Originální, elegantní a luxusní: fotorámečky na zdi

Byly chvíle, kdy bylo umístění fotografií na zdi považováno za téměř špatnou formu. Jaký nesmysl! Rodinné fotografie plné tepla a lásky, živých dojmů z cestování - to vše by mělo být příjemné pro oko a nesbírat prach v tlustých albech. Hlavním tajemstvím je řádně zařídit všechny tyto vzpomínky tak, aby se staly ozdobou interiéru, jeho vrcholem. Dnes se redaktoři HomeMyHome.ru plně ponořili do otázky, jak vybrat správné fotorámečky na zdi a umístit je podle všech kánonů umělecké kompozice.

Krásná koláž na zdi je skvělý nápad na dekor

Typy rámců a jejich stylistika

\ t

Vyzdvihnutí rámce pro fotografii není tak snadné, jak se zdá na první pohled. Přijďte do obchodu - a je zde celá galerie rámů různých tvarů, velikostí a dekorů. Jak se neztratit v této odrůdě? Malý tip: před nákupem nakreslete náčrt nebo plán umístění fotografie na zeď. Vyberte si pozemky pro vaši výstavu a představte si rámec, ve kterém budou vypadat co nejpříznivěji.

Máte-li pochybnosti o své schopnosti uspořádat fotografie - použijte hotové sady rámů

Tvar a rozměry

Nejčastěji jsou fotografie umístěny do pravoúhlých rámů. Ale věnujte pozornost svému obrazu: možná je na něm nezajímavý koutek nebo jeho část, a je lepší ho zalomit do čtvercového nebo kulatého oválného rámu? Pro milovníky kreativity existují další možnosti pro formu: srdce, hvězdy, diamanty nebo libovolné tvary.

Rámy mohou vypadat jako několik v jednom: to je, když jeden společný rám pojme několik menších, stejný nebo odlišný tvar

Výrobci nabízejí rámce pro fotografie standardních velikostí fotografií, od nejmenších, 9 x 13 centimetrů až po velké, 50 x 60 centimetrů. Větší ráfkyna zakázku.

Tip!Čtvercové a oválné rámy jsou vhodnější pro umístění portrétních snímků spíše než krajin.

Materiály a soulad s vnitřním stylem

Ve skutečnosti lze fotorámeček vyrobit z čehokoliv. Ale v obchodech můžete jen těžko najít něco originálního. S největší pravděpodobností tam čekáte na výrobky ze dřeva, skla, kovu nebo plastu. Díky novým technologiím může mít povrch kostry výraznou texturu, neobvyklou barvu a dokonce zabudované podsvícení.

Je nutné zvolit rám nejen pro vnitřní styl, ale i pro obsah

Souhlasím, že fotografie zhotovené v retro stylu v neonových rámech budou vypadat směšně. Barevné snímky jsou vhodné pro jasné obrázky nebo černobílé fotografie, pro vintage obrázky je lepší zvolit klasické rámečky v černobílých nebo hnědých tónech. Podstatným momentem je sousedství rámů na jedné stěně. Dřevěné a skleněné rámy nejsou umístěny vedle sebe, vypadá vulgárně. Pokud je váš pokoj zařízen v klasickém stylu , v zemi nebo v Provence, vyberte si rámy ze dřeva.

Pro moderní high-tech, moderní nebo minimalistické kovové rámy s chromovým nebo tmavým povrchem jsou vhodnější

.

Originální ručně vyráběné rámy

Ručně vyráběné výrobky vypadají neobvyklé a atraktivní. Pokud máte čas, touhu a malou představivost, můžete vytvořit originální snímky pro fotografie od asistenta.materiálu. Budou vás nejen mnohem méně nakupovat, ale také se stanou skutečnými uměleckými díly, které budou domácnosti a hosté obdivovat. Existuje spousta možností: můžete pletené - pletené rámy, budou vypadat velmi pohodlně. Kreslení - malování běžných dřevěných rámů s originální ozdobou.

