Úspora místa: kuchyňský koutek pro malou kuchyňku, fotky, výrobní technologie

Plocha pokojů v typickém bytě je zřídka velká. Distribuční záběry, návrháři se snaží zvětšit čtverec obytného prostoru. V takové situaci jsou často potíže s uspořádáním kuchyně. Zejména pokud máte v plánu použít ji jako jídelnu. Při výběru kuchyňského koutu pro malou kuchyňku byste měli zvážit nejen velikost a vzhled výrobku, ale také jeho funkčnost. Je nutné se seznámit s dostupnými možnostmi, aby při výběru správné varianty nebyly žádné potíže.

Malý kuchyňský koutek může být funkční

Kuchyněsada pro malou kuchyňku: funkce a stávající typy

Před výběrem malého rohu v kuchyni zvažte všechny dostupné možnosti. Výrobci nabízejí širokou škálu produktů, mezi nimiž určitě najdete vhodnou volbu pro konkrétní kuchyni. S pomocí mini kuchyňských koutů můžete uspořádat jídelní kout v malé kuchyňské části. Výrobky s minimální velikostí nabízí mnoho výrobců. Pokud je možné nainstalovat model, jehož strana je větší než metr, pak při výběru malého kuchyňského koutu by měla být vyhodnocena jeho funkčnost. To umožní řešit řadu dalších problémů spolu s problémem umístění domácnosti během oběda.

Model, který umožňuje uspořádání jídelny v malém prostoru

Měkké rohy a pohovky v kuchyni: funkce a fotografie některých populárních možností

Sedení na tvrdých sedadlech je poněkud nepříjemné. Mnozí dávají přednost měkkému koutku pro malou kuchyňku, kde si můžete pohodlně posedět na večeři. Při výběru byste měli zkontrolovat, který výplň byl použit ve výrobním procesu. Životnost rohu a pohodlí jeho provozu na tom přímo závisí.

Kuchyňský koutek může být pohodlný

Je žádoucí, aby nejen sedadlo bylo měkké, ale i zadní. Kromě toho by měla být vysoká a se zvláštním vydutím v bederní oblasti.V tomto případě bude mít páteř dobrý stavpodporu, a proto bude mnohem pohodlnější sedět.

Při výrobě rozpočtových modelů se nejčastěji používá pěna. Výplň má přijatelnou cenu a krátkou životnost. Maximálně 5 let. Výrobky, ve kterých se polyuretanová pěna používá jako plnivo, jsou schopny udržet svůj tvar mnohem déle. Tento model je však poněkud dražší.

Měkké hřbety pomohou uvolnit

Pro ty, kteří si vyberou pohovku do kuchyně, nabízí Ikea různé možnosti. Zde najdete vhodnou možnost pro pokoj zařízený ve stylu země, moderní nebo klasické. Pro výrobu většiny modelů bylo použito lisované dřevo nebo dřevo.

Ikea nabízí zajímavá řešení

Vzhledem k rozmanitosti nabízené výrobci je velmi obtížné učinit informovanou volbu ihned. V tomto případě si prohlédněte fotografii měkkých rohů v kuchyni. To vám umožní seznámit se s hlavní modelovou řadou před nákupem, abyste pochopili, která bude vhodná pro konkrétní místnost, s přihlédnutím k dostupnému prostoru.

Je snadné vybrat model z fotografie

Užitečná služba:

Zejména pro naše čtenáře navrhujeme použít pohodlný online návrhář kuchyní , který vám umožní uspořádat kuchyňský prostor podle Vašeho vkusu a rychle vypočítat náklady na kuchyňský set.

Výhody kuchyněroh s kotvištěm

Kombinace kuchyně s jídelnou si musí zvolit verzi s malou velikostí s vhodnou funkčností. Můžete si koupit hotový kuchyňský kout s postelí. "Ikea" vám umožní vybrat vhodnou možnost pro váš domov. Nábytek s kompaktními rozměry může být součástí malého prostoru.

