Neposkvrněná čistota: lepší umývání akrylové lázně doma

Namísto dřívějších objemných litinových lázní jsou v domech instalovány elegantní bílé akrylové výrobky. Vnější estetiku a krásu nelze dlouhodobě zachovat, pokud nevíte, jak umýt akrylovou koupel doma, takové výrobky vyžadují mírně odlišný přístup. Redaktoři HomeMyHome.ru se zajímají o způsoby, jak zachovat původní bělost koupelny a nabídnout jim jejich sdílení s čtenáři.

Krásná a elegantní koupelna potřebuje odbornou péči

Které ubrousky a houby lze použít k čištění akrylových lázní

Vlastnosti akrylu jsou takové, že jsou odolné proti opotřebení a samy odpuzují nečistoty, což činí výrobek obzvláště atraktivním. Nevýhodou však je, že povrchnáchylné k poškrábání.

Pokud víte, jak se starat o akrylovou koupel, zůstává po mnoho let bílá. Denní čištění po použití hraje velkou roli. Trvalá péče o povrch lázně se provádí měkkou houbou nebo hadříkem. Použijte na ně vhodný nástroj a otřete produkt. Poté je důležité je opláchnout a otřít do sucha. Pokud je voda měkká, pak takový denní postup zajistí dlouhou bělost koupelny po dlouhou dobu.

Použití domácích chemikálií k čištění akrylové lázně doma

Množství chemických látek v domácnostech k čištění různých povrchů je často matoucí. Jak čistit akrylovou koupel doma z celé řady čisticích prostředků poskytovaných na trhu?

Krémové gely vytvořené speciálně pro akrylové povrchy rychle a úplně eliminují znečištění

.

Kvalitativní práceAcrylan ,Cillit ,Sarma ,Acryl-Net ,Star-Acrylat]. Kterýkoli z těchto nástrojů je aplikován na houbu nebo hadřík, který otírá stěny nádoby a nechte několik minut. Po určité době se krémový gel opláchne teplou vodou. Je důležité nezapomenout otřít všechno suché!

Náprava od společnosti Ravak: konkrétně pro akrylát

Pro mnohé je zajímavé, zda je možné akrylovou vanu prát s Domestosem: pokud neporušujete pravidla čištění, pak můžete. Vzhledem k silným kyselinám v kompozici neopouští Domestos povrch dlouho. Trvá 5-10 minut, pak se omyje houbou. Pokudpokud se objeví škrábance, jsou ošetřeny leštidly na tmel nebo nábytek.

Pak používáte akrylovou koupel doma pomocí nástrojů pro domácnost

Pokud nejsou zakoupené výrobky, jak čistit akrylovou koupel doma? Není zakázáno umývat povrch mycím prostředkem, tekutým mýdlem nebo sprchovým gelem. Ale kyselina citrónová a ocet jsou skvělé.

Kyselina citrónová a jablečný ocet jako čistič akrylových lázní

\ t

Řekněme vám, jak čistit akrylovou koupel doma kyselinou citrónovou nebo octem.

Populární v nápravném prostředku pro domácnost

Kyselina citrónová může být ředěna vodou tak, aby koncentrace byla minimální. Naplněná lázeň se zředí roztokem kyseliny citrónové. Při 50 litrech vyžadovalo 1500 ml. Roztok je vyroben z 2 lžičky. teplá voda a 1 lžička. kyseliny.

Máte-li několik citronů, můžete s nimi vybělit celý povrch jednoduchým otřením krájeným ovocem. Šťáva se nemyje 8 hodin. Kyselina octová nebo jablečný ocet dokonale ničí vápno a žlutost. Povrch i roztok kyseliny citrónové ošetřujte ve stejném poměru, ale vodu nevypouštějte po dobu 10 hodin.

Soda a zubní pasta jako čistič akrylových lázní

Je možné umýt akrylovou koupel sodou? Rozhodně ne. Akryl netoleruje žádné práškové látky - zanechávají malé škrábance. Ačkoliv se soda dokáže vyrovnat s rezem, povrch po sobězničí.

