Úžasné domy: krásné projekty, jako způsob, jak vyčnívat z davu

Když stavím chalupu každému domácímu řemeslníkovi nebo budoucímu majiteli, chci, aby obydlí vypadalo esteticky, kromě celkového počtu něčeho neobvyklého. Projektování takových budov není snadné a pro některé je to vůbec nemožné. Nicméně koncept tohoto stojí za to mít. Dnes se podíváme na zajímavé a krásné domy, projekty interního a externího designu na základě foto příkladů. Po cestě se budeme snažit zjistit, jaký materiál jsou z nejkrásnějších budov vyrobeny, a jaké prvky fasády dodají budově sofistikovaný a estetický vzhled.

Chata by měla být taková, aby bylo příjemné se na ni dívat

Krásné domy: projekty a doporučení pro jejich rozvoj

\ t

Před nákupem potřebných materiálů pokračujte ve výstavbě budov, berte v úvahu velký počet nuancí, jako je umístění chaty nebo velikost areálu. Důležitým krokem je příprava podrobného projektu krásného domu nebo chaty, která by splňovala některé požadavky:

  • Úplnost informací o budoucí chalupě.Projekt by měl odrážet velikost samotné budovy, její vzhled. Je logické označit každou místnost jasným vyznačením oken, dveří;
  • Bezpečnost.Zatížení nosných zdí by mělo být vypočítáno na kilogram. Totéž platí pro nadaci ;
  • Potřeby každého rezidenta.V této fázi je trasa vodovodu, kanalizace, schéma zapojení.

Mapování je složité. Vyžaduje určité znalosti a dovednosti. Pokud domácí mistr nemá řádné vzdělání, je těžké si představit, že by to dělal sám. Existuje pouze jedna cesta - svěřit design specializované firmě. Ne všechny jsou však důvěryhodné. Před zaplacením za poskytnuté služby shromažďujte úplné informace o projektantovi. Dobrá volba by byla, kdyby firma již provedla domovní projekty a chalupy, které jsou známé, a byli spokojeni.

Čtenářovi nabízíme možnost prohlížet si fotografie krásných domů ke kontrole:


krajinářský dům
\ tPlánování domu z hlediska praktičnosti

Praktičnost je nezbytná i pro nejkrásnější chalupu, což znamená, že plánování plánujeme důkladně. Umístění pokojů by mělo být pohodlné, členové rodiny, kteří v něm žijí, by se neměli vzájemně rušit. Pokud například dítě a dospívající dítě bydlí v chatě, děti by měly být umístěny na různých místech budovy. Předpokládejme, že teenager má hlasitou hudbu nebo k němu přišli přátelé (pak nemůžete bez hluku) a dítě potřebuje spát? To znamená, že dětských pokojů ve vzdálenosti od sebe je jediné správné rozhodnutí. Níže jsou fotografie projektů plánovacích chalup, které můžetezájem o:

Samozřejmě, že některé krásné domy z časopisů vypadají zajímavěji, ale designový tým tam pracuje na exteriéru. A někteří z nás, které jsme prezentovali, zdobí obyčejní domácí řemeslníci bez tohoto vzdělání.

Jak orientovat dům k světovým stranám

Správným umístěním obytného domu je severovýchodní část areálu. To umožní racionálně rozdělit místo, organizovat na něm rekreační oblast. Umístění budovy však závisí na střeše. Budovy s jednopodlažní střechou vypadají dobře, pokud otočíte fasádu na jih a sklon střechy na sever. Toto umístění zajistí potřebné osvětlení místností.

Obývací pokoj a kuchyň jsou umístěny na jižní straně pro intenzivní přirozené světlo, zatímco ložnice je lépe umístěna na severní straně - konec konců, příliš jasné světlo není nutné pro odpočinek.

Jaké funkční oblasti stojí za to při plánování

Uspořádání nebo nefunkčnost oblastí závisí na lokalitě areálu. (Pokud jsou k dispozici) jsou nutně zahrnuty do projektu. Tyto zóny se nazývají:

Funkční zóny nejsou na místě označeny. Potřebujete přesné označení velikosti, umístění.

Je důležité vědět!Pokud plánujete letní kuchyni nebo rekreační oblast s grilem a grilem pro krásnou chalupu, měli byste přemýšlet o tom, že kouř nešel přímo do obydlí. Je lepší, je-li taková zóna nastavena ve vzdálenosti.

