Praktické rady, jak udělat 220V větrný generátor s vlastními rukama s pokyny krok za krokem

V moderním světě musí být stále více peněz placeno za služby, jejichž seznam zahrnuje dodávky elektřiny. Proto majitelé soukromých domů stále více přemýšlejí o tom, jak vyrobit 220V větrný generátor vlastníma rukama, který bude schopen zajistit nepřetržitou elektřinu do celého domu.

Průmyslový větrný generátor

\ t

Princip činnosti větrného generátoru a typů zařízení

Všechny větrné turbíny se skládají z lopatky, rotoru turbíny, generátoru, osy generátoru, střídače a baterie. Podmíněně je možné rozdělit všechny modely na průmyslové a domácí, přičemž princip jejich práce bude stejný.

Příklad systému nákupního modelu

Rotace vytváří střídavý proud se třemi fázemi, který prochází regulátorem k baterii, a poté je ve střídači přeměněn na stabilní pro napájení elektrických spotřebičů.

Jednoduchý systém práce

Rotace lopatek je způsobenafyzický náraz pomocí pulzní nebo zvedací síly, v důsledku čehož setrvačník působí, stejně jako vlivem brzdné síly. V tomto procesu začne setrvačník rotovat a rotor vytvoří magnetické pole na pevné části generátoru, po kterém bude proud reprodukován.

Větrné turbíny jsou obecně rozděleny na vertikální a horizontální. Co je spojeno s umístěním osy otáčení.

Vertikální možnost

Když plánujete vytvořit větrný mlýn s vlastními rukama na 220V, zvažte především přesně vertikální možnosti. Mezi nimi jsou:

 • Rotor Savonius. Nejjednodušší, která se objevila v roce 1924. Je založen na dvou půlválcích na vertikální ose. Mezi nevýhody patří nízké využívání větrné energie.

Verze Savonius Rotor

 • S Darierovým rotorem. Objevil se v roce 1931, propagace je kvůli rozdílu v odporu aerodynamické hrb a kapse pásky, tak nevýhody zahrnují nízký točivý moment a potřebu namontovat lichý počet ostří.
[titulek id = "attachment_18982" align = "aligncenter" width = "700"] Typ větrného generátoru Darya [/caption] [list type = "check"]
 • Helicoid. Čepele mají zkroucený tvar, což snižuje zatížení ložiska a zvyšuje životnost. Nevýhodou je vysoká cena.

Helicoid

Domácí verze bude levnější, pokud bude řádně promyšlena a namontována.

Související článek:

RCD: co to je. Už jste někdy slyšeli zkratku RCD? Co se naučí číst recenzi až do konce. Stručně řečeno, rád bych dodal, že toto zařízení je schopno chránit bydlení a všechny své obyvatele před mimořádnými situacemi spojenými s elektřinou.

Horizontální modely

Horizontální modely se dělí počtem lopatek. Mají vyšší účinnost, ale je třeba instalovat korouhvičku, která bude neustále hledat směr větru. Všechny modely mají vysoké otáčky, namísto lopatek montují protizávaží, které ovlivňuje odpor vzduchu.

Varianta horizontálních modelů

Vícelistové modely mohou mít až 50 lopatek s vysokou setrvačností. Mohou být použity pro provoz vodních čerpadel.

Jak vyrobit větrný generátor vlastními silami na 220V

Pro zajištění soukromého domu s konstantním tokem elektřiny při průměrné rychlosti větru 4 m /s je dostačující:

 • 0,15-0,2 kW, které jdou na základní potřeby;
 • 1-5 kW pro elektrická zařízení;
 • 20 kW pro celý dům s vytápěním.

Domácí model

Je třeba mít na paměti, že vítr ne vždy fouká, proto byste měli pro dům vybavit větrnou turbínu s baterií s regulátorem nabíjení, jakož i střídač, ke kterému jsou zařízení připojena.

Pro každý model improvizovaného větrného mlýna budou zapotřebí základní prvky:

 • rotor - část, která se otáčí od větru;
 • čepele, obvykle montované zdřevo nebo lehký kov;
 • generátor, který převádí větrnou energii na elektřinu;
 • ocas, který pomáhá určit směr proudění vzduchu (pro horizontální verzi);
 • horizontální třmen pro držení generátoru, ocasu a turbíny;
 • zápasy;
 • připojení a stínění vodičů.

Tento systém můžete použít pro montáž

V konfiguraci panelu bude baterie, regulátor a střídač. Zvažte dvě možnosti pro výrobu větrného generátoru vlastníma rukama.

