Plochý elektrický ohřívač vody 50 litrů: vlastnosti a výhody

Komu pohodlí moderního života nelze představit bez dodávky teplé vody. Potřeba teplé vody v domě je nepochybná - je nezbytná pro udržení osobní hygieny a pro různé domácí potřeby. V soukromých domech, vzdálených od ústředního ohřevu teplé vody, je možná jedinou možností, jak nainstalovat 50 litrový elektrický ohřívač vody.

Plochý ohřívač vody akumulačního typu

Silné a slabé stránky

Zpravidla stačí 50 litrů teplé vody, aby byl zajištěn normální život malé rodiny, venkovského domu nebo kanceláře.

Takové ohřívače vody mají řadu nepopiratelných výhod:

 • pro připojení k síti nevyžaduje přidělení samostatné linky. Plné napájení zařízení je zajištěno z běžné 220V zásuvky;
 • Schopnost spojit 50 litrů několika bodů najednou s plochým elektrickým ohřívačem vody, který vám umožní uspořádat dodávku teplé vody do kuchyňských kohoutků a sprchy.

Připojení k ohřívači několik vodních míst

Užitečné informace!Před nákupem ohřívače vody je nutné zkontrolovat maximální výkon zařízení od prodávajícího.

Existují také určité nevýhody pro ohřívače vody pro skladování:

 • náchylnost ke korozi;
 • nedostatečná tloušťka izolační vrstvy.
​​

TEN ohřívače vody v měřítku

Moderní ohřívače vody jsou vyráběny s využitím technologie Double tank, která předpokládá přítomnost dvojice nádrží v soustavě, uspořádaných paralelně k sobě a propojených trubkami. Přes potrubí se voda přenáší z jedné nádrže do druhé, připojení potrubí však snižuje životnost systému.

Elektrické ohřívače vody

Skutečností je, že svary potřebné pro připojení potrubí podléhají korozi, na rozdíl od samotných nádrží. Významné kolísání teploty, ke kterému dochází při ohřevu a chlazení vody v 50 litrovém ohřívači vody, přispívá k odpařování legovacích přísad obsažených ve slitině, aby se zvýšila jeho odolnost vůči korozním procesům.

Aby byl přístroj co nejsvětlejší a nejtenčí, výrobci snižují izolační vrstvu, což vede ke zvýšeným tepelným ztrátám a další spotřebě energie. Zvláště pokuds jinými modely ohřívačů vody. Pro ploché akumulační elektrické ohřívače vody 50 litrů je však cena výrazně nižší.

Horizontální umístění nádrže

Užitečné informace!Údržba přístroje se vyžaduje každý rok. Pokud záruční doba neuplynula, je třeba vyčistit ohřívač vody v obchodě, kde byl zakoupen.

Plochý akumulátorový ohřívač vody 50 litrů: princip činnosti

V současné době jsou ohřívače vody považovány za pokročilejší než konvenční kotle. Realizace hlavních úkolů s výrazně menším objemem je zásadně důležitá pro mnoho lidí. Principem činnosti zásobníků ohřívače vody je ohřívat vodu na konstantní teplotu a automaticky ji udržovat na předem stanovené úrovni, v případě potřeby pod tlakem.

Nejpříznivějším způsobem provozu zařízení je ohřev vody na teplotu 60 - 65 ° C, která je dostatečná pro zajištění pohodlí majitele. Současně se výrazně sníží tepelné ztráty ve srovnání s provozem zařízení při plném výkonu.

Princip činnosti zařízení

Rychlost ohřevu vody závisí na topných tělesech a objemu ohřívače. U modelů s kapacitou nádrže až 150 litrů jsou instalovány topné články o výkonu 1,2-2,0 kW. S větším objemem nádrže instaloval TENY více energie.

Systémspojení s vodovodním potrubím

Volba ohřívače vody

Pro usnadnění výběru kotlového modelu se doporučuje prostudovat základní principy provozu zařízení, jeho základní parametry. Vnitřní povrch zařízení může být v závislosti na výrobci vyroben z různých materiálů:

Nádrž z nerezové oceli

Jedním z nejdůležitějších parametrů zásobníků ohřívače vody je tloušťka izolační vrstvy. Čím slabší je, tím méně je teplo dodávané do zařízení používáno. To vede k dodatečným nákladům na úhradu účtů za elektřinu, jakož i potřebu stálého ohřevu vody na požadovanou teplotu.

