Izolace podlahy v dřevěném domě: který z nich je lepší a jak si vybrat?

Je nemožné vytvořit útulnou atmosféru ve vašem vlastním domově, aniž by byla provedena kvalitní izolace podlahy, protože je to během mrazu nohou, že většina lidí cítí nepohodlí nebo onemocní. Na teplé podlaze je vždy příjemné chodit naboso, zvláště když je sněží na ulici, nebo je to déšť. K dosažení těchto výsledků je však nutné zvolit izolaci podlahy v dřevěném domě, který je lepší a má nejjednodušší montážní technologii.

proces izolace podlahy z minerální vlny

Jaké jsou požadavky na ohřívače?

Vzhledem k tomu, že podlaha dřevěného domu je také vyrobena z desek, jsou kladeny zvláštní požadavky na izolaci :

 • Je nezbytné zajistit maximální úroveň požární bezpečnosti, neboť dřevo patří k vysoce hořlavým materiálům. Doporučuje se zvolit nehořlavý nebo alespoň nehořlavý izolační materiál.

Parametry požární bezpečnosti na příkladu desek Megaizol

 • Odolnost proti vlhkosti a odolnost vůči akumulaci jsou povinné. To je způsobeno skutečností, že dřevo má schopnost absorbovat a uvolňovat vlhkost při různých teplotách, a pokud izolace způsobuje jeho akumulaci na hranici kontaktu, desky se začnou hnit.

Pěnové panely mají maximální ochranu proti vlhkosti

 • Tepelná izolace si musí zachovat své základní vlastnosti po celou dobu životnosti, nejméně však delší než je doba používání dřevěných podlah.
 • Aby se zabránilo spékání nebo ztrátě tepelně izolačních vlastností, je nutná dostatečná mechanická pevnost.
 • Prostředek by neměl obsahovat škodlivé chemické látky, zejména těkavé a těkavé.
Důležité!Kromě požadavků na ohřívače je třeba dbát také na vytvoření vhodných podmínek pro jejich provoz.

Izolace podlahy v dřevěném domě, který je lepší zvolit?

Chcete-li zvolit topení pro podlahu v dřevěném domě, který je lepší a levnější, musíte vědět, jaké jsou jeho hlavní typy. Způsobem doručení jsou rozděleny do následujících kategorií:

 • Rohože nebo desky. Jsou to lehké desky, které drží určitý tvar a zachovávají si svou geometrii během instalace. Obvykle se vyznačují minimální tepelnou vodivostí a nízkou hmotností. Tyto zahrnují destičkyPenoplex, polystyrenová pěna, minerální vlna atd. Instalujte je na rovný povrch s minimální drsností. Jejich současné použití s ​​jinými typy izolací. Při výrobě rohoží lze použít jak přírodní, tak umělé materiály.

Kamenná vlna

 • Závitky. Jsou to role na bázi kompozitních materiálů, korku, minerální vlny atd. Mohou mít různé tloušťky a obvykle mají měkkost a minimální hustotu. To znamená, že jsou lehké a bez velkých obtíží se hodí i na nerovný povrch. Díky standardní délce je možné instalovat bez spojovacích příčných švů, což výrazně zlepšuje úroveň tepelné izolace. Jsou však nestabilní vůči vlhkosti, a proto vyžadují zvláštní pozornost položení hydroizolační vrstvy.

Válce Isover s minerální vlnou

Užitečné informace!V některých případech je izolace z minerální vlny opatřena vrstvou fólie, která musí být položena nahoře. Je určen k ochraně před vlhkostí.
 • Kapaliny na bázi polymerů. Dodávají se v zapečetěných nádobách ve formě plechovek nebo nádob, v jejichž vnitřním prostoru je speciální kompozice schopná vytvořit pevnou látku s pěnovou strukturou při interakci se vzduchem. S ním můžete aplikovat všechny izolační vrstvyVzhledem k tomu, že má zvýšenou přilnavost k téměř všem stavebním materiálům, je také schopna vyplnit nepravidelnosti nebo těžko dostupná místa. Penoizol je hlavním příkladem polymerní kompozice. Pro jeho použití vyžaduje použití speciálních postřikovačů. Pokud si chcete vybrat izolaci pro podlahu v dřevěném domě optimální v hodnotě, která je lépe použít na dřevěném podkladu, pak byste měli věnovat pozornost dalším tepelně izolačním materiálům. Tato izolace je drahá ve srovnání s jinými materiály pro tepelnou izolaci.

