Jak dlaždice slinku pro výzdobu vnitřní stěny může drasticky změnit interiér nebo 5 tipů designérů

Často se divíme, jak je možné aktualizovat interiér s minimálními náklady. Velmi zajímavý směr lze do areálu dostat pomocí slinku. Sádrokartonové dlaždice pro vnitřní stěny mohou dokonale změnit styl rozhodnutí. Důraz na svislý povrch, rámování rohů v podobě nerovných řezů nebo nahrazení povrchové úpravy stěnového panelu lze provést nezávisle i bez zkušeností po dobu 1 večera a výsledek zůstane po mnoho let. A pokud jde o cenu, pro většinu kupujících je k dispozici slínek. Řekneme vám výhody, rozvržení slinutých dlaždic, krok za krokem vám pomůžeme dokončit a ukázat příklady návrhových technik při dokončování různých místností.

Jednoduché řešení - nový směr

Dokončovací prvek - dlaždice slinku: co to je a jak můžete změnit interiér

Slovo slínek k nám přišlo z Holandska. Pokud klepnete na materiál, vydá se typický zvuk "čepel". Proto jméno. V brzy 19. století, holandský vyvinul technologii pro výrobu vysoce-silný kámen. To bylo pak nejprve vytvořil silniční slínkový povlak spojující Amsterdam s Harlem. V Holandsku prakticky neexistovaly žádné podobné materiály, a proto materiál s vysokou pevností rychle našel široké uplatnění. Pak výrobní techniky přišly do západních zemí a do Ameriky.

Rusko také v předrevolučních dobách začalo praktikovat výrobu slinkových výrobků, dokonce i samostatné výrobní závody. Po revoluci však byla dána přednost levným materiálům. Proto, realizace výrobků slínku po dlouhou dobu zastavena.

Holandský slínek

Cihlová taška je vysoce pevný kámen, který se rodípečení speciálních směsí z plastické hmoty a vody. Směs jílu se nalije do forem, které se pak posílají do pece.

Vzhledem k fyzikálním vlastnostem jílu má dlaždice pevnost a trvanlivost.Hlína je hlavní, nikoli však jedinou složkou produktů slínku. Pro zvýšení pevnosti, snížení obsahu tuku a úpravu dalších parametrů, v závislosti na dalším použití, se do kompozice zavádí oxid vápenatý, hořčík, železo, křemenný písek, šamot, popel, křída, perlit, sklo. Kompozice se vypočítají experimentálně. Kromě toho mohou být přítomna různá barviva jako přísady, které dodávají konečnému výrobku dekorativní eleganci.

Mnoho lidí používá slinek pro interiérový styling. To, co takové řešení může ve skutečnosti vypadat, že je levné a zároveň snadné a rychlé provedení, aby nezkušený mistr byl objev.

Tvorba slinku

Hlavní rozměry dlaždic slinku používaných pro vnitřní obklady

\ t

Škála slinku je tak velká, že občas činí výběr obtížnější. Můžete vyzvednout lesklý povrch nebo staré vzorky. Interiér je možné porazit pomocí slinku různých velikostí a barevného provedení.

Vzorky slinku

Tabulka uvádí hlavní rozměry dlaždice.

\ t
Model Délka, mm Šířka, mm Evropský mezinárodní formátTloušťkadlaždice slinku, mm
210 50 Formát WF 5 až 15
215 65 Formát WDF
240 52 Formát DF
65 RF formát
71 Formát NF
113 Formát 2DF
295 71 Formát NF (LNF)

Jaké vlastnosti rozlišují dlaždice slinku pro vnitřní dekoraci před podobnými výrobky?

Vynikající vlastnosti slinku pro vnitřní povrchy umožňují jeho použití nejen pro obkládání stěnových panelů. Dekorativní prvky, vícebarevná, odlišná struktura vnějšího povrchu s výborným akcentem do interiéru areálu. Před několika desítkami let byla pouze krbová zóna obohacena o dlaždice. V současné době návrháři odvážně zapadají do jakéhokoliv vnitřního prostoru.

