100 skvělých nápadů nebo co by mohlo být studiové studio: interiérový design a fotografie hotových projektů

Moderní design domu je zaměřen na volné uspořádání. To znamená, že za přepážkou zůstávají pouze hygienické zóny. Všechny ostatní prostory jsou vyrobeny podle přání. Můžete zónou spát a kancelář, opouštět hlavní prostor pro příjem přátel, ale můžete naopak opustit hlavní místo pro postel. V této recenzi, řekneme a ukážeme, co může být byt. Uspořádání interiéru a fotografie originálních řešení vám sdělí, jakým směrem se pohybovat při realizaci vlastního projektu.

Jasné barvy v designu ateliéru

Studio: co je to

Koncept ateliérového bytu k nám přišel z Ameriky. Tento směr vznikl ve 20. letech minulého století. To znamenalo levné bydlení pro malé rodiny. Po 1. světové válce se do Ameriky vrhl dav přistěhovalců. Neměli spoustu peněz, ale chtěli mít zařízený pokoj. S pomocí ateliérů byl vyřešen problém bydlení mnoha mladých rodin. V malé oblasti byla umístěna koupelna, sprchový kout a obývací prostor bez dalších příček. Byly tam jen dvě dveře: vchod a koupelna. Postupem času se možnost rozpočtu přesunula do kategorie prémií. Moderní ateliérový byt je prestiž, ve které se mohou rozvinout nejodvážnější návrhářské fantazie.

Výhody a nevýhody bytů v studio

Hlavní výhodou otevřeného prostoru je vzduch a světlo! Na velké ploše je touha vytvořit, neexistují žádné rozdrcené přepážky. Mnozí jdou do přestavby bytů s malými místnostmi právě kvůli nedostatku světla. Z dvoupokojového je získáno jedno studio, ale se dvěma okny a bez chodeb. To je zřejmé plus. Můžete nechat malou skladovací místnost nebo vyřešit problém s úložištěm šatnou. V každém případě bude dostatek prostoru pro návrh ateliéru.

Zdarma studioumožňuje provádět jakýkoliv projekt. Je to skvělé řešení pro jednu osobu nebo pár bez dětí jako první samostatné bydlení. Prostor každého může být rozdělen do zájmů, hranice mohou být poraženy hladkými přechody. Vyberte si jídelní kout, oddělené prostory pro odpočinek a vaření.

To je důležité!Velkou výhodou mnoha ateliérů jsou malé čtverce. To vám umožní ušetřit nějaké dobré peníze během jeho výstavby.

Studiové nuance:

 • Hlavním bodem, se kterým se mohou setkat mladé rodiny, je vzhled dítěte. Pro něj, v průběhu času, musíte uspořádat samostatný pokoj. A to bude porušovat zásadu organizování studia;
 • dva lidé ne vždy žijí ve stejném rytmu. Někdo vstane s prvními paprsky slunce, zatímco druhá osoba chce odpočinout. Ano, recepce není vždy vhodná pro oba. Lehké obrazovky neukládají před zvuky;
 • je třeba instalovat přídavný odsavač par, aby se zabránilo šíření pachů v celém bytě;
 • umístění nábytku vyžaduje zvláštní přístup. Nadměrný dekor, velké objekty mohou přetížit prostor. Myšlenka studia je a priori ztracena;
 • v případě přestavby je nutné vypracovat projekt a koordinovat jej s mnoha případy. Výsledek nebude vždy pozitivní.

Oddělení prostoru půlkruhovou přepážkou a účinkem deště

Základní metody rozdělení prostoru

\ t

PlánStudio zonování je důležité. Není vždy příjemné být neustále v otevřeném prostoru. Uspořádání malých ploch snižuje tento nepříjemný efekt. Nábytek lze použít jako děliče, dekorační příčky. Můžete myslet na zonování sami, bez pomoci designérů. Postupujte podle některých pokynů:

\ t \ t
Separátor Funkční funkce
Záclony, mobilní příčky nebo zástěnyS jejich pomocí je možné oddělit rekreační oblast během spánku. Je-li to nutné, vše je snadné odstranit nebo přesunout.
Knihovna, knihovna, čalouněný nábytek nebo stůlNábytek může sdílet prostor. Zároveň je celá oblast obsazena nejvíce funkčními.
Čítač sloupků S jeho pomocí můžete rozdělit kuchyni z celkové plochy. Barový pult může sloužit jako úložný prostor pro jídelní nádobí.
Použití různých barev a materiálů Často se to aplikuje na podlahu. Ve stěnách můžete provádět plynulé přechody barev, pro dokončování podlahy pomocí různých materiálů.
Koberce K tomu stačí postoupit na nové místo a zařídit nábytek.
Osvětlení Osvětlení různého jasu a umístění zcela původně rozděluje prostor.

