Což je lepší koupit plynové topení, aby: spotřebitelské recenze a praktické rady při výběru

Z pohledu lidí je dacha různorodým konceptem. Pro některé je to malá dřevěná místnost a zahrada a pro ostatní je to pohodlný dům, kde si můžete odpočinout nejen v létě, ale iv zimě. V každém případě, pro vytápění v noci nebo v chladném počasí, je nutné rozhodnout , , které je lepší koupit plynové topení pro letní chatu. Hodnocení zákazníků se velmi liší v závislosti na výrobci, typu zařízení a podlahové ploše, takže si tento návrh podrobněji prozkoumejte.

Teplý, esteticky příjemný a prospěšný

Ohřívač na plyn: co to je a jaké jsou jeho výhody

Ohřívač plynu je nekomplikované funkční zařízení určené k ohřívání otevřených a uzavřených prostor. Práce na zkapalněném plynu (propan-butan), pocházejícím z válce, jsou modely na přirozené hlavní.

Vytváříme útulnost v venkovském domě

Takové zařízení v každodenním životě je pohodlnou a praktickou možností vytápění, kterámohou být instalovány trvale na ulici (používány v kavárnách pod širým nebem) nebo mohou být použity jako přenosné do země, turistiky nebo do garáže.

Každý ohřívač plynu má několik výhod:

 • vysoká účinnost, dosahující téměř 100%;
 • mobilita, protože palivo pochází z lahví;
 • nízké provozní náklady.

Jedinou nevýhodou je, že s přístroji by se mělo zacházet opatrně, aby nedošlo k výbuchu.​​

Věnujte pozornost!Je nutné větrat místnost častěji pomocí plynových lahví.

Skvělá volba pro pouliční výzdobu a vytápění

Výhody jsou v porovnání s možnostmi týkajícími se benzínu větší. Proto milovníci odpočinku ve venkovských domech raději kupují modely na plyn.

V závislosti na způsobu přenosu tepla existuje několik typů ohřívačů :

 • Konvektory;
 • Katalytické;
 • Infračervené.

Podívejme se na ně podrobněji, stejně jako na pozitivní a negativní stránky spotřebitelských recenzí populárních modelů.

Ohřívač katalytického plynu pro dotazování

Taková zařízení mohou ohřívat až 20 metrů čtverečních. m, s průměrem výkonu 3 kW. Ventilátor je součástí základního balení, pracuje na hořáku pomocí propan-butanu. V procesu spalování paliva se uvolňuje energie a účinnost jakéhokoliv modelu je asi 80%.

Vhodná a malá varianta zdroje tepla

V procesu ohřevu se mění barva topných článků, s rostoucí teplotou se mění ze žluté na fialovou. Navzdory snadnému používání, mobilitě a přítomnosti kol (nikoliv ve všech modelech) nebyly v Rusku distribuovány.

Tato úprava je nejbezpečnější, protože funguje bez plamene.Šíří se v Evropě. Otevírá místnost rychle. Z těchto zařízení prakticky nedochází k úniku spalin do vzduchu, proto není nutné časté větrání.

Vše je doma

Při výběru plynového ohřívače, který má být dodán, je třeba věnovat pozornost katalytickému modelu. Například dobrá volba pro hodnocení - Bartolini Primavera K turbo-plus, hodnota 14 500 p. Je vhodná pro použití jako další a hlavní zdroj tepla, plynový hořák má tři režimy provozu při výkonu 2,9 kW. Schopný model pro ohřev až 25 m2.

Možnost vytápění místnosti plynovým konvektorem

Když si vyberete, který z nich je lepší koupit ohřívač plynu pro poskytování přezkoumání, měli byste věnovat pozornost konvektorům, které jsou stacionárním zařízením, ale mají vývod plynu na ulici, a proto jsou naprosto neškodné.

Dokonce i velký konvektor může být čistý

Externě se takové zařízení podobá konvenčnímu topnému systému s bateriemi.Tato metoda je ideální pro ty, kteří tráví spoustu času na dachách iv zimě a kde jsou drženikomunikace, protože může být napojena na dálnici.

