Schéma zapojení 220V LED pásu do sítě: jak to udělat správně?

Není to tak dávno, kdy všechny druhy lustrů byly jediným způsobem, jak osvětlit soukromé domy a byty. Pak se ještě nepoužívá bod a dekorativní světla. Moderní interiéry jsou doplněny různými světelnými zdroji. Používají se různé metody. Obzvláště oblíbené jsou dekorativní designové techniky. V tomto článku budeme hovořit o tom, jak je implementováno schéma zapojení LED pásu 220v do sítě. Tento design můžete nainstalovat sami. Podobně vedené technologie se používají v každém interiéru. To je skvělá příležitost, jak osvětlit jednotlivé prvky výzdoby, zvýraznit hranici nábytku a zdůraznit požadovanou geometrii místnosti.

Jednoduchý diagram výrobku LED obsahuje mechanismus napájení a regulátoru

Použití pásů LED a jejich předností

Diodová páska je ohebná základna, na které jsou rozdělovány kontaktní lišty s LED diodami.Design je vybaven výhodami:

 • hospodárná spotřeba elektřiny;
 • dostupné náklady;
 • cenově dostupná a snadná instalace;
 • jako stropní osvětlení;
 • dlouhá provozní období.

Originální výrobek diverzifikuje jakýkoliv interiér

Při volbě diodové pásky pro strop nebo pro jiné podsvícení zkontrolujte parametry jako úroveň ochrany, barevný rozsah záře a hustota diod LED.

Užitečné informace!Diodové prvky jsou vyráběny v různých variantách. Jedná se o jednobarevné a vícebarevné prvky.

Možnosti stropního osvětlení LED

Kvůli kompaktnosti není nutné pro upevnění světelné dráhy ke stropu použít významné drážky. Pro instalaci jen pár centimetrů. V tomto případě se používají monochromatické výrobky nebo smyčky různých barev.

Osvětlení výklopné konstrukce a jednotlivých prvků

Volbou způsobu instalace LED pásů pro stropní osvětlení si můžete vybrat různé možnosti pro výběr obvodů. V závislosti na rozměrech diod jsou tyto možnosti rozlišeny - SMD 5050 nebo SMD 3528. První možnost je vybavena výkonnějšími diodami LED, které mohou vyzařovat několik barev (zařízení RGB). Pokud máte dálkový ovladač a ovladač, můžete zadat nejen paletu barev, ale také časové období.

Tato zařízení jsou klasifikována podlepočet diod, které jsou umístěny na jednom metru pružné dráhy.Čím větší je hustota, tím jasnější bude záře.Pro osvětlení stropů není nutné volit lampy s jasným zářením, protože takové osvětlení nebude použito jako hlavní zdroj světla, ale jen mírně obrysy obrysu.

Montáž výrobku do stropního podstavce

Užitečné informace!Pásek LED je obvykle skryt v napínací struktuře nebo za sádrokartonovou deskou. Pokud takové možnosti neexistují, je nainstalován speciální profil.

Zajímavé představy o využití konstrukce LED v interiéru

Obdobná zařízení se používají jako místní osvětlení a doplňují hlavní svítidla. Používají se pro zdobení určité oblasti. To může být zástěra v kuchyňském prostoru nebo čelo postele.

Podsvícení vypadá na obou stranách stylově

Tímto způsobem osvětlení je možné oddělit pracovní prostor v kuchyni. Dekorační světla se používají pro kuchyňské linky a stropní výklenky. Lena ve spodní části skříně se používá, když je headset na nohách. To vytváří dojem plovoucí skříně. Osvětlení skříní zevnitř se stává populárním z důvodu pohodlí a funkčnosti.

Původní řešení koupelny

Osvětlení v koupelně je neobvyklé. Zároveň můžete zvýraznit stropy, stěny a zrcadla. Svítí LED diodaprostor před zrcadlem nebo namontovaný za zrcadly.

V dětském pokoji s pomocí vícebarevných LED můžete vytvořit příjemnou a vřelou atmosféru. Monochromatické zdroje světla zdůrazňují dekorativní prvky a některé kusy nábytku.

Osvětlení pracovního prostoru v kuchyni

LED pásy přidávají objem do polic a polic, když svítí od konce. Zvláště osvětlené obrazy, závěsy nebo záclony vypadají působivě.

Užitečné informace!Použití osvětlení ve stropním výklenku umožňuje vizuálně zvýšit výšku místnosti a poskytnout prostor a objem.

Jak si vybrat LED pásek pro domácnost?

