Kotel na ohřev vody: krok k nezávislosti na veřejných službách

Každý letní obyvatelé města čelí stejnému problému: nedostatku teplé vody v důsledku plánované údržby městského vodovodu. Někdy je tento proces zpožděn o několik měsíců, a vy spěcháte s umyvadly a hrnci z kuchyně do koupelny a zpět, proklínají služby města a stěžují si na život. Ale zbavit se těchto nepříjemností je velmi snadné: stačí si koupit kotel na ohřev vody. V našem materiálu budeme hovořit o tom, jak si vybrat ohřívač vody, jak nainstalovat a co by mělo být zapamatováno během provozu.

Ohřívač vody - záruka teplé vody v domě

Co je kotel: aplikace, návrh a princip provozu

Z čistě technického hlediska je kotel zařízením pro ohřev vody a udržování ho v teple pro použití. Ohřívač se skládá z objemové nádrže s vysoce kvalitní tepelnou izolací a topného článku. Regulace teploty zařízení je zajištěna regulátory teploty. Kotel na vytápění vody si můžete koupit v každém železářství. Rozsah zařízení s takovým jmenováním je poměrně velký a naším úkolem je porozumět této rozmanitosti a učinit nejlepší volbu.

Tam, kde se používají teplovodní kotle

Kotel pro ohřev vody může zcela nahradit přívod centralizované teplé vody. Používá se v soukromých domech a bytech, ve stravovacích zařízeních, ve školkách a školách.

Toto zařízení se používá k ohřevu vody pro hygienické potřeby

Je třeba poznamenat, že kvalita vody z ohřívače vody az centralizovaného hlavního kanálu je stále odlišná, někteří by řekli opak. Posuďte sami: pro centralizované zásobování vodou je voda vytápěna v kotelnách a posílána samostatným potrubím. Trubky horké vody jsou neustále vystaveny vysokým teplotám. Jsou zničeny přidáním látek neobvyklých k němu.

Pokud je však ve vašem bytě kotel, pak bude voda mnohem kvalitnější. Posíláte mu čistou studenou vodu z kohoutku a výstup okamžitě získá výsledek, bez sedimentu, rzi a dalších "dárků".

To je vše o hygienické vodě. Existují však také kotle na pitnou vodu, které se používají k jiným účelům. V kantýnách, kavárnách, barech a restauracích si můžete nastavit speciální kotle na čaj. Mohou mít různé vzory. Některé jsou postaveny na jednoduchém principu kotle. Obvykle se jedná o velkou kapacitu 10-90 litrů. Mohou být aspické nebo mít nepřetržitý přísun vody pro výrobu nápojů. K dispozici je druhá možnost - topná tělesa typu gejzír.

Pivovarský čaj nebo káva se připravuje parou. Kotle na gejzír jsou obvykle malé - do 15 litrů

Základní princip kotle

Ohřívač vody je základní zařízení s jednoduchým zařízením a srozumitelným principem činnosti. Kotelním zařízením pro ohřev vody je pouze nádrž a topné těleso. Není tajemství, jak kotel pracuje na ohřev vody. Topný článek je v kontaktu s obsahem nádrže, zvyšuje její teplotu a dvojité stěny nádrže zadržují teplo, stejně jako běžné termosky.

Diagram znázorňuje konstrukci kotle

vyrábějí tankyobvykle nerezová ocel, odolná vysokým teplotám a nepodléhající korozi. Vnitřní prostor nádrže je pokryt stekloparforomem. Nedovoluje, aby se vlhkost dostala do kontaktu s kovem a udržovala ji v původní podobě, aniž by docházelo k chemickým reakcím.

V ohřívači vody je jedna malá nuance: horká voda je odebírána z horních vrstev. Tam má kapalina nejvyšší teplotu. Jeho chladné vrstvy jsou dole, je zde otvor pro plot. Rozdělovače jsou instalovány na vstupním kanálu, neumožňují míchání horkých a studených vrstev. Níže jsou uvedeny topné články.

Zahřátá vlhkost přirozeně spěchá a na výstupu získáte požadovaný výsledek. Pokud je kotel položen na boku, nebude fungovat ze zřejmých důvodů

Může existovat několik topných prvků nebo jeden - závisí na objemu nádrže a konstrukci zařízení.Termostat otevírá okruh, když teplota obsahu nádrže dosáhne požadovaných hodnot.

