Jak postavit zimní kurník pro 20 kuřat vlastními rukama: instrukce krok za krokem s fotografiemi

Mnozí vesničané a zemědělci se zabývají chovem drůbeže za účelem produkce vajec a masa. Kuřata nejsou náročná, nicméně pro zvýšení produktivity snášení v zimě a zvýšení populace pomůže teplým ptákům. Postavte si na vlastní kůži zimní kurník na 20 kuřat, každý, kdo ví, jak s konstrukčním nástrojem zacházet. Tento design má své vlastní vlastnosti a poskytuje tak domácím potřebám pohodlné podmínky i při silných mrazech.

Teple a pohodlně opeřená sestra

Zimní chata pro 20 kuřat vlastníma rukama: nezbytné podmínky pro chov ptáků

\ t

Neprofesionální chovatelé drůbeže, kteří potřebují 10 až 20 kuřat k nepřetržitému přijímání domácích vajec, často porušují podmínky nezbytné pro udržení chladu ptáků. Jako výsledek, produkce vajec padá, a slepice samy začnou bolet. Proto je důležité postavit zimní kurník pro 20 kuřat s vlastními rukama včas, při dodržení požadavků na větrání a úroveň tepla uvnitř.

Malý domek nezabírá mnoho místa na staveništi

.

Kromě tepla existuje několik vlastností chovu kuřat v zimě, což by mělo být zohledněno při výběru výkresu pro výstavbu.

Optimální podmínky pro nosnice v zimě

\ t

Všechny zimní podmínky pro drůbež jsou sníženy na několik bodů:

 • vyvážená výživa;
 • udržování teploty nad 10 ° C;
 • umělé zvyšování denního světla;
 • maximální izolace hnízd;
 • hustota kuřat nejvýše 1 ks. na 1 m².

Příklad kuřecího domu uvnitř

Aby nedošlo ke snížení produktivity kuřat, měla by jim být poskytnuta náležitá výživa. V zimě zahrnuje ptačí krmení čtyři krmiva denně. V tomto případě, pánové dávají ráno a odpoledne, obilí - večer, zatímco to by měloUjistěte se, že brousit. Celá zrna mohou být podávána přes noc, protože trávení vysoce kalorického produktu poskytne kuřatům vnitřní oteplování.

Vyvážená kaše pro ptáky

Pozor!V zimě musí nosnice zaplnit nedostatek čerstvé trávy přidáním squash, nasekané mrkve nebo mražených brambor do stravy.

Teplota v místnosti, kde se ptáci chovají, nesmí klesnout pod 7–10 ° C.Pokud jste nedokončili stavbu zimní kabiny pro 20 kuřat vlastními rukama, můžete použít tepelné zbraně, elektrické ohřívače, „kamna“ a další prostředky pro zvýšení teploty.

Osvětlení ke zvýšení dne

Je důležité poskytnout ptákům odpovídající osvětlení. V zimě se výrazně snižuje délka dne, což snižuje úroveň zdiva. Profesionální chovatelé drůbeže doporučují zapnout lampy od 6 do 9 ráno a večer, ale nedělají den příliš dlouho, protože slepice potřebují odpočinek. S ohledem na všechny podmínky budou kuřata i nadále aktivně zametat i při silných mrazech.

Vyberte výkresy pro teplý kurník pro 20 kuřat vlastníma rukama

Při výběru z projektů kuřecího kurníku pro 20 kuřat stojí za to zvážit hospodářská zvířata a potřebnou plochu. Nedostatek vlhkosti a průvanu. Požadavek na osvětlení - jednotnost s dobrým zapojením.

Varianta výkresu s výběhem

Kromě samotného domu uvažujme i oblast propasoucí se, který se pohodlně hodí k policejní hlavě. Měla by být chráněna tak, aby slepice nechodily daleko od tepla. V projektu berte v úvahu všechny rozměry a úroveň vlhkosti, kterou může ventilační systém ovládat.

Systém pro teplý strop

Při přípravě kresby nezapomeňte, že 1 kuře by mělo mít nejméně 1 m² prostoru.Pokud se v blízkosti nachází ohrada, lze umístit 5-7 kuřat do stejné oblasti. Schematický výkres by měl být podrobný a ilustrativní a uvádět všechny velikosti.

