Akumulátorový šroubovák: který z nich je lepší zvolit? Charakteristiky a náklady

Akumulátorový šroubovák je nezbytným a užitečným nástrojem pro opravy a konstrukce. Což je lepší zvolit a model, který výrobce bude preferován radou zkušených stavitelů. Než si vyberete nejlepší variantu, stojí za to prozkoumat oblíbené značky, hlavní vlastnosti a vlastnosti zařízení jednotlivých modelů.

Pomocí šroubováku lze vrtat povrchy různých tvrdostí

Proč potřebuji šroubovák?

Šroubovák se používá při různých stavebních a opravárenských pracích. Často se používá pro domácí problémy. Používá se k montáži polic, skříní, okapů a montáže nábytku.

Takový nástroj má velký významspektrum funkcí

Nástroj se používá zejména k odšroubování a zašroubování různých upevňovacích prvků. Umožňuje řezat vhodný závit nebo vrtat jakýkoliv povrch. Mnoho výrobců stavebních nástrojů nabízí různé modely, mnoho z nich má otázku: jak si vybrat akumulátorové šroubováky pro váš domov?

Díky tomuto nástroji se mnoho prací provádí nezávisle

.

Aku šroubovák: který je lepší a odrůdy

\ t

Volitelné šroubováky se dělí podle účelu a základních parametrů výrobku.

Výhody a nevýhody domácích a profesionálních nástrojů

\ t

Tyto nástroje jsou profesionální i určené pro použití v domácnosti. Profesionální modely mají vyšší náklady a větší rozsah funkcí. Ale pro domácí použití poměrně jednoduché modely.

Modely pro domácnost se používají pro různé domácí stavby v venkovském domě

Výrobky pro domácnost jsou vhodné pro utahování šroubů, matic a šroubů. Současně s jejich pomocí můžete vrtat poměrně tvrdý povrch. Při výběru vhodného výrobku je třeba věnovat pozornost ukazatelům momentu a hřídele motoru.

Profesionální výrobky mají složitější konstrukci

Užitečné informace!Profesionální modely by měly být používány s významnýmirozsahu práce. Pokud bude šroubovák používán několikrát za měsíc, modely pro domácnost budou fungovat.

Oba typy zařízení lze odlišit vnějšími znaky

Volba baterie a sítě

Při volbě akumulátorového šroubováku je třeba vzít v úvahu, že které zařízení lépe závisí na principu činnosti. Existují modely baterií a sítí. Síťová zařízení vyžadují přístup do elektrické sítě, stejně jako přítomnost napájecího kabelu.

Modely baterií jsou autonomní a lehké. Mohou pracovat za všech podmínek.

Související článek:

Sander na dřevo. Jak si vybrat nejvhodnější model pro domácí účely, uvedeme ve speciální publikaci našeho portálu.

Jaký typ baterie je lepší pro šroubovák: typy baterií

Důležitou podmínkou pro výběr kvalitního šroubováku je baterie. Od správné volby závisí na úsporách při nákupu a pohodlí při práci. Na trhu nástrojů mohou mít šroubováky tři typy baterií.

Užitečné informace!Mělo by se vzít v úvahu, že profesionální možnosti jsou účtovány během jedné hodiny a domácnosti budou muset dobíjet během 3 až 8 hodin.

Volba nikl-kadmium

Tento model je jedním z nejdostupnějších. Může pracovat při nízkých teplotách a vydrží velký počet nabíjení. Mezi nevýhody patří přítomnost alergenních a toxických láteklátky - kadmium. Po každém nabíjení se kapacita paměti sníží.

Zařízení s odnímatelnou nikl-kadmiovou baterií

Hybridní přístroj

Při výběru baterií pro hybridní šroubovák existuje mnoho výhod. Hybridní zařízení se vyznačují nízkou hmotností, nízkým paměťovým efektem a velkým objemem. Takové zařízení nemůže být po dlouhou dobu vybito, i když se zařízení nepoužívá.

Makita BTP141RFX2

Akumulátorový hybridní buben

Lithium-iontová baterie

Li-Ion je nejspolehlivější typ baterie. Má zvýšenou specifickou kapacitu a nízkou hmotnost a kompaktnost.

Toto zařízení lze nabíjet bez čekání na úplné nabití. Současně má lithium-iontový model ve srovnání s ostatními vyšší cenu a také není schopen se zotavit. Kromě toho nepracuje při nízkých teplotách.

Kvalitativní šroubováky pro lithium-iontová zařízení

Důležité!Tento typ baterie nelze přebíjet ani vybíjet.

