Energeticky úsporné zářivky: typy a cena, přiměřenost použití

Tradiční žárovky se často používají k osvětlení skříně. Ale pravděpodobně víte, že účinnost takového produktu je asi 50%. V tomto případě se pouze část elektřiny spotřebuje na osvětlení a zbytek se spotřebuje na vytápění výrobku. Díky technickému pokroku mají standardní lampy vynikající výměnu - energeticky úsporné protějšky, které se také nazývají fluorescenční. V tomto článku budeme hovořit o tom, co jsou energeticky úsporné zářivky. Typy a ceny těchto produktů - to je to, co musíte věnovat pozornost před nákupem.

V nedávné době podobné výrobky nebyly tak běžné, protože byly vyráběny ve formě trubek, které nebylo příliš vhodné používat. Luminiscenční výrobek se skládá z žárovky, elektronického předřadníku a víčka. Při výběru těchto produktů je třeba věnovat pozornost velikosti, tvaru, kvalitě a principu jejich práce. Pokud chcete v domě poskytnout kvalitní osvětlení, je třeba lampu se všemi těmito parametry vyzvednout.

Možnosti úspory energie mají oproti tradičním modelům mnoho výhod

.

Energeticky úsporné zářivky: typy a cena výrobku

Při výběru takových výrobků je třeba vzít v úvahu jejich druhy a cenu. Energeticky úsporné lampy se mohou lišit ve velikosti základny. Je důležité zvolit velikost, která se nachází ve vašem osvětlovacím zařízení. Existují tyto odrůdy:

 • se základnou e 27 vhodnou pro jakýkoliv zdroj světla;
 • e 14 se používají pro noční lampy, lampy a svítidla;
 • výrobky e 40 jsou poptávány po velkých svítidlech, například pro pouliční osvětlení.

Správné používání výrobků závisí na variantě základu

.

Také světelné prvky mohou mít různá uspořádání. Můžete si vybrat výrobky kruhového tvaru, ve formě hrušky nebo rozšířené formy. Pro použití v plochých osvětlovacích zařízeních můžete použít prvky ve formě prstence. Existují trubkové typy a kompaktní.

Výhody zářivkových zařízení:

 • moderní design a rozmanitost designu. Mohou mít různé barvy a tvary;
 • úspory energie až 80%;
 • dlouhá životnost, která přesahuje životnost standardních výrobků o 10-15 krát;
 • nevyrábí tolik tepla jako žárovky;
 • různé barvy.

Hlavní typyzdroje světla

Název energeticky úsporných zářivkových kompaktních zářivek díky svému zařízení. Jedná se o bitové prvky, uvnitř kterých se pro vytváření ultrafialového záření používá proud a inertní plyn mající málo par rtuti. Tyto paprsky dopadají na fosfor, směs prášků na stěnách baňky a přeměňují se na světlo.

Zářivky jsou šetrné k životnímu prostředí

V tabulce jsou uvedeny náklady na některé modely.

Tabulka 1. Průměrné náklady na energeticky úsporné zářivky

Obrázek Modely Náklady, tření.
TDM Electric CFL - FS - 25 W 2700 K - E 27 195
Navigátor NCL - SH 10-15-860 E27 130
Ecola GX 40 11 W BAC 220 V 168
Camelion G 23 9 W 154
Gauss T 2 SPIRAL 220 209
E 14 Era SP - M - 9 - 842 - D 14 125

Zařízení pro úsporu energie mohou mít různou podobu

Užitečné informace!Náklady na energeticky úsporné výrobky jsou vyšší než standardní lampy. Tato zařízení vám umožní ušetřit na elektřině a jejich cena se během služby vyplatí.

Specifikace úsporných zářivek a typy LED lamp: jak si vybrat

Chcete-li zvolit kvalitní lampy, musíte znát jejich důležité parametry, které jsou podobné LED. Zde je několik technickýchvlastnosti úsporných zářivek, které stojí za to vědět:

 • moc výrobku určuje ekonomické funkce;
 • napětí. Systémy osvětlení mohou pracovat při různých napětích;
 • teplota barvy. Nejlepší volbou by nebylo jasné a tmavé osvětlení teplé a měkké bílé barvy;
 • je chladicí systém přítomen ve dražších verzích;
 • provozní a záruční lhůty;
 • doba zapálení;
 • úhel rozptylu čočky.