Konstrukce moderního krbu

Pozitivní vlastnosti slinku pro vnitřní práce:

 • má zvýšenou úroveň požárního nebezpečí;
 • má antistatické vlastnosti jednoduchým způsobem - nevede elektrický proud;
 • odolné vůči změnám teploty;
 • nevyžaduje zvláštní péči;
 • použití při výrobě přírodních materiálů naznačuje pozitivní environmentální pozadí;
 • zvýšená pevnost;
 • neshromažďuje prach, vodotěsný;
 • není vystaven slunci;
 • rezistentní vůči chemickému napadení.

Vynikající vlastnosti dělají z dlaždic dokonalý dokončovací materiál. Nevýhody charakteristické pro jiné typy povrchových úprav nebyly v slínku nalezeny.Toto je ideální řešení pro všechny hostesky. Čas strávený úklidem může být výhodněji stráven s rodinou nebo s přáteli.

Použití výrobku lze nalézt v návrhových návrzích pro nástěnné dekorace, podlahy nebo skvrny na pozadí. S jeho pomocí můžete dokončit stylistický design místnosti pro jakýkoli účel.

Použití slinku v pánvi

Navzdory veškerým výhodám obkladů slinku, pro použití v hygienických prostorách, je nutné zvolit dlaždice, které jsou určeny speciálně pro tyto provozní podmínky.

To je důležité!Pro koupelnu je nutné použít slinku s vysokou odolností proti vlhkosti. U kuchyní by vzorky měly mít snadno čistitelné povrchy.

Ve všech ostatních pokojích můžete použít jakýkoliv výrobek. Hlavním bodem je návrhový přístup. Pro interiérové ​​dekorace se dlaždice používají převážně v tloušťce asi 8 milimetrů. Neobsahuje žádné další funkce, kromě dokončování. Není důležitý jako jeho pevnost, odolnost proti ohybu.Naopaktenčí obklady, tím elegantnější bude vypadat ve finální verzi.

Na pracovní plochu kuchyně byl uvržen elegantní panel

.

Rozsah slinkových dlaždic

\ t

Cihlová taška může být rozdělena podle oblasti použití a vnějšího provedení:

 • technickáje přirozená barva, při výrobě vzorků se nepoužívají žádná barviva. Technické modely provádějí dokončování průmyslových prostor a laboratoří. Pro tyto dlaždice je důležitá zvýšená trvanlivost a odolnost proti chemickému napadení, proto jsou dlaždice vyráběny se zvýšenou tloušťkou stěny.
 • dlaždice pro vnitřní výzdobuje společný výrobek, který lze namontovat do jakéhokoliv interiéru bez dalších požadavků. Modelová řada je různorodá ve struktuře a barvě;
 • dlaždice s vodotěsnými vlastnostmi.Je určen pro použití v sanitárních místnostech, dokončování bazénů a saunách se zvýšenou vlhkostí a velkými teplotními rozdíly;
 • dlaždice s tepelně izolačními vlastnostmi.Při výrobě, aby se dosáhlo zvýšené hustoty, se vzorky po lisování suší a teprve potom se zapálí. Tyto výrobky se v případě potřeby používají pro vnitřní obklady, dodatečné izolace místností ;
 • zvláštní nebo zakázková výroba.Dlaždice se používají pro jedinečná řešení. HlavníDůraz je kladen na přední stranu dekoru a odstíny vzorů.

Slínek pro dokončení ložnice

Jak porazit dlaždice slinku v interiéru pomocí konstrukčních technik

Přední strana prvků může být provedena různými způsoby:

 • hladké- vzorky jsou široce používány pro potahování. Pro takový slinek je snadnější péče. Podobnost se zdivem zůstává;

Hladký slínek

 • drsný- rozsah je široký s výjimkou kuchyně. Hrubý povrch po vaření je obtížnější ošetřit;

Drsný povrch slínku

 • povrchy pokryté glazurou- lesklé strany jsou v interiéru velmi neobvyklé. Při ukončení podobnosti se zdivem zmizí pouze označení švu. To však nebrání jeho širokému uplatnění v odvážných designových fantaziích.

Například sbírka pleso-dlaždic v interiéru koupelny s jasnými tahy v hlavních vzorech a dekorech v podobě japonské kamenné a zdobené stuhy zdůrazňuje lásku majitelů k japonské kultuře;

Sbírka Pleso

 • Rustikální texturaje jako hrubý kámen. Může být vyroben s účinkem stárnutí. Použijte slínkuinteriér pro design podkroví, průmyslový styl.

