Mám si koupit plastové kuchyně: studujeme klady a zápory

Samozřejmě, každý je už zvyklý na kuchyňské sety ze dřeva, MDF nebo dřevotřískové desky. Ale s časem a rozvojem průmyslu, můžeme získat nádherné plastové kuchyně. S recenzí těchto vysoce kvalitních produktů pomůže HomeMyHome.

Dnes studujeme plastové náhlavní soupravy a zjistíme, zda je jejich péče obtížná

.

Jaké plastové kuchyně vypadají a co to je

Ano, když člověk poprvé uslyší kombinaci „plastové kuchyně“, dokáže si představit, že veškerý nábytek sestává z polymeru a nepředstavuje nic zajímavého. Bez ohledu na to! Ve skutečnosti je pouzdro vyrobeno z takových kvalitních materiálů, jako jsou dřevotřískové desky nebo MDF, ale plastové kryty fasád výrobků.

Původní vzhled v kombinaci s vysokou praktičností vede k rostoucí poptávce

Užitečná služba:

Zejména pro naše čtenáře doporučujeme použít pohodlného online návrháře kuchyně , který vám umožní uspořádat kuchyňský prostor podle Vašeho vkusu a rychle vypočítat náklady na kuchyňský set.

Co jsou to plastové kuchyně

Nábytkové sady potažené polymery se navzájem liší druhem materiálu a způsoby zpracování konců.

Rozdíl mezi kuchyní a fasádami

Fasády, které jsou obloženy polymery, jsou vyrobeny ze dvou druhů materiálů: dřevotřískové desky a MDF.

Čipová deska - nejrozpočtová varianta. Nízká cena však neznamená nedostatek kvality. Pokud je obložení provedeno podle pravidel, potom nábytek bude mít vynikající odolnost proti vlhkosti a vysokým teplotám převládajícím v kuchyni během vaření .

Nevýhody tohoto materiálu zahrnují relativně nízkou životnost: pouze 5-7 let. Dále opotřebení a deformace tělesa ajednoduché prvky

Související článek:

Laminovaná dřevotřísková deska: co to je, rozdíly oproti ostatním materiálům a její výrobní technologii, kde se používají řezání, broušení hran, výrobci, barvy, průměrné ceny, užitečné tipy - v naší publikaci.

MDF - hustota, pevnost, pružnost patří mezi vlastnosti tohoto materiálu, což vysvětluje dlouhou životnost. MDF je více přizpůsoben účinkům vlhkosti a teplot, protože se nedeformuje.

Kuchyně vyrobené z MDF se vyrábějí ze smaltů, akrylových, PVC fólií, dýh a plastů. Tento materiál lze použít při výrobě zakřiveného nábytku nebo frézované fasády

Související článek:

MDF: co je to, důležité vlastnosti tohoto materiálu, jeho výhody oproti alternativám a mnoho dalších užitečných informací. - v naší publikaci.

Rozdíl kuchyní podle typu konečného ošetření

Dokonce i ta nejkrásnější fasáda nebude vypadat esteticky, pokud výrobcům nebude věnována dostatečná pozornost. Nezkrotný zadek umožní, aby se nábytek nedbal, takže výrobci se starají o vzhled svých výrobků zpracováním konců PVC. Jedná se o velmi cenově dostupnou verzi plastových hran.

Okraj je velmi snadno stojící na místě kvůli tomu kvůli kvalitě materiálu, ale PVC opotřebení je poměrně vysoké

Konce mohou prasknout nebo deformovat, cožnepříznivě ovlivňují vzhled konstrukce.

Další možností pro lemování je použití akrylové hrany. Je to průhledná páska a velmi silná a nepostřehnutelná. Náklady na tyto hrany jsou poměrně vysoké

Hliníkové profily jsou tuhé, spolehlivé, nepodléhají deformaci a vypadají slušně.

Zajímají se o technické vlastnosti plastů: typy lepicích fasád z plastových kuchyní

MDF a dřevotřískové desky jsou dýhovány několika druhy plastů dodávanými v rolích nebo listech. Každý typ má své vlastní charakteristiky, výhody a nevýhody, stojí za to zjistit, jaký je jejich rozdíl.