Krásná rekreační oblast na území soukromého domu

Materiály používané pro stavbu rodinných domů a chat

\ t

Krása a estetika chaty nezávisí na tom, z jakého materiálu je postaven. Může se jednat o stromový, cihlový, pěnový blok nebo monolit. Je však třeba chápat, že domy ze dřeva jsou mnohem šetrnější k životnímu prostředí. Ale pokud jste teplé betonové nebo cihlové bydlení, teplota v něm bude docela pohodlné. Srubová chalupa sama o sobě poskytuje teplo z toho důvodu, že je vyrobena z přírodního materiálu. Vlastní návrh zde funguje více, ale faktem zůstává. Pokusme se zjistit, jaké pozitivní a negativní vlastnosti každý z materiálů použitých pro stavbu mají.

Krásné dřevěné jednopatrové domy: výhody srubů

\ t

Navzdory velkému množství stavebních materiálů na ruských trzích, nejoblíbenější jsou a zůstávají malé krásné srubů. Pro to existuje několik důvodů. Hlavní z nich - takové budovy jsou docela teplé. Starší lidé tvrdí, že je mnohem snazší dýchat v dřevěných domech a chatách.

Důležité informace! Taková chata by byla ideální, pokud dům plánuje přírodní, rustikální styl. S moderními metodami zpracování kulatiny nebudou vnitřní stěny nutné. S výjimkou lakování.

V podstatě se jedná o stejné staré chaty, ale vyrobené tak, že je někdy dech beroucí. Nabízíme několik fotografií krásných jednopatrových domů :Když se dívám na tyto fotografie krásných domů a chalup, není ani přesvědčeno, že byly postaveny vlastními rukama obyčejných domácích řemeslníků.

Projekty krásných jednopatrových cihlových domů: fotografie neobvyklých řešení

Cihla je poměrně populární stavební materiál. Nevýhodou jeho použití je, že kromě dovedností zedníka musí mít mistr dostatek času, protože pokládka není rychlý proces. Povrch vyžaduje povrch uvnitř a ochranu venku. Nejčastěji jsou vnější stěny omítky, jsou potaženy lícovými cihlami nebo jsou použity dekorativní dekorační kameny.

Níže vidíte několik fotografií krásných domů, pro které projekty nebyly složeny z profesionálů, ale ze strany obyčejných domácích řemeslníků:Související článek:

Projektyjednopatrové domy se třemi ložnicemi. Jak správně provést plánování se třemi ložnicemi, řekneme ve zvláštní publikaci našeho portálu.

Lehké rámy pro obytné budovy

Jedná se o relativně nový typ stavby, který je stále populárnější. To není překvapující, protože náklady na takovou budovu jsou poměrně nízké. Vytvoření samostatného projektu venkovského domu (foto níže) není nutné. Veškeré práce provádí organizace-výrobce rámu z kovového profilu, jehož výsledkem je prakticky dokončená konstrukce. Všechny spoje tohoto provedení jsou přišroubovány a při demontáži mají tak nízkou hmotnost, že k přepravě dílů na místo montáže není zapotřebí těžké zařízení. To poskytuje další úspory.

Vyznamenanému čtenáři nabízíme, aby se podíval na fotografické projekty krásných venkovských domů a chalup, aby bylo možné obecně porozumět tomu, jak jsou postaveny:Související článek:

Projekty rodinných domů. V tomto článku se budeme podrobně zabývat tím, co je výhodou těchto struktur, typů technologií, průměrných cen stavebních prací, originálních projektů, užitečných tipů a mnohem více.

Využití skleněných konstrukcí ve stavebnictví

Odborníci nazývají chatky zajímavým řešením ve stavebnictví.ze skla s dřevěným rámem. Tento typ stavby vytváří pocit jednoty s přírodou. Celkové panoramatické prosklené stěny neblokují výhled do krajiny z vnějšku, což umožňuje dostatek přirozeného slunečního světla. Technologie výroby skla dnes dosáhly takové úrovně, že se již nepovažují za křehký materiál - je velmi těžké jej rozbít.

Dodatečná kvalita, kromě vzhledu, se nazývá dodatečná úspora energie - ve dne se snižuje spotřeba elektrických osvětlovacích zařízení, což šetří 7-10% energie.

Níže je malý mini-katalog fotografických projektů krásných jednopatrových domů:Myslíme si, že čtenář souhlasí s tím, že je na čem si vybrat.