Pokud chcete takovou sodovku použít, pak se nalije na znečištění a nechá se 15 minut, pak se smývá vodou

Zubní pasta s bělícím účinkem je schopna odstranit ztmavnutí: otřete skvrnu pastou, počkejte 5 minut a poté ji omyjte vodou.

Související článek:

Jak rychle a bez znečištění umýt okna. Kde jsou skvrny na brýlích, lidových přípravcích, chemikáliích v domácnosti, algoritmických postupech, potřebných nástrojích a zařízeních - čtěte v publikaci.

Jak vyčistit akrylovou lázeň s určitým druhem znečištění

Učíme se umývat akrylovou koupel, pokud se na ní objeví takové nečistoty, jako je vápno, rez a žloutnutí.

Žluté skvrny a rzi

\ t

Vidí-li rez na akrylu, mnoho žen v domácnosti se bojí, jak čistit akrylovou koupel. Jejich strach má základ: akrylové povrchy jsou snadno poškozeny ve snaze porazit rezavé stopy.

Je-li vodovodní kohoutek netěsný, je k dispozici rezavý pásek. Instalatérské práce musí být udržovány v pořádku!

Odstranit rzipomocí „Sunklin“ ,slovem „Mr. Chister“nebo„Triton“ . Vzhled zažloutlé lázně může postihnout každého majitele. Žloutnutí může nastat v důsledku nesprávně zvolených čisticích prostředků, stáří výrobku nebo nadměrné tvrdosti vody. Kontejner pro dospělé je aktualizován bělením vložky a tvrdost vody může být mírně zmírněna speciálními prostředky,při koupání. Výrobky pro péči o akrylát zajišťují problém žloutnutí: aplikují se na celý povrch a po chvíli se vyplaví.

Vodítka, tmely a lepidla

Vápno by mělo být okamžitě omyto: můžete se ho zbavit měkkým hadříkem a citronovou šťávou. Jak jinak vyčistit akrylovou koupel z vápna: naplňte celou nádobu teplou vodou a přidejte do ní alespoň 1,5 litru 7% roztoku kyseliny citrónové nebo kyseliny octové. Vše promíchejte a nechte 12 hodin.

Pokud chcete mít krásnou akrylovou vanu, musíte vědět, jak ji správně vyčistit od různých druhů nečistot

Voda se vypustí, nádrž se opláchne a osuší. Procedura se provádí jednou ročně.

Pokud do lázně vnikne tmel nebo lepidlo, je lepší tento materiál ihned odstranit houbou. Pokud je tmel vyztužený, je odstraněn nožem a odříznut vrstvou

.
Důležité!Nelze odtrhnout tmel nebo lepidlo - existuje vysoké riziko poškození povlaku.

Z chemických rozpouštědel se silikonovým tmelem se budou vyrovnávat s:Quilosa ,Penta-840 ,odstraňovačem těsnění CRC .

Související článek:

Jak umýt zrcadlo bez skvrn různými způsoby: vodou, různými lidovými prostředky, domácími chemikáliemi, antistatickou látkou, jak odstranit vodní kámen a stopy po nálepkách a značky - přečtěte si publikaci.

Péče o akrylovou koupel s hydromasáží

Akrylová péčevířivé vany zahrnují čištění trysek z mýdlové pěny a ložisek soli. Pro řešení tohoto problému se do vířivé soustavy nalije 20 litrů slabého roztoku chloru, po kterém se bezpečně spojí.

Zbytek péče se neliší od lázní bez hydromasáže

Jaké detergenty nemohou umýt akrylové vany

Zvažovali jsme, které akrylové mycí prostředky lze použít. Ale existují i ​​ti, kteří nemohou být použity. Pokud se pokusíte vyčistit povrch benzínem nebo acetonem, můžete poškodit vložku. Sodové a práškové výrobky jsou agresivní brusiva pro akryl a poškrábání.

Je nepřípustné používat tvrdé kartáče nebo kovové kartáče

Nedoporučuje se míchat různé výrobky a opláchnout je horkou vodou. Postarejte se o krásu koupelny a potěší ji bělostí po mnoho let.

Video: Akrylová koupel