Jak vyrobit skleník z odpadních materiálů vlastníma rukama bez chyb

Skleník s vysoce kvalitními ručními materiály ze šrotových materiálů zvýší výnosy o 2–3 krát. Pro realizaci takového projektu s minimálními náklady využijte rady redaktorů HomeMyHome.ru. Na základě doporučení odborníků a zkušených zahrádkářů jsme shromáždili nejdůležitější a nejspolehlivější doporučení týkající se nejlepších návrhů, materiálů, technologií pro výrobu skleníků.

Dobrým příkladem racionálního využívání recyklovatelných surovin

Hlavní parametry skleníků a skleníků, vyrobené ručně z odpadních materiálů, s fotografiemi a komentáři

Konstrukce této kategorie se často používají v domácích klimatických podmínkách. S jejich pomocí výrazně zlepšují výnosy plodin, bojují proti škůdcům a vytvářejí vhodné podmínky pro provádění pracovních operací. S vhodným vybavením organizují celoroční pěstování jednotlivých plodin. Vzhledem k tomuto účelu je snadné formulovat hlavní technické požadavky na vhodnou strukturu:

 1. Dobrá izolace před deštěm a jinými nepříznivými vnějšími vlivy.
 2. Odolnost proti větru a jiným zatížením.
 3. Dostatečná výška pro rostliny a pohodlná péče.
 4. Minimální náklady na hlavní složky struktury.

V každém případě je nezbytné provést opravy s ohledem na osobní finanční a kvalifikační možnosti. Následující jsou považovány za levné skleníky, které mohou být postaveny ze šrotu vlastníma rukama bez jakýchkoliv potíží. Podrobné pokyny vysvětlují vlastnosti jednotlivých pracovních kroků.

StarýPo opravě nemusí být napájecí kabel odhozen. Z toho získáte spolehlivý výkonový rám

"Second Life" okenních a dveřních bloků

Části zlomených hřídelí, plotů a jiných konstrukcí budou užitečné

S pečlivým studiem fotografie skleníků, vyrobených vlastníma rukama z odpadních materiálů, lze snadno dospět k závěru o důležitosti dvou hlavních složek: rámu a opláštění. Jejich parametry budou zvažovány velmi pečlivě. Měli byste také věnovat pozornost vzhledu, který by neměl zhoršovat estetické vlastnosti stránek. Je-li předpokládáno sezónní opakované použití, je nutné objasnit způsob demontáže, skladování.

Jak správně umístit na zemi skleník vyrobený z odpadních materiálů, vyrobený ručně

Úspěšné řešení tohoto problému zjednoduší budoucí provoz. Pokud si vyberete místo s ohledem na větrnou růži, blízkost budov a další velké překážky, snížíte zátěž na skleník, vyrobený z odpadních materiálů vlastníma rukama. Následující tipy a fakta se také hodí:

 1. Voda se hromadí v nížinách, což může mít nepříznivý vliv na produkci plodin.
 2. Měla by být rovněž vyloučena stínovaná místa.
 3. Skleník je instalován ve velké vzdálenosti od žumpy a septiků.
 4. Měla by být zvolena dostatečná vzdálenost od vrtu, aby nedošlo ke kontaminaci pitné vody hnojivy.
 5. Severní stěnauzavřena. Vstupní skupina je umístěna na jižní straně.

Vzájemné uspořádání objektů je upraveno s ohledem na skutečnou velikost budov a pozemků

.

vlastnosti použití různých materiálů pro vytvoření spolehlivého rámu

\ t

Přesné studium vlastností různých řešení je možné po správném formulování důležitých kritérií. Je nutná pevnost rámu. Váha má malý význam. Těžké komponenty jsou lépe odolné, ale obtížně instalovatelné. Pro dlouhodobé použití je kromě snadnosti montáže nutné vyjasnit i odolnost dekorativních a ochranných nátěrů.

Jak vytvořit rám skleníku z větví stromů v podobě oblouků pro úkryt tunelu

Silné vrbové pruty mají dostatečnou pevnost pro konstrukci velkých konstrukcí. Chcete-li získat požadovanou délku s řetězem, upevněte několik součástí. Předběžné odstranění vrstvy kůry je volitelné, pokud je zamýšleno sezónní použití. Zdrojový materiál lze získat zdarma.

