z dřevěného nebo kovového profilu a na různé lepicí podklady.Panely z laminované dřevovláknité desky pro stěny nevypadají horší než plastové, ale jsou mnohem odolnější vůči mechanickému poškození. Nezapomeňte, že dřevo - šetrný k životnímu prostředí materiál, což znamená, že je přijatelnější pro výzdobu uvnitř areálu.

Podívejme se, jak se tato práce provádí na příkladu pravidelné lodžie.

Tažná zařízenímontážní návod laminovaná dřevovláknitá deska na lodžii

\ t .
Ilustrace Opatření
V našem případě je lodžie již izolovaná a nyní je nutné bednu smontovat
Používáme dřevěné lamely. V případě, že místnost má vysokou vlhkost, měli byste použít kovový nebo plastový profil speciálně vyvinutý pro tento účel
K vyrovnání rámu můžete použít tenký penoplex
Nyní kontrolujeme pomocí montážní úrovně, jak plochá je kolejnice. Je-li to nutné, tahem za šroub nebo hřebík ho můžete přitáhnout blíže ke zdi, protože penoplex bude při tom nakloněn
Podobným způsobem sbíráme všechny bedny lodžie a nezapomínáme na svislé lamely. Vzdálenost mezi vodorovnou plochou by měla být 50-60 cm
Desky z dřevovláknitých desek začínáme s rohem. Ihned zkontrolujte úroveň tak, aby byla první správně nainstalována. Zbytek bude orientován na to
Upevněte šroubem na kolejnici. Skutečnost, že čepice bude viditelná - není děsivá. Následně zmizí.
Dále, pro upevnění zbývajících panelů budete potřebovat speciální držáky, nazývané „svorky“
Připevněte je ke kolejnici sešívačkou na konzolách podle obrázkuna příkladu
Je také možné namontovat na nehty. Mělo by být opatrné, aby nedošlo k poškození panelu kladivem, ale je zde trik
Běžné kleště lze použít tak, že se položí na hlavu hřebu
Následující panel je zasunut do drážky předchozího panelu a je stanoven podobně, s pomocí žadatele
V případě potřeby lze panel zkrátit běžnou elektrickou pilou nebo dokonce jednoduchou pilou
Klobouky samořezných šroubů, které zůstaly venku, se skryjí sklopným rohem. Šipky označují místo ohybu. Je připevněn k běžnému stavebnímu lepidlu
Po ohnutí rohu ho položíme na uzel panelů, zakryjeme všechny šrouby a pevně zatlačíme. Přebytečné lepidlo lze odstranit vlhkým hadříkem
A nakonec se ukázalo, že taková čistá zeď

Na základě těchto informací lze chápat, že vnitřní výzdoba stěn z desek z dřevovláknitých desek nevyžaduje žádné zvláštní znalosti ani zkušenosti. Takovou práci může provádět nezávisle každý domácí mistr. Samozřejmě, s výhradou péče a přesnosti.

Barva a struktura stěnových panelů z dřevovláknitých desek může být nejen „pod stromem“ nebo hladká monofonní. Proud je poměrně velký požadavek na prefabrikované výrobky s fotografickým tiskem, stejně jako strukturální, vyrobenépod přírodním kamenem nebo zdivem.

Chcete-li dosáhnout lepšího rozpočtu, můžete použít také desku nebo panel bez povlaku (označeno „T“). V tomto případě se po instalaci lepidlo přilepí na dřevovláknitou desku nebo natře.

Povrchová úprava podlahy a její použití pro tyto desky

Deska z dřevovláknitých desek se často používá k vyrovnání podlahy. Faktem je, že kromě toho, že náklady na tento materiál jsou nízké, má také relativně malou hmotnost, což umožňuje pracovat s ním i sám. Také v řezu je to docela jednoduché. Pravdou je, že odborníci v této věci nepřijdou ke společnému názoru, a proto každý používá pro tento účel nástroj, který je pro něj vhodný. Například někteří říkají, že je zapotřebí pila, jiní používají elektrickou skládačku a jiní používají běžnou pilou, zatímco jiní říkají, že potřebují pouze montážní nůž. Špatné v tomto sporu ne. Ve skutečnosti je každá z těchto metod sama o sobě dobrá a na každou z nich se budeme podrobněji zabývat později.

Ideální podlaha z dřevovláknité desky

A teď stojí za to hovořit o samotném materiálu. Nejpraktičtější je položit si na DVP s označením "ST" nebo "ST-S", které jsou superhard. S nátěrem bude deska nebo bez ní - bude záležet na přání mistra. Koneckonců, pokud máte v plánu další malování nebo položení na horní linoleum, tovární nátěr na cokoliv. Mnozí argumentují, že je to lepšípodlaha - dřevovláknitá deska nebo dřevotříska. Ale zde neexistuje jasná odpověď. Opět platí, že vše závisí na preferencích a touhách mistra.

