Jak umýt zavěšené podhledy doma sami

P Pilling, který je základem stropu, vyžaduje pravidelnou údržbu. Bez ohledu na to, jak je takový strop zpracován ve fázi výroby, v životních podmínkách bude nevyhnutelně pokryto znečištěním. Aby nedošlo k poškození křehké struktury během čištění, musíte vědět, jak správně natřít strop.

Jak prát stropy doma

Druhy materiálů

\ t

Stropy jsou milovány veškerým stylovým designem a snadným použitím. Odpověď na otázku, jak umýt natahovací stropy doma, není závislá na technologii instalace, ale na materiálu použitém jako látka.

Strop s tiskem fotografií

Polyuretanová tkanina

Tkanina pro stropy je vyrobena z PE vláken, které mají pletené proplétání. Tato výroba umožňuje, aby tkanina zůstala elastická, může se rovnoměrně protáhnout v libovolném směru. Polyesterová vlákna slouží jako druh výztužného základu, který je potažen polymerním prostředkem, natřeným v různých barvách.Předpokládá se, že látkové stropy jsou mnohem silnější než fólie.

Je možné určit, že tkanina je na stropě napnuta jednoduchou zkouškou. Tkanina je široká 5 metrů, takže absence stehů je jistým znamením. Vzhledem k značné tloušťce stropu tento materiál nesvítí. Vzhledem k vysoké pevnosti není nijak zvlášť důležité, jak umývat stropy z textilních materiálů doma, jsou schopny vydržet vysoké zatížení.

Tkanina používaná pro stropní instalaci

Strop PVC

Polyvinylchlorid je elastický materiál, který se po deformaci rychle obnovuje. Při lisování na PVC plátno se snadno lisuje, ale také se snadno vrací do původní polohy. Vzhledem k absenci jakýchkoliv zpevňujících vrstev jsou stropy filmů náchylnější k náhodnému poškození - propíchnutí a trhliny. Je zřejmé, že odpověď na otázku, jak umýt úsek strop doma naznačuje, že - to by mělo být provedeno velmi pečlivě.

Mezní strop PVC

Vlastnosti péče

\ t

Povrch jakéhokoli stropu je pokryt vrstvou polymeru. Tento materiál je chemicky neutrální, neabsorbuje vlhkost a tuky. Tyto vlastnosti velmi usnadňují proces péče o plátno, nicméně existují drobnosti.

Čisticí prostředky by měly vykazovat výrazné odmašťovací vlastnosti, což je důležité zejména u stropů kuchyní. Výrobci doporučují pouze mokréčištění bez suchého tření. Pro práci je lepší použít měkkou světlou tkaninu s dobrou nasákavostí.

Mytí nádobí je povinné pro kuchyňské stropy

Typy stropů

Matné a lesklé listy mají jinou strukturu, takže péče o ně je odlišná. Pokud neexistují žádné zvláštní požadavky na čištění matných povrchů, pak tipy na mytí lesklého stropu mají své vlastní vlastnosti:

 • tento povrch se nedoporučuje čistit čističem skla, je vhodné použít běžnou vodu s malým množstvím speciálního produktu;
 • tak, aby pruhy nezůstaly na plátně, nejprve opláchněte vlhkým hadříkem, odstraňte prach a poté otřete do sucha čistou utěrkou z mikrovlákna nebo viskózou, která dobře absorbuje vlhkost.

Jak prát lesklý strop, ve kterém jsou namontovány lampy:

 • zóna s vestavěnými elektrickými spotřebiči by měla být pečlivě omyta, nejlépe bez mopu;
 • Pokud se voda dostane na povrch lampy, musí být rychle odstraněna suchým hadříkem;
 • veškerá práce musí být prováděna ve dne za přirozeného světla a musí být vypnuta.

Před praním se doporučuje vysávat oblast v blízkosti svítidel

Druhy znečištění

Různé znečišťující látky se usazují v různých místnostech na stropě, které jsou odstraněny různými prostředky. Nejoblíbenější typyznečištění v obytných oblastech:

 • domácí prach - vícesložková směs, ve které jsou vlákna tkání, vloček odumřelé kůže lidí a zvířat, částice padající z ulice, tato znečišťující látka je nejčastěji charakteristická pro ložnice a chodby ;
 • tuk je typickým kontaminantem kuchyňského stropu, vždy se objevuje i u nejhorlivějších hostesek, protože malé spreje jsou velmi lehké a létají vysoko, zatímco starý tuk je dehydratovaný a velmi obtížně odstranitelný;
 • sazí jsou další typickou „kuchyňskou“ znečišťující látkou, objevují se tam, kde se používá zemní plyn nebo jiné palivo, tj. V místnostech, kde je instalován sporák nebo krb, s přítomností i nejvýkonnějšího silného výfukového plynu. 101] se ho nezbaví;
 • značky hmyzu.

Čisticí prostředky

Pro mytí stropů používají běžné domácí detergenty. Výrobci doporučují čištění neprůhledných stropů s okny, což je výhodné, pokud oblast není velká.

Pokud jsou na stropě mastné skvrny, stopy hmyzu nebo usazené saze, pak je lepší použít nádobí, které může rozpouštět tuky a jiné organické látky. Pro obytné prostory postačují prostředky pana Muskula a dalších.

Hadry používané v díle by měly být lehké a pevné, bez vláken. Perfektní pro čištění viskózových ubrousků. Pokud se nechcete obtěžovat sportovním cvičením s štaflíkem,je rozumné použít mop. Je důležité tento nástroj pečlivě kontrolovat, jinak by pohyb nepoškodil pohyb.

Pomocí tohoto mopu můžete prát strop stropu

Doporučení k praní

Údržba stropů je zcela v pravomoci muže na ulici, což nevyžaduje zvláštní dovednosti. Při mytí stropů se nemusíte bát tlačit na plátno a natahovat, protože tyto zátěže jsou pro něj pracovníky. Netlačte však plátno na podlahovou desku nebo dráty umístěné nad látkou. Ačkoli napětí není hrozné, ale tuhé prvky skryté za dekorativní plátno mohou hrát roli brusiva.

Čištění stropu tkaniny lze provádět s výraznějšími pohyby, protože tento materiál je dostatečně silný, ale s filmovými stropy musíte být co nejvíc opatrní. Jsou-li přítomny neobvyklé skvrny, např. Šplouchání šampaňského, částice potravin nebo jiné kontaminované místo, je třeba s nimi zacházet odděleně, odstranit skvrny a opláchnout celý strop.

Tyto prostředky budou rovněž zapotřebí v procesu čištění

.

Co nedělat

Není velký rozdíl v tom, jak umýt lesklý nebo matný stropní strop, hlavní věcí není udělat následující chyby:

 • použití chlorů a bělících detergentů;
 • použití brusných materiálů - houby, hadry a také práškové čističe;
 • lesklý lesklýstropy, proto, že časem vyblednou, protože prach sám o sobě je abrazivní.

Video: jak správně prát stropní střechy