Jak nastavit satelitní parabolu sami: několik praktických doporučení

Televize je již dlouho nedílnou součástí života. Dokonce i ve vesnicích jen zřídka najdete dům, kde není instalována žádná televize. Vysílací kanály mohou navíc probíhat různými způsoby: prostřednictvím rozšířeného kabelu nebo satelitu. Kabelové vysílání je omezené a kvalita kanálu je horší. Proto mnoho spotřebitelů přemýšlí o tom, jak nastavit satelitní parabolu na vlastní pěst, aby nečerpali peníze na hlavní hovor.

Instalovaná anténa

Jak funguje satelitní televize?

Ve ​​vesmíru, na rovníkové úrovni Země, rotují televizní satelity, které vysílají signál planetě, kde ji přijímají speciální zařízení, jako jsou antény, a pak je tento signál dekódován na televizním přijímači a přenáší obraz.

Satelit v otevřeném prostoru

Paralelní parabolická anténa zároveň funguje jako druh čočky, která sbírá rádiové vlny v jednom paprsku a zesiluje je pro stabilní příjem. Sčím více je satelit umístěn od zařízení, tím větší je průměr desky.

V souladu s tím, bez vysoce kvalitního přijímacího zařízení nebude signál do TV přijímán. Proto je důležité zvolit desku, signál, ze kterého vstupuje do konvektoru, pak je přeměněn a jde do přijímače, a teprve potom se dostane na obrazovku.

Schéma připojení bytového domu

Přijímač je instalován v blízkosti televizoru. Počet a jasnost přenášených kanálů závisí na výkonu a kvalitě tohoto zařízení.Instalovaný software umožňuje „zachytit“ a rozpoznat obrovské množství televizních pořadů. Aktualizací verze firmwaru přijímače můžete přistupovat k novým kanálům. Je to tato cenově dostupná a vysoce kvalitní televize, která vyvolává otázku, jak nastavit satelitní anténu na vlastní pěst, a pak na televizních kanálech.

Jak nainstalovat satelitní anténu sami (instrukce pro figuríny)

Aby nedošlo k sestavení soupravy satelitní televize, můžete si ji zakoupit ve specializovaném obchodě nebo si ji objednat online. Modely jsou aktualizovány, nestojí za to, aby byly příliš zastaralé. Tento balíček obsahuje následující prvky:

Satelitní televize

 • samotná anténa má průměr od 0,7 do 1,2 m;
 • konvektor, možná několik (až tři, které se používají v Rusku);
 • multifunkční - montážní systém pro konvektor (2 ks);
 • Zařízení Diskepřepínání mezi konvektory;
 • koaxiální kabel s odporem 75 Ohmů;
 • konektor F;
 • Konzola, hmoždinky nebo kotvy.

Po nabytí vybavení vyvstává otázka, jak instalovat parabolu na střeše nebo mimo okno.

Související článek:

Jak vytvořit anténu rukama pro televizor. V tomto článku se budeme zabývat jednoduchými metodami, jak vytvořit anténu vlastníma rukama pro televizor, což může být pro vás užitečné.

Výběr lokality

Nejprve sestavte anténu podle pokynů. Zkontrolujte těsnost všech šroubů a matic. Ponechte pouze jeden držák volně zkroucený (k samotnému konvektoru), který bude odpovídat za svislý sklon.

Verze systému montáže

Konvektor musí být upevněn uprostřed, sledovat jeho délku. Kabelový vývod by měl být kolmý k zemi.K plné fixaci dochází po obdržení jasného signálu a dostatečném napájení.

Možnost umístění zařízení

Nyní musíte zvolit místo instalace. Obvykle se montuje na zeď nebo střechu. Slunce dopadne na oběd na pravou stranu. Můžete vidět, jak je stejné zařízení instalováno u sousedů.

Většina desek je směrována na jednu stranu, nejčastěji je to 56 ° východní délky (Trikalor a NTV plus). Pokud se připojíte k televizi Rainbow, pakzařízení bude nasměrováno mírně doleva (na 19⁰). Kontinentální televize a Telekarata je nastavena na 85.

Při volbě směru a místa instalace je nutné zkontrolovat, zda signál není rušen cizími předměty, to znamená, že anténa nesmí nic blokovat. Po všech kontrolách můžete přistoupit k upevňovacímu stupni zařízení.

Instalace konzoly

Konzola musí být pevně upevněna a pro různé stěny se používají různé šrouby. Pro cihlové, betonové nebo dřevěné stěny je vhodný sanitární šroub s hlavou pro 17 nebo 13. Pokud používáte standardní anténu o průměru 90 s, stačí délka 6 cm šroubu.

Vyrovnání antény

Šroub lze jednoduše přišroubovat do dřeva, nejprve se vyvrtá otvor pro beton nebo cihly a hmoždinky se vloží volně.