Pokud si vezmete domy staré budovy, zejména v soukromém sektoru, podlaha v nich zanechá mnoho přání. Mezi nimi se objevují praskliny desek, ohyby a mezery. V tomto případě je nejlepším způsobem kladení linolea. V tomto případě je třeba propichovat hlouběji do nehtů a mírně ořezávat podlahy, je nutné překrýt mezery elastickým tmelem. Konečně můžete povrch vyrovnat umístěním sololitu pod linoleum na dřevěnou podlahu. Bude to nejlevnější a nejpohodlnější volba.

Pokud je však konečná úprava s takovým materiálem koncipována, pak pro tento účel existují speciální panely, které imitují parkety, které se také velmi snadno instalují.

A zde je uměle vyrostlý materiál. Elegantní

Vláknité desky pro stropy a některé detaily instalace

Pro montáž stropu z dřevovláknité desky lze použít stejné stěnové panely. Technologie bude zároveň zcela identická s obložením stěn. Pokud potřebujete více rozpočtu možnost opravy, je možné použít listy z dřevovláknité desky. Budou namontovány na stejném rámu. Jediná obtíž, kterou člověk může vykonávat, je nepravděpodobná.

Mnozí mají otázku - jak malovat dřevovláknité desky? Nejoptimálnější zde bude olej nebo nitro barva. I když je zvolen materiál odolný proti vlhkosti, bude dobře fungovat emulze vody.Ale stojí za topamatujte, že i ta nejdražší kamna se mohou přetvořit v důsledku nadměrné vlhkosti a vrátit ji do původního vzhledu.

Je také velmi vhodné, že pokud si vezmete takový materiál pro malování, není třeba jej kupovat s rezervou. Opravdu, kdykoliv si můžete koupit list dřevovláknité desky v každém obchodě, nevěnujte pozornost stínu.

Zdá se, že se jedná o přírodní kámen

Použití dřevovláknitých desek v jiných oblastech

Určitě každý viděl jiné výrobky z podobného materiálu. Není to jen nábytek, ale také různé dveře, krabice na nářadí nebo zeleninu a mnoho dalšího. Mnozí argumentují, že si můžete vyrobit domácí úly z dřevovláknité desky, i když to zkušení včelaři popírají. Podle nich dokonce i špatný druh dřeva a kapka lepidla může uškodit včelám. Ale nechejme tento rozhovor, protože Je to daleko od našeho současného tématu. Vraťme se zpátky do obydlí.

Takže dveře ze dřevovláknitých desek jsou dnes již poměrně běžné. Stále zůstali v kvalitě jak vstupu, tak interroomu v mnoha apartmánech. Ale hlavním problémem je, že když na ně něco dopadne, obvykle se objeví díra. A co dělat v tomto případě? Je možné změnit? Jak se ukázalo, ne. Nyní se pokusíme najít řešení podobného problému a zároveň pochopíme, jaké nuance mohou vzniknout při práci s takovým materiálem.

Je možné obnovit takové dveře

Vlastnostipráce s lisovanými dřevovláknitými deskami, jakož i jakékoli obtíže, které mohou vzniknout

Začněme s obnovou dveří. Koneckonců se může jednoduše opotřebovat, čas od času ztrácí svůj původní vzhled. V této práci není absolutně žádný problém. Je nutné pouze opatrně odstranit starou barvu ze dveří.

Důležité informace!Neužívejte velký brusný papír pro urychlení procesu. Musíte pochopit, že materiál je poměrně tenký. Proto potřebujeme menší.

Před nalepením sololitu na sololitu musíte odstranit zbývající prach z obou povrchů. Samotné lepení se provádí pomocí „tekutých nehtů“ aplikovaných „vlnou“ na vyčištěný povrch. V tomto případě musíte také projít obrysy starých dveří. Vrstva lepidla by neměla být silná.

Poté zbývá pouze přitlačit povrchy těsně k sobě. Bude možné použít dveře za hodinu, ale bude lepší počkat na požadovaný den. Stejným způsobem můžete vyřešit otázku, jak zapečetit díru ve dveřích z dřevovláknité desky, ale v tomto případě odborníci doporučují, abyste nejprve vyplnili otvor pěnou.

Takové problémy se často dějí

Důležité!Není potřeba hodně pěny. V opačném případě se mohou dveře během sušení rozdrcit zevnitř.

Další často se vyskytující otázka - je možné lepit tapetu na sololitu? Ve skutečnosti to bude docela dobrý výsledek pro tento materiál. Určitépříprava povrchu, aby se zabránilo peeling tapet v budoucnu. Příprava může být nejjednodušší - někteří doporučují pokrýt dřevovláknité desky lněným olejem. Ale přesto bude lepší začít plnit desky, po opření, dobře, před uvedením tapety znovu, naneste základní nátěr.