Přehled profesionálních akumulátorových šroubováků: značka

Volba akumulátorového šroubováku k určení, který z nich je lepší, umožní četné recenze na internetu.

Při výběru vhodného modelu stojí za zvážení možnosti různých výrobců:

  • Modely německé společnosti Dewalt, známé pro elektromotor bez tělesa, mají nízkou hmotnost. Některé modely této společnosti jsou různé druhy baterií Li-Ion, stejně jako podsvícení. Hmotnost výrobku se pohybuje v rozmezí 1-15 kg, napájecí napětí je od 10 do 14 V a točivý moment je od 24 do 60 Nm;

Zařízení této společnosti mají nejvyšší kvalitu

  • nářadí Bosch se vyznačuje vysokorychlostními vysokorychlostními spínači. Modely tohoto výrobce jsou vyrobeny na bázi nikl-kadmiových nebo lithium-iontových baterií. Téměř všechny modely jsou vybaveny dvěma bateriemi;

Modely této značky patří mezi vedoucí představitele ratingu

.
  • Zařízení společnosti Hitachi jsou pozoruhodné spolehlivostí montáže a ergonomií. Nejvíce dominovaly modely lithium-iontových baterií. Další možnosti zahrnují přítomnost rychloupínacího sklíčidla. Hmotnost modelu nepřesahuje 1,7 kg;

Zařízení této značky se vyznačují kompaktností

  • Profesionální modely vyrábí Makita, která se specializuje na nikl-kadmiové baterie. Kapacita baterií je 1,3 Ah. Vrtáky mají průměr 21-32 mm;

Modely značek Makita jsou známé téměř každému veliteli

  • Při volbě lepšího akumulátorového šroubováku stojí za to zvážit jeden z nejfunkčnějších modelů společnosti AEG. Jsou vybaveny kazetami fixtec. Většina modelů je založena na lithium-iontových mechanismech. Zařízení se vyznačují nízkou hmotností.

Takové zařízení se vyznačuje ergonomickým designem

Jak si vybrat akumulátorový šroubovák pro domácnost? Náklady na oblíbené modely

\ t

Nejdůležitějším parametrem při výběru šroubováku jsou náklady. Ne vždy je nízká cena indikátorem nízké kvality. Pod značkou Energomash se vyráběly rozpočtové modely. Mezi dražší produkty patří značka Hammer, Bosch, Hitachi. V horním cenovém segmentu naleznete modely společnosti Makita, Hilti.

Výběrem kvalitního šroubováku můžete bez jakýchkoliv problémů provádět jakékoliv opravy, montáž nábytku a další potřeby domácnosti.

Níže uvedená tabulka ukazuje oblíbené modely a jejich náklady a důležité funkce.

Obrázek Název modelů
Maximální točivý moment, Nm
Kapacita baterie
A * h * V
Průměrné náklady, rub.
Bosch PSR 10,8 LI-2 22 2 * 10,8 6 300
PATRIOT BR 140Li 40 1,5 * 14,4 6 200
RedVerg RD-SD14L /2 25 1,5 * 14,4 5 500
Skil 2421 AF 36 1,5 * 14,4 7 000
Bison ZDA-14.4-Li-K 40 1,5 * 14,4 5 600
Kladivo ACD142Li 20 1,3 * 14,4 5 700
VORTEX DA-14,4L-2K 26 1,3 * 14,4 6 100
Black & amp; Decker EGBL108K 24 1,5 * 10,8 3 800
Hitachi DS10DAL 36 1,5 * 10,8 6 500
Fiolent DShA1-10-RE4-12V 22 1,5 * 10,8 5 1000

Užitečné tipy: poškození a oprava

Při volbě: které baterie jsou pro šroubovák lepší, měli byste věnovat pozornost výkonovým charakteristikám těchto zařízení.

Je-li používáno elektrické nářadí bez drátů, často je problémem opotřebení zařízení. Nejčastější příčinou poruch jsou banky pro baterii. V tomto případě musíte mechanismus rozebrat, identifikovat rozbitou nádobu voltmetrem a pak ji změnit na novou.

Podobná zařízení se také kvůli problémům s bitem rozpadají. Jejich sílu ovlivňuje mnoho faktorů. Nejdůležitější je materiál výroby. Nejvíce odolnou ocelí je chrom-vanadový nebo titan-nitridový povlak.

Je nezbytné opravit takový přístroj pouze dobře známým zařízením

Je lepší koupit šroubovák od spolehlivých výrobců, kteří mohou poskytnout nezbytné záruky, odborné poradenství a kvalitní servis.služby.

Video: jak předělat šroubovák do sítě