MDF - co to je, velikost listu, tloušťka a cena

Pro opravu jsou vybrány různé typy dokončovacích materiálů. Někdy je volba komplikována nedostatkem znalostí o vlastnostech konkrétního produktu. Dnes, HomeMyHome editory navrhují zjistit, co to je - MDF materiál, jak se používá v dekoraci, jaké jsou jeho vlastnosti. To pomůže rozhodnout, zda tyto produkty zakoupit, jak je použít pro opravy.

MDF je populární z nějakého důvodu

Jak se vyrábí MDF

AngličtinaVláknité desky se střední hustotou znamenají vláknitou desku se střední hustotou. Vzhledem k tomu, že materiál MDF je znám již od roku 1966 a v CIS se stal populárním v roce 1997.

Obecně se výroba podobá technologii dřevotřískových desek a dřevovláknitých desek z lisovaných třísek, avšak pevnost je dvakrát vyšší.

Jedná se o výrobky šetrné k životnímu prostředí, které nepoškozují naše zdraví

.

Proces vytváření je rozdělen do etap.

 1. Za prvé, připravte potřebné suroviny: potřebujete velké množství kulatých polen, zbavených kůry. Strojem jsou řezány na třísky, které jsou tříděny a promyty. Poté se zahřívá párou.
 2. Nyní připravuje vlákna. K tomu je materiál rozemlet v rafinéru. Mletý produkt je vázán ligninem a přírodními pryskyřicemi z ohřevu dřeva. Poté musí být materiál vysušen a odváděn ze vzduchové hmoty.
 3. Ve třetí etapě se vytvoří koberec a provede se jeho potlačení. Při práci používejte tvářecí stroj.
 4. Poté je hlavní lis spojen s prací, na které se bude pohybovat pás MDF. Bude se řezat pilou a ochlazovat asi 25 minut.

Na konci všech kroků je vyžadováno broušení panelů. Tímto způsobem se tloušťka vyrovná, získá se hladkost a zmizí vnější vady. Deska může být ihned odeslána k prodeji nebo upravena pomocí ozdobného obložení. Panely jsou lakované, laminované (PVC fólie), dýhované.

Příklad použití MDF: smalt na panelechdokonale zapadá do podmínek kuchyně a plní tak svou estetickou funkci

Výsledkem všech činností je získání trvanlivých výrobků, které se v důsledku poklesu teploty nezhoršují, nezkřivují ani nepraskávají.

Jak vypadá MDF, jaké jsou jeho výkonové charakteristiky, existují rozdíly podle typu

Panely MDF jsou široce používány všude. Zvažte, které výkonové charakteristiky materiálu přitahují pozornost. V jakých oblastech opravy a dekorace se používají?

Jak se panely MDF používají pro vnitřní povrchovou úpravu stěn

\ t

Panely MDF pro stěny jsou různých velikostí a tří typů. Jako dokončovací materiál se jedná o dobrou akvizici, protože se prostě nerozbije nebo neohne a stav desek zůstane po dlouhou dobu ve své původní podobě.

S takovými stěnami můžete provést dobrou opravu: jsou dobře lepené lepidlem ze dřeva nebo tekutými hřebíky

Panely mohou být regály, plechy a dlažby. Typ stojanu, který se nejčastěji používá pro snadnou instalaci: hřeben spadá do drážky.

Listy různých velikostí dávají možnost volby

Kachlový typ se podobá dlaždice, ale velké velikosti. Typy obkladů a regál.

Stěny mohou být dýhovány 3 mm vrstvou dýhy s imitací dřeva, laminované PVC fólií, což učiní interiér stylovým.

Fotografický tisk na MDF je pevně v módě. Pro ochranu vzoru je na desky nanesen akrylový lak

.

Můženajít desky s 3D efektem, který je stále novinkou. To je mnohem zajímavější než jednoduché malované panely, což vám umožní vytvořit originální design uvnitř.