Také ohřívače vody se liší způsobem, jakým je systém řízen:

 • s použitím obvyklého termostatu ;
 • prostřednictvím elektronické karty.

Elektronické řízení procesu ohřevu

Druhá metoda vypadá mnohem estetičtěji než první, přičemž je možné nastavit požadovanou teplotu s vysokou přesností. Velmi významnou nevýhodou tohoto způsobu je vysoká citlivost desek na poklesy síťového napětí, což často vede k poruchám. Podle typu umístění jsou ohřívače vody rozděleny na vertikální a horizontální.

Možnosti umístění nádrže

Užitečné informace! Instalace zařízení je nejlepší svěřit zkušeným odborníkům. Hmota ohřívače vody naplněného vodou je dostatečně velká, a proto její instalace vyžaduje bezpečné připojení ke stěně.

Hlavní výrobci

Výběr kumulativního elektrického ohřívače vody s dostatečně velkým výběrem výrobců není snadný úkol. Následující trio patří mezi přední světové výrobce technologie ohřevu vody, jejíž charakteristické rysy jsou uvedeny níže.

Související článek:

Zásobník teplé vody: která společnost je lepší? Samostatná publikace poskytuje přehled populárních značek a modelů s cenami, jakož i vlastnostmi zařízení.

Electrolux

Tato známá společnost je známa výrobou moderních elektrických ohřívačů vody pod obchodním názvem Electrolux o objemu 50 litrů. Využívání vlastního vývoje a využívání inovativních technologií v kombinaci s relativně nízkými cenovkami umožňuje Švédům obsadit jedno z předních míst na světě.

Model značky Electrolux

Hlavním rozlišovacím znakem ohřívačů vody této značky je schopnost ohřát vodu na teplotu 55 ° C. Voda této teploty je stejně dobře vhodná pro mytí a mytí rukou a řešení dalších domácích úkolů spojených s použitím teplé vody. Kromě toho je při této teplotě vyloučena tvorba vápenných usazenin aspotřeba energie není vysoká.

Ohřívače vody Electrolux se těmito vlastnostmi odlišují takto:

 • přítomnost dvou měděných ohřívačů najednou;
 • zvýšená anoda;
 • přítomnost systému MultiMemory, který umožňuje zařízení „zapamatovat“ několik naprogramovaných režimů ohřevu vody;
 • instalací systému ProtectTank, který chrání vnitřní povrch nádrže před korozí;
 • přítomnost LED displeje.

Ovládací panel ohřívače Electrolux

Ariston

Výrobky italské společnosti „Ariston“ nepotřebují další reklamu. Zásobníkové ohřívače vody lze označit za vizitku společnosti, a to navzdory skutečnosti, že elektrické výrobky z jejích prodejen vycházejí z velkého množství položek.

Model značky Ariston

Elektrické ohřívače vody s objemem 50 litrů Ariston se vyznačují energetickou účinností, spolehlivostí a originálním exteriérovým designem. Můžete také zdůraznit několik dalších vlastností:

 • zvýšená antikorozní ochrana všech systémů;
 • přítomnost otočného LED displeje;
 • dva nádrže, které jsou na sobě tepelně nezávislé;​​
 • instalovaný systém automatické diagnostiky zařízení;
 • komplexní ochrana proti vniknutí bakterií do ohřáté vody.

Elektronický ovládací panel

Thermex

Jedním z energeticky nejúčinnějších a nejekonomičtějších jsou ploché elektrické ohřívače o objemu 50 litrů od společnosti Termeks. Již více než půl století zkušeností se výrobci podařilo uvést své výrobky mezi nejlepší. Charakteristické rysy zařízení pro skladování vody od společnosti Termex jsou:

 • vylepšená a zvětšená anoda hořčíku:
 • titanový povlak všech částí přicházejících do styku s vodou;
 • instalovaný systém ochrany proti bakteriím pracující v automatickém režimu;
 • dostupnost LED displeje, ovládacího panelu a dotykové obrazovky jako možnosti pro snadné ovládání;
 • zavedená odbočka pro odvádění vody a kondenzátu.

Ohřívač vody Termex

Video: Ariston ABS VELIS QH 50 l ohřívač vody