Pokud nejste zvyklí kreslit výkresy sami, zde jsou některé příklady fotografií, které se mohou hodit:

Vnější rozměry

Další možnost

Jednoduchý výkres vnějších stěn

Kombinovaná chata pro hospodářská zvířata a ptáky

Je-li to žádoucí, můžete si dokončit projekt ve stavební firmě, která zohlední všechny rozměry, osvětlení a ventilační systémy, jakož i odhady nákupu stavebních materiálů.

Související článek:

Jak postavit kurník s vlastními rukama na 10 kuřatech. O tom budeme diskutovat v článku a zvážit nejen schémata a materiály, etapy výstavby, ale také potřeby ptáka a optimální podmínky pro jeho bydlení.

Požadovaná velikost družice pro 20 kuřat a instalačních míst

Pokud přemýšlíte, jak správně postavit kurník vlastními rukamaa bez dalších nákladů, poté kreslení výkresu, zvažte rozměry, které pomohou vypočítat množství stavebního materiálu do práce.

Design interiéru

Před výpočtem odpovězte na několik otázek:

 • Proč chováte kuřata?
 • kolik slepic chcete získat;
 • jakou velikost chcete dům.
Užitečné informace!10 kuřat poskytuje vejce pro tříčlennou rodinu.

Optimální velikost kurníku je 2 až 5 m s výškou 1,9 m pro 20 kuřat, protože takový prostor dokonce šetří malý prostor pro zvětšení hospodářských zvířat. Současně by měla být chůze 2 m široká a nejméně 7 m dlouhá.

Systém základů pro procházky pod roštem

Vzhledem k těmto vlastnostem je důležité určit umístění domu. Vyberte si plošinu s mírným svahem, suchou a na kopci. Chůze by měla zůstat na jižní straně.

Připravená verze zimního útulku pro kuřata

Po výběru místa přemýšlejte nad nadací. Vhodnou možnost pásku, můžete použít sloupec. To vše je zohledněno v řádně připraveném projektu. Zde je několik tajemství pro konstrukci a přípravu projektu ve videu:

Jak udělat kurník s vlastními rukama pro 20 kuřat s fotografickými příklady

Chcete-li získat opravdu pěkný a teplý kurník, nákupStavební materiály a zařízení pro práci. Někdo si připraví připravené prostory pro ptáky, například zásobuje skleníky nebo kůlny ohřívači. Opravdu komfortní podmínky pro vysoký výkon pro nosnice budou v reálném domě s pěší zónou.

Obsah slepic ve skleníku v zimě

Připravte požadovaný počet cihel, prken, kovových tyčí, písku a pilin, skla a síťoviny, cementové směsi pro základ a minerální vlny pro izolaci. A také nezapomeňte na nástroje:

 • míchačka na beton (pokud existuje) nebo nádoba na míchání roztoku;
 • kladivo a hřebíky;
 • dveřní závěsy a zámky;
 • další nástroje pro instalaci větrání a osvětlení.

Varianta z plastového pletiva pro uzavřený prostor

Na ruce by měl být kabel pro kabeláž, náboj s žárovkou a výkres celé budovy. Teprve pak můžete začít pracovat.

Zde je příklad zajímavých domů pro kuřata vyráběná jejich kuřaty:

Provedení se šikmou střechou

Místo pro procházky může být také pokryto střechou

Ve vzhledu nelze říci, že se jedná o ptačí dům

Jednoduchá a elegantní varianta

Pokud nevíte, jak sami vytvořit a pracovat s nástroji, požádejte o pomoc od mistrů.

Náklady na teplou rychlou přípravu

Pokud se rozhodnete koupit zimní kurník, náklady na výstavbu budou záviset na oblasti, vybraných materiálech a dalších komponentech. Ceny se mohou v jednotlivých regionech lišit. Zde je příklad několika možností:

Titul a obraz Technické údaje Cena, rub.