V kuchyni lze uspořádat místo na spaní

Varování!Nákup transformátoru může být výnosným rozhodnutím, protože vám neumožňuje přemýšlet o lůžku pro hosty.

V případě potřeby lze roh rozšířit tak, aby tvořil plnohodnotné lůžko. Měla by být volena možnost mít finanční příležitosti. Jednoduchý model, vybavený měkkými sedadly, se může stát cenově dostupnou volbou, pokud plánujete používat postel jen příležitostně.Pokud jeden z rodinných příslušníků bude systematicky spát v kuchyni, je lepší zvolit multifunkční koutek s pevným konstrukčním mechanismem a koženými sedadly.

Robustní konstrukce umožňuje uspořádání stálého místa

Rohy se zásuvkami: vždy je místo pro skladování kuchyňského nádobí

Pravidelně má každá žena v domácnosti otázku týkající se skladování potravin a nádobí. Pro malou kuchyňku je obtížné zakoupit sadu s dostatečným počtem polic. V takové situaci se může stát kuchyňský kout s úložnými boxyoptimální řešení.

Skladovací boxy umožňují umístit mnoho věcí

Jeho rozlišovacím znakem je přítomnost mechanismu, který umožňuje sedadlu působit jako kryt. Výrobci nabízejí širokou škálu modelů, ve kterých mohou být boxy použity nejen pro skladování různých drobností, ale i pro poměrně těžké předměty, jako je například ochrana. Chcete-li krabici použít, zvedněte pouze kryt sedadla.

Krabice pod sedadlem je dostatečně hluboká. Je však velmi obtížné udržovat pořádek v takovém objemu kvůli absenci oddílů. Někteří výrobci nabízejí rohy se zásuvkami.Provoz těchto modelů v podmínkách omezeného prostoru může způsobit určité obtíže. Musíte pravidelně přesouvat stůl, abyste něco dostali ze zásuvky.

Zásuvky nejsou vždy vhodné k použití

Vlastnosti výběru jídelního koutu pro kuchyňský prostor

Při výběru jídelny pro kuchyň je třeba vzít v úvahu řadu kritérií:

 • Plocha místnosti.Omezený prostor věnuje pozornost kompaktním modelům;
 • Počet rodinných příslušníků.Na tom záleží počet lidí, kteří se nají u stolu. Univerzálním řešením je model určený pro 6 osob;
 • Polohainstalace.Rozměry zakoupeného modelu budou záviset na tom, stejně jako na poměru stran;
 • Konfigurace.Některé modely navíc obsahují 2-3 obláčky, které v případě potřeby mohou sloužit jako další místo pro hosty. Stůl dodaný spolu s rohem může být skládací a integrální;
 • Možnost dokončení.Volba je provedena s ohledem na módní trendy a zvolený stylistický design.

Možnost registrace jídelny

Není-li k dispozici kuchyňský jídelní kout, který plně splňuje výše uvedené požadavky, můžete si objednat nábytek podle individuálního náčrtu.

Kuchyňský kout pro malou kuchyňku: standardní velikosti, design, barva

Moderní kuchyňské rohy jsou prezentovány v širokém rozsahu. Pro jejich dekoraci lze použít různé čalounění, které vám umožní zvolit vhodnou možnost jakéhokoliv interiéru. Volba může být učiněna ve prospěch:

 • Kůže.Takové čalounění se vyznačuje dlouhou životností a praktičností. V případě potřeby lze sedadlo snadno očistit od nečistot;
 • Koženka.Materiál je praktický a stojí mnohem méně než jeho přirozený protějšek. Je snadné vybrat čalounění se správnou strukturou a správnou barvou;
 • Látky.Dostupná možnost. Syntetický materiál je vhodnější než přírodní tkaniny, protože je mnohem jednoduššíto je odstraněno od rohu znečištění objevit se v použití.

Výrobky potažené kůží potrvá dostatečně dlouho

Poradenství!Model s odnímatelnými kryty je snadno ovladatelný a značně zjednodušuje údržbu rohových sedadel.