Související článek:

Jak zvolit regulátor napětí 220V pro dům. Jste obeznámeni s problémem přerušení napětí, které se projevuje při blikání žárovek. V článku budeme mluvit o tom, jak vybrat správný regulátor napětí 220v pro dům, aby se na tento problém jednou provždy zapomnělo?

Charakteristiky montáže větrného generátoru z pračky vlastníma rukama

Zvažte, jak vyrobit větrný generátor na 220V vlastníma rukama pomocí praček motoru starého modelu.

Tabulka 1. Podrobné pokyny pro větrný generátor z pračky s fotkou

\ t
Co je třeba udělatUkázka fotografie
Měli byste si koupit neodymové magnety, které jsou namontovány ve vybráních na rotoru motoru. Samotné drážky jsou vytvořeny na soustruhu, pro správné umístění použijte schéma.
Lepidlo magnety na supergluepřipravené zářezy. Pak by měly být zabaleny do papíru a zbytek prostoru by měl být naplněn epoxidem.
Dále připravte osu, která je lépe uspořádána od soustruhu. Uvnitř duté konstrukce by mělo být místo pro kabel a otvor pro jeho vstup. Držák je sestaven ze železné tyče. Pro něj používáme brusku, kterou jsme odřízli dvě trubky (připevněte k nim generátor) a od druhého konce by měla být svařena.
Obracíme se na lopatky, které mohou být vyrobeny z 16 cm trubky pro vnější odpadní vody. V takovém případě použijte skládačku.
Zbývá odebrat větrný generátor a zajistit všechny prvky. Nejprve namontujte generátor, lopatky, rotor a ocas na nosnou lištu. Nezapomeňte zakrýt generátor pouzdrem.
Elektrárna by měla být upevněna pomocí závěsného mechanismu a stožár by měl být namontován do betonového základu se 4 šrouby.
Zapojte vodič do rozváděče.
Připojte všechny položky a zkontrolujte funkčnost.

Pro snadnější pochopení celé řady činností při montáži větrné elektrárny vlastními silami ze staré pračky, sledujte video:

Vlastnosti montáže vertikálního větrného generátoru z generátoru automobilů vlastními rukama

Když si "DIY" myslí, jak to udělat220V větrné turbíny vlastníma rukama, nejčastěji používají automobilové generátory jako základ. Snadno se sestavuje a pro práci budete potřebovat:

 • 12V generátor z auta;
 • baterie;
 • převodník 12 až 220 W s výkonem 1,2 kW;
 • hlaveň nebo kbelík z hliníku nebo oceli pro čepele;
 • kontrolka vozidla;
 • spínač;
 • voltmetr;
 • měděné dráty s průřezem větším než 2 mm;
 • svorka pro upevnění.

K montáži vertikálního větrného generátoru vlastníma rukama budete potřebovat metr a tužku, sadu klíčů, elektrickou vrtačku a brusku, jakož i nůžky na kov. Podrobné pokyny k instalaci jsou uvedeny níže.

Tabulka 2. Montáž vertikálního větrného generátoru z generátoru automobilů

Akce Obrázek
Připravená kovová nádoba musí být označena a rozřezána na 4 stejné části, ale to by nemělo být provedeno úplně. V každé části vyvrtejte otvory pro šrouby, které by měly být symetrické.
Až do konce jsou řezané nože mírně ohnuty, rychlost otáčení přímo závisí na tomto procesu, takže se předem rozhodněte, kterým směrem se má zařízení otáčet.
Je nutné upevnit lamely na řemenici a namontovat generátor pomocí svorek na stožáru a také sestavit kabeláž podle připraveného schématu.
Hlavní věc je správnápřipojte vodiče, ke kterým je baterie připojena k panelu, stejně jako převodník.

Chcete-li usnadnit navigaci, podívejte se na video materiál s možností sestavení větrného generátoru z generátoru automobilů vlastníma rukama.

Video: do-it-yourself větrný generátor z generátoru automobilů

Závěrem

Při správném výběru prvků pro domácí větrný generátor můžete vytvořit dobrý model, který zajistí celý dům nepřerušeným napětím.

Pokud si nejste jisti svými schopnostmi nebo nemáte dostatek nástrojů, můžete si koupit větrný mlýn pro domácnost, který se vyplatí úsporou elektřiny.Takové vybavení se stává stále populárnějším v podmínkách moderní ekonomiky, je ideální pro soukromé domy.

Domácí větrné turbíny obvykle nejsou hlučné a spolehlivé, výkonnost je však výrazně nižší než výkonnost zakoupených. Vyberte si a instalujte zařízení podle svých představ.