Thomas
Počet kuřat 15-20 125000
Rozměry (H * W * D) 250 * 150 * 250 cm
Doplňkové pilotové založení Průřez potrubí 80 * 80 * 3 mm 7000
Instalace topného tělesa Infračervené 3500

Chernushka
Počet slepic 15-20 140000
Rozměry (H * W * D) 250 * 150 * 320 + 180 cm
Doplňkové pilotové založení Hromada 7000
Instalace topného tělesa Infračervené 3500

Dodon double
Počet kuřat 20 225000 s montáží
Rozměry (H * W * D) 235 * 380 * 375 cm
Instalace topného tělesa 2 IR včetně
Michail, Petrohrad:„Otec žije v oblasti v soukromém domě a chová kuřata. Dosud existuje pouze 10 vrstev, ale plánují expanzi, takže si koupil "vyrůst" Thomase. Objednal jsem si celou soupravu se shromážděním a nadací, jsem s prací spokojen. “
Maria, Bryansk:„Koupil jsem model„ Chernushka “pro mou matku pro 15 nosnic.Už stály 2 zimy, a to je opravdu teplé a útulné. "
Pavel, Moskva:„Matka chová drůbež v oblasti, nemám čas na stavbu, objednala jsem Dodonov dvojnásobek.“ Udělal to rychle, je teplý a dobrý. “

Můžete si vybrat jiné možnosti s izolací nebo bez ní, pro hospodářská zvířata 5 kuřat a vyšší. Výběr vhodného kurníku, zvažte umístění na místě a požadované oblasti pro pěší.

Popis: Jak postavit teplý kurník pro 20 kuřat

K vybudování kurníku pro nosnice s vlastními rukama je nutné provést předem přípravnou etapu sbírkou stavebních materiálů a důkladně naplánovat výkres. Samotná díla budou probíhat v několika fázích:

Topení se stropním infračerveným ohřívačem

 • Nadace naplňující všechny přípravné práce
 • Konstrukce rámu
 • Tepelná izolace budov
 • Instalace ventilačních systémů
 • Design interiéru s krmnými žlaby, hnízdami a osvětlením
 • Příprava chůze.

Každá položka má své vlastní nuance, které musí být vzaty v úvahu, aby byl ptačí dům skutečně teplý, lehký a prostorný.

Práce s nadací

Základ je základem každé stavby. Musí být trvanlivý, nesmí se smršťovat. Můžete si vybrat pásovou nebo sloupkovou základnu pro zimní kurník. Méně drahé - druhá možnost, ale prvníspolehlivější, tak to zvažte.

Pracovní plocha Příklad fotografie
Po výběru místa je nutné vyčistit plochu trávy a keřů, vytvořit značku po obvodu pomocí kolíků a lana. Pak je nutné provést označení vnitřní strany základny, odchod z prvních 40 cm a tažení lana. Značením vykopávejte příkop 30-40 cm hluboký.
Na dně se nalije písek (100 mm) a narazí. Rovnoměrnost dna by měla být kontrolována hladinou vody. Následně je nutné postavit bednění desek, které bude 30 cm nad povrchem terénu. Označte úroveň betonové směsi lanem.
Nalijte veškerou připravenou betonovou směs, která se vyrábí z cementu, písku a vody. Doporučuje se použít míchačku na beton. Nechte vše suché 4 dny.
Ruberoid ve dvou vrstvách, který slouží jako tepelná izolace a chrání dřevo před hnilobou, se vplíží na hotový podklad. Chcete-li dokončit základnu, vytvořte rám ze dřeva, spojeného řezáním polovin v rozích tak, aby se vešly pod sebe.

Pokud se rozhodnete vybrat první možnost a vytvořit sloupec nadace, pak po označení byste měli provést několik akcí:

 • Vykopat otvory až do vzdálenosti půl metru pod póly umístěnými ve vzdálenosti 1 m od sebe. V tomto případě musí samotné podpěry vyčnívatmletý na 20–30 cm.
 • V připravených jámách, jako v první variantě, naliješ písek, pak uděláš rám a naplníš směs.

Varianta založení sloupů s rámem

Rozdíl v těchto dvou metodách je pouze v oblasti nadace. Pokud plánujete stavět na volné půdě, která často eroduje vodou, pak je lepší zvolit pásku možnost, která poskytuje větší stabilitu kurníku. Pokud počasí neovlivní vybranou oblast, můžete ušetřit peníze a vytvořit sloupcovou variantu základny.

Kostra dřeva se provádí ve všech případech stejně. A nezapomeňte položit ruberoid na ochranu proti zamrznutí a zničení základny.

