Dole s účinky opravy, nebo jak umýt po ní linoleum

Popularita linolea jako podlahové krytiny je dána trvanlivostí, relativně nízkou cenou, estetickým vzhledem a snadnou údržbou. Ale každá oprava může po vojenské bitvě proměnit i nejvýkonnější linoleum na pole. Aby se předešlo poškození podlahy, redaktoři HomeMyHome.ru připravili několik pracovních tipů, jak vyčistit linoleum po opravách.

podlaha potřebuje péči, jinak bude třeba brzy vyměnit, takže je třeba vědět, co umýt linoleum

Jak čistit linoleum před nečistotami, které se po opravě snědly

I když je linoleum pokryto polyethylenem nebo novinami, po opravách zůstávají na některých místech skvrny cementu, polyuretanové pěny nebo barvy. Ano, a praní stavebního prachu bude třeba v každém případě. Pro plnou kvalitučištění podlahy, můžete použít specializované nástroje nebo použít doporučené lidové prostředky.

Jak čistit linoleum před nečistotami z domácích chemikálií

Dirty linoleum se stává nejen po opravách, ale i po aktivní práci v kuchyni. Po nějaké době můžete vidět, že Relin vypadá neupravený a vyžaduje čištění: musíte vědět, co si s ním umýt.

Jak umýt linoleum v kuchyni? Různé fondy!

Za prvé, pojďme zjistit, jaké chemikálie byste neměli používat: bělicí koncentráty, jako je petrolej, čpavek, benzín, terpentýn, soda. Je lepší použít tyto agresivní přípravky kdekoli jinde, nebo, je-li to nutné, bodově, například, použít malý benzín k vydrhnutí ropné skvrny, okamžitě ji umyjte vodou.

Ne všechny ženy v domácnosti vědí, jak čistit linoleum z nečistot vhodnými prostředky. Existuje celá řada látek vhodných pro gumové podlahy. Tyto produkty zahrnují lněný olej. To snadno pomáhá odstranit nečistoty, pomáhá obnovit barvu plátna, zabraňuje vzniku trhlin.

Vysychající olej - hello, čistý, lesklý povrch!

Relin se třese lněným olejem a leští se hedvábným hadříkem. Postup musí být prováděn každé 3-4 měsíce. Podlahové výrobky jako Mr. Proper nebo Mr. Muscle jsou vhodné pro mnoho nátěrů. Aby se plátno nepokazilo, musíte zvolit koncentraci podle pokynů na obalu.

Jak čistit linoleum ztvrdohlavá špína podle populárních receptů

Co lze použít k mytí linolea v kuchyni? Vzhledem k povaze povlaku je nejlepším čisticím prostředkem nealkalický mýdlový roztok. Můžete si vzít obvyklé koupele mýdlo a mýdlo teplé řešení.

Mokré čištění by mělo být prováděno denně

Pokud se vyvstala otázka, jak umýt velmi špinavé linoleum, přidejte do mýdlového roztoku trochu vodky.

Mýdlový roztok a vodka jsou vhodné pro lehké linoleum v kuchyni. Čím častěji se umyjí skvrny a mastnota, tím déle bude nátěr trvat

Další způsob: můžete si vzít nádobí na nádobí, několik kapek v litru vody a do roztoku přidat 200 g vodky. To dokonale osvěží podlahu. Málokdo ví, ale lněný olej je nejlepším způsobem, jak si doma vychutnat lesk. Nanáší se houbou a otírá se měkkým hadříkem.

Související článek:

Jak rychle a bez znečištění umýt okna. Odkud jsou rozvody na brýle, lidové prostředky, domácí chemikálie, algoritmické postupy, potřebné nástroje a zařízení - přečtěte si publikaci.

Jak vyčistit byt po opravě ze specifického znečištění

Po opravě zůstávají různé specifické kontaminanty. Pro každý případ je nutné zvolit účinný nástroj pro čištění linolea.

Jak čistit linoleum z vápna a cementu

Jak umýt linoleum, pokud je špinavévápenný nebo cementový prach? Tento problém musí být vyřešen ihned po dokončení opravy , pokud vzniknou takové potíže.

Je nepravděpodobné, že by majitelé domu

znečišťovali podlahy.