Fotografie krásných venkovských domů: projekty různých typů budov

Vytvoření krásného projektu domu nebo chaty nutně nevyžaduje náklady na služby projektanta, který má vyšší odborné vzdělání. Někdy stačí, aby si domácí řemeslník představil, co by rád viděl na svých stránkách. Konec konců, designér ne vždy vysvětluje přání zákazníka. Ale k tomu potřebujeme před očima příklady. Pak je snazší pochopit, jak vypadá konkrétní stavební prvek, jaký typ dekorace je vhodný pro fasádu budovy, zda je požadována veranda a jak vypadá opticky. A aby byl přístupnější, stojí za to zvážit příklady.s těmito nebo jinými dekorativními prvky.

Projekty jednopatrových domů

\ t

Představujeme Vám pozornost fotografií malých krásných chalup. Doufáme, že někomu pomohou správně se rozhodnout:Soukromé domy nemají vždy jen jedno patro. V případě finanční příležitosti a velké rodiny se mnozí pokoušejí postavit dvoupodlažní chaty, které také nemůžeme s naší pozorností přenést.

Zajímavé projekty dvoupodlažních domů

Finanční složka je samozřejmě důležitá, ale někdy neexistuje jiná cesta než stavba chaty o dvou patrech. To se může stát v případě velkého počtu obyvatel, kteří se prostě nevejdou do jednopatrové budovy. Níže je několik fotografií z projektů krásných chat a soukromých budov ve dvou podlažích:Domy s podkrovím: dobré řešení pro dachu

Mělo by být okamžitě řečeno, že podkroví nemůže nahradit plné obytné podlaží, ale v zemi to bude nejoptimálnější řešení vzhledem k jeho nízké ceně. V podkroví je možné ubytovat dospělou osobu, která ji využívá jako rekreační oblast nebo prostor pro spaní. Penzion s podobným obytným prostorem v podkroví pomůže ubytovat sepříbuzní nebo přátelé, kteří přišli na víkend. Nabízíme Vám seznámení se s příklady projektů penzionů v zemi, jejichž fotografie jsou uvedeny níže:Související článek:

Dům s podkrovím: projekty, foto. Budovy s podkrovím jsou praktickým a velmi atraktivním nápadem pro jednotlivý pozemek. Projekty, fotografie úspěšných interiérů a doporučení zkušených stavitelů - v našem materiálu.

Obytné budovy s přilehlou garáží

Takové struktury jsou vhodné pro majitele automobilů především proto, že v chladném období není třeba chodit ven v zimě, aby se dostali do garáže. Je přístupná přímo z domova. Příklady naleznete v naší fotogalerii:Uspořádání verandy připojené k chatě

Existuje spousta materiálů pro výrobu takových nástavců, jako je veranda. Může být vyroben z cihel, dřeva nebo skla. Můžete také vytáhnout střechu chaty, čímž ji spojíte s verandou. V tomto případě bude účinná plocha podkroví o něco větší.

Dobré vědět!Nezaměňujte verandu s terasou, kterou lze postavit mimo obytnou budovu a která nemá žádnou ochranu před povětrnostními vlivy.Veranda má střechu, která ji chrání před sněhem, deštěm nebo krupobitím a je nedílnou součástí celé budovy.

Příklady chalup s verandami jsou uvedeny na fotografii níže:Architektonické prvky fasády a jejich využití ve stavebnictví

Chata na staveništi bude srovnávat příznivě se sousedními stavbami, jsou-li během stavby použity různé architektonické prvky, například:

  • Štítky;
  • Bay Windows;
  • Věže;
  • Střešní konstrukce kopule.

Chápeme, co jsou a jak je provádět. Nejdříve však stojí za to připomenout další prvky fasády, které se používají méně často.

\ t
Ilustrace Architektonický prvek Jak to vypadá Kde se nachází
Keystone Centrální kámen nad oknem a dveře s vrcholem ve tvaru půlkruhu Na klenutých oknech, dveřích, obloucích, poloprostorech uprostřed
Lisování Panel reproduktorů, často zvýrazněný barevně Na stěnách podél suterénní dělící čáry nebo mezi podlahami a pod střechou
Cornice Police pod okny nebo střechou Na dekorativní okenní parapet nebo štuk pod střechou
Tympanum Ve formulářipůlkruhový oblouk nad dveřmi nebo oknem, obvykle prosklené nebo režijní, vyrobené z tvarovaných dekorů Nad dveřmi a oknem, méně často nad polovinami sloupů na zdi
Kapitál Horní prodloužená část sloupu, zdobená štuky Na sloupu nebo půl sloupku pod stropem
Arch Clona ve zdi bez dveří nebo sloupů navzájem spojených Nad vchodem je přechod z jedné místnosti do druhé mezi budovami
Obložení Tenká římsa, rámování vzoru je barevně zvýrazněno Na stěnách
Zábradlí Postavené patky, které podporují zábradlí Na balkóně, veranda, terasa, schody
Konzola Figurální podpěry pro parapety a záclonové lištyPod okny, balkony
Zásuvka Tvarování ve tvaru květu, kulatá, bílá omítka Nad okny, vchody, oblouky nebo na volném prostoru stěny

