Jak si vybrat mycí vysavač: recenze, profesionální doporučení, přezkoumání trhu

Spotřebiče tohoto typu se používají pro mokré čištění. Vhodné techniky mohou být doplněny použitím detergentů. Na rozdíl od klasických modelů jsou tato zařízení přizpůsobena pro odstraňování vody. Zpravidla se vyznačují zvýšeným zdrojem, který dále zvyšuje atraktivitu nákupu. Chcete-li zjistit, který z nich si vybrat mycí vysavač, uživatelské recenze si jistě přijdou vhod. Nejdříve se však musíte seznámit s vlastnostmi moderních konstrukcí a provozu. Potřebná data jsou v tomto článku.

„Pohyb zápěstí“ pomocí této techniky odstraňuje přetrvávající nečistoty na velké ploše

Jak si vybrat bytový vysavač pro byt a dům

Schematický diagram pracovních cyklů

S pomocí tohoto obrázku je možné objasnit hlavní činnosti a rozdíly této techniky ze standardních vysavačů:

Oddělení znečištění

Prach a voda se usazují na dně nádrže . Speciální filtr nepropouští vlhkost do rotujícího oběžného kola ventilátoru. Nejmenší pevné látky přetrvávají v konečné fázi. Zde nainstalujte jemný filtr

.

Typická zařízení této kategorie

I z obecného popisu je zřejmé, že velikost a hmotnost zařízení zvyšují tyto složky:

 • speciální nádoby na kapaliny;
 • komplikovaný systém zadržování vlhkosti;
 • systém zásobování vodou a další volitelná zařízení.

Při zjišťování, jak si vybrat mycí vysavač, by recenze uživatelů třetích stran měly být doplněny informacemi o vlastním majetku, osobních preferencích. V malém bytě nebude snadné najít dostatek úložného prostoru.Je to však takový technický nástroj, který umožní bez jakéhokoli dalšího úsilí provádět často vysoce kvalitní mokré čištění. To je užitečné při odstraňování alergenů z areálu. Takové vybavení zjednoduší údržbu domácích zvířat, protože bude snazší odstranit vlnu.

Důležité!Mělo by být zváženovlastnosti různých nátěrů. Mokré čištění je vhodné pro čištění keramických obkladů, linolea, umělého a přírodního kamene, plastů. Při podobných postupech by se mělo postupovat opatrně dřevěnými a laminovanými podlahami, kobercem, kůží. Aby nedošlo k poškození, řiďte se pokyny pro použití určitých detergentů.

Jak si vybrat vysavač bez sáčku na prach s ohledem na výkon

Při studiu tematických nabídek trhu můžete vidět reklamu s údaji o tomto parametru 2,4 kW. V oficiálních technických specifikacích pro stejný model však bude uvedena skromná hodnota 400 W

Tato fotografie ukazuje příklad správného postoje výrobce k potenciálnímu kupujícímu. Někdy však na viditelných místech těla (balení) dávají jen větší hodnotu a skromně mlčí o menší hodnotě. Abychom se nemýlili, je nutné správně pochopit podstatu těchto parametrů:

 • Výkon 2400 W (v příkladu) je množství elektřiny, které spotřebuje zařízení ze sítě během jedné hodiny provozu. Čím větší je, tím větší budou účty za spotřebu odpovídajících zdrojů.
 • Druhá hodnota, 400 W, se nazývá výkon vzduchu (efektivní sání). Tato čísla ukazují, kolik energie je vynaloženo na výkon hlavní funkce technologie. Že by měly být vzaty v úvahu při porovnávání několika modelů.

Následující pokyny vám pomohou zjistitJaký by měl být sací výkon ve vysavačech.