Velké oblouky jsou připevněny k podpěrám z tlustých dřevěných sloupů

Jak vyrobit skleník ze stavebních palet

Tento materiál je vhodný pro výrobu skleníků ze dřeva pod fólií ručně. Široké tlusté desky, které vydrží hodně váhy. Z těchto polotovarů můžete vytvořit velký spolehlivý design. Pro obnoveníPro impregnaci ochranných sloučenin se doporučuje životnost. Estetické vlastnosti zlepšují zbarvení. Tyče jsou vhodné pro výrobu lehkého základu ve tvaru rámu podél obrysu. Používají se také jako podpěry sloupů.

K demontáži palet používejte vhodné nástroje

Standardní velikosti obrobků zjednodušují montáž. Pokud nastavíte odpovídající rozteč mezi referenčními čarami, minimalizujete operace truhlářství.

Fotografie skleníku, vyrobené ručně z prken

Jak vytvořit rám pro skleník s vlastními rukama ze starých okenních rámů

Instalace moderních skleněných jednotek je ekonomicky životaschopná. Snižuje náklady na energii pro udržení komfortních teplotních podmínek. Ale nespěchejte zahodit staré dřevěné rámy. Jsou vhodné pro stavbu vlastního kvalitního skleníku ze šrotu. Stejně jako v předchozím příkladu standardní rozměry originálních výrobků značně zjednodušují montáž nové konstrukce.

Fotografie skleníku vyrobeného ručně z rámů okenních a dveřních bloků

Tyto prvky jsou ideální pro stavbu stěn. Bez nových smyček a dalších doplňkových částí se objeví vstupní skupina. Otevření samostatných oken, regulace přístupu čerstvého vzduchu a teploty. Další výhodou je snadná výměna poškozeného skla.

Zastřešení zjiných stavebních materiálů, aby se nezatěžovala konstrukce. V tomto provedení však nebude možné významně snížit celkovou hmotnost. V souladu se zatížením aplikujte vhodný typ základu. Při instalaci řemene bude beton s kovovou výztuží opatřen dlouhou životností.

Informace!Trvanlivost je významným plusem pro projekty tohoto typu. Je třeba také poznamenat minimální složitost opravy, vysokou odolnost vůči různým vnějším vlivům.

Související článek:

Skleník z profilového potrubí vlastními rukama. V samostatném přehledu jsou uvedeny podrobné pokyny pro návrh a konstrukci konstrukce profilové trubky s fotografickými příklady.

Jak vytvořit skleníkový rám z plastových trubek

Tyto výrobky nemají rzi, vypadají esteticky bez dalšího zpracování. S malou hmotností mají vysokou pevnost. Pro spolehlivé a rychlé připojení lze použít standardní adaptéry, armatury vhodné velikosti. Malý, lehký skleník z těchto materiálů po ruce může být dokonce sbírán sám s ženskými rukama. Pouze pro velké stavby bude potřebovat nadace a asistent, hodit kryt z plastové fólie.

Plastové trubky jsou instalovány rovné, ohnuté bez zbytečného úsilí a integrity

Související článek:

Skleníkové hospodářstvíplastové trubky to sami. Samostatný přehled poskytuje podrobný přehled o použití, konstrukci a instalaci skleníků z PVC.

Co lze upravit na skleník nebo skleník

Spravidla se předpokládá sezónní využití těchto částí struktury. Proto je užitečné znát jejich charakteristiky:

 • demokratická hodnota;
 • snadná instalace a demontáž;
 • nízká hmotnost, aby se minimalizovalo zatížení základu a výkonového rámu.

Přiměřená síla zvětší vzdálenost mezi referenčními čarami. Je nezbytný pro provoz bez problémů na čerstvém vzduchu. Neměli bychom zapomínat na transparentnost, která poskytne skleníku teplo a sluneční světlo.

Jak je sklo instalováno

Tento materiál je „šampionem“ trvanlivosti. Jeho spotřebitelské charakteristiky nezhorší celoroční intenzivní používání. Obyčejné mytí odstraňuje nečistoty a obnovuje průhlednost. Pokud je to nutné, výměna nezpůsobuje velké potíže.

Skutečné složení pracovních operací však do značné míry určuje zvolenou technologii. V nejjednodušším případě se sklo montuje do okenních rámů standardním způsobem. Řez obrobek požadované velikosti, pevné s dřevěnými obruby, uzavřené tmelem.

Na velkých plochách se používá překrývání. Upevnění mezi díly je opatřeno lištami ve tvaru písmene S,ohnuté z pásu cínu. Boční podpěry jsou vyrobeny z kovového úhlu. Švy se nalijí zahřátým asfaltem. Podobné techniky se používají ve velkých sklenících k vytváření a opravě konstrukcí na profesionální úrovni.