Materiál pro strop a podlahu: Panely MDF

Pro stropní a podlahové desky jsou vhodné materiály vzhledem ke svým vlastnostem. Výše uvedená síla stojí za to dodat, že tato úprava přispívá k zvukové a zvukové izolaci.

Pokud přidáte speciální zvukotěsné materiály, pak v bytě bude skutečné ticho a tramp sousedů nahoře a hluk se stane jen pamětí

Elegantní vzhled

Dřevěný panel je ideální pro pokládku podkladů díky své vysoké pevnosti, dokonalé vyrovnanosti a odolnosti vůči teplotním extrémům.

Toto patro není ohroženo houbami a výskytem patogenů

Podlahová podlaha MDF

Malé rozptýlené frakce podstavce MDF a její vnější dekorativní úprava s papírem impregnovaným barvivem činí produkt přitažlivým pro konečnou úpravu výzdoby bydlení. Výrobní technologie nedovolí, aby se dekorační vrstva časem uvolňovala, protože se používá melaminový povlak.

Taková ochrana nedovolí, aby se vlhkost ani nečistoty nedostaly do podstavce. Je také odolný proti vyblednutí

Stává se módním používat bílou MDF lištu: na povrchu melaminu není prakticky žádné znečištění.

Lze zakoupit sokl MDF pro nátěry

Navzdory pozitivním vlastnostem takového dokončovacího materiálu je jeho nevýhodou křehkost: neodolává dostatečně mechanickému poškození.

Kuchyňská zástěra MDF

Je vhodné zvážit návrh na splnění kuchyňské zástěry z MDF. Za tímto účelem se obvykle získají laminované nebo dýhované verze, které promění kuchyňský prostor v elegantní místnost.

Použití MDF panelů pro kuchyň

Zástěru lze umístit až ke stropu, který vypadá velmi působivě

.

Tento materiál je bohužel hořlavý. Pokud se chcete chránit, měli byste zavřít zástěru za deskou s tvrzeným sklem.

Může být výběr zastaven na panelech se vzorem? Jedná se o rozpočtovou výzdobu, ale spíše nestabilní, pokud je obrázek vytištěn na filmu. A pokud byla aplikace provedena na akrylovém plastu s ochrannou vrstvou laku, pak taková zástěra vydrží déle. Alternativně může být vzor ukryt pod několika vrstvami laku, slinutým dohromady metodou „horkého obložení“.

Laminovaný parapet MDF

Parapet je vždy vystaven slunečnímu záření, v blízkosti otevřených oken, topných baterií. Proto je nutné použít vysoce kvalitní materiál pro stavbu, který nebude muset být leštěn a malován každý rok, aby se zachovala jeho estetika a kvalita. Laminovaný MDF je spolehlivý, dobrý vzhled, odolný proti opotřebení.

Můžete si objednat různé verze, náklady na někonstrukce nejsou příliš vysoké

Vnitřní dveře MDF

\ t

Takové výrobky z MDF jsou oblíbené, existují dva typy těchto konstrukcí: panel a štít.

Dveře panelů vypadají jako hladká, jednoduchá čepel, s ozdobnými vložkami nebo bez nich.

Rámec těchto výrobků je vyroben z masivního borovicového dřeva, umístěného po obvodu. Na horní části rámu jsou upevněny dvě desky MDF

.

Dutý prostor je vyplněn lepenkou nebo sololitu. Pokud je uvnitř mnoho buněk, je konstrukce lehká. Nazývá se mazonit. Nejsilnější a nejvážnější možnosti sestávají výhradně z MDF uvnitř.

Vnitřní dveře s obložením jsou kombinací pole kolem obvodu a vložek uprostřed.

MDF se položí na vrchol. Volné buňky uvnitř jsou uzavřeny skleněnými nebo MDF panely

Vně dveří jsou dýhy obloženy přírodní dýhou, ekoshponem, PVC fólií, laminátem nebo smaltem. V každém případě je vrchní nátěr lakem.

