Deska pro koupelnu pod umyvadlem - správná volba

Koupelnová pracovní deska pod dřezem je poměrně nový směr návrhu. To je diktováno komfortem a praktičností. Pro umyvadlo je získána celá skříň, ve které jsou uloženy hygienické výrobky a potřeby pro domácnost. Police lze naplnit policemi a zásuvkami. Zajímavě zapadne do designu a nahradí objemné výklopné konstrukce. O tomto produktu a bude diskutován v naší dnešní recenzi.

Krásný design

Kritéria pro výběr pracovní desky pod umyvadlem

Při výběru desky pro koupelnu by měla být zohledněna vysoká vlhkost místnosti. Kromě toho by neměl být objemný a skrýt prostor.

Hlavní požadavky na dřezy v koupelně:

 • povrch musí být odolný vůči vlhkosti;
 • antikorozní nátěry;
 • odolnost vůči ošetřujícím prostředkům;
 • krásný design;
 • kapacita.

Provozní parametry závisí na způsobu výroby a instalaci. Desky pro koupelny mohou být sklo, dřevo nebo kámen. Obchodní síť nabízí produkty v jiném cenovém rozpětí. Povrchy MDF nebo dřevotřískové desky jsou přístupnější pro spotřebitele. Různé tvary a velikosti vám umožní harmonicky a prakticky zapadnout do každého prostoru koupelny.

Dřevěná verze

Provedení pultu pro přepážku v koupelně

Desky s dřezem mohou být vyrobeny z sádrokartonové desky s odolností proti vlhkosti, položené z cihel. Existuje mnoho variant výkonu. Povrchy jsou natřeny vodou ředitelnými barvami nebo mozaikovými dlaždicemi. Zaplaví se v koupelně nad hlavouDesky mohou být vyrobeny z fajánsu, kovu, skla nebo kamene.

Umyvadla z přírodních kamenů vypadají luxusně a působivě. To je dost drahá volba. Alternativou mohou být umělé materiály, které nejsou horší kvality než drahé.Skleněné mísy vypadají elegantně, zejména pokud je instalujete na mramorový povrch.

Sklo na mramoru

Různé materiály pro desky

\ t

Koupelnové výrobky se liší od podobných kuchyňských pultů z hlediska podmínek použití a vnímaného zatížení. Pro kuchyň je důležitá speciální síla, a pro koupelny - odolnost proti vlhkosti. Tyto vlastnosti poskytují velký výběr materiálu pro provádění povrchů.

Druhy desek z umělého kamene v koupelně

Deska pro koupelnu z umělého kamene je vizuálně podobná přírodní. Je vyroben z mramorových čipů. Existují modely žulových částic. Akryl působí jako odkaz. Jejich druhé jméno - akrylátové desky. Mají téměř všechny vlastnosti přírodních produktů. Pozitivním bodem je jejich přijatelná cena.

Mají však také nevýhody.Desky s dřezem z umělého kamene jsou méně odolné vůči mechanickému namáhání. Kromě toho váží hodně.Drobné poškození při provozu je čištěno leštěním, které lze provádět nezávisle pomocí speciálního vrtáku a leštící pasty.

Povrch umělého kamene

\ t

Druhy dřevěných desek pro koupelnu

Dřevěné povrchy nahradily umělé a přírodní kameny. Oni jsou mnohem levnější než kamenné desky, kromě udržovatelné. V případě nepředvídaných situací mohou být snadno nahrazeny novými. Nejdůležitější výhodou dřeva je vytvoření měkkého pohodlí a tepla v koupelně.

Je chybou předpokládat, že se strom bojí vlhkosti, protože lodě z tohoto materiálu létají vodu.Stačí si vybrat zpracovatelské kompozice pro místnosti s vysokou vlhkostí.

Ne každý strom je vhodný pro použití pod stolem. Z praxe navrhují návrháři výběr následujících plemen.

 • dubové povrchy;
 • larchové desky;
 • klíště.

Jedná se o nejhustší materiály, a proto méně citlivé na vlhkost. Vysoce kvalitní zpracování umožní dlouhodobé využití povrchu. Dřevěné desky v koupelně mohou být vyrobeny z kompozitních výrobků, vyrobených ve formě jednotlivých tyčí, ošetřených speciální antikorozní a antibakteriální směsí. Na finální výrobek musí být naneseno několik vrstev speciální lakové kompozice s ochrannými funkcemi před vlhkostí.

