50 příkladů rozpočtu a stylových verzí altánů do-it-yourself z ručně vyrobených materiálů s fotografiemi

Občané kupují chatu s jedním hlavním cílem: být bližší přírodě. Někdo by měl určitě rozbít postele se zeleninou, a někdo je dost dost zahrada a krásný výhled na řeku. V každém případě je však v každé části k dispozici altán. Zde můžete posedět s hosty nebo se najíst s rodinou, snít o dlouhých letních večerech. Světlá konstrukce bude zdobit místo, zejména pokud odpovídá architektonickému vzhledu domu. Dnes, HomeMyHome.ru redaktoři připravili užitečné doporučení pro vás na tom, jak udělat altány z odpadních materiálů s vlastními rukama. Foto příklady struktur, přezkoumání materiálů a fázový popis stavby vám pomohou určit vlastní projekt.

Není nutné šetřit peníze na výstavbu zahradního pavilonu - lze jej vyrobit ze šrotu

Druhy trnů pro zahradu s fotografickými příklady staveb

\ t

Stejně jako u každé budovy na staveništi musí altán odpovídat krajině svým tvarem a rozměry. Musí organicky zapadnout do celkového architektonického řešení a splnit cíle. Obecně lze altány rozdělit do tří typů stěnových konstrukcí:

  • uzavřeno , plně chráněné před sluncem, deštěm a větrem;
  • polootevřené- konstrukce se stěnami o polovině výšky nebo dvěma až třemi pevnými stěnami;
  • otevřeno , které má pouze střechu a podlahu.

Konstrukce otevřeného typu se snadno instalují. Mohou být dokonce skládací, takže altán se může pohybovat v závislosti na ročním období a náladě.

Tato letecká stavba nebrání výhledu na přírodu a pokud chceteozdobit to, to je dost přistát kvetoucí sekavců na podpěrách

Polouzavřené pavilony mohou mít výšku plotu 80-120 centimetrů. Takové rámy umožňují jasně omezit prostor místnosti. Pokud uděláte odnímatelná okna, pak v chladném období zde můžete relaxovat s pohodlím.

Od zapáleného slunce v polootevřeném altánu můžete zavěsit světelné závěsy

Uzavřené stavby jsou v podstatě letními domy. Zde můžete nejen sedět ve večerních hodinách, ale také žít celý den několik dní. Takže pokud hosté rádi přijíždějí k vám o víkendech, je to skvělá volba.

V uzavřeném pavilonu dávají hostesky přednost letním kuchyňkám, kde je vaření potěšením

.

Hranoly lze také rozdělit podle tvaru budovy. Nejoblíbenější mezi majiteli příměstských oblastí jsou takové modely.

Tradiční obdélníkové - vhodné pro přístřešky, kovové a cihlové konstrukce

Šestimístné a oktaedrické polygony vypadají příznivě ze dřeva nebo kovaného kovu

Kruhové tvary jsou charakteristické pro rotundy, sloupy, kopule a šplhací vinice zde vypadají skvěle

Komplexní kombinované altány mohou zahrnovat několik tradičních forem, a tedy i prostory

Velikost pavilonu závisí na tom, kolik lidí by mělo dostat, a samozřejmě na rozměrech vašeho webu. Pro maléSpolečnost potřebuje 12–15 m². Vybrali jsme pro vás fotografickou sbírku nápadů altánů pro podání, které lze provést vlastními rukama.

Varianty jednoduchých trnů z ručně vyrobených materiálů, vyrobené ručně

Když je rodinný rozpočet omezený, mnoho lidí přemýšlí o tom, jak postavit levný altán s vlastními rukama z levnějších materiálů. Mimochodem, nemůžete ani hledat, kde koupit takové materiály. Ve většině případů stačí provést audit na vašich vlastních stránkách. Po stavbě dachy zřejmě zůstalo ořezávání dřeva, některé cihly, kovové rohy a zbytky střešní krytiny. Dokonce i věci, které byly vždy posílány do odpadků, mohou být uvedeny do činnosti: palety, plastové láhve, řezané větve zahradních stromů a vinná réva.