Použití MDF při výrobě nábytku

\ t

Nábytkové a nábytkové fasády jsou vyrobeny z MDF. Podle všech kritérií se jedná o vynikající materiál, kromě toho je zde možnost jemného zpracování a frézování, které na nábytku vytváří efektní tvary a prvky.

Byly získány originální výrobky s vysokou úrovní estetiky

Materiál je plast, takže můžete získat konvexní nebo konkávní čela nábytku z MDF, což by pro nápady designéra bylo skutečným nalezením.

Kuchyně MDF v PVC fólii jsou velmi moderní

Výhody a nevýhody MDF: existují pouze materiální výhody?

Výrobky jsou posuzovány komplexně, proto budeme diskutovat o výhodách a nevýhodách výrobků.

Profesionálové:

 • ekologičnost výrobku vzhledem k jeho výrobní technologii;
 • snadná instalace;
 • schopnost vytvářet jakýkoli design různými způsoby;
 • velký výběr dekorativního designu;
 • zvuková a tepelná izolace;
 • kompatibilita s jinými materiály pro konečnou úpravu.

Nevýhody:

 • špatné zpracování hran vede ke zhoršení výrobku, což činí MDF obzvláště nevhodným pro použití v místnostech s vysokou vlhkostí;
 • slabá odolnost proti mechanickému poškození, jako je náraz;
 • snadná hořlavost, která vyžaduje výdaje na ochranné materiály pro kabely a kabely.

Takže stojí za to zvážit klady a zápory, než půjdete koupit tento materiál.

Jaký je rozdíl mezi materiály: MDF, dřevotřískové desky, dřevotřískové desky

Výrobek nemá nic jiného než název: naučme se od sebe odlišovat různé výrobky. Vzhledem k tomu, že jména jsou odlišná, znamená to, že jejich vlastnosti jsou odlišné, a to je již vážná otázka ve věci opravárenských prací.

Rozdíl mezi běžným MDF a MDF odolným proti vlhkosti

Pokud jste chtěli dokončit koupelnu s MDF panely, pak byste měli zvolit možnost odolnost proti vlhkosti. Celkovým rozdílem v bilaterální laminaci je ochranana obou stranách.

Rozdíl bude patrný v ceně. Neměli byste pochybným výrobcům důvěřovat, slibnou kvalitu za málo peněz.

Rozdíl MDF od DSP

Zvažte rozdíl mezi DSP a MDF. Dřevotříska se vyrábí podobným způsobem, ale s přidáním pojiv. Je rozumné zjistit, co je lepší: dřevotřískové desky nebo MDF, s podobným způsobem výroby.

Dřevotřísková deska drží části, které jsou do ní přišroubovány, mnohem horší, a připevněné prvky často zmizí z nábytku: je malá radost, když vidíte, jak zmizely dveře skříňky v kuchyni. Opětovné upevnění chybějící části není možné, otvory lze snadno zlomit. MDF má vysokou hustotu, což odstraňuje takový problém.

MDF má vyšší hustotu než dřevotřísková deska

Významným rozdílem je také šetrnost k životnímu prostředí. Zdravotní péče by měla být vždy na prvním místě.

Co je lepší než MDF nebo laminovaná dřevotřísková deska pro nábytek

Vyvstává také otázka, jaký je rozdíl mezi MDF a dřevotřískovými deskami. Laminovaná dřevotřísková deska je dřevotřísková deska pokrytá laminovací vrstvou. To zlepšilo vlastnosti materiálu. Můžete si koupit hotovou verzi desky a za příjemnou cenu. Odolnost dřevotřískových desek proti vlhkosti je však stále nižší, protože v koupelně nebo v kuchyni není lepší tyto výrobky kupovat.

