Oprava jednopokojového bytu: od fotografie po hotový interiér

Oprava jednopokojového bytu je vždy komplikována skutečností, že v něm je velmi málo místa a výsledkem by měla být přítomnost velkého počtu funkčních zón. Ne všichni lidé jsou dobře obeznámeni s designovými jemnostmi, zónovými pravidly a designovými službami jsou drahé a ne každý má příležitost přilákat profesionála. Z tohoto článku se dozvíte, jaké jsou principy přepracování malého bytu, studujte již realizované projekty, vezměte na vědomí některá tajemství proměny i malého prostoru na plnohodnotný a funkční domov. Renovace jednopokojového bytu je snadná, pokud víte, jaký by měl být výsledek.

Každý se bojí opravy, ale jeho výsledek mění život k lepšímu

Zásady plánování rozšíření jednopokojového bytu

Tato oblast má mimořádný význam a dispoziční řešení bytu. Někdo je vlastníkem 45 m² a někdo bude muset vytvořit komfort 27 m². Jednopokojové apartmány jsou dnes velmi oblíbené, jsou poměrně levné a v jejich zdech mohou volně existovat mladá rodina i jednotliví občané. Rozhodování o opravě, člověk sní o několika věcech současně:

 • funkčnost;
 • pohodlí;
 • styl;
 • pohodlí.

Dalším úkolem je vizuální a fyzický nárůst prostoru. Malá kuchyňka, koupelna, ve které je nemožné otočit se, úzká chodba - to vše je našim občanům známé.

"Khrushchevka" je příkladem domu s malými byty

Možnosti připojení balkonu a spíž

Jednou z možností rozšíření malého bytu je přistoupení balkonu . Tuto otázku lze také vyřešit odstraněním skladovací místnosti. Balkon jemísto, kde majitelé bytů ukládají zbytečné věci. Jen málo lidí z ní dělá útulný prostor pro rekreaci díky dlouhým zimám v naší zemi. Proto je přistoupení balkonu nebo lodžie skvělým nápadem pro rozšíření prostoru.

Možnost spojení balkonu s kuchyní

Důležité!Z technického hlediska není vždy možné zkombinovat balkon s jinou místností vzhledem k tomu, že balkon je nevytápěná místnost, která bude při kombinovaném zahrnutí do celkové plochy. Nicméně, můžete se pokusit udělat to, pokud takové přestavby ještě nebyly provedeny v domě.

Pokud v bytě bydlí ne více než dva lidé, spíž je pokoj, který majitelé prakticky nevyžadují. Samozřejmě můžete z ní udělat funkční šatnu. Další možností je zkombinovat spíž se sousední místností nebo ji rozšířit zmenšením prostoru chodby nebo jiné sousední místnosti.

Obvaz - sen každé mladé dívky

Spíž má menší stavební a hygienické požadavky. Je to atraktivní objekt pro přestavbu. Pokud není prostor pro pracovní prostor v jednopokojovém bytě, můžete mírně rozšířit skladovací prostor a učinit z něj plnohodnotnou skříňku.

Pohled odborníka
Jaroslav Galaiko
Vedoucí projektant a vedoucí studia Ecologica Interiors
Položit otázku\ t
„Prostory zvažoványnebytové, pokud neexistují zdroje přirozeného světla. Kabinet bude muset být vybaven tak, aby se světlo z oken dostalo sem. V opačném případě státní orgány dokumenty odmítnou. “

Skříň vybavená na lodžii

Kombinace koupelny

Samostatná koupelna v malém bytě je velkým problémem. Jeho plocha je velmi malá, zatímco prostor koupelny je zkrácen. Argumentovat o eleganci a pohodlí koupelny není nutné, pokud se nachází na 2 m2 . Velmi často existuje myšlenka spojit tyto dvě sousední místnosti, aby se zvětšil prostor.

Výhody kombinování jsou:

 • majitel bytu šetří na čelní straně jedné ze stěn, která bude odstraněna, jakož i na nákup jednoho dveří ;
 • schopnost zvětšit prostor a umístit všechny nezbytné prvky.

Nyní můžete udělat vše podle svých představ a také vytvořit komunikační systém. Nezapomeňte, že demontáž stěny povede k dodatečným nákladům na dokumentární design.

Po demolici vnitřní příčky

uložte prostor pro uložení dveří do bloků.

Kombinovaná koupelna je vhodná pouze pro jednopokojové byty, ve kterých bydlí ne více než dva lidé.