HPL plast pro vysokotlaké obklady

HPL (High Pressure Laminate) je listový polymer, který se aktivně používá jako obkladový materiál pro fasádu pod vysokým tlakem.

Výrobek je klasifikován jako výrobek šetrný k životnímu prostředí, ale ukázalo se, že je způsoben lisováním různých druhů papíru, které byly vystaveny působení absorbentů a absorbujících polymerních pryskyřic

.

Vícevrstvý plast, trvanlivý, nedeformovaný, což je žádoucí pro výrobce takových kuchyní.

CPL-plast střední a studený tlak

CPL (laminát s kontinuálním tlakem) se týká polymerů se středním a studeným tlakem. Struktura materiálu připomíná koženku. Pokud je předchozí typ materiálu vyroben z lisovaného papíru, je tento plast vyroben z PVC.

Pevnost válcovaného polymeru není odlišná, protože je vystavenamechanické poškození. A sluneční světlo způsobuje vyblednutí barvy. Náklady na takovou kuchyni však budou znatelně nižší

.

Akrylový plast pro fasády

\ t

Pokud nanesete nátěr na dřevotřískovou desku nebo MDF, napodobíte přírodní materiál a zakryjete jej transparentním akrylem, získáte trvanlivou a krásnou podšívku.

Materiál je tvrdý a hladký a doba použitelnosti výrobku se prodlužuje na 40 let, po čemž výrobek začíná trpět. To je ale také poměrně dlouhá doba, která také činí tento typ obložení žádoucí

.

Související článek:

Kuchyňské sety : fotografie s příklady různých stylových řešení, výběr materiálů pro fasádní a stolní desky, velikosti, přehled relevantních výrobců a aktuální nabídky trhu, další užitečné Poradenství - přečtěte si publikaci.

Diskuse o výhodách a nevýhodách plastových kuchyní

Taková doložka jako diskuse o výhodách a nevýhodách výrobků by neměla být za žádných okolností vynechána. To je důležité pro spotřebitele, který nechce být zklamán později při nákupu.

\ t
Profesionálové Nevýhody
Výrobek je vysoce odolný vůči vlhkosti Nízká odolnost proti UV záření
Dobrá úroveň trvanlivosti
Hodná trvanlivost Rychlá kontaminace hran a kloubů
Plasty odolávají nárazům a špatně poškrábané
Atraktivita Lehký plast sčas se změní na žlutý
Jas provedení
Velký výběr barevných palet, vzorů a textur Pokud je povrch lesklý, pak je to velmi znatelné stopy prstů a rukou
Výrobek můžete vyzvednout s tiskem fotografií
Péče je jednoduchá a nevyžaduje úsilí. Jasně viditelné úniky vody
Dostupné ceny
Schopnost vybrat si originální design

Související článek:

Rohové kuchyně: design, fotografie s příklady. Jaké jsou výhody těchto konstrukcí, správná volba místa instalace hlavních součástí, umístění nábytku s ohledem na architektonické prvky místnosti, kombinace s obecným stylem interiéru - v naší publikaci.

Kdo dává přednost předním výrobcům plastových kuchyní

Vzhledem k tomu, že úlohu kuchyně nelze omezit, měla by vypadat elegantně a být užitečným a funkčním prostorem. Výběr kuchyně je zodpovědná záležitost. Výběr nábytku se často stává obtížným problémem. Ukážeme vám, jak se vyhnout potížím tím, že dáváte přednost osvědčeným výrobcům plastových kuchyňských souprav.

Nejvíce pozitivních recenzí získala domácí společnost „Harmony“ z města Velikie Luki. Výrobce vyrábí vysoce kvalitní design se stylovým vzhledem. Vždy existuje možnost vybrat si nábytek a přidat přání k objednávce.

Nábytek „Harmony“ splňuje všechny normysvětové kvality

Nábytek běloruské společnosti ZOV se může pochlubit dostupnou cenou a krásným vzhledem.