Zajímavým řešením pro malé studiové apartmány je přepážka ve formě akvária. Můžete zařídit ložnice nebo pracovní plocha. Osvětlení bude působit jako další dekor.

Územní prostor s pomocí akvária

Územní uspořádání ateliérových bytů

Po určení obecného směru v designu studia je třeba přistoupit k plánovacím rozhodnutím v oblasti územního plánování. Zejména umístění kuchyňské zóny, obývacího pokoje a postele s kombinací pracovního prostoru. Přítomnost balkonu rozšíří funkčnost místnosti. Jak vypadá ateliérový byt s různými separačními technikami, můžete vidět ve výběru fotografií níže.

Uspořádání kuchyňského koutu

Spotřebiče pro domácnost hrají důležitou úlohu při plánování kuchyně. Především je třeba myslet na kapotu, aby pachy nepronikly do společného prostoru. Ujistěte se, že je připojen k větrací šachtě.

Je to důležité!Nemusíte šetřit na výfukových systémech. Na tom záleží stupeň čištění vzduchu, mikroklima ve studiu, respektive zdraví obyvatel.
 • v případě, že byt má balkon s přístupem z kuchyně - to je skvělé řešení pro zvýšení prostoru při plánování garsonky na 30 m2. Současně je nutné zvážit kvalitní zasklení a oteplování balkonů ;
 • kuchyňský nábytek je vhodnější objednat roh. V malém prostoru je to nejvíce racionální. Kromě toho musíte zvážit umístění chladničky, varnou plochu a troubu. V případě potřebylze instalovat a myčku ;
 • spotřebiče pro domácnost by měly být vybírány v kompaktní velikosti. Kuchařské desky jsou k dispozici pro 2-3 hořáky. Na funkčnost v rámci 1-2 žijící nebude mít vliv, ale ušetří užitečné metry;
 • jídelní stůl může být vysunut z parapetu nebo instalován na stěnu, nikoliv kolmo, ale pod mírným úhlem. Stěhování v kuchyni na tomto místě bude mnohem snazší. Výborným řešením by bylo nainstalovat barový pult.

Fotka kuchyně v ateliéru s barem to jasně potvrzuje:

Plánování správného obývacího pokoje

Pro obývací pokoj by měla být dána největší plocha, protože tam se scházejí přátelé. Nábytek musí zvolit multifunkční. Pohovka musí být vyložena. V případě potřeby bude sloužit jako postel. Pro každodenní použití jako postel by mělo být snadné sestavení a pochopení. Naopak televizor je upevněn na kompaktní skříni nebo a konzole.

Pro malá studia můžete použít některé triky:

 • skládací stůl a židle jsou uklízeny po setkáních s přáteli;
 • Při výběru záclon by měly být preferovány lehké lehké materiály. Skvělá volba je žaluzie nebo rolety namontováno přímo na rám okna;
 • šatní skříň bude vynikajícím místem pro uložení veškerých potřeb pro domácnost, oblečení a obuvi. Zrcadlové dveře vizuálně rozšiřují prostor.

Uspořádání prostoru na spaní a pracovního prostoru

\ t

Ložnice by měla být plánována od předních dveří. Pro rozdělení prostoru použijte mobilní přepážku nebo clonu, vyrobenou v obecném směru dekorace bytu. Není vždy vhodné používat pohovku nebo si koupit samostatné lůžko. V tomto případě výrobci nabízejí šatní skříň. Pracoviště je vhodnější plánovat u okna. Kromě přirozeného osvětlení můžete použít parapetu k uložení příslušenství.


Která podlaha je lepší použít ve studiu

Podlahové krytiny by měly být vzájemně kombinovány. Při výběru je nutné vzít v úvahu účel každé zóny. Ideální - kombinace keramických dlaždic a linolea nebo laminátu. V rekreační oblasti a v obývacím pokoji je možné umístit parkety nebo korek.

Přechod se provádí ve tvaru vlnovky nebo jasné geometrie. Můžete použít symetrickou techniku ​​se stropem: podlahová zóna by měla opakovat čáru na stropě.Barevné kontrasty a vzory na povrchu podlahy pouze zdůrazňují výběr zón s různými funkcemi, navíc můžete umístit pódium.


Interiéry studiových apartmánů: fotografie krásných vzorů

Po vypracování plánu ateliéru přistupují k výběru designu s ohledem na základní pravidla:

 • veškerý design by měl být proveden ve stejném stylu;
 • funkčnost každé zóny je maximální;
 • minimalismus v interiéru ateliéru;
 • pro malé oblasti jsou preferovány světlé odstíny.