Tekutá izolace

 • Volná izolace. Patří mezi ně materiály jako expandovaná hlína, piliny, struska atd. Díky tekutosti jsou schopny plnit všechny objemy s dostatečnou hustotou, aby byla zajištěna minimální tepelná vodivost. Mohou být pokládány přímo na zem nebo na připravený podklad. Nevýhody pokládky takové izolace jsou následující: zvýšení úrovně podlah, stejně jako potřeba instalovat příčné nosníky pro podlahu hotové podlahy.

Izolační materiál z expandovaného jílu

\ t

V každém konkrétním případě by měla být izolace zvolena tak, aby byla vhodná pro instalaci, má větší výhody z aplikace a nevýhody nehrají významnou úlohu. To znamená, že se doporučuje pokládat izolaci desek nebo válcovat na rovné podlahy, sypké výplně na nerovném základě a na složitých základech -polystyrenová pěna.

Postupné ohřívání podlah v soukromém domě vlastníma rukama

Oteplování podlahy v soukromém domě se provádí rukama ve stupních v následujícím pořadí:

 • Probíhá příprava podkladu pro instalaci zpoždění, určeného pro použití jako hlavní konstrukce pro upevnění izolace.

Demontáž starých podlah

 • Za přítomnosti poškozených konstrukcí se vyměňují nebo opravují. Podstavec pod izolací je pečlivě zpevněn a v případě potřeby vyrovnán rukama.

Instalace protokolu

 • Je-li požadováno, aby izolace byla chráněna před vlhkostí, je instalována hydroizolační fólie.

Hydroizolace pokládky

 • Tepelně izolační materiál se pokládá v souladu s instalační technikou.

Montáž tepelně izolačního materiálu

 • Je položen parotěsný film.

Je velmi důležité ponechat vzduchovou mezeru mezi izolací a parotěsnou zábranou

.
 • Je položena čistá podlaha.

Podlahy do dřevěných podlah

Související článek:

Izolace podlahy v dřevěném domě níže. Jak provést řádnou izolaci dřevěné podlahy se všemi nuancemi, které uvedeme ve speciální publikaci našeho portálu.

Vlastnosti tepelně izolačních pilin

\ t

Piliny jsou jedním z nejlevnějších, ale účinných ohřívačů. Za cenu jsou mnohem levnější než expandovaná hlína nebo minerální vlna, ale mají téměř stejnou tepelnou vodivost. Jsou šetrné k životnímu prostředí a nevytvářejí tak zdravotní riziko. Zahřívání podlahy pilinami spočívá v tom, že usínají do prostoru mezi zpožděními v rovné vrstvě. V tomto případě nebudou problémy s izolováním těžko přístupných míst, protože tam mohou být piliny snadno stlačeny. V horní části skládaných pilin položte hydroizolační materiál.

Zlomky pilin - možnost financování podlahové izolace

Varování!Piliny, stejně jako dřevo, mají zvýšené nebezpečí požáru. Proto musí být impregnovány speciálními impregnacemi. V opačném případě se doporučuje používat nehořlavé materiály.

Izolace podlah penoplex

Způsob pokládky desek z pěnové desky je poměrně jednoduchý. Nejdříve je musíte položit podél zpoždění v jedné vrstvě, pak klouby zapenit montážní pěny, pak položte druhou vrstvu, ale s vazbou švů.

Struktura penoplexu

Výhody použití penoplexu jsou následující:

 • Odolný vůči vlhkosti a hlodavcům.
 • Dlouhá životnost.
 • Má dostatečnou ochranu proti mechanickému namáhání.
 • Není časem slyaksya a neztrácí vlastnosti.

Izolace podlah penoplex

Pokládání svinutých materiálů na bázi minerální nebo kamenné vlny

Válcovaná izolace je jednou z nejpopulárnějších dnes, protože má vynikající izolační vlastnosti a dlouhou životnost při relativně nízkých nákladech. Kromě toho nejsou hořlavé a nevypouštějí škodlivé látky.

Zahřívání podlah kamennou vlnou

Užitečné informace! Někteří experti věří, že minerální vlna je škodlivá pro lidské zdraví, protože formaldehyd je používán v jeho výrobě. V praxi se však ukazuje, že se tato těkavá látka během pobytu v průmyslových prostorách vypařuje.