Ekologická šetrnost dřevotřískových desek je nízká, při nákupu je nutné studovat certifikáty kvality

Jak instalovat nástěnné panely MDF pro interiérové ​​dekorace

Nejběžnějším řešením pro konečnou úpravu tohoto materiálu je montáž na stěnu. Bude studovatnuance práce.

Jak upevnit MDF panely ke zdi na rámu

Stěnové panely mohou být připevněny k rámu svisle a vodorovně, protože je důležité umístit vodící lišty. Pokud je požadována vodorovná orientace, vodítka jsou nastavena do vertikální polohy a naopak.

Rám je upevněn na horní straně izolace a rozteč latě by měla být 500-600 mm.

Důležité!Je třeba zachovat přesnou vzdálenost mezi vodítky lišty!

Chcete-li nastavit přísnou vertikální, použijte olovnici pro horizontální úroveň budovy. Pokud je to možné, je lepší použít laserové zařízení, ale obvyklá bublina bude dělat.

Po označení označte vodítka, z nichž první by měla být instalována ve spoji rohu nebo podél povrchu podlahy.

Rám může být vyroben z kovu nebo dřeva. V každém případě musíte nejprve provést veškerou komunikaci, určit umístění zásuvek a přepínačů

Dřevěný rám je také praktický

Panely jsou vyříznuty a položeny s páskou a rohem, pak pomocí skládačky nebo pila prochází značkami. Panel je upevněn pomocí šroubů a na protilehlé straně v průsečíku s vodítky je třeba vložit svorky pro zajištění sponkami nebo hřebíky.

Hroty panelů jsou poháněny do drážky, která upevňuje desky samotné. Poslední panel v rohu je vyříznut, ale s mezerou 5 mm, a je upevněn šrouby přes desku.

Otvory provypínače a zásuvky vypnuty předem.

Montáž na lepidlo

Panely můžete instalovat na lepidlo, což je ještě jednodušší. Ale zahřát pokoj nebude úspěšný. Pro první desku je třeba vyplnit svislou nebo vodorovnou, v závislosti na orientaci panelů.

Lepidlo na tekuté nehty bude nejlepší

Před lepením musí být povrch stěn opatřen základním nátěrem. Lepidlo se aplikuje na zadní stranu, buď bod nebo vlnu. Podšívka pevně přitlačená ke zdi, pak musí být odtržena a ponechána po dobu 3-5 minut. Po uplynutí této doby je nutné dlaždici vrátit na své místo a podržet ji po dobu několika sekund, aby byla pevně držena.

Poradenství!Lepidlo je lepší aplikovat na 9-10 tkanin najednou, zatlačit a odtrhnout.

Jak instalovat MDF panely na podlahu a strop

Je to poměrně snadné instalovat na strop panelu, hlavní věc je, že povrch by se neměl rozpadat. Práce využívá tužku, rovinu, metr, pravítko, perforátor, šroubovák, nůžky na kov. Je nutné zakoupit profily, šrouby a závěsné díly, panely samotné, sokly, zátky, konektory.

 1. Sbírejte rám pomocí úrovně a udělejte značky na obvodu. Vzdálenost od stropu by měla být asi 5 cm.
 2. Zkontrolujte skryté zapojení pomocí speciálního zařízení.
 3. Spodní profil upevněte na hmoždinky nebo samořezné šrouby s roztečí upevňovacích prvků 400 mm.
 4. Nainstalujte stropní profil a umístěte jej na začátek s roztečí 400-600 mm. Připevněte stropní profil k přímému zavěšení šroubů.
 5. Připevněte panely ktechnologie trnovité drážky. První deska je upevněna šrouby. Montážní rozteč je asi 200 mm. Další dlaždice je vložena do drážky předchozí a upevněna klyimerem.

Práce probíhá poměrně rychle

Video: proces instalace panelů MDF

Proveďte opravu efektivně a správně, pak nebudete muset litovat a opakovat!