Pergoly ve dřevě: kouzlo přírodního materiálu

Zvážit možnosti zahradních konstrukcí s dřevěnými stavbami. Dokonale zapadají do krajiny zahrady, vypadají velmi krásně v jakémkoliv designu a jejich vlastní ruce nejsou tak složité. Můžete použít nejen desku, ale také oříznutí, zbývající ze stavby.

Dřevo je zdobeno řezbami nebo jednoduše zdůrazňuje přirozenou strukturu materiálu s lakem a mořidlem

Pokud hovoříme o výhodách a nevýhodách, je třeba poznamenat, že všechny ostatní stavební materiály vyhrávají v nákladech a šetrnosti k životnímu prostředí. Kromě toho jsou tyto trny postaveny snadno a rychle, nevyžadují pevné základy. Udržovatelnost struktury je také vysoká: shnilá deska může být nahrazena dvěma účty novým. Strom je schopen vám věrně sloužit mnoho let, za předpokladu řádného zpracování. V dřevěném altánu je vždy příjemné mikroklima, v zimě bude teplo a v létě chladno.

V takovýchto konstrukcích existují pouze dvě nevýhody: vyžadují stálou údržbu a jsou předměty s nebezpečím požáru. Pokud se rozhodnete instalovat v takovém pavilonu troubu nebo sporák, buďte velmi opatrní a opatrní.

Níže uvedená fotografie ukazuje jednoduché altány pro dávání ze stromu, vyrobené ručně:Související článek:

Altán s rukama ze dřeva. Podrobný návod a praktické rady týkající se konstrukce dřevěného altánu v samostatné publikaci našeho portálu.
​​

Cihlové altány: budovy pro věky

Pokud je pavilon postaven ze stejné cihly jako dům a má stejný povrch, bude to vypadat jako logický doplněk architektonického souboru. Pevné a spolehlivé, takovéto trny nestojí ani jedendesetiletí. Taková stavba může bezpečně ubytovat ohniště, ruský sporák, gril nebo komplexní kamna s udírnou, tandoorem a dalšími zařízeními.

Cihlový altán lze použít kdykoliv během roku, zejména pokud je uzavřen

Voda, plyn a odpadní vody mohou být využívány v takové pevné struktuře. Existuje spousta variant zdiva a pavilon můžete ozdobit v jakémkoliv stylu.

Taková struktura má své nevýhody. Hlavní je vysoká cena stavby. Spousta peněz bude stát nejen stavební materiály, ale i práce řemeslníků. Cihlová konstrukce vyžaduje pevný základ - to je další doplňková položka výdajů. To vše je však více než vytrvalost.

Varianty samostavebných cihelných altánů v zahradě:Článek k tématu:

Altány s grilem a sporákem.Vše o možnostech přístrojového sporáku nebo grilování v altánu a možnostech použití ve speciální publikaci našeho portálu.

Pavilony kovových profilů: odolné a praktické

Kovová konstrukce je další odolná a robustní konstrukce. Můžete použít běžný profil potrubí vybudovat altán nebo objednat kované obrobek od řemeslníka. V každém případě bude pavilonVypadejte elegantně a spolehlivě. Nebojí se změn teploty, invazí hmyzu, hub nebo přívalových dešťů. Tyto altány jsou protipožární, takže zde můžete bezpečně umístit gril. Pokud je trn navržen jako konstrukce tenkostěnných trubek, lze jej v zásadě přemístit po zahradě.

Polykarbonátové desky, látkové záclony nebo jiný materiál lze snadno připevnit na kov

Mezi nedostatky lze zaznamenat pouze silné teplo ze slunce a zmrazení při mínusových teplotách, ale je tak zanedbatelné, že si tyto nedostatky v praxi sotva všimnete. Máte-li dovednosti svařování, můžete snadno udělat kovový altán s vlastními rukama, výhodou kreseb s podrobnými fotografiemi na síti se hemží.