Aby se minimalizovala spotřeba energie pro vytápění, má zařízení dobrou tepelnou izolaci a udržuje teplotu obsahu co nejdéle.

Tip!Pokud rychle vytáhnete z kotle horkou vodu, teplota kapaliny klesne. Z tohoto důvodu před nákupem zařízení určete jeho účel. Jedna věc - pokud potřebujete teplou vodu do kuchyně, a další - pokudohřívač vody bude sloužit koupelně.

Co se skládá z ohřívače vody

Již jsme se dotkli zařízení kotle, když jsme hovořili o principu jeho provozu. Zvažte to podrobněji.

 • Vnější kryt.Tvar vnějšího obalu může být válcový, pravoúhlý nebo oválný. Jeho design závisí na představách konstruktérů výrobce. Nástroje kontroly a řízení jsou upevněny na vnější části těla. Přílohy mají upevnění ke stěně. Nenechte se znepokojit, pokud je vnější pouzdro vyrobeno z plastu. Moderní žáruvzdorné materiály nejsou horší než kovové.

Vnější těleso nádrže pro ohřev vody může být svislé nebo vodorovné. Vertikální nástroje jsou považovány za účinnější

.
 • Buck.Vnitřní kapacita kotle, nádrže v nádrži, by měla být odolná vůči působení vysokých teplot. Kromě toho by vnitřní nádrž neměla rzi a uvolňovat toxické látky do kapaliny. Pro splnění těchto úkolů si výrobci vymýšlejí nové nátěry a stříkání s různými funkčními vlastnostmi ^
 • Skleněný smalt.Pro ochranu nádrže proti korozi se sklo nebo porcelán nastříká na vnitřní část při teplotě asi 850 stupňů Celsia. Výsledný povlak neoxiduje, netvoří měřítko. Všechno by bylo v pořádku, ale vrstva tvrdého povlaku se časem rozpadá v důsledku expanze nádrže při vysokých teplotách. Někdy s kompozicíPřidá se titan, aby se zabránilo praskání materiálu. Tyto nádrže jsou velmi těžké, je nežádoucí nastavit teplotní režim nad 70 stupňů. Výrobci garantují 3 roky provozu těchto zařízení.
 • Titan.Titanový prášek činí vnitřek nádrže odolným vůči korozi. Titan je drahý kov, takže takové nádrže jsou drahé. Jediným slabým místem nátěru je svarový šev. Výrobci zaručují 10 let služby.
 • Nerezová ocel.Ušlechtilá ocel je udržitelný materiál nádrže. Nevstupuje do chemických reakcí, je dostatečně elastický, aby při zahřátí expandoval. Jediný úlovek je měřítko. Pro prodloužení životnosti je vhodné nádrž pravidelně čistit od plaku. A zbytek nároků na takovou nádrž není. Garantovaná 10 let služby v praxi se může změnit na 20.

Nelze říct, který materiál nádrže ohřívače vody je lepší. Vyberte zařízení podle svých finančních možností a provozních podmínek a

 • Topné těleso pro ohřívač vody.Topné články jsou upevněny uvnitř nádrže na kovových přírubách. V některých nádržích může být několik topných těles, což umožňuje přesně regulovat teplotu. Topné elementy se liší výkonem a principem interakce s kapalinou:
 • Mokré.Přímý kontakt s vlhkostí. Během operace vytvářejí špínu. Jestli jiNečistěte, ohřívač rychle selhává.
 • Suché.Skryté uvnitř kovového krytu pokrytého sklem nebo porcelánem. Pohodlné, protože netrpí měřítkem.

Váha není vytvořena na „suchých“ topných tělesech, vydrží po celou záruční dobu přístroje

 • Termostat.Termostat spouští topný článek, když teplota vody klesne pod normální hodnotu. Tyto prvky mohou být elektronické nebo mechanické. Mechanické jsou považovány za spolehlivější a elektronické umožňují přesněji nastavit teplotu.

U moderních modelů může termostat vypnout ohřívač vody, pokud v nádrži není voda z nějakého důvodu

 • Hořčíková anoda.Ne každý ví, pro co je anoda v kotli. Ve skutečnosti tento prvek chrání kov při konstrukci kotle. Vzdává své částice a snižuje výměnu iontů uvnitř pouzdra. Z času na čas je třeba anodu změnit, prakticky „roztaví“ během provozu.

