Žádné prachové částice, žádné zablokování: nejjednodušší způsob, jak vyčistit různé znečištění ve sprše?

Dobrý hosteska bude vždy podrážděna špínou ve sprše, nebo dokonce i její forma může být milována. Aby bylo umýt, bylo příjemné, redakce HomeMyHome.ru, která nebyla čtenářům lhostejná, připravila užitečný materiál s tipy a triky, než aby umývala sprchový kout.

Čistá sprcha je podmínkou hygieny

Použití domácích chemikálií k mytí sprchového koutu

Čištění sprchové kabiny není tak složité, ale konstrukční prvky z různých materiálů způsobují potíže. Péče o skleněné nebo plastové dveře se liší od akrylových, keramických nebo kamenných pánví, stejně jako chromových míchaček atrysek Než se dozvíte, jak umýt sprchový kout doma z domácích chemikálií, určíme, co bychom neměli dělat. Kovové houbičky a kartáče mohou snadno poškrábat povrch výrobku a zpočátku poškození nebude patrné. Prášky s brusnými částicemi jsou také zakázány.

Z domácích chemikálií naleznete vynikající možnosti:

  • Tilex : jak kvalita čištění, tak antibakteriální účinek. Produkt odstraňuje plaky a vysušenou pěnu;

Proplach „Tilex“ není vyžadován

  • „Cif“ : činidlo husté konzistence může napomoci bělení výrobku;
  • "Akrilan" : domácí výrobce se ujistil, že z výrobku zmizely nečistoty, rez a plak.

Vzhledem k použití různých materiálů ve stavebních prvcích není možné provést univerzální přípravu.

Čistící prostředky na sprchy

\ t

Paní mylné nejen chemické čisticí prostředky pro sprchové kabiny, ale také lidové metody (soda, vodka, zubní pasta, kyselina citrónová a ocet) nejsou o nic horší než drahé chemikálie.

Kyselina citronová a ocet jako prostředek k mytí sprchového koutu

\ t

Kyselina citronová se vyrovná se stopami mýdla, mastnoty a vodního kamene. Do sklenice horké vody se přidá jedna polévková lžíce kyselých krystalů. Jakmile se citron rozpustí, můžete začít prát.

Houbaumyjte celý povrch výrobku, bylo by lepší, aby se vše neplachovalo, ale nechte ho po dobu 10 minut

Povrch se důkladně setře a opláchne.

Tip!V nepřítomnosti kyseliny citrónové, můžete použít polovinu citronové nebo citronové šťávy.

Můžete smíchat 30 g citronu a 20 g sody, nalijte roztok do spreje a posypte povrchy dveří a stěn. Po 10 minutách vše opláchněte. Ocet a voda v poměru 1: 1 dokonale čisté a znečištěné, a plak. Acetický roztok se aplikuje na nečistoty a nechá se 5-10 minut. Poté se povrch opláchne a osuší.

Nuance!Roztok octa je vhodný pro každodenní péči, protože nezpůsobí odbarvení nebo zničení skla.

Jak si umýt sprchový kout doma se sodou, vodkou a zubní pastou

Dalším elegantním nástrojem, který má každý k dispozici, je zubní pasta nebo zubní prášek: po umytí nebudou na kovových prvcích ani na akrylu žádné nečistoty. Vložku lze aplikovat na dlaždici.

Zubní pasta se aplikuje na povrch a po 15 minutách se omyje měkkým kartáčkem

Stopy po takovém postupu nezůstávají.

Soda - dobrý starý prášek hydrogenuhličitanu sodného

Plocha, na kterou se soda aplikuje, je hojně navlhčena. Měkkým hadříkem je celý povrch broušen a radován ze zdánlivého očištění duše. Často se však nedoporučuje používat sodu, protože patří do třídy abrazivních látek.

Vodkavelmi účinně odstraňuje nečistoty a skvrny doma. Stačí vzít 2 lžíce vody a jednu lžíci vodky. Výsledné chromové prvky řešení můžete vymazat.

Související článek:

Jak rychle a bez znečištění umýt okna. Odkud jsou rozvody na brýle, lidové prostředky, domácí chemikálie, algoritmické postupy, potřebné nástroje a zařízení - přečtěte si publikaci.

Jaké čisticí prostředky jsou lepší pro mytí součástí a některých typů znečištění sprchy

Konstrukce sprchy je taková, že různé materiály a provedení vyžadují svůj vlastní přístup. Můžete použít tradiční metody praní nebo dokonce koupit speciální sprchový sprchový kout od společnosti Amway.

