Praktické tipy: jak rychle vyčistit troubu od tuků a sazí doma

Pokud pravidelně ignorujete rady, které potřebujete po každém použití umýt troubou, velmi brzy se hromadí slušná vrstva mastných nečistot. Dveře jsou pokryty hnědým květem, při pečení tuk spaluje a nechutně zapáchá. Závidíme bílou závist, pokud jste šťastný majitel samočisticí trouby. Pokud máte nejběžnější troubu, pak HomeMyNome.ru redaktoři doporučují studovat tipy, jak čistit troubu z tuků a uhlíkových usazenin doma a rychle.

Je čas si umýt svého asistenta!

Bezpečnostní opatření a některá pravidla pro čištění trouby doma

Existuje řada obecných doporučení, která pomohou při řešení problému:

 • dobře známé pravidlo: ihned po použití otřete vnitřní povrch trouby a jednou měsíčně jej vyčistěte;
 • Před zahájením čištění se odstraní
 • podnosy, odstraní se boční kolejnice. Dobře, jestli můžete odstranit dveře;
 • před zahájením promývacího postupu se trouba zahřívá po dobu 15 minut při teplotě 50 ° C;
 • na ventilátor a topné články nepoužívejte čisticí prostředky;
 • po dokončení práce je trouba ponechána otevřená po dobu 1,5-2 hodiny.
Tip!Pokud se zápach čisticích prostředků zcela neodpařil, pak se ve sklenici vody rozpouští 13-15 tablet aktivního uhlí a ponechá ve skříni po dobu 3-4 hodin.

Jak čistit troubu ze starého spáleného tuku z domácích chemikálií

Starý spalovaný tuk způsobuje zbytečné problémy. Je čas se ho zbavit!

Jak tedy čistit troubu?

Tip!Při práci je lepší ventilátor zakrýt hadříkem.

K čištění trouby se může použít Amway, Frosch, GreenClean, Schumanite. Další věc, která účinně odstraňuje starý snort, je Commet a Silit Beng. Prostředky se aplikují na celý povrch a nechají se půl hodiny. Pak všechno opatrněomyjte mýdlovou vodou, abyste zabránili usazování chemických látek na stěnách.

Pracují s chemickými detergenty v gumových rukavicích

Nyní se podívejme na to, jak čistit elektrickou troubu pomocí kombinovaného nástroje. Pemolux funguje skvěle, smíchaný ve stejném poměru s vílou a kyselinou citrónovou. Povrch musí být potřený touto směsí a opláchnut teplou vodou za půl hodiny.

Jak čistit troubu tuků a sazí lidovými metodami

Chemikálie pro domácnost nejsou vždy lépe připraveny. Naši prababičky dobře zvládly domácí i lidové léky.

Jak rychle čistit troubu doma se solí

Sůl je vždy v každém domě, její náklady jsou nízké a její účinnost je vysoká. Ihned po použití trouby použijte sůl. Stačí posypat sůl na dně a nechat ji 30 minut. Dodávají se také s horkými vaničkami.

Horký povrch zahřívá chlorid sodný, což zase pomáhá odstraňovat všechny mastné nečistoty

.

Je možné odděleně ohřát troubu na 100 ° C se solí uvnitř, jakmile se chlorid sodný změní na zlatý, ohřev se vypne. Sůl se snadno omyje teplou vodou a mýdlem na prádlo, povrch se setře suchý.

Související článek:

Jak čistit mikrovlnnou troubu doma je snadné a jednoduché: originální a účinné způsoby použití nástrojů, které jsou na dosah rukykaždou hostesku najdete v naší publikaci.

Jak prát troubu uvnitř mýdlovým mazivem

Odstraňte hobliny z pracího mýdla a jakéhokoli mycího prostředku. Vše se míchá v horké vodě a nalije se do plechu, který je umístěn uvnitř skříně.

Všechny povrchy jsou také ošetřeny složením

Dveře se zavřou a teplota se nastaví na 100 ° C po dobu 20 minut. Zařízení se vypne a otevře se, aby se povrch ochladil. Vše je otíráno vlhkou houbou.

Jak čistit troubu sodou a octem

Dobrá stará soda s třeskem bude čistá a čerstvá šmouha, a staré, i sklo u dveří bude svítit jako nové.

Levné a pracovní čističe pecí

Soda se aplikuje na všechny povrchy vlhkou houbou, s výjimkou ventilátoru a topných těles. Teď je třeba trochu postříkat všechno ze stříkací pistole a nechat hodinu. Nástroj je třeba umýt mýdlovou vodou a otřít do sucha.

Jasný recept: jasný a srozumitelný

Soda smíchaná s vodou, octem a mýdlem dokonale odstraňuje starý tuk a výpary. Ocet reaguje se sódou a uvolněný oxid uhličitý ovlivňuje starý tuk. Druhá metoda použití sody a octa: všechny povrchy jsou setřeny octem, pak se soda aplikuje houbou a omyje po 2 hodinách.