Hořčíková tyč se vymění, pokud je tenčí než 1 centimetr nebo kratší než 20 centimetrů

Záležitosti velikosti

Již jsme řekli, že při velkém příjmu vody teplota uvnitř nádrže klesá a měli byste mít jasno, kolik objemu budete potřebovat během provozu zařízení. Další faktor může ovlivnit volbu nádrže. Ne vždy místo instalace splňuje požadovaný objem ohřívač vody. 50 litrů je poměrně malá nádrž, ale může být instalována i v malé koupelně nebo v kuchyni, ale metropolitní hulk nemůže být vždy připojen.

Při volbě objemu může být nutné kompromis, pokud byla voda dostatečně horká

Všimněte si, že čím větší je objem nádrže - tím pomaleji se bude ohřívat.Zde je srovnání:

Objem nádrže Topení do 45 stupňů Výška nádrže, cm
Kotle na ohřev vody 30 litrů 42 minut 30-45
Kotle na ohřev vody 50 litrů 1 hodina 10 minut 50-60
Kotle na ohřev vody 80 litrů 1 hodina 50 minut 75-80
Kotle na ohřev vody 100 litrů 2 hodiny 19 minut Až 120

Nejoblíbenější jsou malé čtvercové ohřívače vody. Snadno se vejdou do kuchyňské skříňky. Takové mini kotle pro ohřev vody mají dlouhou životnost a dobrou tepelnou izolaci.

Co určuje dobu ohřevu kotle

Objem nádrže má nepochybně vliv na dobu ohřevu ohřívače vody, ale je třeba si uvědomit i další faktory. Rychlost zvýšení teploty závisí na výkonu a ploše topného tělesa a koeficientu prostupu tepla.

V nádržích s otevřeným plamenem se kapalina zahřívárychlejiMůžete zvýšit množství paliva.

Elektrické kotle se udržují v teple pomaleji, jejich výkon je omezen schopnostmi inženýrských sítí

Pokud topné těleso zarostlé stupnicí, sníží se rychlost ohřevu. Zařízení, která neprovádějí pravidelné čištění, spotřebovávají více elektřiny a rychle selhávají. Na prodej můžete najít zařízení, která ohřívají vodu s volnou sluneční energií. Tyto komplexy zahrnují akumulační kotel a solární panely, které jsou namontovány na střeše budovy. Zatím se jedná o nové technologie, které se však již osvědčily i v chladném klimatu Dálného východu.

Jedinou nevýhodou je, že systém funguje pouze během dne

Je však třeba poznamenat, že rychlost ohřevu v těchto zařízeních je poměrně vysoká a doba potřebná k ohřevu vody není příliš vysoká.Vrátíme-li se k tématu elektrických ohřívačů vody, je třeba poznamenat, že pokud přístroj není jeden, ale dva nebo více topných těles, je požadovaná teplota dosažena rychleji.TEN jsou připojeny, pokud je velká spotřeba obsahu nádrže a vypne se v pohotovostním režimu, kdy pouze jedna z nich postačuje k udržení teploty.

V plynových ohřívačích vody se voda okamžitě zahřívá. Topení se provádí v cívce umístěné nad hořákem. To je výhodné, pokud se rozhodnete nádobí umýt, ale nedostanete potřebnéteplotu, pokud uvažujete o vytočení lázně. Pokud je baterie zcela otevřena, teplota kapaliny rychle klesne.

Poradenství!Pro snížení nákladů na topnou vodu použijte přídavnou tepelnou izolaci. Vrstva polypropylenu nebo jiného izolačního materiálu zvýší účinnost zařízení.

Klasifikace ohřívačů vody

Kotle pro domácnost lze klasifikovat podle dvou hlavních znaků: metodou vytápění a zdrojem energie. Zvažte nejoblíbenější typy zařízení.

Typ vytápění

\ t

Podle typu topení jsou ohřívače vody rozděleny na zařízení s nepřímým nebo přímým ohřevem. Každý z těchto typů má své výhody, nevýhody a vlastnosti provozu.

Princip činnosti nepřímých topných kotlů a jejich výhody

Zvláštní vlastností kotle pro vytápění nepřímé vody je, že nevyužívá svůj vlastní zdroj tepla. Ohřívá vodu pomocí externího zařízení, jako je kotel nebo topná tělesa.