Pokovování plastovými lahvemi

Tento materiál, na rozdíl od předchozí verze, je získáván „automaticky“. Pro přípravu dostatečného počtu polotovarů je třeba dát příkaz rodinným příslušníkům. Namísto zbytečných zmatků, jak se zbavit odpadků, se ve skladu hromadí plastové nádoby na nápoje. Následující příklady objasňují jeho možné použití.

Velké lahve budou vhodné pro předkultivaci sazenic doma

Stejné výrobky se používají venku. Plní funkce průhledné pevné bariéry bez dodatečné výztuže a pokovování. Takový mini-skleník s vlastníma rukama z odpadních materiálů je snadno vytvořitelný bez podrobných pokynů. Jedinou, ale významnou nevýhodou je omezený pracovní objem.

Z těchto prvků se získává skleník v plné velikosti

.

Pro reprodukci technologie použijte následující algoritmus:

 1. Přesně odřízněte dno.
 2. Zasunutím lahví vytvořte sloupy požadované výšky.
 3. V centrální části zřídit dřevěnou osu.
 4. Připevněte polotovary k hlavnímu rámu pomocí samořezných šroubů.
 5. Mezery jsou utěsněny páskou.

Horizontální balení prvků se používá s malou šířkou skleníku, vyrobeného ze šrotu vlastníma rukama

Praktická řešení

Láhve lze upevnit na správných místech pomocí pružného rámu ze silných nití. Tyto výrobky vytvářejí nejen stěny, ale i střechy skleníků.

Montáž plastových fólií

Pro práci zvolte materiál o tloušťce od 150 do 250 mikronů. To je dostačující, aby úspěšně vydržely přirozené zatížení. Standardní výrobky jsou vyráběny ve formě rukávů. Při řezání se získají pásy do 6 m. Následující seznam uvádí vlastnosti typických modifikací polyethylenové fólie:

 1. Nejlevnější je nestabilizovaný. Je zakoupena na jednu sezónu (do 6–7 měsíců provozu).
 2. S pomocí speciálních složek se zvyšuje odolnost polymeru proti slunečnímu záření.
 3. Speciální přísady zabraňují tvorbě a rozkladu kondenzátu, zlepšují vlastnosti tepelné izolace, zajišťují rovnoměrné rozptylování záření.

Fólie s výztuží jsou vyztuženy vestavěnými články. To zvyšuje životnost na 2–3 roky

Informace! Modifikované polymery jsou dražší. Jejich použití je však někdy vhodné. S pomocí těchto produktů zvyšují produktivitu, poskytují spolehlivou ochranu, zlepšují další vlastnosti skleníku vyrobeného z odpadních materiálů s vlastnímirukama.

Pokovování s jinými materiály

Místo křehkého skla a nedostatečně silné fólie se používají polykarbonátové desky . Tyto materiály jsou dražší. Při volbě je však třeba vzít v úvahu jejich zvláštní výhody:

 1. Vynikající tepelně izolační parametry, které vytvářejí konstrukční dutiny.
 2. Vysoká pevnost, odolnost proti nárazům.
 3. Schopnost vytvářet zakřivené a hladké povrchy, stěny a střechy.
 4. Trvanlivost, zachování užitečných vlastností v širokém rozsahu teplot.

Schéma zapojení

Měkké tlumicí podložky by měly být instalovány na montážní prvky. Pro utěsnění spojů použijte speciální šrouby s pryžovými kroužky.

Důležité!Významným omezovačem jsou vysoké náklady na polykarbonátové desky. Výhodné je použití takových materiálů při konstrukci kapitálových konstrukcí navržených pro dlouhou životnost.

Ekonomický malý skleník ze spunbondu vlastníma rukama může být instalován za hodinu, ne více než

Netkané materiály v této kategorii přenášejí světlo špatně. Používají se v létě k úpravě mikroklima v kompaktních sklenících.

Související článek:

Skleník z polykarbonátu vlastníma rukama. Výkresy, typy konstrukcí, postupná montáž, odborné poradenství a doporučení a mnoho dalšího v samostatné publikacinašeho portálu.

Jak vyrobit skleník ze dřeva pod filmem rukama - instrukce krok za krokem

Začněte výběrem správného místa. Kromě výše uvedených informací je nutné vzít v úvahu specifika zavlažování a provádění dalších regulačních postupů. Samostatně řeší problém zásobování vodou, pokládání elektrických sítí, dodatečnou izolaci v zimě.

V této fázi určete vhodný návrh. Skleník z odpadních materiálů vlastníma rukama, můžete dokovat s existujícími budovami nebo hlavním obytným domem. Miniaturní skleníky pro klíčení semen v otevřeném poli.

