Příklad odhady pro opravy prostor, důležité body v přípravě

Dlouho očekávaná oprava v bytě! Abyste ho za pár let nenáviděli, musíte se na to připravit. To pomůže příklad odhadů na opravu místnosti, protože tyto údaje ukáží, kolik a v jakých částkách potřebujete investovat, abyste se dostali k domovu svých snů. Nejedná se pouze o seznam nákupů, ale o celý dokument, kterému lze důvěřovat, že bude vypracován a odborníci, ale pak bude připraven k přebití. Můžete to také úspěšně zvládnout, je jen důležité vědět, jak.

Jak by měl vypadat odhad celkové rekonstrukce místnosti?

Odhad nákladů zahrnuje veškeré náklady, vypočítává veškeré nepředvídané výdaje, včetně služeb odborníků v různých směrech. K provedení odhadu potřebujete:

 • Měření místnosti. To zahrnuje výšku a délku všech stěn, délku kabeláže, kabelů, instalatérské a tepelné komunikace, pokud budou zahrnuty do opravy. Po obdržení informací o velikostech je možné vypočítat plochu místnosti, která se stane základem pro výpočet potřebných hrubovacích a dokončovacích materiálů. Je důležité mít k dispozici údaje o ploše stěn, podlahy a stropu.

Použijte metr pro měření prostoru

 • Na základěna získaných údajích je nutné provést výpočet hrubých materiálů - současně rozpětí nejméně 5-10%.
 • Dále následuje výběr a nesprávný výpočet nezbytných dekorativních materiálů.
 • Nyní nejzajímavější a vzrušující: sledování cen. Musíte vědět, kolik stojí hrubé a dokončovací materiály, náklady na služby projektanta a týmu opravářů, instalatérů, elektrikářů a dalších profesionálů, kteří mohou být zapojeni do procesu opravy. Nejlepší je nakreslit tabulku a specifikovat několik možností pro každou položku - to umožní, aby nedošlo k omylu s volbou.

Odhad nákladů na stavební a dokončovací materiály

Veškerá přijatá data by měla být zaznamenána a po ní uspořádána do jedné tabulky: budete mít k dispozici pracovní plán + náklady na materiál a náklady na práci odborníků. Je také nutné upřesnit pracovní podmínky, a pokud bude infuze prostředků částečná, pak jejich data těchto farností.

Nuance

Odhad není pouze technickou informací, ale obsahuje prvek tvořivosti. Technickým aspektem je přinejmenším minimální znalost procesů, ke kterým dojde během oprav, pochopení trhu stavebních materiálů, co je potřeba.

I v rámci jedné místnosti může být seznam prací velmi působivý

.

Kreativní přístup je správné rozdělení všech položek výdajů v souladu s potřebami v konkrétní fázi práce. Je důležité vážitvybrat si brigádu, pokud jí důvěřujete odborníkům. Nenechte se lichotit za nízké ceny - je pravděpodobné, že kvalita bude stejná. Udělejte si lepší odhad sami, minimální data a četné šablony vám pomůže s tím. Proč je lepší to udělat sám? Je to velmi jednoduché: objednání nabídky od stavební firmy, s největší pravděpodobností dostanete 20, neboli 30%, více než to, co je ve skutečnosti. Pokud jste začali pochybovat o pravdivosti údajů, můžete využít služeb dalšího „specialisty“ - to jsou auditoři. Jak ukazuje praxe, ne méně než 10% odhadu nákladů se sníží.

Příklady

Na níže uvedené fotografii je uveden příklad odhadu opravy kuchyně. Všechny druhy práce jsou kategorizovány pro pohodlí. Tyto možnosti odhady pro opravy prostor pomůže navigovat a rychle zjistit, kolik peněz půjde na jednotlivé části.

Příkladné odhady oprav v kuchyni

Demontážní práce se provádějí v samostatných podkapitolách. Během generální opravy bude potřeba demontovat nejen omítky nebo staré povrchy, ale i trubky, včetně kanalizačních. A vzhledem k tomu, že byt je připojen instalatérství, pak tyto práce budou mít vliv i na koupelnu. Je racionální provádět opravy v koupelně /WC a kuchyni společně: tak můžete ušetřit. Následuje zpracování stěn, podlahy a stropu. Zde je vidět, že návrhy a dokončovací práce jsou uvedeny v jedné tabulce, doporučujeme je oddělit.

Je to také důležitý krok při odhadu Oprava kuchyní je instalace instalatérských prací. Je-li lepší potrubí a stoupací potrubí lépe prodávat odborníkům, protože jste se rozhodli použít jejich práci, pak můžete snadno připojit mixer sami, žádné vážné dovednosti nebo komplikované nástroje budou k tomu zapotřebí.

Některé druhy prací, jako je připojení směšovače, lze provádět nezávisle

Jak vidíte, existují sloupce s jednotkami, plochami a délkou všech pracovních položek. Pro usnadnění výpočtu je uvedena cena za jednotku práce a poté celková cena. Odhad bude čerpat více finančních prostředků, pokud dáte stavební firmě pokyn na nákup materiálu. Ale buďte opatrní: často se praktikuje výměna vysoce kvalitních materiálů a komponent s nízkohodnotnými materiály. Proto je důležité sledovat každou fázi práce.

Níže je uveden hrubý odhad oprav celého bytu, zde se jedná o poněkud odlišný režim vypracování, ale význam je stejný. To znamená, že ceny jsou uvedeny za jednotku a celkové náklady práce. Jak vidíte, zákazník pravděpodobně svěří společnost a nákup materiálu, pro tento účel byl vyhrazen speciální sloupec, i když si jej bude možné zakoupit sám a tato data budou pro přehlednost zadána. Zde je podrobnější studie. Věnujte pozornost poslednímu bodu: zákazník dokonce vzal v úvahu náklady na sestup stavebního odpadu, což je také důležité při provádění velkých oprav.

Příkladné odhady oprav bytu

Pokud děláte svou práciruce, pak ve vašem odhadu by měly být tyto údaje:

 • Náklady na stavební materiály jsou jejich cena, včetně návrhu a dokončovací práce.
 • Náklady na nákup stavebních nástrojů a spojovacích prostředků.
 • Náklady na přepravní materiál, zvedání podlahy, služby dopravců.

Pokud provádíte opravy sami, musí být do odhadu zahrnuty náklady na pronájem odborníků nebo pronájem speciálních nástrojů, jejichž nákup je pro jednorázové použití nepraktický. Mezi ně patří:

 • zařízení pro montáž napínacích stropů;
 • bruska na podlahy ;
 • svařovací stroj;
 • malířské a štukatérské služby;
 • instalace oken s dvojitým zasklením.

Faktory, které dělají do-it-yourself opravy nepraktické:

 1. Nebezpečí opravy.
 2. Vysoká cena nástrojů, které nikdy nebudete používat znovu

Závěry

Pro řádnou přípravu odhadů nebo ověřování těchto prací ze strany odborníků je důležité přesně pochopit, jak by měly vypadat. Nejlepší ze všeho pomůže vizuální příklady odhadů a vysvětlení položek v nich obsažených.

Video lekce o tom, jak vytvořit rozpočet v programu Exel