Výrobci nabízejí kombinovaný povrch z umělého materiálu a opláštění přírodním dřevem. Takový návrh je levný, velmi stylový vzhledv vnitřek koupelny.

Tip!Doporučuje se, aby povrchy byly po použití promývacích postupů utřeny do sucha.

Dřevěné povrchy

Pracovní deska ze skla v koupelně

Použití skleněných desek pro koupelnu je poměrně populární díky nízkým nákladům. Pro jeho výrobu nevyžaduje použití složitého procesu.

Povrchy jsou obdařeny nepopiratelnými předpoklady:

 • pevnost;
 • odolnost vůči mechanickému namáhání;
 • odolnost proti vlhkosti;
 • různé provedení.
K negativním aspektům patří tvorba vápna, které musí být často odstraňováno chemickými látkami v domácnostech.

Skleněné desky

Povrchy mramoru

Použití mramorové desky pod umyvadlem v koupelně je výběrem vynikajících hostitelů. Jedná se o poměrně drahý výrobek vysoké kvality. Těžba mramoru se provádí v různých částech světa, proto jsou přírodní kresby rozmanité.

Jednou z nepopiratelných zásluh mramoru je jeho krásné stárnutí.V průběhu let, deska získá individualitu, známky opotřebení jen zdůrazní přirozenou krásu vzorů.

Před výběrem takové plochy je důležité vědět o některých vlastnostech použití.

 • mramor vyžaduje každodenní péči. Pokud se používají domácí chemikálie, musí být okamžitě odstraněnypovrchy. Obzvláště kámen se bojí zbarvení pigmentů. Voda zanechává zelenavé stopy. Porézní struktura okamžitě pohlcuje všechno, nebude možné ji odstranit;
 • náchylné k praskání. Tomu je možné zabránit zaoblenými povrchy. Rovněž je třeba se vyhnout přímému mechanickému poškození.

Pro krásu, žádný jiný povrch nemůže být srovnáván s mramorem. Řada barevných odstínů vám umožní zvolit potřebné řešení pro interiér koupelny.

Mramorová základna

Plastová základna pod dřezem

Plastová deska se může stát krásným a jedinečným prvkem koupelny. Různé možnosti mohou uspokojit i ty nejnáročnější zákazníky.

Jedná se o zcela nový návrh v designu koupelnových místností.Konstrukce jsou utěsněny kvůli absenci spojovacích prvků.

Profesionální desky v koupelně z plastu.

 • praktického použití se dosahuje zvýšenou odolností proti vlhkosti;
 • plasty nereagují na účinky chemických látek v domácnostech;
 • odolnost proti mechanickému poškození;
 • desky jsou dostatečně lehké, což značně usnadňuje instalaci;
 • antibakteriální vlastnosti plastu neumožňují vznik plísní a plísní;
 • široký rozsah;
 • nízké náklady;
 • plast nevybledne, v průběhu let zůstává jeho vzhled pravěký;
 • povrchy nejsouabsorbovat pachy třetích stran.

Demokratická cena, řada verzí, jak v geometrii, tak v barvě, činí plast dostupný pro většinu spotřebitelů s různými rozpočty.

Deska z umělé hmoty

Deska pro koupelnu pod umyvadlem - výběr výrobce a odhadované ceny

Je obtížné najít hotový výrobek podle osobních rozměrů. Výrobci nabízejí zakázkovou desku pro koupelnu. Cena bude záviset na množství práce, materiálu a kvalitě plnění.

Náklady na práci ovlivňuje mnoho faktorů. Především je to materiál výroby a délka výrobku. Výrobci uvádějí náklady na provoz 1 metru. Je důležité zamyslet se nad obvodem desky s minimálním množstvím odpadního materiálu.

Pro realizaci rozpočtu můžete zvolit plastovou nebo MDF základnu. Jedná se o poměrně praktické povrchy. MDF desky s řádnou péčí vydrží mnoho let.

Pro prémiovou třídu je nutné používat výrobky z přírodního kamene nebo přírodního dřeva. Takovéto desky úspěšně potěší majitele až 20 let.

Sortiment výrobků je poměrně velký. Ale nejlepší volba, pokud to rozpočet dovolí, je kamenná deska pod dřezem v koupelně. Koupit hotový výrobek nebo na zakázku, to je na spotřebiteli.