Skinali, vyrobený rustikálním slínkem

Bílé plochy - široké použití

Bílé dlaždice slinku podtrhují zvolený design interiéru. Vytváří romantickou náladu, s jejímž pomocí interiér získá pohodlí domova. I v nejmodernějším designu přináší tradiční směr.

Nejčastěji se pro skandinávský styl používají bílé dlaždice slinku pro cihly, které se vyznačují lehkými studenými odstíny interiéru.Kromě toho zajímavé ředění bílé ve stylu země, minimalismus nebo průmyslové. Můžete dokončit výzdobu s vintage předměty nebo moderní prvky.

To je důležité!Bílá barva opticky rozšiřuje prostor a usnadňuje interiér.

Bílý slínek pro malou místnost

Varianty použití obkladů slinku pod cihlou pro vnitřní výzdobu

Slinek s podobou cihly významně sníží náklady na nákup tohoto materiálu. Kromě toho dává místnosti individuální styl, nezatěžuje interiér ani hmotností na stěnách, ani vnímáním.Deska pro interiérové ​​dekorace je vyrobena poměrně tenká, takže její použití neskrývá prostor.

Konstrukce podkroví

Přirozený způsob výroby cihlyzdivo

Tuto možnost lze použít, pokud jsou stěny kompletně vyčištěny na zem ze všech typů povrchových úprav na cihly. Pro provedení takové recepce je nutné povrch co nejvíce umýt, osušit a zpracovat speciální ochrannou látkou.To platí v případě počáteční stavby cihlových příček.

Přírodní pokládka

Volba dekorativního provedení

Pokud by se však pro stavbu zdí použily jiné stavební materiály, na ozdobu se použije ozdobná úprava pomocí slinku. Dlaždice pod cihlou usnadní oblékání interiéru.Navíc je snadné se o něj starat. Imitace vypadá velmi přirozeně.

Navrhování rekreační oblasti

Vzorky povrchových obkladů

Neexistuje mnoho vzorových struktur. Velikost cihlové cihlové cihlové cihly umožňuje napodobit zdivo, proto jsou obkladové metody podobné. Můžete hrát s barvami nebo provádět chaotické rozložení.

Zde jsou některé techniky obkladů:

 • lžíce- vyrobena s hladkými hranami pro vytvoření dekorativního efektu. Tváří v tvář slinku vyrobené vrazbezhku. Tato možnost se používá nejčastěji v interiéru. Řádky slinku mohou být vytvořeny podél vodorovných a svislých čar. Vertikály jsou prováděny méně často kvůli velkým odpadům, ale vypadají mnohem zajímavěji;

Uspořádání lžičky slinku

 • řetězec- slinek je umístěn ve dvojicích ve formě bloků, které pak mohou být instalovány vodorovně nebo svisle. Toto nestandardní řešení stručně doplňuje dokončovací práce;

Uspořádání řetězu slinku

 • ve formě rybí kosti- každý další slinek se lepí kolmo k předchozímu. Hrany jsou nerovnoměrné, což dodává povrchu zvláštní originalitu;

Rozložení „rybí kost“

 • prokládání slinku- často se nepoužívá při dekoraci v domácnosti, protože je nutné zvolit dlaždice různých velikostí. Když se umístí kolmo mezi prvky, vytvoří se mezera, ve které musí být umístěny malé vzorky. Tyto prostory můžete vyplnit jemným štěrkem. Volitelně - nevyplňujte dutiny žádnými vzorky, ale ponechte duté inkluze. Metoda prokládání není vhodná pro místnosti s vysokou vlhkostí.

Prokládání slinku

Cihelné cihly pro interiérové ​​dekorace v různých směrech

Slinek se v poslední době stal velmi populárním. Jeho jedinečné vlastnosti vám umožní vstoupit do jakéhokoliv stylistického směru interiéru a zároveň vytvářet zajímavá architektonická řešení. Rozmanitý rozsah,široká škála barev, různé povrchy umožňují realizovat unikátní projekty.