Konstrukce je prohloubena pro lepší tepelnou izolaci

Jednoduchá konstrukce je podrobně popsána níže. Takový skleník z improvizovaných prostředků s vlastními rukama může být instalován za jeden světelný den. To samozřejmě vyžaduje odpovídající školení.

Potřebné nástroje k tomu, aby skleník udělal sám

Výběr těchto složek projektu je upraven s ohledem na vlastnosti materiálů, technologické postupy:

 1. Označení území se provádí pomocí motouzu, svinovací metry, kolíků.
 2. Pro kopání budete potřebovat bajonet a lopatu. Pokud se místo - skalnaté půdy, šrot a krumpáče přijde vhod. Vozík je potřebný k přepravě hromadného nákladu.
 3. Přířezy seříznou pilou s čepelí pro kov /dřevo.
 4. Pro upevněnínapájecí prvky a pokovení aplikují šroubovák, sešívačku, kladivo.
 5. Horizontální linie řídí úroveň budovy.
 6. Utěsněte spoje fólie páječkou.

Nástroj kvality zjednoduší provádění pracovních operací

Příprava báze

Základní charakteristiky projektu jsou dány specifiky péče o určité zemědělské plodiny. Například u okurek můžete použít následující posloupnost akcí:

 1. Určete počet rostlin, vzdálenost mezi řádky.
 2. Na předem určeném místě pozemku se trávník odstraní, jáma se prohloubí o 40-60 cm.
 3. Vytvořte drenážní vrstvu ze štěrku nebo jiných granulovaných materiálů pro odstranění přebytečné vlhkosti.
 4. Z výše uvedeného je organická hmota a půda pokryta celkovou tloušťkou 25–35 cm.
 5. V případě potřeby namontujte boční stěny, které drží tvar lůžek.

Pro velké stavby zřídit zvláštní podporu

Fotografie ukazuje příklad sloupcového základu. Dokonce i na slabých půdách zajišťuje udržitelnost skleníku, vytvořeného ze šrotu vlastníma rukama. Vertikální podpěry pod mrazem. Na hydroizolační vrstvu jsou položeny dřevěné tyče.

Uspořádání pásových patek s vysvětlením spotřebního materiálu

Montáž rámu

Vytvořeno ze dřevaJe snadné podepřít dřevěné energetické komponenty konstrukce. Boční stěny jsou vysoké, aby byl zajištěn snadný pohyb v celém prostoru při plném růstu. Zpravidla použijte sedlovou střechu.

Udržujte stejnou vzdálenost mezi vertikálními prvky pro další zjednodušení pokožky

Upevnění fólie

Dřevěný rám v tomto případě je lepší než kovový protějšek. Nezahřívá se v letním horku a nepoškozuje polymerový film. Pokud není pouzdro vyříznuto z polyethylenu, je možné zjednodušit montážní operace, prodloužit tak životnost pouzdra. V připraveném sochu navlékněte provaz, prohoďte ho skrz skleník, zatáhněte. Následně nainstalujte další díl s přesahy 15 - 20 cm a také vodorovné upevňovací pásky.

Upevnění fólie pomocí sešívačky

Pro utěsnění je vhodné železo nebo páječka s teplotou pracovního povrchu +125 (± 5) ° C. Plastové desky jsou umístěny na dřevěném stojanu s vrstvou měkkého materiálu upevněného nahoře. Spoje jsou uzavřeny papírem, vyžehleným vyhřívaným nástrojem.

Výhody a nevýhody improvizovaných skleníků ze šrotových materiálů, závěry, doplňující informace

Úspora peněz je hlavním plusem tohoto rozhodnutí. Při opravách a modernizacích bydlení je třeba uzavřít stavební sutiny. Některé části starých struktur však mohou být použity opakovaně.

S pomocí této struktury byly vytvořeny ideální podmínky pro přípravu vysoce kvalitních sazenic

Fotografie ukazuje originální výzdobu a užitečné funkční vybavení místa - skleníku, vytvořeného vlastními rukama z rámů. Významné nedostatky se projevují pouze při nedostatečné kvalitě realizace plánů. Pro odstranění chyb se doporučuje pečlivě připravit projektovou dokumentaci, nákupní seznam, montážní výkres.

V poznámkách k této publikaci položte doplňující otázky. Podělte se o zajímavé nápady, nechte příklady úspěšných rozhodnutí.

Video: jak vyrobit skleník z odpadních materiálů vlastníma rukama