Komfort v domě, nebo jak vyměnit krb v bytě

Teplo domu je charakterizováno emocionálním vztahem jeho obyvatel, komfortem a fyzickým teplem. Ale mnoho obyvatel výškových budov přemýšlel o tom, jak vyměnit krb v bytě, protože to je ztělesnění krbu v domě. Je nemožné instalovat reálné krby v bytě kvůli konstrukčním prvkům a nebezpečí požáru, ale to není problém: triky, jak to napodobit v podmínkách bytu, mohou být více než dost. Budeme hovořit o hlavní.

Možnost ohniště v domě

Video přezkoumání možností simulace ohniště v bytě

Výběr je neomezený

V bytě je několik typů krbů a po jejich pohledu už nebudete mít otázku, jak vyměnit krb v bytě. Dostupné možnosti jsou:

Dekorativní kartonový krb

\ t
  • Elektronický krb je velmi kvalitní imitací skutečného ohně, může být vyroben ve 3D, což jen doplňuje realismus. Kromě čistě dekorativní komponenty se takový krb ve zdi stane dalším zdrojem.tepla Druh stylizovaného ohřívače.

Elektronický krb

  • Bio-krb - oheň v něm skutečně spaluje, pouze nevyžaduje komín, jako dříví, bez hoření, popele nebo sazí. Spaluje v něm biopalivo, které nezanechává charakteristické „překvapení“ krbu. V tomto případě se ohně ohřívá, hraje s plameny. Mohou být volně stojící nebo vložené. Jejich velikost je také různorodá.

Využití biopaliva v interiéru

\ t

Imitace

Samozřejmě, že ti, kdo instalují krb v bytě, se nesnaží zcela obnovit skutečné krby - to bude jen napodobenina. Do jaké míry se ukáže, že je to věrohodné. Nebudeme přebývat na biopalbách: za prvé, jsou drahá, a za druhé, oheň - to je v bytě, který oheň, ani odnést, ani přidat.

Imitace krbu v bytě vlastníma rukama pomocí improvizovaných prostředků se nejlépe provádí oslepením nebo lepením krbu z lepenkové krabice. To bude vyžadovat velmi velký, například z chladničky nebo televize. Nebudeme se ponořit do technologie jeho výroby. Ale co se dá dostat na východ, řekni. Pokud použijete stylizovanou cihlovou výzdobu, pak bude těžké takový krb odlišit od přítomnosti, dobře, kromě toho, že oheň nebude hořet. Požární komora, obložená kamenem z pěnového plastu, také zdobené stěny a pec - účinek plné přítomnosti krbu v bytě.

Pořadí výroby ohniště

Imitace krbu s použitím šrotových materiálů s vlastním tmelem a malbou nebo zhotovení reliéfu stěn pomocí reliéfní omítky. To lze provést pomocí zbytků sádrových směsí po opravě. Technologie aplikace je jednoduchá:

  • Naneste vrstvu omítky.
  • Odlehčení pomocí špachtle, houby nebo jiných "pomocníků".

Bylo by hezké namalovat to všechno, lépe v bílém, což dodá krbu eleganci a učiní z ní centrální prvek v bytě. Pokud používáte plastový stropní podstavec, máte docela dobrou imitaci krbu v bytě vlastníma rukama.

Krbové obklady

Takový krb může být po určitou dobu ohnisko ohně. Ne, nedoporučujeme mu hořet: pokuste se vytvořit romantickou atmosféru a dát do ní svíčky. Je lepší používat malé pilulky, jako jsou ty, které se používají v olejových hořácích - jsou nízké, ai když na ně zapomenete, neublíží jim, protože vyhoří do hodiny.

Pokud jste stále znepokojeni otázkou, co může nahradit krb v bytě - pak vám nyní povíme více o elektrickém ohništi. To je obzvláště užitečné v mimosezóně, kdy byt ještě není vytápěn, ale dostat deštivý podzimní večer u krbu je to samé - teplo a příjemné pocity jsou zaručeny. Modely, které jsou prezentovány v obchodech, se mohou vyrovnat s vytápěním jedné místnosti.

Kupní opce

Při instalacitakový krb potřebuje starat se o skryté vedení, které umožní dosáhnout věrohodné imitace. A za tím účelem budete muset dělat zdi, obecně, trochu odhazování, ale výsledek stojí za to. Další cestou z takové situace by bylo položení elektrické komunikace pro krb v podstavci nebo nákup vloženého modelu. Aby bylo možné provozovat elektrický krb, stačí jej zapojit. Keramické palivové dříví, které je charakteristicky položeno na roštu, zajišťuje plný účinek.

Zajímavá řešení v interiéru

Aby krb v interiéru mohl „hrát“, musí být řádně navržen. Představíme Vám několik zajímavých dekorativních možností pro interiér falešného krbu.

První možností je instalovat svíčky do „ohniště“. Oheň je koneckonců spojován s napodobováním krbu. Takové svíčky mohou být velmi odlišné: již zmíněné tablety, bude obzvláště atraktivní, pokud je vnitřek pece zdoben zrcadly. Stačí vypadat velké, vysoké svíčky. Ale nezapomeňte na bezpečnost.

Varianta pro návrh krbů

Bude zajímavé a stylisticky správné navrhnout vnitřní prostor dřevem nebo jejich imitací. Pokud to hloubka dovolí, pak si můžete koupit skutečné palivové dříví v nedalekém supermarketu a opatrně je tam složit.

Imitace krbu palivovým dřevem

\ t

Když je krb mělký, doslova 5-10 cm, lze to udělatdruh imitace. K tomu potřebujete kulaté části stromů různých průměrů. Pak je můžete „nalepit“ na zeď pomocí speciálního lepidla. Pokud jednoduše položíte několik klád se studnou, pak bude váš krb „křičet“: „Já jsem skutečný a za pár minut mě vystřelí“. Chcete-li ozdobit takové složení (to platí zejména o dovolené) může být multi-barevné věnec - prostě zabalit dříví s ním - téměř oheň vyjde.

Zajímavým řešením by bylo instalovat tabuli s krbem nebo pokrýt prostor speciální barvou. Myslíme si, že není nutné vysvětlovat, jaké možnosti to otevírá. Jediné, co zdůrazňujeme, je, že můžete každý den měnit obrázky, jen zapojit fantazii a nakreslit něco zajímavého.

Závěry

Krb v bytě není fikce, ale zcela reálný. Ale ne skutečný, ale falešný krb. Úkolem vytvoření ohniště tepla a pohodlí v bytě bude spravovat krb z lepenkové krabice, kterou můžete udělat vlastníma rukama; elektrický krb, který je také vyhřívaný, nebo biokrbu. Ten vám umožní vychutnat si skutečný plamen bez nutnosti uspořádat komín.

Video: do-it-yourself sádrokartonový krb