Dobře, pojďme se vrátit k otázce, jak doma řezat dřevovláknité desky. Jak již bylo zmíněno, existují 4 možnosti a každá z nich je dobrá svým způsobem. Pokud například použijete montážní nůž, prakticky neexistuje žádný odpad a elektrická skládačka vám umožňuje provádět všechny práce mnohokrát rychleji. To je důvod, proč, bez ohledu na nástroj, který si domácí mistr vybere, je hlavní věc, aby byl vhodný pro práci. Zbytek je sekundární.

Závislost ceny listu dřevovláknité desky na velikosti a tloušťce - stručný přehled

Pokud jde o náklady na materiál, velitel obvykle znamená srovnání různých typů a výrobců. To je to, co se nyní pokusíme udělat - zjistit, jak cena listu dřevovláknité desky závisí na velikosti a tloušťce s fotografickými příklady.

Foto Výrobce Rozměr, mm

Barva Náklady, rub.
Rusko 1220x2440x3,2 č. 150
Spojené státy americké 1220x2440x6 Cihla červená 2800
Rusko 1700х2745х3.2 č. 250
Rusko 2745x1700x3,2 Libovolný monofonní 300
Spojené státy 1220x2440x6 Bílá cihla 1600

Je tedy zřejmé, že rozdíly v cenách těchto výrobků jsou poměrně velké.

Standardní velikosti desek z dřevovláknitých desek - bez ohledu na to, zda jsou respektovány vždy

Jak již bylo možné z výše uvedené tabulky pochopit, rozměry DVP nejsou vždy standardní. Někdy můžete najít jiné rozměry. Ale zde je lepší zvolit tak, aby to nebylo nutné (pokud je to možné) řezat při pokládání - to je spíše nepohodlné.Je mnohem lepší, když se velikost desky z dřevovláknitých desek na šířku shoduje s polovinou, třetinou a možná celou šířkou místnosti nebo povrchu. V tomto případě můžete ušetřit spoustu času a úsilí při instalaci.

Co se týče takového parametru, jako je tloušťka desky z dřevovláknitých desek, zde, jak již bylo zmíněno, je volba poměrně velká. Proto si každý může vybrat, co potřebuje.

Tento druh levné deskové dekorace rozhodně nevypadá jako

Cena dřevovláknité desky na jeden list - na které ještě závisí

Náklady na takový materiál, jak již bylo zmíněno, mohou kromě tloušťky záviset na výrobci, povlaku a barvě, jakož i na hustotě. Z tohoto důvodu je nemožné přesně určit, jaký je list vláknité desky. Cena se může výrazně lišit. Ale stále se snažte v této věci zjistit podrobněji.

Například, kolik je ozdobený povlak z dřevovláknitých desek? Pokud budete mít domácí výrobce, to je asi 250 rublů. Pokud budeme věnovat pozornostdovážené desky, pak pro takový produkt bude muset zaplatit asi 1000 rublů.

Při plánování interiérové ​​výzdoby je také třeba přemýšlet o tom, zda může mistr domu provést všechny instalační práce vlastníma rukama. Pokud tomu tak není, pak bude třeba přidat náklady na desky z dřevovláknitých desek a platy profesionálů. Proto je vhodné předem spočítat všechny výdaje a přizpůsobit je opravnému rozpočtu. V takovém projektu byste měli uvést celkový počet dřevotřískových desek a jejich ceny, velikost hotových prostor a případné dodatečné náklady, které mohou vzniknout při výkonu práce.

Zajímavé řešení pro školku. Dřevovláknitá deska

Důležité rady!Pokud existuje volba mezi obyčejným nenatřeným materiálem a dražším materiálem, pak nemá cenu šetřit. Faktem je, že i přes vyšší cenu za laminovanou dřevotřískovou desku je výhodnější jej zakoupit. Koneckonců, když je třeba získat obvyklou barvu, ale nakonec to bude dražší, bude vypadat lépe a její životnost je mnohem delší.

Chcete-li shrnout

Obecně platí, že dřevotřísková deska pro vnitřní dekoraci dokonale zapadá. A dokonce i v místnostech s vysokou vlhkostí, jako je koupelna nebo koupelna, můžete zvolit vhodnou možnost. Kromě toho je cena dřevovláknitých desek poměrně přijatelná. A to vám umožní vytvořit velmi kvalitní a zároveň rozpočet dokončí. Hlavní věc v procesu instalace je dodržovat jednoduchá pravidla, která byla stanovena v článku a dělat všechnopečlivě a opatrně. Ačkoli tuto radu lze přičíst jakékoli práci. Doufáme, že informace byly pro někoho užitečné. V případě jakýchkoliv dotazů Vám rádi zodpovíme v diskusích k tomuto článku. Budeme vděční, pokud některý z domácích řemeslníků nahraje své fotografie podobné práce. Čekáme na vaši radu a připomínky. Na závěr navrhujeme sledovat krátké video.

Video: jak hladce řezat dřevovláknité desky