Kuchyně tohoto výrobce se liší praktičností a funkčností. Kromě toho se jejich popularita vztahuje i na sousední země, které hovoří také o slušných kvalitních výrobcích. ZOV nabízí kuchyňské soupravy ve stylu klasiků, moderních trendů a provenience.

Továrna na výrobu nábytku Maria z Ruska je již dlouho lídrem. Nábytek je šetrný k životnímu prostředí a ve výrobě využívají nejen tuzemské komponenty, ale i ty evropské špičkové kvality.

Krásný plastový nábytek od Mary je cenově dostupný pro každého

Tím, že se zákazníci rozhodli pro továrnu na výrobu nábytku Zetta v Moskvě, nelitují své volby. Kvalitní materiály a evropské kování v kombinaci s rozumnými cenami a krásným vzhledem hovoří samy za sebe.

V jaké paletě barev vyrábějí plastové kuchyně

Čím rozmanitější je sortiment, tím více kupujících přitahuje možnost nákupu originální kuchyňské soupravy. Modely skutečně nastaveny. Pojďme se podívat do katalogů firem a zjistit, jaké možnosti barev jsou nabízeny a které jsou v poptávce.

Monochromatické a dvoubarevné modely

Pokud je vybrána jedna barva, celá sluchátka by měla vypadat monotónně. To hraje důležitou roli v rozhodnutí o návrhu ve výběruvnitřní prvky. Barva kuchyně je důležitá pro lidi, kteří tráví spoustu času vaření, protože odstíny tvoří psychologické klima v místnosti.

Světlé kuchyně vypadají živě a dokáží výrazně rozšířit místnost na vizuální úroveň

Lehké, klidné tóny působí mírně

Monotónní kuchyně se nebude zdát nudná, pokud použijete další odstíny hlavní barvy v designu místnosti. Můžete hrát s texturou a texturou v designu a výběru dekoru

Dvě nebo tři barvy by měly být krásně kombinovány a neměly by způsobit sebemenší podráždění

.

Volba dvou nebo tří barev je dána jejich slučitelností

.

Nejvhodnější je použít dvě barvy v souladu. Optimálně vypadají světlé horní bloky náhlavní soupravy a jsou tmavé.

Výběr modelů s tiskem fotografií

Fotografický tisk získává hybnost v různých inkarnacích a na nábytkových frontách se stal populárním z nějakého důvodu. Tato jednoduchá a zajímavá výzdoba prostoru je oblíbená u zákazníků.

Výrobci pokrývají fasádu speciálním akrylovým filmem s vynikající odolností proti vlhkosti. Použijte tisk fotografií s abstraktní kresbou, květinovými motivy, ovocem nebo krajinou.

Obraz se jeví jako rozsáhlý a živý

Při výběru fotografií věnujte pozornost celkovému stylu kuchyně. Ne každý obrázek je vhodný pro jakýkoliv styl

Pokud je kuchyň zařízená v moderním stylu, jsou vhodné stylizované grafické obrazy. Japonské kuchyně mohou začít hrát obzvlášť elegantně s tiskem fotografií z hieroglyfů nebo stříkající vody.

Jaký by mohl být design plastových kuchyní s rovnými a zakřivenými fasádami

Kdo je unavený hladkými liniemi, může zvážit možnosti zakřivených plastových fasád. Mohou se hodit do mnoha interiérových stylů a výrobci se přizpůsobují jakýmkoliv módním trendům a přáním zákazníků. Pojďme se věnovat populárním nebo populárním stylům, jmenovitě klasice, říši a moderně. Uvažujeme také o variantě zakřivených a rovných fasád plastových náhlavních souprav pro japonský minimalismus, hi-tech a loft.

Klasika, Říše a moderní s plastovou kuchyní

Klasika nepotřebuje reklamu, protože je modelována praktickým, funkčním a krásným způsobem.

Sluchátka pro klasický styl mohou být lesklá nebo imitují přírodní dřevo

Zakřivené a zakřivené fasády dokonale zapadají do klasického směru

Plastový nábytek je dobrý, protože nepraská jako dřevo. Polymerní povlak zabrání tomuto procesu a barva zůstane po dlouhou dobu zcela nedotčena.