 • „styl minimalismu“zdůrazní stručnou, diskrétní místnost s nádechem extravagance. Pro tento směr se nejlépe hodí červené, tmavě hnědé a hnědé odstíny slinku v interiéru.

Minimalismus v rekreační oblasti

 • Loftový styl - imitace bývalých průmyslových areálů, starých továren. V tomto směru a priori předpokládá zdivo ve formě surových povrchů. Bude zajímavé podívat se na provedení jednoho povrchu pomocí slinutých dlaždic s přidáním ocelových trubek, návrhářských přepínačů;

Loft v obývacím pokoji

 • high-tech styl.Moderní interiéry s novým vybavením a nábytkem zdůrazní modely slinku. Povrchovou úpravu lze doplnit cihlou slinku pro interiérové ​​dekorace na zeď s designovým sklem nebo chromovanými prvky. Stylové rozhodnutí bude harmonicky překonávat povrch kuchyně;

High-tech v kuchyni

 • Styl zeměpředpokládá výstavbu krbového prostoru s rámem slinku. Prvky mohou být uspořádány ze vzorků ve formě panelů na protilehlých plochách. Styl je ve většině případů používán v interiérechchaty nebo městské apartmány;

Země v jídelně

 • Gotickýje středověký design místnosti. V těchto dnech, slínku a cihly nebyly použity pro výzdobu, takže kamenný dekor je hlavní návrhář přízvuk. V tomto stylu je kladen důraz na kontrast stylu rozhodnutí.

Dílna v gotickém slohu

Pomocí dlaždice je možné přidělit úhlové zóny, sloupy, které jim dávají stín starých časů.

Související článek:

Cihlová zeď v interiéru: tapeta pod cihlou. Naše hodnocení představuje zajímavá konstrukční řešení. Zjistíte, pro které interiéry můžete použít zdivo, a ve kterých místnostech bude vypadat dokonale.

Sádrokartonové obklady pro interiérové ​​dekorace na stěnu - návod k instalaci krok za krokem

Opláštění obkladů slinku lze provádět na jakémkoliv povrchu. Při použití malého slinku se zvýšenou hustotou je možné provádět práce na povrchu sádrokartonu, například při dokončování zóny ohniště.

Základním požadavkem na povrch je naprosto rovný podklad. Prvky nejsou mobilní, při pokládce na drsný povrch vzorek zcela nepřilne na nerovnou stěnu.Návrh může být brzy zlomen. Chyba odchylky je povolena nejvýše 2milimetry na metr čtvereční.

Požadované materiály pro pokládku vlastních obkladů slinku vlastními rukama:

 • pro instalaci budete potřebovat slinky, při jejichž nákupu je nutné zajistit sklad do 15% vypočteného množství. To bude nutné při montáži a ořezávání vzorků. Bojová volba během přepravy také není vyloučena.
 • adhezivní kompozice doporučená výrobcem pro pokládku obkladů s ohledem na plochu povrchu;
Věnujte pozornost!Adhezivní formulace mají omezenou trvanlivost. Nedoporučuje se kupovat předem, protože zvláštnosti skladování, které nelze vždy provést doma.
 • špachtle s hladkým a vroubkovaným povrchem, kladivem s pryžovou špičkou;
 • řezačky na sklo a dlaždice, aby se vešly do dlaždic;
 • Bulharština s tryskami, které dávají slínku určitý tvar. Dlaždice má dostatečnou pevnost, proto musí být trysky diamantové;
 • protíná potřebnou velikost, aby vyhovovala geometrii švu;
 • .

Technologie pokládky slinku: foto a video

Designer Tip!Tam jsou některé triky, když dělá podšívku. Je důležité označit tak, aby celé vzorky byly ve středu povrchu, a fragmenty symetricky obklopují základnu. Takové uspořádání bude harmonicky zapadat do interiéru.

Zvažte postupný postup přípravy stěn a pokládání slínku.

