Pergoly: jednoduché a krásné, fotografie originálních nápadů

Krásný a útulný altán je nejen místem pro odpočinkovou dovolenou, ale také barevným, původním prvkem dvorního území. Můžete udělat elegantní altány z různých materiálů: jednoduché a krásné. Fotografie ukazují nejlepší nápady a designová řešení. V letohrádku je mnoho destinací. Je možné instalovat pánev v něm, k vybavení letní kuchyně, nebo vytvořit skvělé místo pro přijímání hostů.

Volba architektonických forem je různorodá, můžete si zakoupit hotovou konstrukci nebo si vytvořit vlastní budovu. Před volbou si zjistěte více informací o materiálech, typech a formách těchto konstrukcí.

Neobvyklý pavilon vytváří ucelenou kompozici s okolní krajinou

Pergoly: jednoduché a krásné, fotografie nejlepších možností

Můžete vytvořit skvělé místo pro odpočinek s altánem jednoduše a krásně. Fotky z nejzajímavějších skladebsi můžete prohlédnout na našich webových stránkách. Řada moderních materiálů poskytuje vynikající příležitost vytvořit nejen esteticky atraktivní strukturu, ale i funkční design.

Při použití ohnivzdorného materiálu uvnitř konstrukce můžete instalovat pájecí koš

.

Pro výrobu trnů je zapotřebí pevný rám, který může být vyroben z kovu nebo dřeva. Taková zařízení jsou otevřená a uzavřená, stejně jako jsou vybaveny různými typy zařízení.

Existují standardní konstrukce, na jejichž základě se provádějí původní architektonické formy:

  • altán v podobě sudu z polykarbonátu odkazuje na možnosti rozpočtu, které jsou vyrobeny z kovových trubek a základny obdélníku;

Varianta s hlavními výrobky

  • Rám kabiny je vyroben z různých druhů materiálů. Nejčastěji se jedná o kov nebo dřevo. Vypadá skvěle kované výrobky. Střecha může být kónická, konkávní nebo klenutá;

Baldachýn je v provozu a může mít různá uspořádání

  • původní konstrukce zahrnují kulové struktury.

Pavilon nestandardního formuláře

Jak udělat kovový altán jednoduchým a krásným: možnosti fotografování

Místo obsahuje krásné fotografie kovových altánů pro letní chatu. Malé kovové konstrukce mohoumají vlastní design. Vypadají skvěle v krajinářském designu a zapadají do okolní krajiny rostlin a stromů.

Konstrukce z kovu je pozoruhodná pro svou mimořádnou pevnost

Pro takové konstrukce se používají trubky různých průměrů, úhlů a profilů. Konstrukce se montuje pomocí svařovacích strojů. Jednoduchá konstrukce je vyrobena z obdélníkového rámu, který je obkládán a břidlice.

Tyto výrobky mají nesporné výhody. Jsou silné, odolné a liší se také odolností vůči atmosférickým vlivům.U těchto staveb není typ půdy důležitý. Mohou být postaveny iv případě, že půda v této oblasti je jílová.

Lze kombinovat různé druhy materiálů. Vypadá skvělý model kovového rámu, vlnité lepenky a dřeva

Kované architektonické formy jsou nádherně kombinovány s dalšími prvky kování: brána nebo clona. Kovové díly jsou navíc dobře kombinovány s plastem, dřevem nebo sklem.

Kovové budovy:

Užitečné informace!Kromě svařování se používají šrouby pro připojení dílů.

Jak si vybrat dřevěný altán: fotografie nápadů

Dřevěný altán je možné vyrobit jednoduše a krásně. Fotografie unikátních návrhů naleznete na našich webových stránkách. Dřevo je považováno za ideální pro stavbu jednoduchých architektonických forem.Tento materiál se dokonale hodí ke zpracování a také se liší odolností a odolností proti opotřebení.

Podobné konstrukce lze snadno postavit vlastními rukama. Lehké a funkční budovy jsou ideální pro místní stavby postavené ze srubů. Můžete vytvořit verzi v podobě chýše nebo komory.

Výrobky ze dřeva:

Modely z baru vypadají organicky a lehce, ale ve skutečnosti jsou velmi silné a stabilní. Dřevěné modely mají řadu tvarů a architektonických řešení. Pro výstavbu těchto pavilonů nevyžadují masivní základ.

Krásný design lze doplnit o různé dekorativní prvky. Současně se používají mřížky, různé nosníky a sloupky.Dřevěné pavilony mohou být malovány v různých barvách. Růžové a bílé tóny dodají budově lehkost.

Stavba natřená bílou barvou výjimečně

Užitečné informace!Pro využití budovy v chladném období navrhněte uzavřenou budovu s dveřmi a okny.