Vnitřní barvy

Řešení stínování mohou kombinovat a dělit prostor současně. Studia nepoužívají velké květiny, pruhy a vzory. Lehké a studené odstíny rozšíří hranice, teplé pastelové barvy vytvoří další pohodlí.

V jasném monochromatickém interiéru je nutné přidat jasné akcenty nejlépe v zóně kuchyně nebo obývacího pokoje, jako doplněk můžete instalovat zrcadla. Vizuálně rozšíří hranice. V ateliéru je dovoleno matné sklo a chrom, které vytvoří záhadný záři světla.


Související článek:

Tabulka barevných kombinací v interiéru. Budeme mluvitzpůsoby kombinování barev v interiéru a vliv barvy na náladu člověka. Učíme se, jak plánovat návrh prostor.

Osvětlení

Zvláštní pozornost by měla být věnována osvětlení ateliéru. Za prvé, mělo by být kombinováno s hlavním směrem návrhu, a za druhé - zdůrazňovat zonování.

Rozlišují se tyto typy osvětlení:

 • přírodní - sluneční světlo;
 • pozadí - lustry, stropní svítidla a stojací lampy;
 • místní - osvětlení určitého prostoru pomocí stolních lamp nebo stojacích lamp;
 • lokální osvětlení určitého místa pomocí svícnů;
 • dekorativní ve formě svíček, designových lamp.
To je důležité!V návrhu bytě by měly být použity apartmány. Použití pouze jednoho typu přeruší obecné vnímání zón. Foto studio studio potvrzení tohoto.

Design ateliéru v různých stylech: fotografie interiérového designu

Při výběru stylistického směru je třeba vzít v úvahu 3 znaky:

 • architektura bytu: dispozice, plocha, výška stropů, světlo, přítomnost a umístění oken;
 • zvyky a život člověka: hodně pracuje doma, rád vaří, přijímá hosty;
 • množství neustáležijící v bytě.

A teprve poté si můžete vybrat specifický designový styl.

Loft

Druhé jméno tohoto stylu je průmyslové. Je vhodný pro byty s vysokými stropy, díky kterým si můžete vytvořit druhou úroveň. Pokud byly stěny původně vyrobeny z cihel, měly by být očištěny od omítky do původního stavu. Nebo proveďte imitaci spojky.

Podsvícení podsvícení vyrobené imitací potrubí

Související článek:

Loft Style - co to je. Uvažujme podrobněji o vlastnostech interiéru v tomto stylu, o tom, jak jej vytvořit a jaké materiály je lepší použít, a také zhodnotit fotografie nejlepších loftových studií či apartmánů.

High-tech

Hlavní barva high-tech stylu je bílá, černá a metalická. Z materiálů je povoleno používat plast, sklo a kov. Byt by měl být naplněn maximálně technologicky vyspělým zařízením, z nábytku jsou povoleny kompaktní sekce. Žaluzie na oknech - to je charakteristický prvek směru. Jako přízvuk může být v interiéru jeden světlý objekt - obraz, lampa nebo konferenční stolek.

Byt pro moderní techniku ​​

Klasika

Klasický styl vyžaduje velké plochy s vysokými stropy. V malém prostoru se prostě ztratí. Pro konečnou úpravu použijte štukovou lištu nebo jiné prvky charakteristické pro tento směr. Je žádoucí mít zrcadla. MůžeJedna stěna pro vydávání dlaždic se zrcadlovým efektem. To dále zvětší prostor.

Studiový apartmán pro mladý pár v moderním klasickém stylu

Pop Art

V interiéru dominují světlé barvy, abstrakce složitého tvaru. Je vhodný pro moderní aktivní lidi. Hlavními prvky designu jsou světlé pohovky (například červená), oranžový koberec. Povrchy a nábytek mají zároveň světlé a rovnoměrné odstíny. Na stěny můžete použít vizuální 3D geometrii a všechny další podrobnosti by měly být provedeny v pastelových barvách.

Minimalismus v kombinaci s pop artem pro energické lidi

Provence

Francouzská vesnice v městském bytě. Docela útulný interiér pro lidi, kteří ocení pohodlí domova. Směr barev se provádí v základních pastelových barvách. Malé květy na stěnách, volány na záclonách jsou povoleny. Nábytek by měl být s účinkem vyhoření. Zapletené náhlavní soupravy budou efektivně zapadat do interiéru.

Na fotografii vidíte design ateliéru, zařízeného ve stylu Provence:

Komfort domova ve stylu Provence

Moderní styl

Hlavním rysem moderního trendu je jednoduchost a přirozenost. Rozptýlené jasnými akcenty. Velký plus stylu - je vhodný pro místnosti jakékoliv velikosti a geometrie. Nábytek by měl být vybrán na základě volného prostoru. Toto je nejuniverzálnější řešení, které uspokojí všechny živé lidi.