Nepřímé topení kotle

Takové zařízení vám umožňuje kompenzovat nedostatek horké vody během přerušení v hlavním vedení. Zařízení se skládá z tepelně izolovaného tělesa a nádrže se spirálovitým výměníkem tepla. Konstrukce dlouhodobě udržuje teplotu kapaliny. Chladivo cirkuluje přes cívku a ohřívá kapalinu. Pohyb chladicí kapaliny je zajištěn čerpadlem, které je při dosažení požadované teploty vypnuto termostatem.Než se rozhodnete pro takové zařízení, zkontrolujte možnosti vašeho topného systému a zjistěte, zda se dokáže vyrovnat s topnou vodou ve správném množství a zároveň správně plnit svůj hlavní úkol.

Plus nepřímé ohřívače vody v tom, že je možné udržet teplotu ve velkém objemu kapaliny, aniž by se na elektřinu vynaložily další peníze.Z tohoto kotle můžete současně dodávat vodu do kuchyně pro mytí nádobí a koupelny pro mytí. Ale je třeba poznamenat, že náklady na nádrž a cenu jeho instalace "kousnout". Takže než ušetříte na zdroji energie, budete muset zaplatit úhlednou částku na uspořádání systému. Voda v nepřímých kotlích se pomalu zahřívá.

Tyto nádrže navíc zabírají mnoho místa, obvykle se instalují v kotelnách a v každém obydlí je taková místnost

Co odlišuje přímotopný kotel

Plynové kotle na přímý ohřev se vyznačují tím, že mají nádrž, ve které je voda přicházející z vodovodního systému ohřívána pomocí hořáku nebo topného tělesa, pokud se jedná o elektrické zařízení. Po odebrání horké vody se nádoba znovu naplní a proces je kontinuální.

Přímé topení kotle

Kotle přímého vytápění mohou být podlahové nebo stěnové. Obvykle jsou kompaktní a mohou být umístěny nejen v kotelně, ale i v kuchyni nebo koupelně. Rychlost ohřevu vody v těchto zařízeních závisí nazdroj energie, který používají.Pokud zařízení používá plynné palivo nebo má provoz na principu pevného paliva, musí být vybaveno komínem .Hlavní výhoda těchto zařízení při rychlém ohřevu vody a hlavní nevýhoda nákladů na energii.

Typ pohonu

Podle typu skladování jsou ohřívače vody rozděleny na průtokové a skladovací (kapacitní). Zvažte jejich vlastnosti.

Provoz průtokových kotlů na ohřev vody

Zařízení s průtokovým systémem lze použít v soukromém domě a v bytě. V takovém zařízení se voda ohřívá téměř okamžitě díky mimořádně výkonným topným prvkům. Čím intenzivněji se spotřebovává voda, tím více je připojeno topné těleso. Takový mechanismus umožňuje hospodárné využívání elektřiny.Přístroj je chráněn před přehřátím speciálním systémem, který nedovolí vodě vařit a spalovat ruce.

Veškeré potřebné informace o provozu přístroje jsou k dispozici na elektronickém displeji. Zobrazuje teplotu vody, počet připojených topných prvků a průtok za minutu. Pokud teplota v kohoutku překročí povolené hodnoty, přístroj vydá signál.

Existují modely s dálkovým ovládáním, ale v praxi to málokdo používá

Hlavní přednosti průtokových ohřívačů spočívají v neexistenci omezení objemu horké vody a kompaktních rozměrů zařízení. Může to vypadat jako tryska jeřábu.HlavníArgumentem oponentů takových systémů je, že pro připojení zařízení je nutné samostatné vedení s výkonným kabelem.Pokud však mluvíme o zařízení s malým výkonem, až do dvou kilowattů, je možné použít běžnou zásuvku.

Můžete si koupit průtokový kotel v prodejnách domácích spotřebičů, jeho cena začíná od 2 tisíc rublů

Kondenzační (akumulační) kotle na ohřev vody

\ t

Ohřívač vody typu skladování má velmi jednoduchou konstrukci. Voda vstupuje do nádrže, je v ní ohřívána a skladována ve vyhřívané formě. Termostat v instalaci monitoruje konstantní teplotu v nádrži, díky kvalitní tepelné izolaci se udržuje teplo.