Pohodlný strom

Tipy pro výběr multifunkční desky pod pračkou a dřezempostupné úpravy videa

Malé oblasti vyžadují integrovaný přístup, se kterým můžete uvolnit prostor koupelny. Návrhy výrobců na instalaci pračky a dřezu pod stejnou pracovní deskou nalezly od spotřebitelů pozitivní reakci. Tento model výkonnosti má kladné i záporné stránky. Než se rozhodnete, musíte se seznámit se všemi nuancemi procesu.

Negativní rysy.

 • pro umyvadlo je nutné instalovat nestandardní sifon. Ne všechny obchody nabízejí takové produkty, ale vyhledávání bude trvat delší dobu.
 • vypouštění by mělo být odkloněno na stranu, což způsobuje pravděpodobnost zablokování. Může dojít ke stagnaci vody, která může způsobit nepříjemné pachy;

Hlavní výhodou je pracovní deska do koupelny s pračkou:

 • vesmírné úspory. To je poměrně významný argument, zejména proto, že pod stolem často není prostor používán. Se správným umístěním to bude docela pohodlné.
​​

Výrobci nabízejí řešení na klíč v různých provedeních. Požadovaný model lze snadno vyzvednout v hotovém formuláři a můžete si ho sami vyrobit. To výrazně ušetří rodinný rozpočet.

Tabulka 1. Postup instalace nízko nákladové desky s umyvadlem pro sádrokarton

Foto Popis prací
Připravte rohy a sádrokartonové desky odolné proti vlhkosti, řezané na požadované rozměry.
Na plechy aplikujeme speciální lepicí prostředek pro následné lepení na zástěnu koupelny.
Pro zvýšení pevnosti desky stolu se lepidlem lepí stejné listy.
Jedna strana stolu je připravena.
Podobně přilepte třetí list menší výšky pro následnou montáž vodorovné desky stolu.
S pomocí upevňovacích prvků se provádí montáž vodorovného plechu, nahoře se montují kovové vodítka, na které by se měl znovu instalovat vodorovný list sádrokartonu.
Vše je utěsněno šrouby ze sádrokartonu.
Všechny povrchy jsou obloženy mozaikou.
Umyvadlo se instaluje na montážní pěnu.
Instalují se vodovodní instalace.
Příprava k instalaci pračky.
Připojení na kanalizaci pračky a umyvadla.
Konečná verze.

Jak vidíte, instalační proces je poměrně jednoduchý, lze jej provést nezávisle a v krátké době. Podrobnější studium instalacecountertops mohou sledovat video níže.

Hotové pracovní desky jsou nabízeny v různých provedeních. Nejběžnější možností je umyvadlo a stolní deska ve tvaru leknínu. Jedná se o čtvercový výrobek s hloubkou asi 20 cm.

Při výběru kombinované pracovní desky je nutné řádně nainstalovat odtokový systém. Neinstalujte přístroj na panel pračky. Jedná se o požadavky na elektrickou bezpečnost.Mnozí výrobci tento bod zvažují předem. Při umístění mycího zařízení se používá pouze horizontální drenáž.

Kombinovaná pracovní deska

Hotové koupelnové skříňky s pracovní deskou

Je velmi důležité zvolit skříňku pod umyvadlem s fakturační miskou, ve které je možné kombinovat jak skladování předmětů, tak vnitřní řešení místnosti. Kromě toho skryje všechny instalatérské objekty a čítačů od zvědavých očí.

Moderní modely jsou vyvíjeny v různých stylu rozhodnutí a poprav. Jedná se o moderní klasický a odvážný hi-tech a východní směr. Laconicism geometrických forem může uspokojit chutě spotřebitelů s různými rozpočty.

Při rozhodování o možnosti pečovat o konkrétní povrch je důležité, aby se rozhodlo.Ne každý může podpořit každodenní péči o dřevo nebo mramor. Rytmy moderního života jsou rychlé. Někdy stojí za to odmítnout viditelný luxus ve prospěch praktičnosti.

Podstavce lze namontovat na nohy, jsou také zavěšenymodely. Instalace je výhodná pro malé prostory, s jejím pomocí bude vana naplněna vizuálním objemem. K dispozici jsou mobilní produkty s vestavěnými kolečky.

Závěsný obrubník

Pokud to geometrie dovoluje, můžete pro povrchovou skořepinu zvednout úhlový oblouk. Miska v tomto provedení bude umístěna v blízkosti rohu. Pro úhlový design můžete instalovat i konvenční dřez.