Provádí se bez připojení napájecího zdroje připojujícího LED pás 220v. Přístroj je připojen k elektrické síti pomocí napájecích kabelů. Podobné výrobky jsou vyráběny s různými formami ochrany: před prachem, nečistotami, vlhkostí a mechanickým poškozením. Samolepicí pásky jsou vyráběny na pružných podkladech. V tomto případě je pás rozřezán na segmenty.

Nastavení pásu

Druh LED určuje potenciální spotřebu produktu. Teplota světla a barevná paleta luminiscence se liší odrůdy. Montáž se provádí pomocí svorek, které umožňují jednoduché upevnění. Na vnitřní straně pásky je lepivá vrstva. Pro upevnění konstrukce je ochranná vrstva odstraněna a lepicí strana je připevněna k povrchu.

Pokládání zařízení do profilu

Montážní nuance

Odborníci jsou si dobře vědomi toho, jak připojit pásmový obvod LED 220V do sítě. Mohou provést profesionální instalaci a poskytnout vám doporučení týkající se úrovně osvětlení v místnosti a rovnoměrného rozložení podsvícení.

Samostatné prvky pásma RGB

Moderní typy osvětlovacích zařízení zahrnují použití vysoce kvalitního kabelu s povinnou izolací. Při instalaci je důležité dodržovat všechna měření a požadavky na osvětlení pro stavební předpisy.

Jaká je cena za metr 220V LED pásu?

Tabulka 1. Průměrné náklady na metr LED pásky 220v

Obrázek Modely Výkon, W Počet diod Barva záře Náklady, rub.
Apeyron vedl smd 5050 12 60 RGB 1480
Gauss led 5050 12 60 Cool White 1770
Era 3528-220-60led 4,8 60 Zelenavé světlo 1400
Apeyron Electrics 12 60 Teplá bílá 2070
Novotech 357253 4,8 60 Warm White 1460
Silverstar 5050 smd 12 60 Cool White 1600

LED produkty různých výrobců se lišíparametry ochrany, hustota diod a velikost. Pásky jsou nabízeny spotřebitelům v rolích.

Chcete-li vytvořit rovnoměrné osvětlení, zakupte profily s difuzory. Pro lepší maskování si můžete vybrat profily s hranatým typem, které poskytují vysoce kvalitní ochranu. Existují výrobky, které lze připojit k běžnému výstupu.

Montáž jednotlivých prvků do svítidla

Vzhledem k tomu, že pásky mají různá napětí, měli byste okamžitě určit, jaké další vybavení budete potřebovat. S největší pravděpodobností se jedná o napájecí šňůry, napájecí zdroje a všechny druhy konektorů. Průměrná cena metrového LED pásu s 60 diodami je asi 70 rublů. A cena za stejnou velikost pro výrobek, ale se 120 prvky bude asi 140 rublů.

Samonosná montážní páska

Užitečné informace!Nákup LED osvětlovacího modelu vám ušetří hodně, protože tato možnost spotřebovává méně energie než žárovky.

Zapojení LED pásku 220v do sítě: jemnost práce

Doporučujeme, abyste zvážili, jak se provádí schéma zapojení LED pásu 220v do sítě. Doporučujeme Vám zakoupit si kompletní sadu pásky se všemi komponenty. Vzhledem k tomu, že nákup dílů samostatně, je velmi obtížné správně vypočítat důležité parametry.

Schéma zapojení

Například páska RGB je doplněna o následujícíprvky:

 • cívka;
 • napájení;
 • dálkové ovládání;
 • senzor a speciální regulátor.

Diodová dráha může být spojena různými způsoby. Pevné připojení poskytuje pájecí dráty.Populární jsou oboustranné konektory nebo svorky. Na jedné straně je konektor připojen k pásku a na druhé straně jsou vodiče připojeny k tomuto napájecímu napětí. Použijte metodu se svorkami 220 voltů.

Různé způsoby připojení konstrukcí LED

RGB stopy jsou spojeny určitým způsobem:

 • V mechanismu jsou umístěny čtyři kontakty, z nichž každá se dotýká určité LED;
 • kontakty jsou identifikovány pomocí specifických značek;
 • Čtyři vodiče různých barev jsou vyvedeny z regulátoru;
 • vodiče pásky a regulátor jsou spojeny pájením, svorkami nebo konektory.

Správné připojení pásu LED

Pomocí návrhů LED můžete realizovat jakékoli nápady na design a zajímavé projekty. Můžete použít originální světelné zdroje pro obrysové osvětlení podlah, schodů, sad nábytku a různých dekorativních prvků. Takové osvětlení se úspěšně používá k osvětlování těžko přístupných míst a zušlechťuje interiér.

Video: jednoduché možnosti pro připojení LED pásů