Lehké a transparentní: polykarbonátové altány

Polykarbonát je velmi oblíbeným materiálem ve stavebnictví. Jeho hlavní výhodou je transparentnost. Polykarbonát se používá k výrobě skleníků, verand a altánů. Průhledné stěny takového pavilonu se nebojí vysokých teplot, vody a plísní. Oni jsou desetkrát silnější než sklo, oni drží punč dobře.

Pružnost materiálu umožňuje z ní vyrobit oblouky a jiné složité struktury

Polykarbonát se mimo jiné udržuje v teple, takže v takovém pavilonu si můžete odpočinout i v pozdním podzimu. Mezi nevýhody stojí za zmínku pouze citlivost polykarbonátu na ultrafialové záření. Přímkysluneční paprsky ho činí křehkým. Polykarbonátový altán pro odlehlý kout vaší zahrady se dá snadno postavit vlastníma rukama. Bude pouze nutné postavit dřevěný nebo kovový rám a na něj upevnit buněčný materiál.

Kombinované pavilony v zahradě

Nejvhodnějším řešením je kombinovat několik stavebních materiálů v jedné zahradní budově. Pro základ se používá cihla nebo kov a pro pokovování se používá dřevo, polykarbonát, kovový profil OSB nebo jiné improvizované materiály. Díky správnému výběru stavebních materiálů ušetříte nejen na výstavbě, ale také získáte vynikající výsledek. Design kombinovaných pavilonů je prostorem pro představivost developera.

Kombinace dřeva a kamene je zvláště výhodná - takovýto altán ozdobí místo

Související článek:

V publikaci si povíme, jak můžete z různých materiálů vytvořit elegantní altány jednoduše a krásně.

Původní myšlenky rozpočtových altánů, které si můžete vyrobit vlastníma rukama z materiálu, který máte k dispozici

Není vždy pravda, že existuje více nebo méně vhodných stavebních materiálů pro stavbu trnu. Rozpočet neumožňuje v tuto chvíli utrácet peníze na nákup dřeva nebo cihel? Existuje cesta ven! Použijte to, co je obvykle odesláno do koše. Nabízíme vám například několiknápady, které přinášejí k životu, jsou hračkou.

Proutěný altán zahradních stromů a vinné révy

Pokud po prořezání stromů nebo hroznů zůstanou vinné révy a větve vlevo, nespěchejte je vyhazovat. Zvláště štěstí, když jste u domu viděli starou vrbu. Tam je dost materiálu, aby se útulný a originální proutěný altán. Myslíš, že je to těžké? Vůbec ne!

Viděli jste, jak vyrobit koš nebo koš? V tomto procesu není nic složitého. Jediné, co musíte udělat, je vyrobit regály z tenké tyče, upevnit je svisle a oplést je sbíraným materiálem

Pro práci vyberte silné pevné větve. Odstraňte listy a pokud možno kůru. Jako regály můžete použít nejen dřevo, ale i tenké kmeny stromů. Pokud jste zúčtování webu - tam bude určitě takový. Namísto dřeva pro regály můžete použít kovové nebo plastové trubky. Mimochodem, regály lze jednoduše kopat do země, pokud plánujete tuto stavbu jako dočasnou a nechcete betonovat základ.

Příklady nejjednodušších proutěných altánů vyrobených vlastníma rukama:Chalupní altán si udělejte sami ze stavebních palet

Stavební palety - materiál pro výrobu mnoha nezbytných pro dávání věcí. Zahradní nábytek z těchto balicích plošin je doslova provedenhodin Lavochki, stoly, pohovky, regály - to vše je užitečné v ekonomice, zejména proto, že jejich základ se vyznačuje zvýšenou pevností. Jedna paleta vydrží až 1000 liber hmotnosti! Z palety lze snadno postavit altán. Pro stavbu je třeba strom očistit od nečistot a oshkuritu. Pro konzervaci se doporučuje ošetřit strom hmyzem a hnilobou.