Při nákupu ohřívačů zásobníků vody byste měli věnovat pozornost bezpečnostním zařízením.Sada by měla obsahovat čidlo vody, pojistný ventil a indikátor tahu.

Instalace takového kotle není obtížná, elektrické spotřebiče pracují z běžného vývodu

Důležité!Výstup pro připojení ohřívače vody musí být nutně vybaven uzemněním.

Několik kapacitních kohoutků může pracovat současně z kapacitního ohřívače vody. Ale pro zajištění plného ohřevu vody pro koupání, budete muset instalovat kapacitu nejméně 80 litrů, a za to budete muset najít místo v domě. Pro udržení teploty obsahu nádrže neustále zapíná ohřívačeovlivňuje výši účtů za elektřinu. Kapacitní zařízení vyžadují mimo jiné pravidelnou údržbu: odvápňování a výměnu anod.

Typ napájení

Je možné získat tepelnou energii pro kotel z různých zdrojů.Nejprimitivnější zařízení lze ohřívat dřevem nebo motorovou naftou, plynové nebo elektrické ohřívače vody jsou instalovány ve většině domů, zařízení využívající sluneční energii získávají stále větší popularitu.

Zařízení na tuhá a kapalná paliva se používají, pokud je dům umístěn mimo plynovod a výkon elektrické sítě neumožňuje připojení elektrického kotle

Výhody plynárenských a elektrických kotlů již mnohokrát řekly, ale solární ohřívače jsou budoucností. Bezplatné teplo rychle zaplatí za všechny náklady na zařízení. V síti najdete mnoho doporučení, jak udělat takové zařízení vlastníma rukama z odpadních materiálů. Zde je příklad takového videa:

Výhody elektrických kotlů na ohřev vody

\ t

Budeme-li analyzovat prodej kotlů s různými zdroji tepelné energie, zaujmou první místo elektrické spotřebiče. Elektrické vodní kotle mají mnoho pozitivních vlastností. Snadno se instalují, jsou energeticky úsporné a mají vysokou účinnost.Není vždy možné připojení k síti plynu, ale v každé je elektřina- to je další nepochybná výhoda těchto zařízení.

Bezpečnost elektrických zařízení moderních výrobců je vysoká, mají celou řadu senzorů a regulátorů, které v případě nouze vypínají napájení

Elektrické ohřívače vody pro byt jsou ovládány dálkovým ovládáním. Je to velmi výhodné v podmínkách neustálého spěchu občanů. Moderní elektrické nádrže na ohřev vody jsou vybaveny elektronickým displejem na bázi tekutých krystalů. Teplotu vytápění můžete snadno ovládat a monitorovat provoz zařízení. Elektrický kotel na ohřev vody může být také hydraulicky ovládán. Jedná se o primitivnější variantu, založenou na nastavení plnění nádrže jeřábem.

Se všemi nepochybnými výhodami tohoto typu vytápění mají elektrické nádrže nevýhody. A nejdůležitější z nich - cena elektřiny. Bez ohledu na to, jak ušetříte, bude provoz takové nádrže stát více než plynový kotel.

Výhody využití plynových kotlů k ohřevu vody

Hlavní výhodou plynových kotlů na vodu je úspora peněz. Dosud je plyn v naší zemi výhodnější než elektřina. Tak, že topné systémy, a spotřebiče pro vaření a ohřev vody na plyn - to vše bude stát méně elektrické.

Pro instalaci plynového ohřívače vody není nutné „vykoupit“ elektrickým vedením. Maximum, které můžePokud je čerpadlo vybaveno nádrží, musíte připojit čerpadlo, ale není jich mnoho.A to iv případě, že není možné připojit se ke svorkovému plynu, můžete se dostat ze situace připojením plynového kotle ke zkapalněným modrým palivovým válcům.

Hlavní nevýhodou tohoto systému je, že nemůže být instalován a připojen ručně. Pro instalaci bude nutná asistence certifikovaných specialistů, jinak nebude plynárenství umožňovat používání zařízení.

Každý rok k vám přijdou zástupci dodavatele a zkontrolují provozuschopnost zařízení. Za to budete muset zaplatit

Provoz plynových spotřebičů vyžaduje zvýšená bezpečnostní opatření. Ohřívače vody jsou instalovány v místnostech se spolehlivým ventilačním systémem a komínem.