Vápno nebo cement vždy způsobují, že Relin je navenek nudný a drsný na dotek. Takhle se myje podlaha: Nejprve používáme teplou vodu s malým množstvím mycího prostředku. Na kbelíku s vodou dost lžíce. Pak myjeme podlahu solankou: na 10 litrů vody je třeba vzít půl sklenice soli. Pokud není znečištění zcela odstraněno, můžete do slané vody přidat 100 ml octa. Zbývá dokončit čištění otřením podlahy čistou vodou. Je-li cement konzumován, je třeba zředit 100 g petroleje v kbelíku s vodou. Podruhé se povlak umyje vodou a octem, aby zničil zápach.

Související článek:

Jak umýt zrcadlo bez skvrn různými způsoby: vodou, různými lidovými prostředky, domácími chemikáliemi, antistatickou látkou, jak odstranit vápennou usazeninu a stopy samolepek a značky - přečtěte si publikaci.

Než omyjte základní nátěr z linolea

Není tak snadné odstranit základní nátěr z podlahy, zejména pokud chybí okamžik, kdy je ještě čerstvý. Čerstvý základní nátěr se odstraňuje měkkým hadříkem a jednoduchým čištěním podlahy. Vytvrzená látka se promývá speciálním promýváním nebo roztokem acetonu a vody v poměru 3: 2. Můžete použít odlakovač na nehty a tvrdou žínku.

Jak odstranit pěny z linolea

Kapka polyuretanové pěny se okamžitě změní na ránu na povrchu. A na povrchu podlahy není tento kopec potřebný. Jestliže pěna právě padla a neměla čas ztvrdnout, je odstraněna špachtlí, která se shromažďuje od okraje ke středu. Je dobré mít k dispozici nástroj pro odstraňování pěny: PENOSIL Foam Cleaner nebo ULTIMA Professional, OPPA.

Je-li látka vytvrzena, je oříznuta ostrým řezačem. Pro tvrzené čisticí prostředky existují například PENOSIL Premium Cured PU-Foam Remover. Můžete čistit pěnovou lékárnu Dimeksid.

Pokud montážní pěna ztvrdne, není její odstranění snadné, ale Dimexide odvádí skvělou práci

Než umýt vápno z linolea

Jak umýt linoleum z bělení? I když je skvrna stará, musíte se ji zbavit.

Schéma čištění: podlahu omyjte vodou s mýdlem a solí (4 lžíce na 10 litrů vody). Voda se změní na čerstvou přidáním několika krystalů manganistanu draselného (jak by mělo být rozpuštěno). Pokud skvrny od vyblednutí zůstaly, přidejte do vody 2 lžičky. Já petrolej, jehož vůně bude muset odstranit slabý octový roztok. Nakonec povrch potřete vlněnou látkou.

Jak prát skvrny barvy na linoleum

Jak vyčistit linoleum při pohledu na to, co dělat, když se v procesu malování stěn nebo dveří na podlaze nátěr rozlité nebo nechal několik míst z ní? Nečekejte, až barva schne: vezměte hadřík a navlhčete v rostlinném oleji. Obvykle skvrna okamžitě zmizí bez stopy.Je-li místo odolává, pak se třel pevným kartáčem.

Ztvrdla skvrna? Smutné, ale fixovatelné: Bílý duch a další rozpouštědla se nanášejí na bavlněnou podložku nebo látku a potřou. Paul musí okamžitě otřít lněný olej.

Lněný olej - nejen pro zdraví, ale také pro lesk podlahy!

Jak odstranit skvrny lepidla z linolea

Stává se, že se lepidlo dostane na podlahu. Pokud si to okamžitě všimnete, látka se okamžitě odstraní mýdlovou vodou.

Vytvrzené lepidlo se odstraňuje pomocí White Spirit

Zmrazené lepidlo můžete odstranit benzínem. Po zpracování se linoleum okamžitě promyje velkým množstvím vody. Stopy scotch jsou odstraněny alkoholem, éterickými oleji nebo stejným bílým duchem. Je lepší se postarat o bezpečnost podlahy před začátkem všech prací, přikrytí celku polyetylenovou tkaninou a zajištění lepící páskou na soklových lištách. Šťastný opravy a čisté podlahy v domě!

Video: jak umýt linoleum