Důležité ! Pokud montujete satelitní zařízení na pórobeton nebo pórobeton, pak si zakupte vhodné hmoždinky.

Je-li obydlí opláštěno vlečkou, je třeba použít delší vodovodní šrouby, jakož i distanční vložky z kovových trubek. Nejprve připravte otvory o požadovaném průměru, poté proveďte distanční vložky a nainstalujte anténu.

Systém vyrovnání zařízení

Zařízení lze připevnit na kovový nosník, pro tento účel by se měly použít kovové šrouby se speciálním vrtákem se šestihrannou hlavou. Když je zařízení smontováno, ale posledníŠroub ještě není těsný, musíte zkontrolovat kvalitu signálu. Chcete-li to provést, použijte zařízení pro konfiguraci satelitní paraboly, můžete ji nastavit bez ní vlastníma rukama.

Související článek:

Držák televizoru pro naklápění stěn. V tomto článku se zabýváme vlastnostmi aplikace, typy zařízení, tajemstvím volby a instalací.

Jak nastavit satelitní anténu sami: kontrola satelitního signálu

Když je anténa namontována na střeše, zbývá připojení kabelu k přijímači a nastavení, ale v této fázi vzniká otázka, zda je směr desky na střeše správný.

Můžete neustále jít dolů a kontrolovat signál na přijímači nebo zvednout přenosný televizor na střeše a zkontrolovat jej. Ale je tu mnohem jednodušší možnost: koupit speciální zařízení pro kontrolu satelitního signálu, aniž byste museli opustit samotnou anténu.

Nastavení přímo na střeše

Pokud se rozhodnete ušetřit peníze, zvažte, jak si sami nastavit satelitní anténu bez zařízení:

 • Připojte napájecí kabel (220 W) k misce.
 • Dále k instalaci přijímače, který byl připojen k soupravě.
 • Přiveďte místo ověření přenosné televize.
 • Připojte vše podle schématu a zkontrolujte nastavení misky.

Pokud nechcete vše přetahovat, musíte si jej koupittuner a televizor zůstanou na svém místě. Přístroj zobrazí data o příchozím signálu. V tomto případě přichází výkon tohoto zařízení z přijímače, takže zůstává pouze nastavení směru desky.

Zařízení pro kontrolu kvality signálu ze satelitu

Nejjednodušší možnosti zobrazují měřítko na obrazovce a poskytují zvukové signály, dražší zobrazují frekvenci a rozsah, což vám umožní rychle nastavit směr antény.

Připojení a konfigurace tuneru satelitní antény sami

Než začnete odpovídat na otázku, jak naladit kanály na satelitní anténu, měli byste tuner připojit k televizoru sami. K tomu můžete použít několik možností od výrobců.

Tabulka 1. Připojení tuneru k televizoru

Jakým způsobem Obrázek
Pomocí standardního kabelu HDMI připojte potřebný konektor téměř ve všech moderních televizorech.
Někdy může být součástí scart-scart kabel (hřeben).
Jeden z nejběžnějších způsobů připojení tuneru a televizoru je tulipán. Vložte barvy do odpovídajících konektorů na zadní straně televizoru.
V konfiguraci lze také nalézt další možnost tulipánů Y, Pb, Pr.
Poslední možností je koaxiální kabel s RF OUT.

Po připojení zařízení a připojení k síti přejděte přímo k nastavení kanálů na televizoru. Chcete-li to provést, stiskněte nejprve tlačítko tuneru na dálkovém ovladači. Pokud se na televizní obrazovce nic nestalo, je něco špatně připojeno nebo není připojeno k síti.

Je to důležité ! Na televizoru si vyberte způsob připojení tuneru (tlačítka AV, Sourse, Unpet nebo obdélník se šipkou na dálkovém ovladači).

Menu satelitní televize

Zbývá provést poslední nastavení a vyhledat kanály:

 • Vstupte do menu.
 • Otevřete instalaci nebo instalaci.
 • Ve spodní části obrazovky v okně, které se otevře, budou dvě stupnice zobrazující kvalitu signálu.
 • Základní nastavení je standardně nastaveno. Vyberte název satelitu.
 • V řádku LNB specifikujte typ konvektoru.
 • Nedotýkejte se zbytku dat, pouze zkontrolujte, zda je zapnutý LNB.

Když výkonové stupnice vykazují velká čísla, připojte koaxiální kabel, který vychází z konvektoru do přijímače. V tomto případě je třeba předem připravit F-konektory. Zde je video o správném připojení.

Některé tipy

 • Správnou instalaci a nastavení satelitního paraboly lze provést samostatně, pouze podle přesných pokynů.v každé fázi práce.
 • Je lepší použít speciální nástroj pro kontrolu satelitního signálu.
 • Opatrně připojte tuner k televizoru a proveďte nastavení.
 • Nemůžete-li si poradit sami, je lepší kontaktovat specialisty.

Video o připojení a přizpůsobení paraboly