Jak si vybrat kotel a neudělat chybu

Podle jakých kritérií bych měl zvolit ohřívač vody? Existuje několik důležitých parametrů, které vyžadují pozornost:

 • výkon topných článků;
 • velikost nádrže;
 • materiál nádrže a její kryt;
 • úplnost bezpečnostních systémů;
 • záruční doba provozu;
 • cena.

Je jasné, že čím větší nádrž, tím lépe. Nemá smysl kupovat malou nádobu pro velkou rodinu a naopak, aby bylo možné postavit obrovskou nádrž, pokud jsou jen dva z vás. Tam jsou přibližné standardy, jak si vybrat kotel pro dům podle množstvíPobyt:

 • 1 osoba - 10 litrová nádrž;
 • rodina 2 osoby - 30-50 litrů;
 • rodina 4 osoby - 100 litrů.
Poradenství!Před nákupem velké nádrže, zvažte, zda zeď, na které plánujete namontovat může vydržet zatížení.

Čím vyšší je deklarovaná síla, tím rychleji se voda ohřívá a spotřebovává se více energie.Mějte to na paměti. Tam jsou obrovské tanky s nízkou spotřebou, budou se zahřívat celé hodiny, budete unaveni z čekání na koupel, dokud se voda nezahřeje.

Již jsme hovořili o materiálech nádrže, ale stojí za to připomenout, že nerezová ocel je drahý materiál, který se vyznačuje dlouhou životností. Rozdělte náklady na takový kotel o 15 a porovnejte jej s cenou nádrže s porcelánovým povlakem děleným tříletou zárukou.

Při instalaci zařízení dbejte na doporučené místo. Tam jsou ohřívače vody, které jsou namontovány přímo nad dřezem nebo pod tím, mít vodorovné a vertikální umístění, podlaha nebo zeď.

Zvažte, kde by pro vás bylo vhodnější umístit toto zařízení

A dva další důležité aspekty v otázce, které elektrické kotle je lepší zvolit - ceny a firmy. Je zde pouze jedna rada - důvěra výrobců se zkušenostmi a pověstí mezi kupujícími. Nepokoušejte se kupovat nejlevnější zařízení, jak se říká, lakomec platí dvakrát.

Výrobci, kterým lze důvěřovat

Než si koupíte elektrický kotel pro ohřev vody, prostudujte si řadu výrobců s nejpřínosnější zpětnou vazbou od zákazníků.

V závodě je pět favoritů:

Značka Popis
BOSCH Výrobky této společnosti byly tradičně považovány za spolehlivé a pohodlné v provozu. Zařízení této společnosti se montují v několika zemích, odborníci radí vybrat ohřívače vody bulharského shromáždění.
ARISTON Domácí spotřebiče tohoto výrobce - jeden z nejprodávanějších v naší zemi. Náklady na zařízení jsou ve střední cenové kategorii, ale ohřívače vody Ariston jsou známé svou dlouhou životností.
GORENJE Kotle tohoto výrobce - ideální poměr ceny a kvality. Používají suché topné elementy, nejsou šupiny a slouží dlouhou dobu. Uživatelé si všimnou vynikající tepelné izolace nádrží. Teplota v nich může trvat až dva dny.
THERMEX Thermex ohřívače mají atraktivní design a mimořádnou spolehlivost. Výrobce dává jistou záruční dobu 10 let, ale v praxi může zařízení vydržet dvakrát déle, TEN v ohřívačích vody této společnosti jsou potaženy stříbrnou slitinou, což je činí téměř věčnými.
ELECTROLUX Široká škála ohřívačů vody od této společnosti vám umožní vybrat zařízení, které vyhovuje specifickým podmínkám vašeho domova. Inprodej je průtokový a kapacitní model, charakterizovaný kompaktností, atraktivním vzhledem a spolehlivostí.