Volba instalace jedna - na stěnu, ve které je vytvořen otvor pro potrubí. Systém pracuje na principu odebírání studeného vzduchu z ulice a jeho cirkulaci. Tato volba umožňuje udržovat konstantní teplotu v místnosti od 13 do 38 stupňů Celsia.

Vypadá to jako normální systém vytápění

Existují dva hlavní typy spalovacích komor:

 • Otevřít. Jedná se o původní krby, které se často používají jako zdroje tepla. Neexistuje žádná koaxiální trubka, která nevydává produkt spalování. Tuto možnost nelze použít v uzavřených prostorách. Existuje systém pro monitorování hladiny kyslíku, když je požadované množství sníženo, systém se automaticky vypne.
 • Uzavřeno. K dispozici je koaxiální trubka, která zobrazuje škodlivé látky na ulici. Výkon zařízení cca 4 kW. Určeno pro vytápění prostor až 40 m2.

Pohled zezadu na potrubí

Užitečné informace!Pokud často přicházíte do země, kde je hlavní plyn, konvektor bude stát mnohem méně a bude schopen vytápět celý venkovský dům.

Související článek:

Infračervené ohřívače: cena, klady a zápory. V tomto přehledu se zabýváme výhodami a nevýhodami tohoto způsobu vytápění, průměrnými náklady na modely a vybranými odchylkami.

TOP 3 nejlepší plynkonvektory

Výskyt tohoto typu systému vytápění umožnil hodnocení popularity mezi uživateli zařízení. Pokud uvažujete o tom, který z nich je lepší koupit plynový ohřívač pro dům, recenze na které jsou v pozitivním způsobem, věnujte pozornost následujícím modelům.

Tabulka 1. Nejlepší plynové konvektory TOP-3

Jméno Obrázek Stručný popis Cena, rub.
KARMA BETA 5 Mechanic Model má výkon 4,7 kW a je schopen se vyrovnat s plochou 100 metrů čtverečních a má účinnost 89%. Maximální teplota ohřevu je 38 stupňů Celsia. K dispozici je automatický ventil s termostatem. 25200
Alpine Air NGS-50F Podobný výkon jako první možnost, ale účinnost je nižší. Garantovaná životnost až 50 let. Dobrý výměník tepla, který umožňuje rychlé nastavení přístroje. 24500
Hosseven HP-3 Nízká spotřeba plynu, takže je výhodné, aby neexistovala možnost připojení k dálnici. Navrženo pro plochu do 60 m2. Má atraktivní design. 21200
Michail, Murmansk:„Téměř žiji ve venkovském domě po celý rok, takže jsem se připojil k dálnici a jsem šťastný z nového konvektoru KARMA BETA 5. Funguje to bezchybně, v domě je vždy teplé. “
Ekaterina, Tver:„Alpský vzduch NGS-50F je na dachách již pět let. Namontováno pro matku, která je tam po celý rok. Nikdy si nestěžovala. “
Dmitry, Kaluga:„Nedaleko města mám letní chatu, takže celý víkend tam. Vyrobil moderní renovaci, a proto si vybral Hosseven HP-3. Ovládá funkce vytápění. “

Pokud hledáte stacionární model do země, bude nejlepším řešením plynový konvektor, který ušetří peníze na palivo a energii na zařízení. Pro možnosti instalace nabízíme sledování videa.

Video: instalace plynového konvektoru

Varianta infračerveného plynového ohřívače

Při hledání plynového ohřívače s balónem pro zahradu lze snadno narazit na nejoblíbenější možnost - infračervené. Jeho metoda ohřevu některých spotřebitelů se porovnává s paprsky slunce. Záření namířené na objekty je zahřívá bez zahřívání vzduchu. Oni zase dávají teplo prostoru.

Možnost čistého infračerveného záření​​

Konstrukce zařízení zahrnuje hořák, který ohřívá keramické panely vyzařující paprsky. Díky tomuto principu se místnost rychle zahřívá. Zařízení je zároveň výkonné a nevyžaduje speciální dovednosti pro provoz. I v zimě místnost rychle zahřívají. Proto s sebou berou do země.

Existují některé důležité výhody těchto modelů:

 • Kompaktnost. Můžete si koupit přenosné plynové topení, které se vejde do stanu.
 • I v nepřítomnosti zdroje elektřiny budou skvělou prácitopení.
 • Lze použít nejen uvnitř, ale i venku. Například se často nachází v otevřených kavárnách nebo na terasách venkovských domů.
 • Jsou spolehlivým zařízením.

