Útulný domov pro okurky, nebo jak postavit skleník s otevíracím polykarbonátem pro zeleninu

Skleník nebo skleník v zemi - stabilní sklizeň v letní sezóně a záruka plných skladovacích prostor s okurkami po celý podzim a zimu. Pro slušnou sklizeň používají zahradníci univerzální skleníky z polykarbonátu s otevíracím vrcholem. Jak si vybrat nejlepší design z různých nabídek na trhu, řekneme dnes v tomto materiálu editory HomeMyHome.ru. Naše doporučení budou užitečná pro správné umístění skleníkové stavby a její následný provoz.

Účinná ochrana proti nepříznivým vnějším vlivům zvyšuje výnosy bez dodatečných nákladů

Proč potřebujeme otevřené polykarbonátové kotle: základní definice, výhody a nevýhody

Tyto specifické struktury se používají k reprodukci milované myšlenky všech letních obyvatel -technologie „uzavřené země“. Vybraná část pozemku je uzavřena konstrukcí s průhlednými stěnami a střechou. Přenáší sluneční světlo, ale zabraňuje tepelným ztrátám. V tomto případě jsou rostliny uzavřeny před větrem a chráněny před deštěm a krupobitím. Další výhodou skleníku s otevřeným horním polykarbonátem je racionální využití vody. Odpařování je v tomto případě méně než ve srovnání s otevřenými lůžky.

Hlavní složky jednoduchého a dobře vybaveného designu

Na obrázku jsou vyznačeny následující části polykarbonátového skleníku s otevíracím vrškem:

 1. Výkonový rámzajišťuje potřebnou tuhost.
 2. Buněčný polykarbonát
  nebrání průchodu slunečního světla.
 3. Víko je drženo ve zvednuté poloze pomocí zámku .
 4. V tomto modelu jsou police

  pro skladování zahradního nářadí vyrobeny zespodu.

 5. Je třeba uvést rozdíly mezi dvěma typickými strukturami: skleníky a skleníky. To zjednoduší správné srovnání kladů a záporů aplikací. Následující údaje zabrání chybám při výběru vhodných produktů v obchodě. Skleník je ochranná konstrukce s výškou do 120-150 cm, v případě potřeby se kromě solárního zařízení využívá biologického ohřevu (s humusem, hnojem). Chybějí dveře. Přístup k pracovnímu prostoru je organizován přes horní část. Tento design je vhodný pro sezónní práci s sazenicemi, krátkými rostlinami.

  Některé skleníkyvytvořit otevřený vrchol pro ventilaci

  Výška těchto konstrukcí je dostatečná pro pohyb uvnitř v plném růstu. Během celoročního provozu je využíváno přídavné teplo s dodávkou tepla z hlavního domovského systému. Výkonový rám se vypočítá s ohledem na zatížení sněhem.

  Konstrukční prvky, různé typy skleníků a pařeniště

  \ t

  Materiál vybraný pro pokovování překonává alternativy v souhrnu spotřebitelských parametrů:

  • Je silnější než polyethylenová fólie, která musí být vyměňována každou pružinu.
  • Nelze ho snadno rozbít, jako sklo, neopatrným nebo úmyslným jednáním.
  • Voštinová struktura tvoří dodatečný silový rám, proto je přípustné zvětšení vzdálenosti mezi opěrnými prvky.
  • Prázdné prostory ve struktuře plechu výrazně zlepšují parametry tepelné izolace.

  Skleníky a skleníky z polykarbonátu s otevřeným povrchem plní své funkce bez přepracování po dobu 10-15 let a více. To kompenzuje relativně vysoké náklady na obkladový materiál.

  Informace!Doporučuje se zakoupit průhledné fólie o tloušťce 4 mm. Na jedné straně továrny vytvořte ochrannou vrstvu. Zabraňuje poškození polymeru UV zářením.

  Výkonový rám je zpravidla vyroben z kovových trubek pravoúhlého průřezu. Antikorozní parametry jsou zlepšeny galvanizací, práškovými barvami. TloušťkaStěny výrobku by měly být ve sklenících nejméně 1 mm, aby byla zajištěna odolnost vůči těžkým nákladům. Cínový profil se používá k vytvoření lehkých polykarbonátových skleníků s otevíracím vrcholem. Skleníky a skleníky otevírající se shora jsou vybaveny různými systémy ventilace. Níže jsou uvedena nejběžnější technická řešení.