Kotle na ohřev vody: cena a nejlepší modely

\ t

S ohledem na vítěze hodnocení nejspolehlivějších výrobců kotlů jsme pro vás vybrali nejoblíbenější modely podle Yandex.Market, můžete porovnat ceny:

\ t \ t \ t \ t
Objem nádrže Bosch
Ariston Gorenje Thermex Electrolux
Model /cena, rub.
Kotle na ohřev vody 30 litrů, cenaTronic 1000T ES30-5 /

5377
ABS BLU R 30V Slim /

5015
FTG 30 SM B6 /

7500
Hit H30-O /

4910 rub.
EWH 30 Royal /

6800 rub.
Kotle na ohřev vody 50 litrů, cenaTronic 1000T ES50-5 /

5619
ABS PRO ECO PW 50V /

6650
OTG 50 SLSIMB6 /

6840
Kolo Plus IS 50V /

7900
EWH 50 Royal Silver /

13490
Kotle na ohřev vody 80 litrů, cenaTronic 2000T ES80-5 /

7290
ABS PRO R INOX 80V /

8345
OTG 80 SL B6 /

8248
Flat Plus IF 80V /

11895
EWH 80 AXIOmatic /

9200
Kotle na ohřev vody 100 litrů, cenaTronic 2000T ES100-5 /

8500
ABS PRO R INOX 100V /

9224
TGU 100 NG B6 /

6780
Kolo Plus IR 100V /

10210
EWH 100 Royal /

12235

Instalace ohřívače vody

Poté, co jste učinili obtížnou volbu, zůstáváInstalujte pouze ohřívač vody. Udělejte si čas, měli byste se pečlivě připravit. Nejprve se rozhodněte na místě instalace. Zvažte, že nádrž bude muset být čas od času odvápněna, takže by měla být přiblížena.Stěna, na které chcete kotle zavěsit, musí být dostatečně pevná, protože se bude muset vyrovnat nejen s nádrží, ale s hmotností jejího obsahu.Připojení zásobníků ohřívače vyžaduje analýzu a přípravu elektrického vedení.

Tip!Zkontrolujte stav vodovodních potrubí a stoupaček v domě. Pokud jsou zarostlé rzí, měly by být vyměněny, nádrž potřebuje plný tlak vody.

A konečně, malá mistrovská třída o tom, jak zapnout kotel pro ohřev vody:

Foto Popis práce
Před zahájením prací změřte výšku a šířku nádrže. Odhad, zda bude umístěn v místě plánovaném pro instalaci.
Pro instalaci použijte kotevní šrouby. Bezpečně drží těžký tank na cihlové zdi.
Pro určení umístění šroubů změřte montážní desku kotle.
Proveďte značení na zdi. Určete, kde bude horní strana spotřebiče. Nesmí zakrýt ventilační otvory nebo opřít se o strop.
Pokud jsou stěny koupelny dlážděné, neprovádějte je okamžitě s velkým vrtákem.Použijte postupně č. 5,8 a 10. Tak dekorativní nátěr nepraská a díry budou rovné a čisté.
Aby nedošlo k odlupování, můžete místo vrtání zpevnit lepicí páskou.
Namontujte kotvy a lehce je zatlačte. Nepřehánějte to, jinak bude dlaždice prasknout.
Utáhněte upevňovací prvky pevně klíčem a kleštěmi.
Zbývá pouze zavěsit nádrž a zkontrolovat její vertikální úroveň.
Zavřete vstupní a výstupní spoje páskou nebo vláknovým dýmem. Někteří odborníci doporučují používat koudel, je to bezpečnější.
Nejprve namontujte pojistný ventil. Pokud se tlak v nádrži zvýší nad 8 atmosfér, vyzařuje a normalizuje situaci.
Všechny prvky systému musí být pevně navinuty, abyste se vyhnuli úniku.
Připojte nádrž na studenou vodu a na potrubí teplé vody. Nainstalujte kohoutky v místě připojení. Pokud je ohřívač vody potřebný pouze v případě, že je hlavní teplá voda odpojena, nainstalujte ventil pro vypnutí hlavního vedení, jinak bude vaše zařízení zahřívat celou stoupačku.
Připojovací hadice připojte ke kotli stejnou páskou nebo řetězovým dýmem nebo koudelem.
Kotle mají obvykle poměrně krátkou šňůru, takže tam bylvedl by k ní chráněný vývod s uzemněním.
Před připojením přístroje zkontrolujte ochranný mechanismus umístěný na šňůře. Má tlačítko pro kontrolu práce. V případě poklesu napětí se mechanismus spustí vypnutím napájení.
Důležité!Veškeré práce jsou prováděny s odpojenou vodou a elektřinou.

Video na toto téma vám pomůže jasněji představit celý proces:

Video: Jak nainstalovat ohřívač vody