Související článek:

Uspořádání interiéru a fotografiestudio apartments ve stylu: podkroví, hi-tech, klasika, pop art, Provence, moderní styl, stejně jako klady a zápory studiových apartmánů, základní techniky zón - přečtěte si publikaci.

Územní prostor ateliéru během opravy v jednom pokoji Chruščov

Studiové apartmány mají nejčastěji obdélníkové uspořádání a při opravě vyžadují vizuální úpravu prostoru. V opačném případě obdrží majitel jednu velkou místnost s lůžkem, kuchyňským nábytkem a stolem.

Studio typu Standard

Aby se jednopokojový byt v „Chruščově“ stal pohodlným a funkčním, bude to vyžadovat mnoho úsilí. Při umístění do plnohodnotného prostoru na spaní bude nutné tento prostor izolovat pomocí oddílů. Stejná technika funguje ve vztahu k kuchyňskému prostoru. Technické vlastnosti příček závisí na počtu obyvatel v bytě. Návrháři radí používat několik zonovacích technik najednou, aby nedošlo k přetížení prostoru:

 • zónování pomocí kusu nábytku;
 • instalace plnohodnotného oddílu;
 • montáž tyče;
 • zónování pomocí barev (například použití různých tapet pro různé zóny).

Je důležité zvolit rozsah barev takovým způsobem, aby se nesnížil prostor a nezměnil se na dětský koutek svzpoura barev.

Územní barevné provedení, kde dělící přepážkou je také dvouplášťový strop s půdními svítidly

Úloha oddílu může provádět:

 • regály ;
 • knihovna nebo jiná skříň;
 • sádrokartonové lišty;
 • bar;
 • tabulka žen ;
 • dekorativní prvek.

Konstrukce je vybrána v souladu s stylem místnosti.

Dřevěná přepážka s uzamykatelnými žaluziemi

Související článek:

Při pořádání bytů jsou populární populární příčky pro územní prostor. V tomto přehledu uvádíme příklady dobře provedeného rozdělení prostoru.

Nuances vývoje plánu pro jednopokojový byt, když je přeměněn na dvoupokojový byt

S nárůstem rodinných příslušníků stojí za to zvážit, jak vytvořit jednopokojový dvoupokojový apartmán z jednopokojového bytu. To je možné, pokud to oblast dovolí. Postupem času se rodina rozrůstá a někdy chcete skutečně odejít do důchodu v jednom z pokojů nebo vytvořit plnohodnotnou školku pro děti. Důvody pro změnu jedné velké místnosti na dvě masové.

Varianta plánu dvoupokojového bytu, který byl dříve jednopokojovým

Základem by měl být projekt jednopokojového bytu. Je to odzačíná pracovat na pracovním plánu. Oddělení několika možností:

 • plnohodnotnou cihlovou přepážku nebo z jiného dostupného materiálu (ideálně, pokud plocha zdrojové místnosti je nejméně 25 m2 );
 • zrcadlové přepážky od stropu k podlaze s posuvnými dveřmi umožňují zcela izolovat jednu místnost od druhé bez koordinace s orgány dohledu a zrcadla dodávají světlo do bytu;
 • minimalizuje prostor chodby a oddělení pomocí posuvných dveří.

Takové posuvné dveře vypadají jednoduše a elegantně

Další odvážná volba pro ty, kteří mají vysoký strop v jednopokojovém bytě (3 ma výše): vytvoření kotviště v mezaninu. Pod ní dokonale zapadá pracovní plocha nebo pohodlná pohovka. Pokud nemáte fantazie, můžete snadno přijít s něčím vlastním.

Poloha v mezipatře a vestavěném nábytku

Pamatujte si, že pokud jsou stěny horší, nemusí být uplatňovány, což znamená, že nemusíte přeplatit.

Stavební materiály pro povrchovou úpravu jednopokojového bytu

Dnešní stavební trh nabízí kupujícímu velké množství materiálů pro výzdobu. Člověk bez zkušeností se snadno ztratí. Základním principem dokončování je brát v úvahu skutečnost, že prostor je malý a dělat vše pro jeho vizuální vizualizaci. Jednopokojový apartmán je několik zón, které majitel může snadno dokončitdle vlastního uvážení kombinovat materiály stěn, podlahy a stropu. Měla by být zachována jednotná stylistika obecného otevřeného prostoru.