Stavební sestava

Další etapa není o nic méně důležitá než první. Konstrukce rámu. Práce musí být prováděna pomalu, aby se zabránilo průvanu v důsledku trhlin. Chcete-li vytvořit spolehlivý kurník pro 20 kuřat, proveďte následující:

Co dělat Příklady fotografií
Na připravený podklad položte kulatiny s průřezem 100 x 150 mm. běžet přes 500-600mm na okraji. Spodní sešít desky, vyplňte prostor minerální vlnou a podlahové desky se plazí nad.
Pro upevnění se aplikují hmoždinky, které se externě podobají ošetřené hůlce a procházejí kulatinami podél připravených otvorů. Jeho délka je dostačující pro 2,5 barů.
Stěny jsou opatřeny otvory pro větrání.Umístěte je na opačné strany. Pro bezpečnost parazitů aplikujte na zeď vápno.
Sestavení sedlové střechy, nosníky jsou upevněny ke stěnám, mají sklon 40 °. Pak rozložíte kulatiny s lemovanými deskami. Je možné pokládat expandované hlíny nebo desky z uhelné strusky pro ohřev.
Okenní otvory utěsněte sklem a zavřete křídlo dveří. Vaše kurník je připraven.

Existuje několik možností pro návrhy, výše uvedené představuje nejjednodušší variantu, která musí být izolována, pro vedení světla a vybavení krmítek hnízdy.

Video: jak postavit pohodlný kurník vlastníma rukama Video: jak postavit pohodlný kurník vlastníma rukama

Jak izolovat kurník vlastníma rukama na zimu

Kromě pokládky izolace při stavbě kurníku existují dodatečná opatření pro udržení příjemné teploty pro kuřata: instalace ohřívačů a další ložní prádlo.

Pokud existuje kurník, který nebyl určen k použití v zimě, měl by se ohřát. K tomu použijte plst, piliny nebo slámu, dobrá volba - pěna.

Tepelná izolace střešní pěny

Pro izolaci podlahy stačí položit silnou vrstvu slámy nebo pilin. Pokud jste postavili kurník správně, pak nebudou žádné velké mezery a takové přirozené vytápění bude stačit.

Vnitřní část střechymůže být utěsněn plstí a stěny mohou být dodatečně utěsněny pěnou. Pokud v zimě jsou velmi těžké mrazy, přemýšlejte o malých ohřívačích, které by měly být umístěny na místech nepřístupných pro ptáky. Upřednostňují se modely IR stropů.

Ohřívač s ochrannou mřížkou je dobrou volbou pro vrstvy

Takové zimování bude dostatečné k zachování produktivity kuřat. Slepice se budou cítit pohodlně as dodatečným osvětlením zůstane kapacita vajec na stejné úrovni.

Větrání v kabině v zimě

\ t

Jak udělat větrání v slepičím domě vlastníma rukama, aby byl pták v zimě i v létě pohodlný? Zcela jednoduše, pokud budete dodržovat všechna doporučení. Existují dva typy větrání místnosti:

 • přírodní;
 • nuceného vzduchu a výfuku.

První z nich je získán automaticky z důvodu uspořádání oken a výstupu pro kuřata během stavebního procesu. Kromě toho jsou okenní otvory lépe umístěny naproti sobě, což zajišťuje maximální větrání.

Poměrně velká okna pro dobré osvětlení a větrání

Užitečné informace!Pod strop namontujte otvor s průměrem potrubí, který zajistí průtok vzduchu bez průvanu.

Je možné vytvořit umělé větrání místnosti, které trvá o něco déle, ale v zimě bude lepší udržet se v teple. K tomu můžete udělatnebo namontujte ventilátor do zdi.

Použití trubek

Pokud zvolíte verzi s trubkami, pak byste měli umístit jednu trubku svisle, kde je okraj nad podlahou (ne více než 25-30 cm) přiveden na ulici těsně nad střechou. Druhá trubka je na druhém konci slepičího domu a její vrchol je vysoko nad samotnou budovou.

Instalace malého ventilátoru u vchodu

Jakákoli z vybraných metod poskytne ptákům dostatečný přísun čerstvého vzduchu, který je nezbytný pro zdraví slepic.

Uspořádání kurníku uvnitř vlastními rukama: fotografie zajímavých a správných možností

Jak vybavit slepičí dům pro slepice, aby se kuřata cítila dobře? Řiďte se pravidly umístění pólů, výškou a šířkou hnízda a vytvořte dostatečné množství umělého osvětlení.