Po sestavení pavilonu jako konstruktéra z identických částí

Základny jsou regály z dřeva, pevně upevněné v zemi. Hotový altán může být natřen nebo potažen mořením a lakem.

Video kurz o tom, jak si vyrobit altán s vlastními rukama v chatě z palet

Potravinářský plastikový rekreační pavilon

Plastové láhve jsou odpadky, které znečišťují přírodu a po desetiletí se nerozkládají. Trvanlivost tohoto materiálu může být zabalena v jeho prospěch. Domácí řemeslníci ji začali používat na farmách. Zahradní nábytek, sochy, skleníky - to vše lze vyrobit z potravinářského plastu. Pokud je to žádoucí, z tohoto odpadu může být postaven altán.

Navíc v takovém pavilonu bude vždy světlo, protože plast je průhledný

Nejjednodušší možností je kladení vzpřímené mřížky z výztuže a položení na tyče, jako jsou korálky, lahve. Existují i ​​další zajímavé možnosti, včetně výstavby kapitálových struktur. V tomto případě jsou lahve naplněny pískem nebo jiným těžkým materiálem a používají se jakocihly.

Plastové vodovodní konstrukce

Plastové trubky jsou cenově dostupný, levný a lehký materiál, který lze také použít pro stavbu letní kůlny. Pokud si vyberete správné kování, tento design bude skládací, a opouštět venkovský dům na dlouhou dobu, můžete rozebrat pavilon a odstranit jej pro skladování. Rám může mít jiný tvar a velikost - to vše záleží na vašich potřebách. Pro úkryt před sluncem stačí natáhnout látkovou markýzu a ozdobit stěny jasnými závěsy.

Pár minut - a vaše shromáždění v altánu, připravené přijímat hosty v každém útulném koutě zahrady

Takový altán je možné vzít s sebou k rybolovu nebo grilování. Rozebrat, vejde se do auta.

Konstrukce trnů: hlavní stupně

Každá stavba začíná projektem. Pro altán můžete projekt nakreslit sami nebo využít velkorysé nabídky řemeslníků z celého světa. Například, několik kreseb trny vyrobené vlastními rukama, které jsme našli pro vás na internetu.

Samozřejmě musíte vybrat nebo nakreslit výkres na základě materiálu, který máte k dispozici.

Jak najít vhodné místo pro pavilon

Místo pro altán by mělo být takové, abyste se cítili pohodlně a příjemnětrávit čas v něm. Místo by mělo být daleko od venkovní toalety, nejlépe s výhledem na přírodní nebo umělou nádrž. Není to špatné, pokud otevřený altán na jedné straně, závětří, chrání plot.

Důležité!Pamatujte si, že pokud dáte do altánu ohniště, kouř by neměl rušit sousedy.

Staveniště musí být pečlivě vyčištěno a vyrovnáno. Pokud jste koncipovali konstrukci na svahu, budete muset vypočítat instalaci pilot různých výšek.

Než začnete pracovat, nebuďte příliš líní dělat označení pomocí kolíků a lana

Takže můžete nejen odhadnout rozměry konstrukce, ale také sledovat její pravidelný geometrický tvar.

Nadace: páskové nebo sloupcové

Typ základu závisí pouze na typu materiálu, který hodláte použít ve stavebnictví. Je-li vytvořeno cihlové nebo zdivo, nelze odlitek základny pásky s výztužným rámem provést bez. Hloubka základu závisí na očekávaném zatížení a vlastnostech půdy na místě. Zpravidla platí, že pro lehké cihlové konstrukce dost 50-70 centimetrů.

Pokud máte ve svých plánech dřevěnou konstrukci, můžete to udělat se sloupcovou základnou

Instalace je mnohem jednodušší a rychlejší: stačí v zemi vyvrtat otvory se zahradním vrtákem, namontovat do nich azbestové cementové trubky a naplnit je betonovým štěrkem.Poté, co je páskování. Pro snadný kovový altán je to možné a nedělat základ vůbec. Kovové sloupky rámu jsou jednoduše zapuštěny do země a betonovány.