  Skříň s vyvýšeným víkem

  Takové skleníky jsou podle země původu často označovány jako „belgické“. Stěny mohou být rozšířeny, opatřeny dveřmi pro snadný přístup. Jednoduchost je hlavní výhodou designu. Je snadné vytvořit analog s vlastními rukama z nejjednodušších mezer. Pokud je pro výrobu rámu vybráno dřevo, nezapomeňte jej impregnovat speciální směsí proti hnití.

  Skleník vyrobený z polykarbonátu s otvíracím vrcholem typu „Breadbox“ („Snail“)

  Zde tvoří stěna a víko jeden segment. Zvedá se pomocí speciálního madla. Požadovaný úhel je navíc upevněn pomocí podpěr.

  Skleník "Butterfly"

  Pokud chcete přeměnit skleník na skleník, zvyšte výšku bočních stěn. Šikmý tvar střechy polykarbonátového skleníku s otevíracím vrcholem nezasahuje sníh. Minimální počet propojek zajišťuje dobrý přenos světla. U takových konstrukcí je snadné vytvořit hermetické švy pro lepší tepelnou izolaci.

  Informace!Při stavbě polykarbonátového skleníku s otevíracím vrcholems vlastními silami je třeba zvážit přípustný poloměr ohýbání plechu Tyto údaje jsou uvedeny v přiložené technické dokumentaci.

  Související článek:

  Skleníkový motýl. Zařízení, konstrukční a provozní funkce, porovnání s Breadboxem, schémata a doporučení pro stavbu vlastními silami, zpětná vazba od zahradníků o tom, jak skleník používat, je v naší publikaci.

  Volba místa umístění skleníku s kabrioletem nahoru

  V každém případě je pro aktivní růst a dobré vytápění potřeba hodně slunečního světla. Proto, vhodné místo v dostatečné vzdálenosti od plotu, altány, velké keře a stinné stromy. Zvažte také následující pokyny:

  1. Zvětšit vzdálenost od žumpy, septiků na 25 m.
  2. Dodržujte vzdálenost 10 m nebo více od vrtu s ohledem na směr proudění podzemních vod.
  3. Určete orientaci polykarbonátového skleníku s otvorem nahoru vzhledem k světovým stranám.
  4. V nížinách a při vysokých hladinách podzemní vody nainstalujte podél kontury ochranný drenážní systém.

  Zamyslete se nad metodami péče o rostliny. V případě potřeby vyrobte liniovou elektřinu, dodávku vody. Nezapomeňte na zrychlení inženýrských sítí v zimě.

  V této možnosti ubytování je užitečná nejen blízkost bydlení. Spolehlivost na hlavní stěně výrazně posiluje konstrukci

  Související článek:

  Skleník z odpadních materiálů vlastníma rukama. Vlastnosti konstrukce, použití různých materiálů pro vytvoření spolehlivého výkonového rámu a vysoce kvalitní pokovování, návod k instalaci krok za krokem s pravidly pro výběr vhodného místa na pozemku - v naší publikaci

  Jak udělat vlastními rukama pevný základ pro skleník s otevíracím vrcholem

  V prvním příkladu je znázorněn kompaktní polykarbonátový skleník s otevíracím vrcholem. Nevytváří výrazná zatížení na zemi. Na konci sezóny, jako obvykle zahradní nábytek, to je vyčištěno do místnosti.

  U větších výrobků je nutný základ. Obvyklá páska může být vytvořena z cementové a pískové stavební směsi. Posilování se provádí pomocí výztuže. Na slabých půdách pomocí šroubových pilot.

  Základy betonových pásů

  Polykarbonátové skleníky s otvíracím vrškem váží trochu. Je zcela přijatelné použít jako základ dřevěný rám. Vykopávají příkop podél kontury, nalijí písek, vyplní dno. Nalijte směs cementu a štěrku, vyrovnejte povrch.

  Namontováno nad základem tyče

  Rovněž instalujte lehké skleníky přímo na zemi. Duté oblouky se montují na ocelové kolíky, které jsou do země hnány do hloubky 40-60 cm, přičemž v každé z možností je nutné řídit vodorovnou polohu instalace stavbou. Twistfunkčnost mechanismů otevírání ventilů.

  Článek na toto téma:

  Skleník z profilové trubky vlastními rukama. Zvláštní přehled obsahuje podrobné pokyny pro návrh a konstrukci profilové trubky s fotografickými příklady.