Tabulka 1. Sací výkon vysavačů

Rozsah účinného výkonu, W Účel Poznámky
250-300 Čištění malých místností, čištění i podlahových krytin, lehkých tkanin. Toto je nižší přijatelný rozsah. Představuje kompaktní modely určené pro relativně malé množství práce.
300-400 Průměrná úroveň složitosti čistících operací: koberce s napětím asi 1 cm, záclony, čalounění. V tomto sortimentu je prezentována široká škála domácích spotřebičů. Je určen k provádění typických pracovních postupů při čištění prostor.
400-600 Pevné napájení umožňuje použít různé typy trysek bez omezení. Určitá zásoba energie je užitečná pro kvalitní práci filtračních jednotek.
Více než 600 Toto profesionální zařízení je vhodné pro úspěšné splnění nejnáročnějších úkolů. Je třeba poznamenat, že určitá výkonová marže nerozšiřuje pouze funkčnost. Pokud zařízení provádí práci bez nadměrného zatížení, bude mít v dobrém stavu své spotřebitelské vlastnosti.

Objemy nádrží, technologie pro zadržování prachu

V každém případě je třeba vzít v úvahu zvláštnosti nemovitosti. Proveďte opravystraně zvýšení s velkým počtem zdvojených podlah, v přítomnosti několika psů (koček). Přibližné hodnoty objemů jsou uvedeny v následující tabulce:

Celková plocha areálu, m2 M. Předpokládaný objem nádrže na čistou vodu, l
Až 40-50 1,5-4
50-80 4-5
80-120 5-8
120 nebo více 8-10
Informace!Akumulační nádrž na odpad není nutné kontrolovat. Jeho rozměry jsou stanoveny výrobci s ohledem na objem nádrže na roztok s čisticími prostředky (čistá voda).

Pokud uvažujete o výběru vysavače s vodním filtrem nebo mycím zařízením, prostudujte si toto schéma

Na obrázku je znázorněn princip fungování čištění vzduchu před prachem. Použije se v obou případech:

Rozdíl je v tom, že mycí verze je vybavena systémem čisté vody. Pravidelný vysavač s aqua filtremnemá takové funkce. Používá však podobné schéma pro čištění odpadního vzduchu z mechanických nečistot.

Schematické znázornění prací mycího vysavače profesionální kategorie

Používají se různé způsoby průchodu vzduchu vodou. Ale ve všech případech až 2-3% znečištění prochází příslušnou bariérou. Další čištění se provádí za použití "klasických" metod. Z nejtenčích polymerních vláken vytvářejí sypké struktury, které umožňují průchod vzduchu vzduchem, ale zadržují částice o velikosti 3 až 6 mikronů. Zvýšení stupně čištění pomocí aktivního uhlí a dalších přísad. Nejlepší filtrační vzorky jsou schopny odstranit až 99,999955% mechanických nečistot.

Informace!Při přezkoumání toho, co si vybrat mycí vysavač, byste měli pečlivě zkontrolovat systém čištění. Je třeba poznamenat, že nejsložitější vícestupňové struktury vytvářejí dodatečnou odolnost proti průchodu vzduchu. Pro jejich normální provoz vyžaduje velkou výkonovou jednotku. Náhradní kazety, nejlepší z hlediska filtrace, jsou drahé. Ale právě takové vybavení je zakoupeno pro zajištění prevence alergických onemocnění.

Další informace o tom, jak si vybrat mycí vysavač: recenze a užitečné informace o tryskách

Regulátor otáček motoru na těleje doplněn pohodlným dálkovým ovládáním na rukojeti

Pro informaci!Při volbě dálkového ovladačeŘídící jednotka by měla upřednostňovat bezdrátové spoje, které pracují v rádiovém pásmu. Na rozdíl od infračervených zařízení vykonávají své funkce hladce v jakékoli poloze rukojeti. V druhém případě je nepřijatelné najít cizí objekty mezi vysílačem a přijímačem signálů.

Ocelové trubky jsou silnější a trvanlivější ve srovnání s hliníkovými nebo polymerními analogy

Při nákupu takového příslušenství od výrobců jiných výrobců je třeba se ujistit, že montážní rozměry odpovídají rozměrům. Teleskopický mechanismus umožňuje rychlé a pohodlné nastavení vhodné délky pro pracovní operace.