Slepice tráví spoustu času na bidýlku, na podlaze nebo v hnízdě.Bidla - sloupy vyrobené z tyčí 5 cm x 6 cm, což je nezbytná podmínka pro tlapky kuřat tak, aby nebyly poraněny.

Požadovaná vzdálenost v hnízdně

Namontujte je ve vzdálenosti 40-50 cm od podlahy a pozorujte mezi nimi délku 35 cm, nosníky nelze připevnit v blízkosti stěny, je zapotřebí 25 cm odsazení.

Věnujte pozornost!Není nutné organizovat okouna v několika úrovních, v této pozici kuřata bojují kvůli touze obsadit horní police.

Uspořádání uvnitř pláštěby měla být pohodlná a praktická. Existují požadavky na celkový počet sloupů.Pro každou vrstvu potřebujete 25 cm volného místa. Pro hnízdění se montuje 1 hnízdo pro 5-6 kuřat, toto množství je dostatečné, protože ptáci nepřenášejí vejce po celý den.

Uspořádání hnízd pro 20 kuřat

Pro hnízdo se berou koše nebo dřevěné bedny. Optimální hloubka je 40 cm a výška a šířka 30 cm, dole je nutné položit piliny nebo slámu, aby bylo pro kuře pohodlné. Jako světlo pro malý dům stačí jeden nebo dva lamy. Rozdělte je na různých koncích kurníku a nezapomeňte na včasné zapnutí a vypnutí světla.

Zde je několik příkladů zajímavého a elegantního uspořádání domácího kuřecího domu:

Zajímavá hnízda s klenutým vchodem

Použití plastových nádob

Uspořádání hnízd plastových beden

Úhlopříčky

Vytápění kurníku v zimě: jak si vybrat správné topení

Se správnou konstrukcí zimního kurníku se můžete obejít bez pomocného elektrického ohřívače. Tento faktor je také ovlivněn klimatickou zónou. Pokud v zimě mrazy často klesnou pod -30 ° C, pak bude vyžadován další zdroj tepla.

IR panel uzavřený mřížkou

Nejbezpečnější a nejvhodnější jsou infračervené elektrické ohřívače. Jejich principem je rozptýlit infračervené paprsky, které jsou podobné slunci. Tam jsou panely na prodej, které zahřívají prostory docela dobře, aniž by zabíral mnoho místa.

Dodatečná izolace minerální střechy

Elektrické vytápění je bezpečnější než plyn, ale v důsledku výpadku proudu může docházet k častým odstávkám. Neexistují však žádné škodlivé výfukové plyny z produktů spalování a nebezpečí požáru s řádným připojením je mnohem nižší.

Výhody infračervené lampy pro ohřev kurníku

Infračervené lampy pro kurník jsou považovány za nejjednodušší a nejpohodlnější způsob vytápění. Nespálí vzduch, udržují potřebnou vlhkost. Zároveň slouží jako zdroj tepla a světla, takže není třeba dělat další vedení.

Červená IR lampa

Infračervené lampy mohou být červené nebo průhledné. První možnost dává více tepla, ale druhá je použita jako zdroj světla.

Plafond pro takové vytápění

Podle profesionálních chovatelů drůbeže má toto zařízení vysokou účinnost, zvyšuje produktivitu nosnic a růst mladých populací. Současně je široká škála lamp na trhu, nejoblíbenější a nejzkušenější výrobci jsou:

 • Philips: vysoká cena, ale také spolehlivost;
 • Osram: podobná první možnosti;
 • IKZ: cenově dostupnější.
Pozor!Jedna 250 W lampa ohřívá prostor o rozloze 12 m².

Průhledná IR lampa

Stačí použít jednu lampu k ohřevu v zimě, což je ziskové a efektivní. Cena se liší, například zrcadlo ICZK 220-250 stojí pouze 180 p.

Topení pro kurník v zimě bez elektřiny vlastníma rukama

Pokud nestačí izolovat hotový kuřecí plášť pro izolaci hotového obalu, vyberte vhodný materiál pro izolaci. Mohou obejít stěny a strop. Proces se neliší od dokončování obyčejného obytného prostoru.