Citronová šťáva jako čistič pecí

Ale co jiného můžete čistit hosteskuTrouba: citronová šťáva nebo prášková kyselina citrónová. Citronová šťáva je agresivní vůči čerstvému ​​znečištění: pro čištění je smíchána s vodou v poměru 1: 1.

Citronová šťáva se snadno používá k odstranění čerstvých šupin

Stěny a dno skříně jsou ošetřeny houbou a ponechány po dobu 45-60 minut. Výrobek se jednoduše otře suchým ručníkem. Kyselina citrónová zvládá spoustu starého tuku. V 0,5 litru vody rozpusťte sáček s kyselinou a položte nástroj na dno a podnosy. Trouba se zahřeje na 200 ° C, vypne se a po 35-40 minutách se otře.

Tip!Pokud zůstane skvrna, jednoduše ji otřete citronem.

Související článek:

Jak čistit pračku kyselinou citrónovou. Podívejme se, jak čistit pračku kyselinou citrónovou a jinými improvizovanými prostředky, aby se zvýšila životnost zařízení.

Jak rychle vyčistit troubu peroxidem vodíku a sódou

Jak prát elektrickou troubu uvnitř lidového prostředku? Je to snadné, pokud si vezmete 3% peroxid vodíku a čtvrtinu šálku sody a promícháte ingredience do stavu, který je kašovitý.

Směs se nanese na stěny a po půl hodině se omyje a otře hadříkem

.
Doporučení!Tato kaše dokonale čistí pánve, plech na pečení a grily.

Jak čistit troubu čpavkem

Další účinný způsob, jak své prasátko.

Amoniak zcela ničí jak tuková ložiska, tak stopy po spálení

Studená metoda: kapalný amoniak se aplikuje na všechny povrchy v čisté formě houbičkou ve večerních hodinách a na druhý den prostě všechno umyje mýdlovou vodou a nezapomíná na několik hodin nechat dveře otevřené.

Teplá metoda: trouba se ohřeje na 60 ° C a vypne se. Sklenice čpavku je instalována na horní mřížce (nevdechujte!), Na dně je umístěn šálek s vroucí vodou. Dveře jsou zavřené a zapomenuté na všechno po dobu 8 hodin. Okna v kuchyni by měla být široce otevřená! Ve sklenici s čpavkem přidejte saponát a vše otřete, pak je opláchněte.

Jak čistit troubu na domácí prášek do pečiva na těsto

Mnozí lidé se zajímají, jak jinak můžete troubu čistit z uhlíku a tuku: prášek do pečiva je ve skutečnosti stejný prášek do pečiva, který představuje soda a kyselina citrónová. Všechny povrchy jsou setřeny vlhkou houbou a posypané práškem do pečiva naředěným na hustou kaši.

Nepřehánějte to vodou, jinak budete muset jít do nového sáčku na prášek do pečiva

Směs se nevypírá po dobu až tří hodin. Zajímavé je, že všechny tuky se valí do hrudek, které za stěnami snadno zaostávají.

Související článek:

Jak umýt vnitřek chladničky, aby zničil zápach.​​ Důvody pro vznik nepříjemného zápachu, jak se rychle zbavit cizích vůní za použití domácích chemikálií a lidových prostředků, pravidel péče o mrazák aprevence pro chladničku - v naší publikaci.

Jak čistit troubu od sazí s párou

Pokud je trouba smaltovaná, umístěte na drátěný stojan nebo plech na pečení misku s vodou a několik kapek mycího gelu.

Trouba se zahřeje na 100 ° C a pracuje 30 minut. Par dělá svou práci

Poté se ohřev vypne, povrchy se nechají mírně vychladnout a otřou se vlhkou houbou.

Jak mechanicky čistit troubu

Povrch můžete jednoduše očistit abrazivním žínkem, dobře se vyrovná se sazí a mazivem. Upozorňujeme však, že tato metoda je plná poškození povrchů.

Co nelze čistit troubu

Seznam, co byste neměli troubu čistit:

 • brusná houba;
 • kovová škrabka;
 • kyselina;
 • abrazivní čisticí prostředek;
 • bělidlo.

Buďte opatrní s takovými houbami, pokud nechcete pokazit povrch

Jak čistit samočisticí pece

Samočisticí trouba má funkci, která promění zbytky padlých drobků na popel při vysoké teplotě. Vnější sklo dveří se nepřehřívá nad 55 ° C. Během procesu čištění mechanismus zamkne dveře. Zbývající popel se odstraní po úplném ochlazení skříně vlhkou houbou nebo látkou.

Toto je skutečný dar hosteskám, ale taková úžasná věc stojí za to hodně

Máte-li další doporučení pro úklid kuchyňského asistenta, budeme rádi, že o nich budeme vědět v komentářích.

Video: jak čistit troubu