Integrované osvětlení LED je užitečné pro čištění povrchů na tmavých místech

Speciální nástavec pro práci s dřevěnými podlahami

Pokud zjistíte, který z nich si pro laminát vyberete mycí vysavač, recenze vám pomůže rozhodnout o vhodné trysce. Výše uvedené řešení je odThomas . Inženýři společnosti instalovali speciální polštář s zdřímnutím pro rovnoměrné namočení. Při pohybu v opačném směru odstraňuje otočná pružná škrabka nejmenší kapky vody z povrchu.

Zařízení pro odstraňování ucpání v dřezu

Tryska pro antibakteriální úpravu vestavěnou UV lampou

Tato sada je určena pro čištění čalouněného nábytku

Obecné parametry a vlastnosti provozu

Při výběru výkonného vysavače pro dům je třeba věnovat pozornost následujícím údajům:

 • Všechny moderní modely jsou vybaveny kolečky, takže hmotnost nezáleží. Tento parametr však musíme brát v úvahu, pokud musí být zařízení převedeno na jiné podlaží, přes vysoké prahy. S lehčími vozidly je snazší manévrování v uzavřeném prostoru.
 • Určení velikosti vám pomůže najít vhodné místo pro skladování.
 • Nejtišší zařízení nevydávají více než 60-67 dB hluku.
 • Automatické navíjení kabelu zvyšuje pohodlí.
 • Užitečný je také dlouhý dosah.
 • Plynulý rozběh a ochrana proti přehřátí prodlužuje životnost pohonné jednotky.

Studie návodu k použití pomůže odstranit zbytečné problémy. V tomto modelu jsou například nádrže instalovány nad sebou, což komplikuje údržbu zařízení

Toto uspořádání kontejnerů je výhodnější. Jejich oddělené vyprazdňování je k dispozici

Která firma je lepší s vysavačem s vodním filtrem: recenze a přezkum trhu

Značka /Model Příkon /sání, W Cena, rub. Výhody Nevýhody
Thomas /TWIN T1 Aquafilter 1600 /- 18000-19000 Nízká hlučnost, velká kola, vysoce kvalitní zpracování těžko přístupných míst. Někteří uživatelé měli potíže s čištěním po dokončení pracovních operací.
ARNICA /Vira 2400/350 12900-13400 Rozumná cena s dobrými výkony. Dostatečně vysoké těžiště zvyšuje riziko převrácení stroje při nedbalosti.
Vax /6131 1300 /- 17500-18200 Jednoduchost konstrukce, spolehlivost. Chybějící mechanismus pro automatické navíjení kordu, nevhodná montáž přídavné hadice.
KARCHER /SE 4001 1400 /- 11800-18200 Vysoký výkon s rozumnou spotřebou energie. Nedostatečně silné trysky, obtíže v procesu čištění, vysoké náklady na trysky.
Informace!Recenze, které vysavač koupit levné a praktické, odrážejí subjektivní názor uživatelů. Zejména se jedná o názory na problémy s péčí. Všechny modely tohoto typu jsou však oproti běžným zařízením poněkud obtížnější. To je třeba brát v úvahu při nákupu.

Související článek:

Která pevná pračka je lepší. Jak se dostat k výběru, musíte se rozhodnout, který model technologie je lepší a lepší. Pokusíme se tuto otázku podrobně vyřešit s touto otázkou.

Závěry

Chcete-li získat mycí vysavač levné, ale dobré, vyhodnotit všechna významná kritéria v agregátu. Pro zjednodušení analýzy předem sestavte seznam individuálních preferencí. V každém případě je nutné zohlednit rozsah práce, zvláštnosti provádění jednotlivých technologických operací. Na základě získaných údajů z požadavků na technické parametry a další příslušenství.

Video: Jak si vybrat mycí vysavač Jak si vybrat mycí vysavač