Pohled odborníka
Dmitry Kholodok
Technický ředitel opravárenské a stavební společnosti ILASSTROY
Položit otázku\ t
„Sloupy kostry při betonáži musí být zkontrolovány úrovní budovy“.

Související článek:

Základ pásky s vlastními rukama: instrukce krok za krokem. V tomto článku se podíváme na klady a zápory tohoto základu, na nuance jeho správného odlévání, stejně jako na to, která značka betonu je nejlepší zvolit, abychom získali kvalitní konstrukci.

Podlahy a rám

Podlahy v altánu lze jednoduše nalít betonem a pak obkládat dlaždicemi. Tato podlaha bude trvat dlouho, snadno se čistí. Mimochodem můžete podlahovou desku položit, stavební palety jsou pro tento účel vhodné. Jsou spojeny dohromady a mezery jsou vyplněny vhodnými lamelami. Milovníci divoké zvěře mohou dokonce zasadit podlahu altánu s průhlednou střechou s trávníkem. Bude se o něj muset starat, ale bude to velmi originální rozhodnutí.

Rám trnu je vyroben z tyče nebo kovového profilu

Regály před montáží musí být důkladně ošetřeny proti korozi. Střecha altánu může být plochá s mírným svahem, klenutým nebo pyramidálním. Pokud plánujetepoužití těžké střešní krytiny, například přírodní dlaždice, dbejte na posílení střešního systému.

Pokrytí z ručně vyrobených materiálů altány vlastníma rukama, foto příklady dekorace

Stěny pavilonu mohou být opláštěny polykarbonátem, deskami OSB, břidlicovou deskou, prkny, kovovými profily a mnoha dalšími materiály. Včetně materiálů, které jsou považovány za recyklované.

Nejjednodušší způsob je namontovat polootevřený obrys trnu. Zde si můžete vytvořit čistě symbolický design, skládající se z tenkých proužků, palet nebo překližkových desek

Zdobení altánu je nejpříjemnější a nejzajímavější částí díla. Jako dekor použijte světlé závěsy, závěsné květináče s květinami. V ideálním případě je třeba uspořádat altán v určitém stylu, který odpovídá designu zahrady a vaší náladě.

Můžete si vyrobit altán a vyzdobit ho svazky sušených rostlin, kolových kol, košů a dalšího vhodného příslušenství

Středomořský styl je charakterizován světelnými závěsy, světlými polštáři, provazy a jiným mořským dekorem

Pavilon japonského stylu vyžaduje přepážky z průsvitných materiálů, bambusu a přírodního dřeva v provedení, lehké rohože

Luxus klasického stylu vyžaduje zlacení, sloupy, luxusní nábytek a kašnu se sádrovou sochou

Existuje mnoho možností, nebojte se zkusit něco nového. Příští rok můžete všechno změnit.

Jak vybavit altány grilem a grilem

Bez ohledu na to, co se rozhodnete vložit do altánu - jednoduchý pánev nebo multifunkční sporák, musíte dodržovat protipožární opatření. To je obzvláště důležité, pokud se rozhodnete instalovat vlastní altán z improvizovaných prostředků.

Většina šrotových materiálů je velmi hořlavých, takže pánev nebo kamna musí mít bezpečnostní obvod - otevřený prostor chráněný nehořlavým obkladem nebo kamenem tak, aby se náhodná jiskra nedostala na nábytek nebo stěny

. ]

Vhodným řešením by bylo umístit alespoň jeden hasicí přístroj do altánu, alespoň malého. Nikdy nenechávejte otevřený oheň v altánu bez dozoru! Neumisťujte nábytek příliš blízko krbu. Zde je několik příkladů kompetentního umístění ohnisek v altánu.


.

Pokud jste použili při stavbě altánků nějaký materiál, který není uveden v tomto článku, napište nám to v komentářích! Vaše neocenitelné zkušenosti a doporučení budou jistě zveřejněny!