Jak izolovat dřevěná okna pro zimu: efektivní materiály

Když přijde chladné počasí a objeví se první mrazy - majitelé dřevěných oken mají problém s jejich oteplováním. S tímto nedostatkem se můžete vypořádat sami. To není obtížný proces, který vám umožní ušetřit asi polovinu vynaloženého tepla. V dnešním přehledu se podíváme na to, jak izolovat dřevěná okna pro zimu, stejně jako materiály, které je nejlepší použít.

Dřevěná okna vyžadují zvláštní přístup

Jak zjistit, zda je izolace nezbytná pro okna

Dřevěná okna jsou přírodním materiálem, který pomůže vytvořit optimální vnitřní mikroklima. Přírodní dřevo má mnoho výhod, ale má také určité nevýhody. Postupem času mohou tyto snímky prasknout. Současně se tvoří praskliny a praskliny.

Můžete určit, že rámy nejsou na vzorcích na skle hermetické.NePřiveďte k této izolaci při teplotě +5 ° C. Chcete-li zjistit mezery, musíte použít zapálenou svíčku.

Vlastnosti oken, které šetří teplo, ovlivňují velké množství faktorů. Například vlastnosti zpracování dřeva, uložení skla a tvorba trhlin.

Pro vysoce kvalitní izolaci je někdy nutné odstranit okenní křídlo

.
Informace!Před izolací okenních otvorů důkladně omyjte okna. Na beztučný povrchový materiál bude dobře připojen.

Jak izolovat dřevěná okna pro zimu: způsoby

Chcete-li zjistit, jak izolovat okna pro zimu vlastníma rukama, je nutné pochopit, jak tepelná energie opouští budovu. K úniku dochází přes mezery v parapetech, skle, skrz svahy a rám. V průběhu času se budova zmenšuje. Současně mohou vznikat mezery mezi svahy a stěnami. Podobné nedostatky se vyskytují s chybami při instalaci.

V některých případech může být mezera vyplněna stavební pěnou. K izolaci svahů bude potřebná vrstva v několika vrstvách. V tomto případě můžete použít sádrokartonové desky, omítky nebo svahy z PVC materiálu. Výsledné dutiny se dále zpracovávají izolací, například pěnovým plastem.

Způsob izolace se volí individuálně

.
Věnujte pozornost!Přítomnost mezer může být kontrolována přivedením mokré ruky k rámu. Zároveň bude cítit chladný vánek.

Jak izolovat dřevěná okna na zimu

\ t

Než se rozhodnete: jak izolovat okna na zimu vlastníma rukama - určit, jak pevně je sklo připevněno k rámu. Pokud se povrch hrká, pak je problém těsnost. Současně je nutné sklo odstranit a rozložit těsnicí vrstvu podél obrysu. Po upevnění zasklívacích lišt jsou viditelné mezery také ošetřeny tmelem. Veškerá práce se nejlépe provádí ve speciálních rukavicích. Po kontrole těsnosti si můžete vybrat ohřívací materiál. Pojďme se podívat na každou možnost a zjistit, jaké jsou jejich výhody.

Je důležité správně vypočítat spotřebu materiálu

.

Související článek:

Jak vyrobit obruby na oknech v dřevěném domě. V článku se seznámíme s výhodami a nevýhodami platbands, jak si vybrat dřevo pro jejich tvorbu, tajemství výroby a instalace výrobku.

Oteplování oken vlastním filmem

V zemi se často používá technologie izolace starých dřevěných oken s použitím filmového materiálu. Při výběru materiálu nezapomeňte na takové hodnoty, jako je mrazuvzdornost a průhlednost.V oblastech se silným mrazem můžete použít speciální fólii s tepelně izolačními vlastnostmi, která se používá ve sklenících a vydrží i 40 stupňů mrazu.Fixujte fólii na vnější straně sešívačkou. Pod držáky jsou přiložené kusy filmu. Je důležité dodržovat správné napětí tak, aby si to neprošly poryvy větru. Pokud se to stane, pakfólie může být utěsněna páskou.

Pravidelný film pomůže zbavit se vzorů na okně

Zvláštní pozornost si zaslouží tepelně izolační fólie. Jedná se o kompozitní materiál, jehož jedna strana je pokovena. Nejtenčí vrstva kovu neinterferuje s průchodem světla, ale může výrazně snížit tepelné ztráty skla.

Nejčastěji je takový materiál natažen z vnějšku domu. Kousek je oříznut na rozměry skla s menšími přídavky. Pomocí rozprašovací láhve se na skleněný povrch nanese mýdlový roztok a pak se přilepí film.

Vysušení materiálu po dimenzování

Užitečné informace!Před lepením tohoto materiálu je nutné sklo důkladně vyčistit a omyt.

Žádost o papír

\ t

Nejpoužívanějším způsobem izolace dřevěných oken pro zimu je použití papíru. Povrch nejprve důkladně omyjte. Pak se vata, syntetický winterizer nebo kousky pěnové gumy naplní do všech spojů. Všechny mezery se lepí proužky papíru. Když se použije lepidlo na tapety nebo PVA, které se ředí vodou.

Nevýhodou této techniky je, že když se papír ohřeje, bude třeba papír vyjmout a vyprat.Alternativně můžete místo papíru použít látkové pásky. Je dobře připojen k mýdlovému roztoku.

Papír je nejjednodušším a nejlevnějším řešením

Jak provést tepelnou izolaci tmelem

Jako topení pro dřevěnéokna mohou používat tmel. Tento materiál je vhodný, pokud je mezera malá. Tato metoda se neprodleně provádí několik let, protože těsnění je velmi obtížné odstranit. Aby nedocházelo ke znečištění rámů, musí být lepidlo přilepeno maskovací páskou a pomocí speciálního nástroje je těsnicí hmota vtlačena do připravených otvorů. Je důležité vyrovnat kompozici okamžitě, protože velmi rychle ztvrdne. Pro odstranění přebytku můžete použít hadřík navlhčený v roztoku octu.

Těsnicí hmota různé kvality

Tento materiál je různých typů. Pro izolaci vhodný polyuretan nebo teokolovy. První možnost je snadnější aplikovat a může být natřena. Vybraný tmel musí mít odolné proti vlhkosti a protiplísňové vlastnosti. Bude to vynikající ochrana proti plísním. Dobrá volba by byla pěna.

Při práci s takovým materiálem je třeba postupovat opatrně, protože rychle se chytí

.

Jak provést izolaci pěny?

Tento typ izolace pro okenní rámy, jako je pěnová pryž, se používá již mnoho let. Jedná se o elastický materiál, který umožňuje vyplnění všech zářezů. Nejdříve jsou rámy vně lepeny papírem, pak je nanesena pěnová pryž a pak znovu papír.

Okamžitě si můžete koupit pěnovou gumu, která je rozřezána na různé velikosti. Je důležité zvolit tloušťku, která odpovídá určitému oknu. Můžete si také koupit izolaci s lepící stranou. Musí být utěsněn speciální páskou.

Nepochybněkvalita je různá samolepicí možnost

Použití parafínu

\ t

Parafín je osvědčená technologie. Měla by být použita pro snímky s malými sloty. Materiál se roztaví ve vodní lázni a potom se roztok rozdělí pomocí stříkačky do štěrbin. Pokud je výklenek velký, můžete tam strčit kus lana a naplnit ho parafínem nahoře.

Při správném použití parafín velmi dobře vyplňuje nejmenší mezery

Jak izolovat pomocí speciálních těsnění

Pryžový tmel nebo PVC materiál je považován za vynikající alternativu k pěnové gumě. Známý tubulární profil. Tento materiál má řadu značek, které můžete zvolit vhodnou variantu. PVC materiály mají vynikající tepelně izolační vlastnosti. Gumové materiály jsou odolnější. Výběr takového materiálu, stojí za to se zdržet na měkčích výrobcích.

Má dobře doporučené pryžové těsnění

Jaká je švédská metoda?

Tato metoda není příliš jednoduchá. Nepoužívá se u starých snímků. Design musí být vytažen a očištěn od nátěru a drsnosti. Poté je po obvodu aplikována čára označující drážku. K tomu potřebujete speciální nástroj. Frezer drážka řez na všech rámech, a to i na okně. Poté se do vybrání zasekne PVC profil. Zajistěte, aby se v rozích nevytvořily žádné překrytí. Takový složitý postup je obtížné provádět nezávisle.

Taková technologie vyžaduje použití speciálních nástrojů

.

Je na vás, abyste si vybrali možnost izolace. Ale s jakoukoliv metodou tepelné izolace je důležité řádně vyčistit povrch a řídit se pokyny.

Video: tepelná izolace oken s tepelně úsporným filmem