  Vlastnosti vysoce kvalitní montáže

  Otevřené skleníky z polykarbonátových továren se dodávají v sadách. Kompletní sada má všechny potřebné komponenty:

  • nosný rám z kovového profilu;
  • oblouky a příčné prvky;
  • rukojeti, svorky, závěsy;
  • upevňovací prvky;
  • Materiál opláštění v listech.

  Dlouhé vedení, stěny a kryt se smontují podle pokynů výrobce. Plastové zátky zasuňte do konců. Elektrická nebo ruční řezací pila řezá polykarbonát s předběžným označením. Instalace na základech se provádí zdola nahoru. Ve velkých sklenících utěsněných spár instalujte křídlo dveří. V konečné fázi se kontroluje funkčnost otevíracího mechanismu.

  Informace!Stabilizační ochranná vrstva je během přepravy pokryta filmem. Můžete jej odlišit charakteristickým modrým odstínem.

  Šroubové spoje jsou pohodlnější než svařované

  Není těžké přepravovat a montovat takové konstrukce. V případě potřeby můžete konstrukci rychle demontovat,přesunout na jiné místo k prodeji. Není příliš těžké nahradit poškozený prvek, zvětšit délku skleníku.

  Akvizice polykarbonátového skleníku s otevíráním: ceny, parametry oblíbených modelů

  Značka, model Délka × Šířka × Výška, cm Poznámky Průměrná cena (k červnu 2018), rub.

  „Marussia“
  400 × 300 × 210 Náklady jsou uvedeny pouze pro rám z pozinkovaných čtvercových trubek o rozměru 25 × 23 mm.

  Modely s odnímatelnými /pohyblivými segmenty horní části - 22200/24200 rublů.
  14600

  Výběr skleníků, krabice na chléb
  198 × 167 × 85 Základ dřeva je zakoupen samostatně za cenu 4400-4600 rublů.

  Za příplatek: instalační práce, automatický zavlažovací systém, antiseptické ošetření.
  6800

  Altakraft, Oasis
  400 × 300 × 200 Rám z trubky 40 × 20 mm.

  Plechy se instalují při montáži do speciálních plastových vedení.

  Střechy se rychle demontují, aby se v zimě eliminovalo zatížení sněhem.
  13600

  Will, Lotos
  210 × 80 × 89 V ceně je zahrnuta dodávka v metropolitní oblasti.

  Polykarbonátové desky se nakupují samostatně.
  4800

  Rosteplits, "Butterfly"
  400 × 100 × 71 Rám je vyroben z čtverce 20 × 20 mm s oboustranným zinkováním.

  Také vsada: dveře, polykarbonát 4 m, spojovací materiál.
  11600

  K zakoupení skleníkového polykarbonátu s otevřenou střechou bez chyb je nutné vyjasnit složení soupravy, záruku. Podívejte se na názory uživatelů Pro objektivitu zkoumejte pozitivní a negativní hodnocení.

  Reakce na model Marussia:

  Přečtěte si více na adrese Otzovik: https://otzovik.com/review_6293372.html

  Připomínka k modelu "Breadbox" (Výběr skleníků):

  Číst dál v Otzovik: https://otzovik.com/review_6302526.html

  Reakce na model oázy (Altakraft):

  Přečtěte si více na adrese Otzovik: http://otzovik.com/review_4867252.html

  Pokud si zakoupíte skleník z polykarbonátu s otevíracím vrškem s profesionální montáží, můžete získat komplexní záruku na produkt a montážní práce

  Související článek:

  Skleník vyrobený z polykarbonátu vlastníma rukama. Výkresy, typy staveb, postupná montáž, odborné poradenství a doporučení a mnoho dalšího v samostatné publikaci našeho portálu.

  Další informace, závěry

  Přiměřené náklady na výrobky vyráběné ve výrobním závodě ponechávají malou příležitost pro individuální kreativitu. Nicméně, domácí produkty mohou být vytvořeny s jedinečnými rozměry v přesném souladu s vlastnostmi rostlin a místa. Při celoročním provozu je projekt komplikován instalací osvětlení,topení, zásobování vodou.

  Pro pravidelné čištění používejte vhodné výrobky, které neobsahují abraziva. Použijte čisticí prostředky a příslušenství, které nepoškozují ochranný povlak kovového rámu a polymerového povlaku. Další informace naleznete v komentářích. Zveřejněte své vlastní nápady, komentáře k výrobkům vyrobeným z výroby, domácímu designu.

  Montážní polykarbonátový skleník s otvírací špičkou