Sluchátka v teplých barvách jsou vhodná pro empírový styl a vhodné jsou světle modré a světle oranžové barvy.

Empírový styl vypadá vděčně díky příslušným barvám fasád

Všimněte si postformování, ve kterémDvě strany materiálu jsou zaoblené. Takový nábytek se vyznačuje elegancí a hladkostí.

Moderní vypadá majestátně, královsky. Navzdory tomu, že tento styl zahrnuje zakřivené dřevo, tento materiál v moderní verzi nahrazuje plast.

Monofonní nebo dvoubarevné náhlavní soupravy budou vyhovovat modernosti

Japonský minimalismus, hi-tech a loft

Japonský minimalismus vyžaduje matné povrchy, protože vybírají mléčné, smetanové, medové a kávové odstíny. Bílá kuchyně potřebuje říct ne. Tato barva je relevantní pouze jako pomocná.

Nemělo by docházet k nadměrné výzdobě a domýšlivosti, protože kování nemůže být příliš složité

Vysoký proud vyhovuje minimu dekorací, větší plynulosti a jasnosti. Ideální jsou dvoubarevné verze

Podívejte se na varianty v bílé, šedé a černé

Plastové kuchyně s kovovými součástkami jsou vybírány do podkroví nebo hledají jednoduché klíčové varianty.

Zakřivené fasády nejsou určeny pro podkroví. Všechny čáry musí být rovné a ostré

Tip!Chromované kovové lišty jsou skvělé pro podkroví a hi-tech.

Jak si vybrat plastovou kuchyň: praktické rady

Chcete-li vybrat plastové kuchyně, musíte použít jednoduchá doporučení. Řídíme se několika principy, a to estetikou vzhledu, kvalitou materiálu karoserie a obložením.

Tak, v pořadí:

  1. Podíváme se,jaký styl vládne ve vaší kuchyni.
  2. Určujeme možnosti, které jsou vhodné pro tento styl a nestráví čas na krásném nábytku, ale samozřejmě nejsou vhodné.
  3. Máme zájem o výrobce nebo dodavatele s certifikátem kvality, pečlivě studovat všechny vlastnosti;
  4. Všechny komponenty, od skříně až po desku stolu a příslušenství, musí být trvanlivé. Mají denní mechanické zatížení, ovlivňují páru a vlhkost, změny teploty.
  5. Pokud se upřednostňují značky, zvážit vhodné nabídky prodejců.
  6. Je třeba mít zájem o cenu v kterékoli fázi. Řekne to nejen popularita značky, ale i úroveň kvality.

To je vše, co se týká výběru kuchyní, není nic zvlášť obtížného.

Kontrola funkčnosti armatur nebude zbytečná. Pokud se jedná o výstavu, musí ji zkontrolovat mnoho návštěvníků. Okamžitě bude jasné, zda nábytek udržuje takovou pozornost, nebo ztrácí své kvality přímo před našimi očima

Péče o plastové kuchyně: snadná a jednoduchá

Plasty se velmi snadno omývají a nevyžadují žádné zvláštní úsilí ani čisticí prostředky. Fasády je nutné často otírat, protože na lesku jsou také viditelné skvrny od vody a otisků prstů.

Tkaniny z mikrovlákna budou dokonalými pomocníky v péči o tento nábytek

Žádné brusiva! Pouze měkké utěrky a nářadí!

Studujeme složení čisticích prostředků, než začneme umývat jejich fasádu. Eliminovat sloučeniny s alkoholem, acetonem,terpentýn a rozpouštědla. Perfektně umytý nábytek tekuté mýdlo a šampony, obvyklý mycí prostředek.

Doporučujeme nejprve vyzkoušet čisticí prostředek na malé části nábytku, která se nedotkne.

Máte-li zájem o plastový nábytek pro kuchyně, nemyslete si, ale spíše studujeme katalogy a vyberte nejlepší řešení pro váš milovaný domov nebo byt. Obnovte kuchyň a učiněte ji ještě krásnější a lepší!

Video: čela nábytku do kuchyně. Film, plast nebo smalt, co si vybrat?