Obrazy a jasná barva židlípoužívá se jako akcenty v designu bytu

Související článek:

Interiéry bytů v moderním stylu. V tomto článku se podíváme na to, co je moderním interiérem, jaké směry stylu existují na příkladu fotografie a videa.

4 rady pro výběr a umístění nábytku

Myšlenka jednopokojového ateliéru zahrnuje malou výplň nábytku. Nejdůležitější věcí při výběru je jeho kompaktnost a funkčnost. Je nutné předem přemýšlet, kde budou umístěny hlavní zóny, cesty pohybu a podle plánu si vybrat sady.

Velké objekty by měly být umístěny po obvodu bytu. Můžete si vybrat nábytek-transformátor. To se doporučuje zejména pro uspořádání postele. Doporučuje se použít celou výšku místnosti. K tomu si můžete objednat sady pro jednotlivé projekty.

Pro malé oblasti existuje několik malých návrhových triků:

 • je lepší nahradit masivní nábytek skleněnými, plastovými nebo kovovými výrobky. Vizuálně vypadají mnohem lehčí;
 • miniaturní soupravy vytvářejí efekt prostoru pro panenky. Aby tato volba nestojí za to. Je lepší se zabývat nábytkem, který je přeměněn na plnohodnotné předměty, například rozkládací pohovka, skládací stůl, skříňová postel;
 • vyberte mobilní nábytek, který můžete snadno přesunout, například na stůlkolečka, skládací židle;
 • pokud je to možné, zavěste co nejvíce a na držák nepokládejte žádné předměty, například mikrovlnnou troubu a televizor .

Apartmán typu Best Studio: Rozložení interiéru a fotografií

Existuje mnoho plánovacích rozhodnutí pro studiové apartmány. Nabízíme možnost podívat se na zajímavé typické projekty a výběr stylu pokojů různých oblastí.

Plánování studio byt 30 m2. m: foto projektu

Hlavní prostor této místnosti je na panoramatických oknech . Apartmán v moderním stylu je určen pro 2 osoby. Kuchyně je vyrobena z lehkého mramoru bez úchytů, což je docela vhodné pro malou plochu. Všechny spotřebiče jsou vestavěny, podlaha je žula. V koupelně ušetříte místo sprchy umístěnou v koupelně.

Obytná plocha je oddělena přepážkou. Má kompaktní rozkládací pohovku, před kterou je organizováno pracoviště. Laminátová podlaha. Pro zvýraznění skříně použité ložnice . Osvětlení - přírodní, místní a místní.

Foto layout jednopokojového bytu o velikosti 30 metrů čtverečních. m.

Plánování garsonky o velikosti 25 m2. m: fotografie stručného návrhu

V této místnosti je prostorný obývací pokoj organizován co nejvíce a balkon je dobře vybaven . Jedná se o samostatný samostatný prostor pro rekreaci. V budoucnu lze instalovatmalé sportovní vybavení. Byt je navržen pro jednu osobu. Pro kuchyňku vyčleněnou minimální plochu, pouze pro malé vaření. Pracoviště je pokračováním modulární stěny. Rekreační oblast v kombinaci s obývacím pokojem. Role postele provádí rozkládací pohovku.

Na níže uvedené fotografii vidíte, jak vypadá 3D projekt ateliéru s dokončovací úpravou:

Hlavní zaměření na zařízení obývacího pokoje a pracoviště

Nestandardní ateliérové ​​dispozice 20 m2. m.

Výška stropů malého ateliéru umožnila uspořádat spací a pracovní prostor na druhé úrovni. Díky tomu je v přízemí dostatek místa pro instalaci velké kuchyně. Lesklé fasády a místní osvětlení doplňují místnost o další objem. Byt je zařízen v bílé barvě. Jako přízvuk, žlutý odstín byl používán na zástěra, v textilu a výzdobě.

Zajímavý designový projekt ateliéru 20 m2. m.

Závěr

V tomto článku jsme podrobně popsali, co je studiový apartmán. Lze ji přiřadit kategorii ekonomická třída. Byt není vhodný pro velkou rodinu. Osamělí mladí lidé nebo páry jsou dobrým řešením pro zahájení samostatného života odděleně od svých rodičů. Velkou výhodou může být tzv. Minimalismus v uspořádání. Nemusíte mít speciální vzdělání, abyste mohli úspěšně realizovat tvůrčí schopnosti. Hlavní věc je držet se základních konstrukčních technik a mít velkou touhuvnitřní reinkarnace.

A vy jste museli realizovat takové složité projekty? Řekněte nám o svých objevech během opravy. Náš tým se rád zúčastní diskuse.

Území s pódiem

A na závěr navrhujeme, aby byl v současné době vybrán plánovací řešení pro studiové apartmány do velikosti 30 m2. m: