Umění, které je k dispozici všem - zdobení stromu, a to nejen pomocí vánoční koule s vlastními rukama

Nový rok, Nový rok se blíží k nám ... A velmi brzy krajina mimo okno potěší sníh, mráz svírání jeho tváře, a vánoční strom v domě bude očekávat slušné dekorace. Nebudeme brát v úvahu řadu hotových výrobků a vytvořit něco báječného, ​​úžasného a originálního. Vánoční koule vlastníma rukama - pod vedením mistrů HomeMyHome.ru edice!

Nejpřístupnější materiál: jak vyrobit vánoční koule z papíru vlastníma rukama

Zpočátku byly vyrobeny hračky na vánočním stromkuDmychadla na sklo, ale dnes, díky velkému množství různých materiálů, mohou být nové zázračné dekorace vyrobeny doma sami. Papírenský průmysl nabízí různé druhy výrobků: sametový papír, voskovaný, lesklý, vlnitý, barevný. Lidé s kreativním přístupem používali takový pohodlný materiál a svět viděl origami koule, hračky na vánoční stromeček z vlnité růže, a mnoho dalšího.

Jemné koule pro nový rok: vytvořit vlnitý papír

Kuličky na vánočním stromku z vlnitého papíru mají dospělé i děti. Měkký papír se snadno zvlní a může být tvarován. Barevná paleta umožňuje vytvořit dekoraci, která vypadá perfektně uvnitř nebo na vánoční stromeček.​​

Vlnité papírové kuličky pro nový rok: květy uprostřed zimy!

Pokud vyrobíte několik kuliček různých velikostí s květinovou výzdobou, vánoční strom bude ozdoben ve stejném stylu

.

Fotografie ukazuje postupnou výrobu takových hraček

\ t
Ilustrace Popis akce
Připravte si jakýkoliv barevný vlnitý papír, pravítko, nůžky a tepelnou pistoli.
Z papíru je třeba odříznout několik proužků o šířce 0,8-1 cm, přičemž každý proužek se kolem své osy kroutí.
Máme několik dlouhých bičíků. Naneste kapku horkého lepidla na špičku a začněte otáčet bičíkem kolem sebe jiným směrem.
Pokračujte ve zkroucení výsledné koule svazkem.
Jakmile jeden postroj skončí, upevněte ho kapkou horkého lepidla a nasaďte na něj nový postroj. Práce pokračuje, dokud hračka nedosáhne požadované velikosti.
Tímto způsobem můžete získat spoustu krásných šperků různých barev.
Tip!Aby byla nálada zcela novoroční, můžete mazat kuličky s lepidlem PVA a posypeme třpytkami.

Koule na papírové dutinky

Vánoční koule z papíru lze vyrobit tak, jak je popsáno výše, ale pouze z běžných novinových trubek. Tento dekor se používá po Novém roce - nebude třeba skrýt krásu v daleko box.

Ilustrace Popis akce
Řezali jsme z novin pás o šířce asi 5 cm, připravujeme pro práci tenkou dlouhou jehlu a PVA lepidlo.
Pás začneme navíjet kolem paprsků tak, aby mezi nimi byl ostrý úhel. Jakmile se dostaneme téměř ke konci (nepřineseme 2 cm), zbalíme zbývající trojúhelník papíru kapkou lepidla, několik vteřin držíme a držíme prsty. Jehlu jemně vyjměte z trubice a začněte dělat další.
Hotové trubičky se ponořují jeden po druhém do nátěru nebo skvrny na dřevo pro vhodný stín. Malované hadičky je lepší složit na síto.
Nejdříve rolíme trubku do kroužku a pomocí horkého lepidla fixujeme koblihu - to bude rychlejší. Výsledný kroužek navíjíme v náhodném pořadí. Náš míček postupně roste a stává se velikostí, kterou potřebujeme.

Papírové květiny, vzory a hudební pásky

\ t

Naučíme se, jak si vyrobit vánoční kouli vlastníma rukama, pomocí polotovarů z papírových květin. Zde jsou dvě možnosti pro získání různých květinových prvků: nákup postava ve tvaru punč ve formě květiny nebo použít lepenkové šablony. Druhá metoda slibuje spoustu času a úsilí, ale pokud to uděláte s celou rodinou, pak se mínus stane významným plusem.

Připravená pěnová kulička, různé květy dvou odstínů a špendlíky na koncích. Normální šicí špendlíky budou dělat. Každá květina je sestavena ze dvou prvků a je připevněna

Bude to trvat několik kruhů stejné velikosti, seřazených podle obrázku, nůžek, lepidel a nití. Pokud uděláte to samé s každým prvkem jako s šablonou, získáte spoustu zajímavých hvězd, které jsou spojeny lepidlem do nadýchaného míče. Nezapomeňte v době lepení posledního prvku připojit stejný závit pro vázání hračky

Není problém sehrát noty: na internetu najdeme jakoukoli hudbu a vytiskneme několik stránek. Odřízněte stejné proužky a nalepte je dohromady ve středu: ukáže se hvězda s mnoha paprsky,směřující radiálně od středu. Všechny paprsky musí být také střídavě shromažďovány v jednom bodě výše. Jak připojit hračku ke stromu? K míči můžete připojit hotového držitele a můžete vytvořit kreativní: připevněte k řemeslu umělou holly (holly) ratolest a skrýt strunu pod ní

Origami a Kusudama míče

S origami, ne každý má vztah, ale když jinde být trpělivý není svátek, který slibuje zázraky? Shromáždíme vůli do pěsti a dostaneme se k velmi zajímavému úkolu - přeměníme papír na objemnou hračku. Kusudamova technika je složitá a vyžaduje vytrvalost, ale obdivujte, čeho lze dosáhnout!Není snadné stanovit takovou krásu, a pravděpodobně od prvního okamžiku nemusí elegantní koule fungovat. Je lepší pokusit se ho nejprve sbírat z novin, a teprve pak vyzkoušet na barevném papíře. Nabízíme několik schémat pro montáž takového ornamentu.

Můžete začít s montáží jednoho prvku. Jakmile se tato origami květina objeví ve vašich rukou, budete chtít, aby se více a více

Komplexnější schéma vyžaduje péči při montáži

Origami míč může sestávat z jedné barvy a mnoha

Článek na toto téma:

Jak udělat novoroční věnec vlastníma rukama : historie a tradice původu, mistrovská třída o stvoření, co dělat základ pro produkt (noviny, lepenka, izolace pro trubky), zdobení novoročního věnce různými materiály - přečtěte si publikaci.

Práce s plstí: jak vyrobit vánoční koule vlastníma rukama

Jak udělat vánoční koule, kdybyste měli spoustu různých barev? Vybereme vhodné nitové nitě, vezmeme jehlu, nůžky, malý polstrovaný polyester a dobrou náladu.

Koule z plsti květin

\ t

Děti budou také schopny vybudovat krásný míč: potřebuje pěnový základ a mnoho krejčovských špendlíků.

Mnohé květiny jsou řezány z plsti podle vzoru a položeny na sebe, jsou upevněny na základě čepu

Kuličky s plstěnou aplikací

\ t

Plst je snadno řezatelná, snadno šitá ručně, nevyžaduje téměř žádné úsilí: zázrak, nikoli materiál. Vezmeme kartonovou šablonu, aplikujeme na plst a vyjmeme dva identické kruhy.

Části budoucí žádosti jsou vyříznuty z plsti jiné barvy. Na zvolené straně jednoho z kruhů přišíváme aplikaci vždy jedním prvkem se ševem vpřed vpředu

Šijte kruhy s prošitým švem s jasnými nitěmi, ale ponechte prostor pro vycpávky. Poté, co míč vyrostl a stal se podobným dekoraci, je dokončování švu dokončeno až do konce.

Jak vyrobit vánoční kouli z látky

Prezentovaný tkaný materiálŠirokou škálu, a mnoho z této velkolepost lze použít jako dekorace pro novoroční vánoční strom dekorace. Stuhy, saténové kusy, kusy plátna, dokonce i nitové nitě - vše jde do obchodu.

Novoroční koule ze stuh: master class

Pásky jsou levné, jejich volba je skvělá a práce nevyžaduje zvláštní dovednosti.

Ilustrace Popis akce
Připravujeme dva typy saténových stuh, drobných karafiátů a pěnové kulaté základny. Stuhy jsou nakrájeny na stejné kousky (2,5 × 6 cm) a jeden čtverec. Vezmeme 1 z největšího kusu a umístíme ho na základnu, přičemž ho zajistíme karafiáty z každého rohu.
Ve středu lepíme dekor (korálek, poloperle, drahokam)
Pracujeme se segmenty jiné barvy.
Složte kus jiné barvy trojúhelníkem.
Trojúhelník připevníme přední stranou jako na fotografii a upevníme ho v rozích karafiáty.
Děláme to ještě třikrát. Mezi trojúhelníky - malá vzdálenost.
Poté, co jsme tak učinili jeden řádek, začneme další.
Střídáme barvy vedle samého konce nebo uprostřed hračky. V druhém případě, vzor trojúhelníků a vést ze zadní strany, rozšiřuje ji do středu. Ve středu přilepí saténovou stuhu, která je svázaná lukem.

Vypadají nejzajímavější vánoční ozdoby!

Patchwork nebo kinusayga: hadry a nový rok

Vánoční ozdoby z kuliček lze vyrobit technikou patchwork nebo kinusayg. Patchwork - patchwork, a kinusayga je téměř stejný, ale u srdce leží pěna a švy nejsou nutné.

Na základně se vzorem, který je na ní vytištěn, zhotovte řezy pomocí papírového nože. Tyto kousky jsou doslova tlačeny tupým koncem nože nebo tlustou jehlou do štěrbiny. Ukazuje to šití bez šití jako takové

Je načase, aby všechny zbytky v bytě byly užitečné!

Tipy pro zdobení vánočních koulí

\ t

Konečný výsledek závisí na zvoleném materiálu. Fráze je jednoduchá, ale když je třeba vytvořit krásný hack, mnoho lidí je ztraceno. Ukážeme vám, jak si vybrat originální dekor a každého překvapit v nadcházejícím Novém roce.

Korálky, korálky

Korálky a korálky budou ohromující ozdobou kuliček na vánočním stromku pro bytové doplňky. Existuje několik způsobů, jak vytvořit zajímavý design s pomocí takového materiálu: v závislosti na vybraném, budete potřebovat vlasec, vlákno nebo thermogun.

Girlandu z korálků lze jednoduše obalit kolem hračky, upevnit vše lepidlem

Skutečné obrazy jsou vyrobeny z korálků, ale tato práce nemusí být pro dítě dostačující

Na základě vzorců tkaní z korálků obdržíte nestandardní dekorativní hračku na vánoční stromeček

Flitry dodají vánočnímu stromku jas a lesk. Jejich cena není nijak zvlášť vysoká, jsou připevněna ke kouli lepidlem

Takové tkaní vyžaduje čas a pozornost. Ale společná příprava na oslavu jen posiluje vztahy v rodině

Jednoduché schéma základního opletení

Není tak těžké ukázat představivost a překvapit každého se zvláštní krásou: spojování korálků a korálků je lepší dělat s rybářským vlascem, ale s tenkým drátem

Hračka je jako v plášti drahokamů. Vypadá obzvláště elegantní

Tlačítka a těstoviny

Dekor knoflíku potěší děti: jasná tlačítka se snadno přilepí lepidlem na stropní desky a nevyžadují nátěr. I když si přejete, můžete celou hračku namalovat najednou.

Jasné a krásné, a co je nejdůležitější - snadné

Těstoviny již dlouho dostávají zvýšenou pozornost od fanoušků Handmade

.

Různé formy těstovin jsou samy o sobě originální. Malované, stávají se zábavným dekorem

Jak jinak můžete ozdobit vánoční koule na vánoční stromeček: nápady s otisky prstů, barvy z barevného skla, sůl

Pokud se nepopíráš projevům fantazie a představivosti, pak se pohled nebo myšlenka jistě najdou netriviální způsoby zdobení vánočních hraček.

Vánoční koule se sněhemUkazuje se, že pokud silně potáhnete podklad lepidlem PVA a role v soli a jiskrech. Druhou metodou je bílá akrylová barva: aplikuje se houbou na hračku

Dítě bude s radostí zanechávat své otisky prsty potřené barvou na hračce

Barvy z barevného skla mohou být magické

Pro nátěry použijte obrys na skle, na bázi skla, obarvené barvy a tenké kartáče. Kresba je nakreslena na míč s obrysem, a pak jsou všechny prostory vyplněny barvami požadovaných barev

Jak si vyrobit vlastní ruce decoupage míče na Nový rok

Technika decoupage shromažďuje stále více a více milovníků krásného sofistikovaného dekoru. Výrobek vyžaduje základní kuličku, krásný vánoční ubrousek, lepidlo PVA.

Vezměte hračku a potřete ji PVA. Odtrhněte kousek ubrousku a položte na míč. Použijte kartáč k narovnání průchodu, vyhněte se nepravidelnostem a průlomům.

Pokud je to žádoucí, použijte praskání laku - věnujte pozornost vytvoření velkolepých staromódních trhlin, které jsou výsledkem

Nový rok je svátkem, který vytváří náladu, dává pocit rodinného tepla a pohádek. A jak víte, pohádka přichází jen tam, kde čeká! Udělejme si speciální novoroční den s krásnými míčky na vánoční stromeček!

Video: vánoční koule do-it-yourself