Bílá barva opticky zvětšuje prostor

Strop a podlaha, tapety na pokoj v jednopokojovém apartmánu - foto

Obývací pokoj je místem v jednopokojovém bytě, kde obyvatelé tráví nejvíce času. Zde by mělo být vše na pohled příjemné. Začněme od stropu. Nejoblíbenější moderní materiály dnes jsou:

Dokončování stropu tapetami a pěnovými panely se postupně stává minulostí. Pamatujte, že polystyren je nebezpečný materiál, dobře hoří. Při výběru barevného stropu se ujistěte, že nepřetěžuje místnost a je kombinován se stěnami a podlahou. Pomocí vícevrstvého stropu lze prostor rozdělit do zón.

Vícevrstvý zavěšený strop - bestseller

Při výběru tapet je třeba věnovat pozornost nejen jejich kvalitě, ale také jejich designu.

Pohled odborníka
Jaroslav Galaiko
Olověný designér a vedoucí studia Ecologica Interiors
Položit otázku\ t
"Temné tapety budou vizuálně zužovat prostor a světelné budou expandovat."

Dokončení jednopokojového bytu nevyžadujeproblémy s designem. Vyvarujte se nadměrných čar, velkých barev. Pokud chcete vytvořit tmavou barvu, přehrajte na kontrast. Pokud je to možné, je obecně vhodné vyhnout se vzorům a geometrii. Pokoje v malé oblasti vítají jednoduchost a minimalismus. Dobrým příkladem je skandinávský styl nebo provence, kterou milují mladé dámy.

Místnost ve skandinávském slohu

V malých bytech není třeba upozorňovat na podlahu. Dekorace by měla být jednoduchá a elegantní. Zastavte svou volbu na:

Barva hraje důležitou roli. Tmavá podlaha bude vypadat méně výhodná.

Jak si vybrat stavební materiály pro chodbu

Existuje několik populárních interiérů:

Při výběru stojí za to připomenout, že je to vstupní hala, která sbírá všechny nečistoty, které majitelé bytů přinášejí z ulice. Čím jasnější jsou stěny, tím těžší je starat se o ně a udržet si jejich vzhled. Při výběru materiálů si všimněte, že:

 • se neoblékaly rychle;
 • odolávají mechanickému namáhání;
 • byly odolné proti vlhkosti;
 • se snadno zbaví nečistot;
 • bylo pro zdraví bezpečné.

Související článek:

Dokončení chodby ozdobným kamenem a tapetou. V této publikaci se budeme zabývat obtížemi, s nimiž se při provádění této práce může setkat, jaké materiály použít a jak správně kombinovat dekorativní kámen s jinými materiály.

Jak vyzdobit kuchyni

Kuchyň je speciálním místem pro hostesku. Jeho konečná úprava je brána velmi vážně. Hlavním materiálem pro obložení stěn je keramická dlažba. Tapeta je nejméně praktickou možností.

Územní a dokončovací práce

Moderní dlažba je nejen praktická a pohodlná, ale může být i skvělým řešením. Tento materiál se liší designem, velikostí dlaždic, texturou. Hrubé dlaždice jsou dobré pro kuchyně, je snazší se o ně starat. Další praktickou možností pro konečnou úpravu je dekorativní omítka. Ona může být dána jakýkoliv druh a barva, lakované, a pak otřel vlhkým hadříkem.

Povrchová úprava přírodním kamenem je drahá varianta, ale vypadá impozantně. Podlaha je standardně kachlová, protože je snadnější se o ni starat. Laminát může být také použit pro kuchyně, ale tento materiál se bojí vody.

Související článek:

Interiér kuchyně v moderním stylu. Módní trendy, fotografické příklady od profesionálních návrhářů a doporučení k výběru nábytku a dekorace - v našem materiálu.

Co je lepší pro podlahu, stěny a strop v koupelně a WC

Než začnete provádět opravy, doporučujeme vám maximálně uvolnit prostor přesunutím vodovodního potrubí blíže ke stěně. Často je vhodné skrýt je ve zdech a zapomenout na opravy po celá desetiletí. Je důležité, aby měl materiál vysokou kvalitu. Dalším krokem je výběr mezi vanou a sprchovým koutem, jakož i akvizicí všech instalatérských prvků.

Doplňková varianta kombinovaná koupelna v malém bytě

Ideální volba pro dokončení zdí a podlahy v koupelně byla dlaždice. V současné době existuje spousta variant jeho designu, není zde mnoho různých kombinací designu. Ona se nebojí vlhkosti, snadno se čistí. Pro pot olka se doporučuje použít napínací materiál nebo sádrokarton. Ten se bojí vody, ale dokonale odolává působení páry a vlhkého vzduchu.