I sláma může být použita pro tepelnou izolaci stěn

Nezapomeňte na potřebu zvětrávání oken a vchodů pro kuřata, protože studený vzduch proudí skrz trhliny. Pro okenní otvory můžete použít standardní metody izolace s krycí páskou a drážky dveří mohou být vyplněny montážní pěnou a procesem izolace samotného plátna.

Můžete procházet po obvodu okna tmelem

Věnujte pozornost!Vytváření podlahové rohože je nezbytné, aby slepice žily pohodlně.

Pro hluboké podestýlky se na podlahu nanese vrstva hašeného vápna s výpočtem 1 kg na 1 m², pak můžete položit slámu nebo piliny s hoblinami.Použitelné a přirozenétepelně izolační materiál: spadané listí, rašelina nebo směs slámy a hnoje.

Opláštěné stěny a podlahy - pohodlné podmínky pro vrstvy

Během provozu se podestýlka zhutní, takže musí být pravidelně promíchávána přidáním nového materiálu. Pokud se kurník nachází v mírném podnebí bez silných mrazů, postačují tyto metody izolace.

Uzávěr kuřecí

Pro pochopení všech nuancí vlastního ohřevu viz video na téma:

Kupte si dokončenou verzi

Pokud si nepřejete izolovat nebo postavit dům pro sebe, můžete si vždy koupit zimní kurník pro 20 kuřat. Takové stavby na klíč jsou v každém regionu. Náklady se liší v závislosti na oblasti, způsobu izolace, instalaci a chůzi ptáků.

Zde je několik příkladů hotových kuřecích bobů s nebo bez instalace:

Obrázek Souhrn Cena, rub.

Hercules
Výrobní materiál Profilové dřevo se sekáním "v misce" 145000
Topení Stropní IR
Oteplování Minvat
Velikost (L * W * H) 2,3 * 3,7 * 2,5 m

La Flush 20
Výrobní materiál Nosník profilu 150000
Topení IR ohřívač s tepelným spínačem
Izolace Minvat
Velikost (L * W * H) 4 * 2 * 2,5 m

Orpington
Výrobní materiál Nosník profilu 190000
Topení IR ohřívač s tepelným spínačem
Nadace Cementové bloky
Velikost (L * W * H) 2,2 * 3,7 * 2,5 m
Volitelné K dispozici je chůze (1,6 * 3,7 m), ventilace výfuku a podavače s žlabem.
Ekaterina, Tula:„Vychovávám kuřata v soukromém domě, v současné době plánuji zvýšení. Je obtížné udržet v zimě bez řádných podmínek, tak jsem si objednal model Hercules na klíč. Rychle se shromáždili, všechno bylo uspořádáno správně uvnitř. “
Maria, Chabarovsk:„Model„ La Flush 20 “se líbil vzhledu a přítomnosti ohřívače. Udělali to rychle, za jeden den. Všechny se spojily, zůstaly jen na podlaze. Nosnice snášely velmi dobře. “
Dmitry, Samara:„Nebyl čas postavit dům nebo spree, ale kuřata už byla přinesena. Model Orpington jednoduše zachránil situaci na podzim. Ohromen dobrou "sklizní" a bez ztrát.

Můžete si vybrat libovolné provedení s výběrem a bez výběhu, s izolací nebo sami, stejně jako s dalšími doplňkovými funkcemi. Hlavní je, že zimování ptáků bylo hladké a teplé.

Některá doporučení

Veškeré potřeby pro domácnost potřebují svůj domov, zejména kuřata, pokud nechcete snížit počet vajec a snížit počet hospodářských zvířat. Pokudplánujete vybudovat zimní kurník sami, zvažte následující body:

 • Připravit a naplánovat výkres s podrobným projektem;
 • vyberte typ základu a zakupte nezbytné stavební materiály;
 • Při stavbě stěn, podlah a střech se ujistěte, že nejsou žádné velké štěrbiny;
 • zajišťují řádné větrání a osvětlení;
 • zahřívá místnost během výstavby;
 • připravují hnízda a hnízda podle počtu ptáků;
 • Namontujte teploměr pro monitorování teplotních změn.

To vše pomůže zachránit hospodářská zvířata a dokonce zvýšit snášení vajec. Pokud si sami nechcete nebo nemůžete postavit dům pro kuřata, obraťte se na odborníky a objednejte si zimní kurník na klíč.