Konstrukce z kamene a cihly

\ t

Pavilony cihel nebo kamene jsou považovány za pevnou budovu. Můžete provést i jednoduchou konstrukci sloupků a cihel. Pokud máte v plánu využít altán po celý rok, budete potřebovat uzavřený typ konstrukce s těsnýmsousedních dveří. V tomto případě mohou být okna panoramatická a obrovská. V cihlových verzích je možné instalovat udírnu, gril nebo krb. Současně jsou oblíbené kombinace různých materiálů.

Projekty kamene a cihel vypadají zásadně:

Užitečné informace!Pro stavbu letních domů se používají přírodní druhy kamene: sutiny, žuly nebo pískovce.

Design polykarbonátového altánu na míru: fotografie neobvyklých řešení

Polykarbonátové altány ve dvoře soukromého domu jsou považovány za vynikající možnost, fotografické nápady a konstrukční řešení vám pomohou vybrat si vlastní verzi. Polykarbonát se často používá v kombinaci s jinými materiály. Tato volba se doporučuje v kombinaci s kovovým rámem, který poskytuje vynikající konstrukční pevnost.

Výhody polykarbonátu by měly zahrnovat:

  • bezpečnost, protože materiál není prakticky přístupný požáru. Materiál lze použít i při extrémním teple;
  • dobré tepelně izolační vlastnosti v důsledku přítomnosti vzduchové mezery mezi výztuhami;
  • trvanlivost, po mnoho let můžete dělat bez opravy;
  • průsvitnost, ale zároveň si materiál zachovává ultrafialové záření;
  • není nutné vylévat ze základu.

Nejneobvyklejší formy mohou mítaltán z polykarbonátu:

Mezi nevýhody patří schopnost expandovat se silným poklesem teploty. V tomto případě můžete ponechat malé mezery mezi polykarbonátovými deskami, které kompenzují možné rozšíření.

Takový pavilon je nejen nádherným dekorem zahradních pozemků, ale lze jej použít i jako funkční kuchyni. Je možné pořádat večírky a pikniky.

Užitečné informace!Při stavebních pracích je lepší použít materiál o tloušťce 8 mm. S menší velikostí bude mít materiál menší odolnost vůči povětrnostním podmínkám a opotřebení. Polykarbonát lze kombinovat s kovovými, dřevěnými a železnými prvky.

Jak si vybrat dekor a místo pro altán

Před postavením altánu je důležité zvolit správné místo pro jeho umístění. Pokud je místo otevřené na všech stranách, pak uvnitř pavilonu může být příliš horké v létě. Dobré řešení je považováno za blízké s vodou.

Pavilon zdobený závěsy

vypadá stylově

Pokud máte v plánu použít altán jako letní kuchyni, pak je lepší umístit ho v blízkosti domu. Přemýšlejte o volném přístupu k pavilonu, který může být vyzdoben krásnou cestou.

Ozdobte budovu rostlinným dekorem

S pomocí různorodé výzdoby může být každému altánu dán jedinečný aluxusní vzhled. Skvělým řešením by byl design kudrnatých květin. Uvnitř konstrukce můžete mít visící houpačku nebo houpací síť. Stylový design je tvořen krásnými kovanými díly. Jako dekor můžete použít malý stylizovaný most, světla, zrcadla a pohodlný nábytek. Ozdobte design může být podsvícený LED pás. Také používal všechny druhy elektrických zahradních lamp.

Jednoduchý a originální dekor lze vyrobit z květináče

Mnozí výrobci nabízejí vývoj projektu a vytvoření altánu. V tomto případě si můžete zakoupit standardní projekt, koupit ready-made verzi, nebo si vyrobit design sami.

Při výběru altánu na klíč je cena důležitá. V tabulce jsou uvedeny některé možnosti.

Tabulka 1. Průměrné náklady na trny

Obrázek Varianty a materiál Náklady, rub.
Modřínový model s podlahou. Velikost 3 * 2,5 m. 168300
Konstrukce z polykarbonátu. Alutenb - 03 83000
Kovová konstrukce, polykarbonátová střecha. 25000
Modelová zahrada TJSG 032 - B /Kovová kostra, polyesterový materiál. 23000
Sklopná střecha SLG 033 21600
Arbor odpolykarbonát s kovovou základnou 130000
Užitečné informace!Nedoporučuje se instalovat altán vedle vozovky, se sousedním plotem nebo s hospodářskými objekty, jako je kompostová hromada.

Chcete-li vytvořit funkční a krásné místo k odpočinku, nestačí jen postavit altán, ale musíte ho také správně zařídit.

Video: krásné nápady zahradních pavilonů pro příměstskou oblast, které lze také provést ručně