Chcete-li ozdobit letní fotografie z pláže, použijte oblázky a mušle

Pro dekorace můžete použít kamínky, flitry, korálky, vlnitý papír, hrubé lano. Proutěné rámy vypadají velmi neobvykle - mohou být vyrobeny z zkumavek novin. Pro místností teenagera mohou být snímky vytvořeny z disků nebo tlačítek klávesnice. Pro menší dítě můžete použít barevné mozaiky, tužky a dokonce i měkké hračky. Můžete dokonce fotografovat se svazky slámy nebo suché větvičky, clothespins a stuhy.

Video: jak udělat rám s vlastními rukama

Tip!Takový ručně vyráběný rám může být skvělým dárkem pro milovaného člověka, nebo ještě lépe, když mu ho dáte spolu s památným obrázkem pro vás oba.

Zde je jen několik příkladů vaší představivosti z nesčetných množství ručně vyrobených předmětů.Modulární fotorámečky v interiéru

BěžnýJe těžké někoho překvapit snímky, ale modulární foto-snímky jsou módním trendem. Můžete použít tři techniky:

 • polyptych- složení několika fotografií propojených nějakou barvou, běžnou myšlenkou nebo kompozicí;
 • diptych- jeden snímek vložený do dvou rámců;
 • triptych- obraz rozdělený do tří částí.

Jediné, co je třeba vzít v úvahu, je to, že portréty v rozdělených částech nevypadají dobře. Ale krajiny v této verzi budou vypadat velmi atraktivní.

Pokud si chcete vzpomenout na západ slunce na oceánu, který jste si vzali na dovolenou, udělejte si triptych a okno do nádherného světa ozdobí váš pokoj

Související článek:

Jak správně zavěsit modulární obraz na stěnu s použitím tekutých hřebíků, oboustranné pásky, suchého zipu, pavouka pro malování, inteligentního fixátoru, závěsného systému, Šrouby - přečtěte si publikaci.

Kde a jak mohu umístit fotografické koláže

Ze sbírky fotografií můžete vytvořit jasné a zajímavé koláže. Současně není nutné přizpůsobit fotografii ve velikosti a barvě rámečku - zde můžete dát vše dohromady tak, aby bylo možné kombinovat více obrazů do kompletní kompozice.

Sbírka rodinných fotografií v obývacím pokoji

U rodinných fotografií můžete přímo vytvořit rodokmenstěna nebo sledovat historii jejich vztahu, opravovat radostné okamžiky v životě. Jak si vybrat takové fotografie? V první řadě přemýšlejte nad obecnou myšlenkou. Nyní se stalo módou obrátit se na profesionální fotografy pro rodinné focení. To vám umožní získat sadu obrazů spojených společným pozadím nebo nápadem. Vyberte si z této sady nejatraktivnější fotografie a vytiskněte si ji na velký list. Zbytek může být menší, stejný nebo odlišný.

Velký obraz se stane středem koláže a všechny ostatní budou umístěny kolem něj

Pokud plánujete umístit koláž na zeď obývacího pokoje, vyberte ten, který nemá velké kusy nábytku. Pohovka nebo tabulka vám nedovolí přiblížit se a detailně se podívat na malé snímky.

Pokud není cesta ven a opravdu chcete zaplnit zeď nad pohovkou - použijte velké obrázky

Fotografie v ložnici: které scény si vybrat

V ložnici můžete dělat koláže z fotografií vašich oblíbených krajin. Krásná příroda, šťavnaté záběry velmi uklidňující účinek na psychiku. Rodinné fotky vypadají dobře, usínají a probouzejí se, uvidíte tváře blízkých.

Headboard - dobré místo k posílání fotografií

Koláže v dětském pokoji

V místnosti vašeho dítěte budou vhodné jeho vlastní fotografie umístěné v chronologickém pořadí, například ve formě žebříku. Můžete provést kolážmotýl nebo srdce tvar. Pro starší dítě vytvořte originální skladby pomocí šablon Photoshopu, které vám umožní přidat své oblíbené postavy z filmů nebo her.