Čím lépe umýt skleněné a plastové stěny sprchy

Skleněné dveře se snadno čistí čističem oken. Bilaterální škrabka pomůže s tímto podnikáním - nenechá se rozvést žádnou šanci.

Péče o sprchu ze skla je podle potřeby denní a intenzivní

.

Pokud se obáváte, jak vyčistit sklenici sprchové kabiny, můžete vyzkoušet výše uvedené lidové pomůcky nebo omýt povrch čpavkem zředěným vodou.

Tip!Lze použít k čištění vozidla se sprchovým koutem"Antirain" .

Plast nevydrží tlak brusiva,proto nemůže být odstraněna sódou nebo použitými rozpouštědly.

Jaký je nejlepší způsob čištění palet v závislosti na materiálu výroby

Paleta se čistí v závislosti na materiálu. Smaltovaný postřik„Komet“nebo„Pemolux“a dokonce i jednoduchý mýdlový roztok bude vhodný pro čištění smaltovaného podnosu.

Akrylové dno vyžaduje pečlivý přístup a neumožňuje použití brusiva

Akrylát je možno čistit chemickými speciálními prostředky a používat vodoodpudivé laky, které se třou amoniakem, octem a vodou.

Související článek:

Jak umýt zrcadlo bez skvrn různými způsoby: vodou, různými lidovými prostředky, domácími chemikáliemi, antistatickou látkou, jak odstranit vápenné usazeniny a stopy samolepek a značky - přečtěte si publikaci.

Jak a jak čistit sprchový kout z vodního kamene

A jak čistit sprchový kout z vápna? Dráždivé oční skvrny se třou kyselinou citrónovou nebo kyselinou octovou. Také, co jiného může čistit sprchový kout z vápna měřítku, pomocí sody. Tato kapalina je také vhodná pro čištění rukojetí a mixéru s chrómem.

Povrch lze snadno vyčistit pomocí Coca-Cola: kapalina se aplikuje na plochu a ponechá se půl hodiny. Nezapomeňte si opláchnout sprchu!

Jak odstranit stopy plíseň ve sprše

Rychle plísnízabírá vlhké prostředí, které v koupelnách je více než dost. Přinést dobře zavedeného plesnivého souseda není tak snadné. Je lepší jednoduše nedovolit jeho usazení pravidelným větráním produktu.

K boji s plísní se používá roztok jedlé sody a peroxidu vodíku

.

Peroxid působí agresivně na houbu. Soda se nalije na navlhčenou kontaminaci a ponechá ji po dobu 10-13 minut. Houba povrch a nalijte peroxid. Peroxid by se měl sušit sám!

Pokud se houba objeví jednou, bude klíčit znovu a znovu. Nově zakoupená kabina proto také vyžaduje péči: vždy otřete švy a všechny těžko přístupné rohy konstrukce - pomáhají zde chlorové bělidla. Při práci s žíravinami použijte respirátor a gumové rukavice.

Související článek:

Jak umýt akrylovou koupel doma : vhodné výrobky, ubrousky a houby, kyselina citrónová, ocet, zubní pasta; jak umýt žloutnutí, rez a vápenný vápenec - přečtěte si publikaci.

Jak čistit sprchový kout před ucpáváním

Jak se starat o sprchu, přišel na to. A co dělat, když je ucpaná a voda neopustí? Důvodem je často pozůstatky mýdla, vlasů, částic nečistot. Blokování můžete eliminovat pomocí nástrojů, jako je Tiret, píst, čistič sifonů nebo vodovodní kabel.

Vantuz - testován časem. Pokud si potřete jeho hrany vazelínou, pakpřilnavost na dně bude lepší

Ze sifonu lze pomocí zakřiveného drátu dosáhnout kusu nečistot s vlasy. Nejlepší by bylo odšroubovat matici šroubu, nezapomeňte nahradit umyvadlo pod dřezem, vyjmout a opláchnout sifon. Pak se instalatérie vrací. Vodovodní kabel se spouští do vypouštěcího otvoru a přesně se otáčí ve směru hodinových ručiček. Pak se kabel vytáhne spolu s ucpáním. Péče o sprchu není obtížná a zářící výrobek bude odměnou za dobrou hospodyni.

Video: jak čistit sprchu