Snímatelné kryty lze vždy prát

Doporučuje se instalovat sady kuchyňských koutů pro malou kuchyňku v nejvzdálenějším rohu. V tomto případě dokonale zapadne do omezeného prostoru.

Roh je obvykle umístěn ve vzdáleném rohu ​​

Omezená plocha místnosti vyžaduje zvýšené požadavky na velikost kuchyňských koutů. Nábytek by měl nejen harmonicky zapadnout do připraveného prostoru, ale také nebránit pohybu hostesky v procesu přípravy rodinné večeře. Nejrozšířenější produkty, ve kterých:

 • Celková výška je 0,8 ÷1 m;
 • Šířka sedadel je 0,45 ÷ 0,7 m;
 • Výška sedadla je 0,4 ÷ 0,5 m.

Malý koutek může pojmout malou plochu

Výrobci nabízejí hotové kuchyňské rohy malých rozměrů. Rozměry těchto výrobků jsou standardizovány a mohou být:

 • 1,01 × 1,01 m. Takové výrobky s nejmenšími rozměry jsou často doplňovány dvojicí stoliček a vhodným stolem.velikost;
 • 0,85 x 1,5; 1 × 1,3; 1,1 × 1,6 m. Asymetrické modely střední velikosti. Vedle nich lze instalovat jídelní stůl se standardními rozměry.

Šířka sedadla se volí v závislosti na volném prostoru, který je k dispozici. Optimální velikost je 0,5 m, ale pokud je kuchyň poměrně malá, můžete instalovat roh s šířkou 0,42 wide 0,46 m. ​​

Při výběru stojí za to věnovat pozornost konfiguraci modelu zájmu.Je žádoucí, aby měla hladké zaoblení rohů tak, aby vyčnívající část sedačky nenarušovala průchod lidí.Můžete nainstalovat kulatý kuchyňský koutek, který je na objednávku ve velikosti.

Kulatý roh - stylový návrh návrhářů

Konstrukce modelu se může značně lišit. Při výběru vhodné varianty byste se měli zaměřit na celkový design a konfiguraci zbytku nábytku. Nejčastěji si vyberete výrobek stejné barvy jako skříňky a noční stolky. Pokud jsou však na dveřích různobarevné vložky, může se roh stát takovým kusem nábytku, který vytváří integrální složení.

Varování!Barevné provedení může vizuálně měnit rozměry jakéhokoliv výrobku.

Stojí za to odmítnout instalaci bílého rohu. V uzavřeném prostoru se takový nábytek bude zdát masivní.

Bílý roh může vypadat mohutně

Sled výrobních kuchyníroh s rukama

Není nutné kupovat hotový model nebo objednávat výrobu v nábytkářské společnosti. S dovednostmi pracovat s tesařskými nástroji si můžete vytvořit kvalitní koutek sami. Montáž kuchyňského koutu se dřevem se provádí v následujícím pořadí:

Tabulka 1. Příprava kuchyňského koutu vlastníma rukama

\ t
Příklad fotografie Opatření, která mají být přijata
Připravit všechny potřebné nástroje a materiály. Zpracovává se návrh vyrobeného výrobku a jsou vyřezány šablony budoucích dílů. Šablony slouží k označení bočních panelů a dalších prvků budoucího designu.
Značené díly jsou řezány na velikost pomocí skládačky.
Koncové plochy všech prvků jsou uzemněny.
Na konce postranních sloupků je nalepena dekorativní ochrana. Jeho barva by měla být kombinována s barvami sedadel.
Je namontován rohový kus.
Je vyrobeno čalounění opěradla a sedadla. Pěnová pryž se používá jako plnivo.
Rám se smontuje.
Klavírní plátno je připevněno ke spodní části sedadla.
Sedadlo je na místě.
Po montáži lze použít oblast opěradla.

Když děláte měkký roh v kuchyni, můžete vzít v úvahu mnoho nuancí vlastníma rukama. Hotový výrobek bude stát méně než smontovaný na objednávku.