Přenosný model

Existuje mnoho nevýhod, o kterých zahradníci sami mluví:

 • Je-li operace prováděna uvnitř budovy, je nutné místnost pravidelně větrat, protože je zde velká spotřeba kyslíku.
 • Je nezbytné nakupovat pouze od oficiálních dodavatelů, aby zařízení splňovalo bezpečnostní normy.
 • Vyžaduje přísné dodržování pokynů pro montáž a použití.

Navzdory varování spotřebitelů je tento způsob vytápění, zejména pro venkovní prostory, jako jsou verandy, považován za nejlepší. Zvažte, jaké recenze plynových keramických ohřívačů dávají uživatelům:

Sergej, Balashikha:„Dříve jsem u dachy použil tepelnou zbraň, ale její síla nestačila. Přepnula jsem na infračervenou verzi, jsem spokojená a často si vezmu zařízení venku, když jdeme na verandu. “

Čisté a krásné možnosti lze vždy nalézt u plynových ohřívačů

Anastasia, Torzhok:„Už jsem vyzkoušel infračervený ohřívač v místnosti, ale kvůli častému větrání myslím, že odmítnu, přepnu na konvektor. Ale pro terraski se dobře hodí, takže tam to nechám.

Související článek:

Ohřívače pro zahradu: který z nich je lepší, recenze. V tomto přehledu se zabýváme možnostmi vytápění, výhodami a nevýhodami každé metody a tím, co je třeba vzít v úvahu při výběru.

Co je lepší koupit plynový ohřívač, který má poskytnout: hodnocení spotřebitelů v obecném hodnocení modelů

Před nákupem metody vytápění u dachy odpovězte na několik otázek:

 • Jak často jdete tam?
 • Chcete pevný nebo přenosný model?
 • Jaký výkon je potřebný (počítáno podle plochy)?
 • Bude topení uvnitř nebo vně?

Když se rozhodnete pro tyto základní parametry, bude snazší zvolit, zda je zapotřebí přenosných infračervených ohřívačů, konvektorů nebo katalytických možností. Aby bylo jasné, co lidé používají častěji, zde je TOP 5 všech možností pro plynové vytápění v zemi.

Tabulka 2. TOP-5 všech možností plynového vytápění v zemi

Jméno Obrázek Stručný popis Cena, rub.
Ballu Bogh-13 Ideální pro ulici, můžete se často setkávat v kavárně. Výkon 13 kW má přídavné spalování, které zvyšuje účinnost. 3700
Master 44 CR /45 Přenosné přenosné zařízení s výkonem 4,4 kW. Vhodné pro vnější i vnitřní vytápění. 2000
Timberk Econom Keramické infračervenémožnost zvládnout plochu až 60 m2. 4000
Pulovr Bartolini Katalytický model, připravený zahřát asi 50 metrů čtverečních. m čtverečních domů. Používají se bezpečnostní senzory. 4500
Neoclima UK-10 Infračervené, pro plochu do 45 m2. Záruka na práci je do 10 let. 3000
Maria, Tula:„Vlastním malou kavárnu, otevřenou až do pozdních nočních hodin. Koupil jsem pár kusů Ballu Bogh-13, návštěvníci jsou velmi spokojeni. “
Anastasia, Balabanovo:"Všude jsem si vzal mistra 44 CR /45, velmi spokojený."
Pavel, Tambov:„Často nepoužívám topení, ale stále jsem koupil Timberk Econom. Pro dům v zemi dost. "
Nina, Kaluga:„U dachy jsem si odpočinout s dětmi, koupil jsem si Bartoliniho svetr pro ložnic. Funguje tiše, nikdo tam nebude. “
Konstantin, Oryol:„Hledal jsem levný, ale dobrý model Neoclima UK-10. Jsem spokojen s mou volbou. “

Ideální volba nejen pro dávkování, ale i pro kavárny

Vyberte si libovolnou možnost vytápění vaší vily, která vám nejlépe vyhovuje. Nezapomeňte na bezpečnost a užijte si teplo!