Obrázek Akce
Stejně jako u všech dokončovacích prací musí být podklad před dokončením slinutými dlaždicemi vyrovnán, omítnut a opatřen základním nátěrem.
Vyrábíme speciální lepicí kompozici podle pokynů výrobce. Směs by měla být zředěna v poměru 1 m 2 vzhledem k účinku lepící složky, která je omezena na 30 minut. Po uplynutí této doby musí být nepoužitý přípravek zlikvidován.
Slínek musí být vyjmut z obalu a promíchán, aby se odstínil odstín.
Lícování by mělo začínat v levém dolním rohu nebo mimo okno.
Lepidlo musí být zpracováno na plochu do 1 čtverce. m hladká hladká stěrka. Na zadní straně slinku je také nutné ihned použít C, aby se odstranilo malé lepidlo, aby se vyrovnala vlhkost. Při použití cementové malty při obkládání je třeba dlažbu nejdříve krátce navlhčit ponořením do vody.
Slínek je položen zpět k základně, po které by měl být slisován a poklepán pogumovaným kladivem pro plné zasunutí. Mezi slínkem musí být instalovány kříže, aby byla zachována geometrie švu.
Každé sudé číslo slínkukontrolovat úroveň. V případě odchylky lze polohu vzorků korigovat do deseti minut.
Švy lze po 2-3 dnech otřít pryžovou stěrkou a epoxidovou směsí. Strukturu lze vyrovnat obvyklou houbou. Po 3 hodinách otřete slinek vlhkým hadříkem.

Je možné koupit slinku pro vnitřní stěny za cenu dodavatelů

Je těžké koupit cihlovou dlaždici ruské výroby. Cena slinku je uvedena v tabulce.

Výrobce Sbírka Průměrná cena, rub.
ArtStone Klinker
ASK-33
1090
Westerwalder Klinker
WK-925
3733

WK-939
3702
Stroeher


Glanzstueck N 3
4655


371 Silberbeige
3350
Feldhaus
R739NF14
5830

Zpravidla se v obchodech nachází návrhářský servis a modelování interiérů na základě parametrů prostor kupujícího. Pomohou vám vybrat optimální kolekci slinku. Nákup a zajištění dodávky může být zpravidla ve stejných prodejnách.

Zajímavé techniky slinku. Fotografie interiéru

Několik příkladů optimálního provedení obložení slinku v interiéru bytu. Fotografie interiéru:

Obývací pokoj
Území bílé

Koridor
Ložnice

Koupelna
Koupelna

Je zajímavé porazit schody, rohy a sloupy s cinkotovými dlaždicemi pro vnitřní výzdobu stěn. Fotografie ideálních řešení:

Schodiště
Území se sloupcem

Izolace sporáku se slinkem
Předsíň

Související článek:

V přehledu budeme hovořit o takovém zajímavém dokončovacím materiálu jako dekoračních panelů pro vnitřní výzdobu stěn. Jaké jsou jejich výhody, průměrné ceny, instalace a provoz ve vlhkých a teplých místnostech.

Závěr

Cihlová taška nemůže vždy zapadnout do vnitřního řešení. Speciální styling, hrubá textura, světlé odstíny činí použití těchto materiálů obzvláště individuální. I když používáte pevné produkty jako pozadí, stále to vyniká, což naznačuje určitý styl.

Slínek nevytváří výrazné vodorovné ani svislé čáry. Ale díky pokládce, jako cihla, umožňuje několikstrukturu povrchu. To je třeba mít na paměti při volbě produktů ze slinku.

Doporučuje se dokončit povrch s použitím slinku pouze v místnostech s velkou plochou. Malé pokoje plně čelí vizuálně. Dimenze také hrají velkou roli ve vizualizaci. Velikosti výrobků podobných cihlu lze použít na malých plochách. Pro velké se doporučuje použití velkého slinku.

K dokončení kuchyňských povrchů lze použít bílé vzorky. Povrchová úprava jednoho povrchu se provádí s akcentem nebo zónováním povrchu. Nejčastěji se tato technika používá pro návrh krbového prostoru. V barevném provedení si můžete všimnout dlaždice stejné barevné škály, nebo chaotické palety barev.

Slinek se často používá k oříznutí rohů stěn, sloupů, ve formě panelů na svislé základně. Architektonické řešení tak zdůrazňuje individualitu prostoru. Střídání horizontálních a vertikálních prvků pomůže rozšířit hranice místnosti. Máte-li zkušenosti s tímto materiálem, sdílejte jej v komentářích a připojte se k diskusi. Uvidíme se brzy!