Barevné provedení stojanů lze zvolit v kontrastních řešeních. Barva dveří se může lišit od desky stolu. Použití lesklých materiálů se zrcadlovým leskem opticky rozšíří místnost.

Rohová pracovní deska

Jak si vybrat umyvadlo na pultu do koupelny: přehled hotových řešení

Umyvadlo je na druhém místě v koupelně. Základní styl pokoje a pohodlí lidí závisí na jeho funkčnosti. Správně zvolený produkt zvýrazní hlavní výhody, skryje nevýhody této oblasti. Objemné návrhy budou na místě, například pro malé místnosti a přinese nějaké zklamání.

Umyvadlo bude šetřit den. Jedná se o moderní nabídku výrobců, která našla své vděčné spotřebitele. Na mnoha řešeních pracují designéři, jejichž kreativní návrhy jsou rozmanité. Teď už nikoho nepřekvapí půlkruhovou fajáns. Proto jsou pro sofistikované spotřebitele nabízeny dřezy do koupelny pod deskou stolu úžasných tvarů a textur.

Neobvyklé jímky

Umyvadlové umyvadlo se zdá být odnímatelné. Ve skutečnosti je jeho držák vyroben poměrně pevně. Toto řešení lze provádět v klasickém interiéru.

Související článek:

Umyvadlo pro koupel uloženou na desce. Samostatná publikace poskytuje přehled zajímavých modelů z různých materiálů i cen.

Bude zajímavé podívat se na tmavý povrch bílého fajánsového umyvadla. Použití matného nebo čirého skla pro dřez skořepiny přidá do místnosti smysl pro vzdušný prostor. Umyjte správnou geometrii a dodá vnitřnímu prostředí výstižnost.

V malých prostorách s kombinovanou instalací stolu s pračkou je nutné použít umyvadlo s ofsetovým odtokem. S omezeným prostorem můžete nainstalovat rohový kus. Naopak, pokud to oblast dovoluje, nainstalujte pro každý člen rodiny najednou několik umyvadel.

Výrobci nabízejí klesání ve standardních rozměrech. V případě potřeby vyrobte výrobek podle individuálních velikostí jedinečného tvaru. Tato možnost bude stát hodně, ale bude to potěšit mnoho let. Výška pultu v koupelně se provádí ve standardní velikosti od 85 do 90 cm. Někdy výrobci doplňují produkty s možností vlastního nastavení výšky.

Umyvadlo s odsazeným odtokem

Tvary skořepin, možnosti

Ve fázi výběru produktu je nejprve nezbytné určit rozměry. To je důležité jak pro malé prostory, tak i pro velké prostory. Nejprve je třeba vytvořit schéma umístění všech zařízení, změřit všechny parametry.

To je důležité!Pro usnadnění čištění by měly být instalovány sklopné desky stolu.

Po přenesení celého plánovacího řešení na papír můžete přistoupit k možnostem naplnění koupelny. Podívejme se na popis několika nejoblíbenějších modelů.

Kulaté dřezy - stylový směr.

Kulatý dřez v koupelně je znám již od starověku. Právě tato forma sloužila jako dekorace pro šlechtické domy. Dnes je ideálním doplňkem klasického interiéru nebo minimalistického stylu.

Přednosti kulaté skořepiny na desce mohou být nekonečně uvedeny. Krásné, pohodlné, praktické, elegantní. Nevýhodou je někdy ne racionální využití prostoru.

Montáž kulatého umyvadla na pracovní desku lze provést ve dvou verzích: položených a zabudovaných.instalace keramické kulaté umyvadlo na keramické nohy, které mohou skrýt všechny sanitární armatury, bude vypadat krásně.

Při výběru kulatého výrobku je třeba věnovat zvláštní pozornost míchačce. Běžné formáty v této verzi budou vypadat směšně. Můžete si vybrat designový chromovaný mixer nebo nenápadné zařízení s jednou nohou. Komplexní produkty by neměly být vybírányV tomto případě bude luxus kulatého dřezu zdůrazňovat jednoduchost svítidel.

Kulatý dřez v interiéru

Oválné skořepiny pro stylovou volbu

Volba oválné skořepiny na pultu je velmi pohodlná a praktická. Takový výrobek bude skvělým řešením pro jakýkoliv design. Tento model bude relevantní po mnoho let.

Sklo, kov, mramor, kameninový kámen se používají k výrobě fakturovaného oválného pláště. Možnosti montáže mohou být nadzemní, zabudované, na keramické noze.Na rozdíl od kulatých modelů, oválné výrobky neskrývají prostor. Instalace takového výrobku je velmi praktická a pohodlná.