Legrační a vtipné - takové fotky jsou skvělé pro školku

Jak si vybrat obrázky na stěnách chodby

Koridor není tím nejlepším místem, kde můžete umístit fotografii, ale pokud jste se již rozhodli vytvořit galerii, přistupujte přesně k výběru vhodných rámů:

 • tmavé snímky vizuálně vylepšují jasné barvy na fotografii, takže pokud chcete fotografii zviditelnit, použijte je;
 • dobře, pokud barva snímku nějakým způsobem odráží fotografii, stane se součástí obrazu;
 • širokých snímků vrhá stín na fotografii, což může být obzvláště patrné na chodbě;

Použijte směrové osvětlení pro snímky v širokých snímcích

 • zlaté a stříbrné rámečky perfektně rámují jasné fotografie. Máte-li vysoce umělecké obrazy, použijte je;
 • Nekopírujte černobílé fotografie do barevného rámečku. K tomuto účelu používejte bílé, šedé nebo černé rámečky.
Poradenství!Pro fotografie v malých chodbách a chodbách, které nemají přirozený zdroj světla, nezapomeňte použít podsvícení.

Jak vyzdobit zeď fotografiemi v

Rámy musí být vybrány nejen barevně,velikost a interiérový styl, ale také účel místnosti. Ve studii by byly vhodné přísné formy, pro obývací pokoj by bylo lepší koupit luxusní rámy, romantické výrobky by byly vhodné pro ložnice, vtipné - pro děti d .

Odborný pohled
Jaroslav Galaiko
Vedoucí designér a vedoucí studia Ecologica Interiors Studio
Položit otázku
„Vyberte nejvýraznější stěnu v místnosti pro umístění fotografických koláží. V obývacím pokoji je zeď naproti vchodu, v ložnici - nad čelo postele. “

Může být prostor opraven fotografií

Modulové obrazy jsou ideální pro vizuální korekci. Mohou být umístěny bez rámů pro vytvoření holistického pocitu. Výsledkem je imitace okna, která přidává místnost do místnosti.

Rozdělení fotografie do modulů dává dynamiku obrazu a upozorňuje. Tak rozptýlíte hosta od viditelných vad na stejné zdi

Rozdělení obrazu na tři nebo více částí je tajemstvím, které přitahuje oko. Pokud provedete poruchu takovým způsobem, že dostanete několik obdélníkových částí uspořádaných svisle, „zdvihnete“ stropy, vodorovné úlomky budou místnost rozšiřovat. Čtvercové detaily upraví strop příliš vysoko.

Jak vybrat správnou výšku střední čáry v koláži

Nejčastější chyba při vytváření koláže- chaotické uspořádání fotografií, bez sjednocující myšlenky. To neznamená, že je nutné dodržovat striktní soulad forem a symetrie.

Je důležité umístit obrazy na zeď tak, aby osoba, která se na ně dívá, nemusela stát na špičkách nebo se ohýbat, aby zobrazila podrobnosti

V ideálním případě, pokud jsou umístěny naproti očím, aby bylo možné studovat fotografii, můžete jen otočit hlavu mírně nahoru nebo dolů. Toto je prostřední řádek ve fotogalerii. Návrháři doporučují umístění ve výšce 152 cm od podlahy.

Jak vytvořit společnou kompozici z různých fotografií

Existuje několik jednoduchých pravidel, podle kterých můžete vytvořit dokonalou kompozici:

 • galerie by měla mít vertikální nebo horizontální osu, kolem které jsou umístěny obrazy;
 • pozorují rovnováhu a symetrii vzhledem k ose koláže;
 • maximální počet různých velikostí a tvarů rámů - 3;
 • podobné fotografie by měly být umístěny v blízkosti;
 • ve středu kompozice by měly být velké fotografie, menší - na okrajích.