Gables: co to je

Gables se nazývají trojúhelníkové (více zřídka půlkruhové) prvky. Jejich hranice lemují svahy střechy a římsy. Toto slovo pochází z latiny "frons", "frontis", což znamená čelo nebo přední část stěny. V dnešní době se štíty používají všude na budovách s dvojitou střechou, ale často jsou jednoduše malovány na barvu budov. Zajímavým řešením by byla výzdoba štítové nitě.nebo štuky.Bayer a jeho účel

Bay okno je vyrobeno ve formě výčnělku s oknem na fasádě, což umožňuje nejen ozdobit vzhled, ale také zvětšit plochu místnosti. Zasklívací okno je lepší dělat po celém obvodu, což dodá další přirozené osvětlení místnosti.Spire, jako návrat zapomenutého architektonického prvku

Věž se nazývá prodloužená střecha ve tvaru kužele nebo pyramidy. Takové prvky se také nazývají stany, ale pokud se nad tím zamyslíte, věž je více vzhůru, zatímco stan je squat. V naší době je definice obou rozmazaná. To znamená, že obě jména budou správná.Budovy Dome: klady a zápory

Nejmenší společné budovy pro Rusko, které je zcela neopodstatněné. Střecha ve tvaru kopule je nejen krásná, ale má i praktickou funkci. Tyto chaty jsou teplejší než jiné, nepotřebují čistit sníh (jen se valí dolů) a také potřebují méně spolehlivý základ. Mají nevýhody. Například, uspořádat nábytek v nich je poměrně obtížné. Ano, a umístěte budovu v úzkých prostoráchobtížné.Druhé světlo: Co to je a jak ho naplánovat

Docela zajímavý tah, umožňující přirozené sluneční světlo přidat barvu uvnitř chaty. Pro jeho zařízení je nutné buď kompletně demontovat mezilehlé překrytí, nebo ponechat z nich pouze průchodovou galerii podél obvodu. Zbytek práce způsobí, že sluneční světlo vstoupí do místnosti skrz podkrovní okna. Pro krásu mohou být vyměněny za vitráže.Jaká je cena za výstavbu chaty na klíč

Ceny se mohou lišit v závislosti na regionu, ale pokud porovnáte průměrnou cenu, pak to je.

\ t
Plocha chaty, m2 Chata Element Materiál Náklady, rub.
44 Vnější stěny Blok pěny 710 000
Nadace Monolitický w /w
Přesahy železobetonové desky, dřevěné
Zastřešení Podkroví
Střešní nátěr Kovové dlaždice
64 Vnější stěny Provzdušňovač 1 100 000
Nadace Monolitický w /b
Přesahy Monolitický w /b
Střecha Podkroví, podkroví
Střešní nátěr Měkké dlaždice
26 Vnější stěny Cihla 450 000
Nadace Monolitické w /b
Přesahy Dřevěné
Střecha Podkroví
Střešní nátěr Obklady

Nejkrásnější chaty v Rusku: nejlepší hodnocení

Fotky Zeměpisná poloha Náklady, rub.
Belgická vesnice (hlavní silnice Kaluga 11 608 000 000
Dálnice Rublevo-Uspenskoe, Odintsovsky Farm 5 223 366 000
Khimki, Novgorod okres 5 049 253 800
Dálnice Rublevo-Uspenskoe 4 642 992 000
Skolkovo 4 642 992 000
Dálnice Rublevo-Uspenskoe 4 236 730 200
Poz. Okres 3 772 431 000

Shrnutí

Navzdory skutečnosti, že hlavní obyvatelstvo Ruska nemá takové impozantní prostředky, je možné na jeho místě vybudovat krásnou chalupu. Hlavní věc je touha a představivost a zbytek bude následovat.

Doufáme, že informace, které byly dnes předloženy, byly pro někoho užitečné. Jestli je drahýČtenář má otázky o dnešním článku, můžete se jich zeptat v diskusích. Náš tým se pokusí odpovědět na ně co nejrychleji a plně. Podělte se o své zkušenosti ve výstavbě, pokud jsou k dispozici. To může ostatním čtenářům pomoci.

A konečně, malé video na dnešní téma.

Video: jak správně umístit dům v kardinálních směrech