Kolik stojí malý kuchyňský kout: cena oblíbených modelů

Než si koupíte kuchyňský kout, podívejte se na aktuální nabídky předních výrobců. To vám umožní vybrat nejlepší možnost pro váš domov, na základě dostupných prostor a finančních možností. Mnoho výrobců nabízí levné kuchyňské rohy, při jejichž výrobě se používají vysoce kvalitní materiály. Takové produkty budou jistě sloužit po dlouhou dobu, přičemž budou odolávat značnému provoznímu zatížení.

Nabízíme Vám seznámení se s fotografiemi a cenami kuchyňských koutů do kuchyně, které lze nyní zakoupit v internetových obchodech:

Tabulka 2. Populární modely

Foto Model Vlastnosti Náklady, rubl
Maria 7 1000 x 1000 x 940 mm. Deska pokrytá termoplastem 8400
Leader 4 Mini 1230x890x1230 mm. Čalounění koženka. 9320
Konzul Mini 1080x840 x 1080 mm. Čalounění koženka. 6730
Země Mini T2 1350 ^ 1350 ^ 810 mm. 10960
Consul-1 Mini Light s překrytím 1060 ^ 1060 ^ 820 mm. 9560
Techno Mini 1200 x 1200 ^ 820 mm. 7580
Překvapení Poloha 630 × 1900 mm. 15500

Uvedené příklady lze porovnat s náklady na kuchyňské rohy Ikea. Možná, že druhý bude stát o něco levnější s porovnatelným výkonem. Moderní design a kvalitní materiály jako každá hosteska.

Fotografie kuchyňských koutů v interiéru - pomoc při výběru vhodné varianty

Vzhledem k četným fotografiím v katalozích je těžké si představit, jak bude určitý model vypadat v interiéru. V tomto případě byste se měli seznámit s hotovými řešeními ve zvoleném stylistickém směru. Vzhledem k fotografiím kuchyňských prostor pro kuchyň v plně zařízeném interiéru bude mnohem snazší vymyslet si design vlastního bytu.Pozornost by měla být věnována nejen samotnému nábytku, ale také použitým dekorativním prvkům.

Varianta přiměřené likvidace dostupných čtverců

Krásné polštáře vám pomohou nejen dokončit vzhled interiéru, ale také zpříjemnit používání rohu. Velký polštář může být použit jako měkký hřbet, a proto se zbytek stane pohodlnějším.

Povlečení na polštáře by mělo být kombinováno se zbytkem dekoru

Opěradla a sedadla mohou být čalouněny materiálem.jinou barvu. To dodá interiéru jas a modernitu. Ve fotografii rohu v kuchyni vidíte, že pro stoličky byla vybrána další barva.

Zvýšení jasnosti kuchyně není obtížné

Jako dekorativní prvky lze použít různé prvky. Umístěním bank s hromadnými materiály nebo vícebarevnými oblázky můžete dosáhnout jedinečného účinku.

Zadní stranu rohu lze použít k umístění dekoru

Související článek:

Máte malou kuchyňku a vy nevíte, jak ji vybavit? Náš článek vám pomůže vybrat kuchyňské stoly a židle pro malou kuchyňku. Řekneme vám, jak si vybrat velikost, materiál, rozsah barev pro celkový interiér a uspořádat volný prostor tak, aby byl pohodlný pro všechny členy rodiny.

Závěr

Při výběru kuchyňského koutu pro malou kuchyňku je třeba zvážit mnoho parametrů. Výrobci nabízejí širokou škálu, a proto si vybrat tu správnou možnost pro malý prostor v místnosti je snadné. Věnujte pozornost velikosti, designu a konfiguraci a určitě si budete moci vybrat model, který může harmonicky zapadnout do vyhrazeného prostoru. Pokud se chcete stát vlastníkem jedinečného produktu, můžete si jej objednat nebo sestavit sami.

Video: kuchyňský kout pro malou kuchyňku 40 možností