Odrůdy zařízení na úsporu energie

Většina informací, které můžete vidět na obalu. Udává sílu výrobku, rozměry základny, rychlost přenosu barev a informace o výrobci.Pokud jde o zařízení LED, liší se také velikostí základny.V závislosti na aplikaci jsou tato zařízení k dispozici pro venkovní osvětlení, průmyslové účely a domácnost.

Charakteristiky konstrukcí LED ve srovnání s alternativami

Je také třeba rozlišovat mezi typy krytů energeticky úsporných zářivek. Základem je důležitá součást výrobku, která zajišťuje jeho instalaci. Navíc může být použito pro správné připojení zařízení k síti. Je důležité určit, která síť bude připojena 12/24 nebo 220 v. Jsou navrženy různé typy držákůpřipojení k sítím s různými parametry. Určit vhodnou variantu může být vhodné označení.

Důležité informace o základních parametrech výrobku jsou uvedeny na obalu

K dispozici jsou tyto typy stropů:

 • se závitem (E), se kterým lze během několika minut přišroubovat baňku;
 • Kolík (G) se používá v různých typech svítilen. Zařízení je pin, ke kterému je prvek připojen k síti. Rozmanitost možností je určitá vzdálenost mezi kolíky.

Energeticky úsporná stolní lampa

Výhodou fluorescenčních výrobků je možnost nastavení jasu. Využívá vysoké napětí. V tabulce si můžete prohlédnout korespondenci energeticky úsporných zařízení s alternativami. Určete, jak moc výrobek spotřebovává elektřinu, a to pomocí wattmetru.

Srovnávací charakteristiky síly různých výrobků

Související článek:

Jak si vybrat LED lampy pro váš domov. Technologie ICE stále více posiluje svou pozici na trhu s osvětlením. Jak se nechat zmást ve všech různých možností a vybrat nejlepší lampy pro váš domov? Pojďme na to přijít.

Jsou energeticky úsporné žárovky škodlivé pro lidské zdraví a proč blikají

Pro mnohé je zajímavé, zda je to zraksvítidla. Pokud fungují pomocí elektromagnetického spouštěcího mechanismu, pak dochází k blikání 50 Hz, což je zdraví škodlivé. To může způsobit bolesti hlavy, nespavost nebo dokonce únavu očí. Poté výrobci modernizovali technologii. Moderní lampy používají elektronický předřadník, který způsobuje blikání na 3-10 kHz. Tyto produkty nejsou zdraví škodlivé.

Energeticky úsporné struktury v moderním designu nepředstavují nebezpečí pro lidské zdraví

Indikátor úspory energie často bliká při zhasnutých kontrolkách.K tomu dojde, pokud je spínač vybaven podsvícením.Chcete-li problém odstranit, je třeba odstranit podsvícení. Nebojte se použít fluorescenční zdroje světla kvůli rtuti. Obsahují asi 2-4 mg. Pro srovnání, v rtuťových teploměrech je jeho obsah 2 g.

Moderní design úsporných zářivek umožňuje jejich použití v různých svítilnách

Podobná zařízení nejsou horší než standardní zdroje světla. Jsou spolehlivé, bezpečné a mohou fungovat několik let za sebou, což eliminuje zbytečné náklady.

Srovnání energeticky úsporných a LED lamp

\ t

Rozhodování o tom, které energeticky úsporné zářivky zvolit, typy a ceny jsou velmi důležité. Energeticky úsporné a LED lampy se několikrát liší svou účinností. ToVyměňte standardní model 100 W, budete potřebovat diodu 15 wattů nebo úsporu energie 30 wattů. Kvalita světelného toku je ovlivněna složkami a fosforem uloženým na stěnách vnitřní spirály.

Energeticky úsporné zdroje světla úspornější než žárovky. LED jsou však považovány za nejlepší řešení, protože se okamžitě rozsvítí a nebliknou jako luminiscenční protějšky.

Srovnávací charakteristiky dvou typů

Napájení s obvodem

Obvod úsporné zářivky je podobný zářivkové trubici. Napájení je napájeno ze startéru, ve kterém je světlo spouštěno z vysokého napětí. Napájecí zdroj je spouštěcí jednotka ve formě spouštěče. Je důležité najít vhodný transformátor.

Využití energeticky úsporných výrobků vytvoří pohodlné podmínky pro život

.

Pro sestavení takového zařízení musíte mít amatérský rádiový zážitek. Zdroje se vyznačují nízkou spolehlivostí, protože jsou velmi horké. Nedoporučuje se vylézt do bloků vysokého napětí sami, protože může silně zasáhnout proud.

Jak ušetřit elektřinu: porovnání LED a úsporných zářivek (video)