Vzhledem k tomu, že minerální vlna ztrácí své tepelně izolační vlastnosti, když se na ni dostane vlhkost, měla by být vodotěsná z vnějšího prostředí a paroizolyat z interiéru. Válce jsou umístěny v jedné vrstvě mezi zpoždění přímo na hydroizolační vrstvě, ale tak, aby vlna těsně přiléhala ke stěnám bez sebemenších mezer. Vrstva parotěsné zábrany je položena na vrchol. Technologie je poměrně jednoduchá, a proto ani nešpecializovaní odborníci nebudou mít otázky, jak podlahy v dřevěných domech zahřívat.

Přehled výrobců a ceny výrobků

V Rusku jsou nejoblíbenější výrobci vysoce kvalitních tepelně izolačních materiálů:

 • Isoverje francouzská značka koncernu Saint-Gobain, která je již více než 350 let a dokázala prokázat svou spolehlivost a vysokou kvalitu výrobků.Jednou z priorit je výroba izolace ze skelné vaty. Ve skutečnosti jsou produkty tohoto výrobce měřítkem pro konkurenty. Současně je cena skleněné vaty v rozumných mezích a je k dispozici pro nákup.

Produkty Isover

 • Linerock - samostatná produktová řada koncernu Saint-Gobain. Jedná se o vysoce kvalitní desky z minerální vlny, které jsou také navrženy tak, aby poskytovaly kvalitní zvukovou izolaci prostor. Výrobce je domácí s hlavními výrobními zařízeními umístěnými v Čeljabinsku, cena výrobku je poměrně přijatelná, protože zahraniční protějšky jsou několikrát dražší.

Produkty řady Linerock

 • Společnost Evroizol vyrábí vysoce kvalitní izolaci z minerální vlny ve formě desek. Vyznačují se zvýšenou požární bezpečností, odolností proti nasákavosti a kompresi. V tomto případě jsou náklady na izolační materiál na vysoké úrovni, avšak pokud porovnáme podmínky jeho provozu s analogy jiných firem, bude mít Euroizol prospěch ve všech technických parametrech.

Ohřívač Evroizol

 • Produkty od Rockwool jsou značkové a poptávány po celém světě. Hlavní činností společnosti je výroba čedičových izolačních materiálů. Oni jsou rozlišováni neokázalost kobtížných provozních podmínek a udržování jejich vlastností po několik desetiletí. Jejich náklady se však ukázaly jako zcela demokratické a dostupné pro všechny obyvatele Ruska.

Tepelná izolace Rockwool

Na trhu jsou také přítomny další významné společnosti. Výrobní náklady jsou však příliš vysoké, a proto je méně náročná na výstavbu dřevěných domů, doporučuje se zvolit izolaci na podlahu v dřevěném domě za cenu, a také věnovat pozornost tomu, který z nich lépe vyhovuje izolačním funkcím. Tabulka 1 ukazuje přibližné ceny izolačních materiálů.

Tabulka 1. Průměrné náklady na tepelně izolační materiály.

Obrázek Výrobce Jméno Rozměry, mm Náklady, rub.
Linerock LightOptimal 1000x500x50 950
Standard M 1000x500x50 1 335
Světelný efekt 1000x500x50 820
Isover Klasika 1170x610x100 480
Profi-150 4000x1220x150 811
Profi-100 5000x1220x100 670
Rockwool Světlo Butts Scandic 800x600x100 454
Světelné tuby 1000x600x50 577
Akustické kolíky 1000х600х50 699
Euroizol Izobok sExtra Light 600x1200x50 1 575 rub./cube m.
Světelné rány 600x1000x50 1 785 rublů /mládě. m.
Isolight 35 500x1000x50 1 785 rublů /mládě. m.

Tato tabulka ukazuje, jak se ceny tepelně izolačních materiálů značně liší. Proto je vhodné zvolit vhodnou izolaci pro podlahu v dřevěném domě, což je lepší a horší, v souladu s klimatickými podmínkami, náklady na objekt a požadavky na zajištění komfortních podmínek v místnosti.

Závěr

 • Jsou popsána kritéria pro výběr izolace pro dřevěný dům.
 • Jsou uvedeny hlavní výhody a nevýhody každého z těchto materiálů.
 • Jsou uvedeny některé nuance instalace topných těles.
 • Náklady na některé populární typy tepelně izolačních materiálů jsou uvedeny v tabulce.

Video: podlahové vytápění nad studeným sklepem