Oválný výrobek

Obdélníkové dřezy v interiéru koupelny

Jednoduché geometrické tvary obdélníkové náplasti vytvářejí jeden z nejvyhledávanějších výrobků na trhu. Bezvadný styl rozhodnutí a praktické provedení je hlavní rozdíl mezi modelem a jeho analogů. Ideálně doplňuje jakýkoliv interiér.

Univerzální vlastnosti pravoúhlého modelu dokonale zapadnou do již hotového designu. Pro ni nemusíte kupovat nový nábytek. Čtvercový obdélníkový dřez, doplněný o elegantní keramickou nohu, se stane hlavním prvkem designu v retro stylu. Instalace s ní doplní minimalistický směr. Pro skandinávský styl vyberte kus dřeva. Můžete si vyzvednout s různými možnostmi instalace umyvadla v koupelně s pultem. Fotografie jsou připravenéInteriéry jsou umístěny v katalogech výrobců ve velkém množství.

Strom pro skandinávský styl

Populární materiály pro dřezy

Nejlepší materiály pro dřez jsou ty, které budou sloužit po dlouhou dobu. V současné době se pro výrobu umyvadel používá sklo, keramika, kov, přírodní a umělý kámen. Každý materiál má své výhody a nevýhody.

Zvažte klady a zápory hlavních materiálů:

 • hluk vody na kovu v průběhu času způsobí negativní emoce;

Nerezový dřez

 • Porézní struktura přírodního kamene nebude časem vypadat reprezentativně. Během provozu dochází k ucpání nečistot v pórovitých buňkách, které lze odstranit pouze včasnou péčí o abrazivní látky. Malé částice snadno poškrábají povrch. Kámen je poměrně trvanlivý materiál, který může být obnoven - to je nepochybná výhoda;

Kámen v koupelně

 • keramické povrchy nemají prakticky žádné vady. Bojí se jen stávek z těžkých předmětů. A zbytek z nich má pouze výhody: a péči a odolnost vůči nečistotám, pachům a barvivům. Povrchy vždy potěší křišťálový lesk;

Rafinovaná keramika

 • dřez ze skleněné mísy je poměrně silný. Pro jeho výrobupoužívá se speciální kalicí sklo. Nemá strach z mechanických účinků. Nevýhodou tohoto produktu je ukládání vodního kamene;

Umyvadlo ze skla

 • je velmi obtížné se starat o dřezy neželezných kovů. Je snadné je poškrábat, na povrchu zůstávají stopy oxidace zelené kapaliny. U některých interiérových řešení, jako je například Středozemní moře, je však nutné použít jen takový dřez;

Měď

 • akrylové výrobky svou praktičností převyšují všechny analogy. Jsou obdařeny všemi výhodami předchozích materiálů. Provoz akrylových dřezů pro koupelnu s deskou stolu je pohodlný, nebojí se vlhkosti a mechanického namáhání. Mohly by být nazývány ideálním produktem, ne-li váhou.

Akrylová verze

Vlastní instalace povrchových dřezů na desku

Hlavním bodem montáže dřezu s deskou koupelny je přesné spojení vodovodních armatur s kanalizační sítí. Obtížnost spočívá v tom, že sanitární armatura by měla být skryta v blízkosti pultu nebo ve skříňce.

V první etapě je směšovač upevněn k dřezu. Pak je nutné vytvořit oční linku z pružných hadic. Je důležité dodržovat těsnost. K tomu můžete použít další těsnění. Před konečnou instalací je třeba zapnout vodu a zkontrolovat spolehlivost systému.

Potom se k dřezu připojí sifon. Poté můžete druhý konec sifonu připojit k kanalizační síti. Pokud se liší průměry, je třeba použít speciální adaptéry. Po kontrole celého systému lze instalaci považovat za úplnou.

Připojení hadic

Závěr

Výběr pultu pro koupelnu pod umyvadlem není otázkou. Je třeba vzít v úvahu mnoho faktorů, které činí finální produkt šťastným po mnoho let. Po určení materiálu, způsobu instalace a ceny je důležité zvážit počet členů rodiny. Je možné, že byste se měli rozhodnout pro větší velikost výrobku s několika skořepinami.

Bez ohledu na oblast koupelny si můžete vybrat zajímavý pult. Přinese pohodlí a harmonii do interiéru.