Při připojování rámů ke stěně zkontrolujte výšku hladiny s úrovní budovy. Crookedly visí fotografie vypadají velmi nedůležité

Princip symetrie v umísťování obrazu

Pokud upevníte fotografii nad pohovkou - zaměřte se na její střed - takže získáte symetrickou kompozici. Pro fotografii nahořejídelní stůl je povolen k pohybu od doporučených 152 centimetrů středové čáry. Je lepší, když jsou obrázky umístěny v úrovni očí sedící osoby. Ujistěte se, že galerie neběží mimo stůl, ale je umístěna přesně nad ní.

Dobrý nápad je umístit fotogalerii nad schody

V tomto případě musí být obrazy upevněny tak, aby se nacházely ve vzdálenosti jednoho a půl metru od schodů. Ukázalo se tedy, že koláž opakuje kroky žebříku, jako by to hrálo. Je důležité, aby vzdálenost mezi fotkou na zdi byla stejná.

Jak zvýraznit centrální fotografii na zdi

Výběr centrální fotografie je snadný. Mělo by být tak odlišné od jiných velkých rozměrů. Pokud chcete, můžete zdůraznit kontrastním rámečkem nebo rámečkem, který je širší než všechny ostatní. Centrální fotografii lze orámovat rámem neobvyklého tvaru. Všimněte si však, že pro zachování symetrie musí být takový rámec opakován alespoň v jednom z menších rámců.

Je možné, aby se centrální fotografie nějakým způsobem neoznačovala, ale stejně tak bude přitahovat pozornost její velikostí

Pohled odborníka
Jaroslav Galaiko
Hlavní designér a vedoucí studia Ecologica Interiors
Položit otázku\ t
„Není nutné přidělit centrální fotografii samostatnému podsvícení. Zbývající prvky kompozice budou ztraceny. Pokud si podsvícení - pak udělat všechny obrázky.

Neobvyklé koláže na stěnách

Pokud tyto příklady považujete za nudné, podívejte se na kreativní řešení módních návrhářů. Pro fotografii na zdi, můžete použít závěsná lana, clothespins a mnoho dalšího, které lze nalézt v každém domě. Cena tohoto designu je levná a efekt je úžasný.


Pokud ne na zdi, pak kam mohu umístit fotografie

Když z nějakého důvodu nemůžete poslat fotku na zeď, je k dispozici několik dalších možností. Fotografie mohou pohodlně sedět v rámci plochy. Obvykle je obvyklé posílat fotky svých blízkých. Paměťové snímky lze umístit na namontované a nábytkové police. V tomto případě je lepší zvolit stejný rám, který odpovídá barvě nábytku.

Klasická verze umístění fotografií - na krb. Luxusní ráfky nemusí být stejné

Koláže z prázdných rámců

Taková myšlenka není nová. A to vyhovuje, upřímně řečeno, ne každý. Prázdné rámečky dávají pocit neúplnosti, ne každý bude chtít vidět snímky každý den bez obsahu. Ale jako originální dekorační technika má tato možnost právo na život. Jak to vypadá takto:


Neskrývejte své oblíbené obrázky

BDigitální éra není ani tisk obrázků. Jsou uloženy na pevných discích nebo v cloudovém úložišti. A často se do těchto sbírek nikdo nedívá. Stává se také, že digitální fotografie zmizí beze stopy v důsledku selhání počítače nebo ztráty hesla z virtuální schránky. Tak hořké, když jsou ztracené šťastné nezapomenutelné okamžiky v životě! Neužívejte rizika, tiskněte fotografie, jsou uloženy v albech pro vaše potomky. A pokud je umístíte do domu - pak vám každý šťastný okamžik dodá radostnou náladu a pozitivní.

Podívejte se na fotografie lidí, kteří jsou vám blízcí, a vaše laskavé myšlenky z nich udělají trochu štěstí

Pokud můžete nabídnout své původní nápady pro umístění fotografií, rádi je uvidíme ve vašich komentářích!