Související článek:

Interiér koupelny je kombinován s toaletou. Samostatná publikace poskytuje informace o řádné přestavbě koupelny a úspěšných příkladech interiéru.

Postup oprav

Poté, co si člověk koupil byt v novém domě nebo se rozhodl provést hlavní opravy, uvažuje o tom, kde začít pracovat. Řekni o kterémsekvence je třeba manipulovat tak, aby nic nebylo přepracováno:

Před zahájením práce tvoří návrh projektu, vytvoří vizuální uspořádání, pečlivě zváží barevné schéma. Začněte pracovat s dokončením koupelny, pak pokračujte do chodby, kuchyně a teprve na konci pokračujte do obývacího pokoje.

Neměli byste pracovat bez pečlivého plánování a rozpočtování

Návrhy interiérů pro jednopokojový byt

Existuje mnoho možností, jak opravit jednopokojový byt. Podrobný je přístup k realizaci plánu. Přemýšlejte o všech detailech, včetně těch malých: světla, barev, nábytku a výzdoby. V interiéru je vše důležité do nejmenšího detailu. Níže uvádíme fotografii opravy jednopokojových bytů o rozloze 37 m² a větší plochy, aby čtenář mohl najít zajímavýmožnost.

Výběr barevného provedení

Nejdůležitějším konstrukčním prvkem je barva. V malých bytech hraje klíčovou roli. Jak jsme řekli dříve, neměli byste přehánět v případě studií, malých místností, úzkých chodeb.

Pokud je cílem rozšíření prostoru na maximum, použijte bílé nebo béžové, stejně jako zrcadla. Potřebujete jasný přízvuk? Je to jednoduché: světlé detaily, zeleň na parapetech, světlá pohovka nebo obraz na zdi.

Dekor jednopokojového bytu

Dekor - to je to, co by mělo dát místnosti lehkost a vzdušnost. Minimalizujte jasné akcenty.

Zelení jako výzdoba

Při zhotovování dekorace dbejte na to, aby všechny prvky v místnosti odpovídaly barvě a myšlence. Měli by dodržovat jeden styl. Pokud v místnosti chybí lesk, zaostřete na bílé vázy, světlé fotografie pod sklem v rámečku.

Jak zařídit nábytek v jednopokojovém apartmánu

Dokonce i malý prostor bude vypadat harmonicky, budou-li všechny věci v něm ležet na jejich místech. To znamená, že byt má dostatek úložného prostoru. Jak vybavit jednopokojový byt nábytkem, aby nedošlo k přetížení prostoru? Pro malé prostory by měl být mobilní : rozkládací pohovka, židle, prádelník, který lze použít jako stůl.

Nenoste podlahový nábytek násilím. Čím větší je prostor, tím větší místnost vypadá. Pokud jsou stěny světlé,nábytek musí splňovat.

Výběr osvětlení

\ t

Problém osvětlení se řeší dlouho před začátkem vymalování. Jedno pravidlo zde funguje: v malém uzavřeném prostoru by mělo být hodně světla. Nebojte se experimentovat s vestavěnými lampami, zejména s otočnými. Konstrukce skříně by měla odpovídat celkovému stylu místnosti.

Designová lampa v malém bytě

Foto: oprava jednopokojového bytu, design profesionálů

Návrhář z Litvy Ambrazienė Audrone snadno přeměnil jednopokojový byt na dvoupokojový byt a přidal k projektu zrcadlové příčky a oddělil prostor ložnice. Tento projekt a další nápady metropolitních odborníků jsou prezentovány na fotografii.


Související článek:

Interiéry bytů v moderním stylu. V tomto článku se podíváme na to, co je v moderním interiéru, jaké směry stylu existují na příkladu fotografie a videa.

Foto: jak vybavit jednopokojový apartmán levně

\ t

Chcete-li zapadnout do určitého rozpočtu a neztratit kvalitu, budete muset věnovat pozornost jednodušším materiálům. Kámen může být nahrazen obklady, dřevo - plast. Místo parketových podlah položte laminátové podlahy, které budou sloužit i po mnoho let.Minimalismus je něco, od čeho se dá odtrhnout.

Fotografie interiérů jednopokojových apartmánů v moderním stylu

Moderní styl v sobě spojuje mnoho konstrukčních rozhodnutí. Prostor pro fantazii!Podle doporučení odborníků je snadné vytvořit designové řešení pro malý byt. Bude to útulný prostor pro malou rodinu. Máte-li jakékoli dotazy, zeptejte se jich v komentářích.

Video: oprava jednopokojového bytu