Vlákno pro podlahové potěry - na co se používá?

S existují různé technologie pro uspořádání podlahy v domě, ale klíčové požadavky jsou vždy předloženy. Měla by být hladká, teplá a čistá. Vynikajícím základem pro takovou podlahu může být polosuchá potěrová podlaha se skleněnými vlákny. Toto moderní a pohodlné řešení vám umožní připravit vynikající základ pro budoucnost laminátové podlahy, parkety, koberec nebo linoleum. Na takovém potahu potěr padne a bude trvat déle. Chcete-li pochopit tento nový materiál, musíte o něm vědět něco víc. Abychom to mohli udělat, rozhodli jsme se, že vše, co je v našem hodnocení, umístíme na své místo.

Sklolaminát pro podlahové potěry

Složení a charakteristiky

\ t

Sklolaminát je umělý polypropylen nebo polyamid, může to být ložní prádlo a čedičové vlákno. Má vlákna o délce 3 až 18 mm, o průměru 20 mikronů. Má nízkou elektrickou vodivost, na povrch je aplikován olejový základ, což přispívá k lepšímu pronikání a distribuci malty.

Takové vlákno je hněteno přímo do roztoku a může dokonale vyztužit potěr. Ale měli byste věnovat pozornost: v některých případech proti fyzice neníhádání, a to se stává, že podlaha praskne. Aby se předešlo těmto problémům, je lepší použít vlákno v kombinaci se svařovanou ocelovou sítí.

Vláknina má řadu profesionálů, kteří ji činí stále populárnější, a to:

 • Jednotná distribuce malty;
 • Nízká cena;
 • Možnost použití v jakýchkoli prostorách (s výhradou nákupu certifikovaného zboží);
 • Slučitelnost se všemi známými přísadami do betonu;
 • Schopnost používat různé podíly materiálu. Například, aby se usnadnilo stavební práce na lití potěru, stačí zavést pouze 300 g na 1 cu. m betonu. Pokud používáte dvakrát více, pak se síla povlaku několikrát zvyšuje. Maximální výsledek je skutečně dosažen použitím 800-900 g vlákna.

Některé užitečné údaje o vláknině

Co je to vlákno?

Použití sklolaminátu pro podlahy v poskytuje tyto výhody:

 • Nedovoluje, aby se směs šířila a udržovala ji „v hromadě“. Vlákno umožňuje snížit obsah vody ve směsi, je potřeba pouze pro dehydrataci cementu, tato „volba“ neumožňuje prasknutí potěru;
 • Zvyšuje životnost;
 • Zlepšuje vlastnosti povrchu, zesiluje;
 • Zvyšuje odolnost proti otěru a rázové houževnatosti;
 • Snižuje hladinu vodyabsorpce, podlaha s takovým potěrem se neusadí;
 • Zlepšuje odolnost proti mrazu a požární odolnosti;
 • Cena vázanky - je konkurenční, bez ohledu na její tloušťku. Při použití sklolaminátu můžete vyloučit ocelovou výztužnou síť.

Nástroje pro práci

\ t

Než začnete vyztužovat potěr podlahy skleněnými vlákny, musíte se postarat o nářadí. V této práci budete potřebovat: cement, písek, vlákno, hliníkový profil, úroveň a pravítko, pravidlo, metr, stěrku, míchačku malty (vrták, pneumosupercharger), nůž, šrouby, šroubovák. Písek by měl být použit moře, velikost 2,6-3, značka cementu 400 nebo 500. Kromě vlákna je třeba použít přísadu, která směs změkčuje.

Fibro-vláknový podlahový potěr

Technologický proces používání vláken

\ t

Technologický proces zahrnuje několik důležitých fází, s každým z nich se budeme zabývat podrobněji. Na samém začátku je třeba připravit podklad pro potěr. Povrch je třeba přezkoušet na trhliny, kapky a jiné vady. Pokud je nalezen, odstraňte je pomocí cementové malty. Povrch podlahy musí být suchý a čistý.

Příprava povrchu podlahy pro potěr

Dále je třeba nastavit úrovně, pro tento účel se vodorovně měří podlaha, přičemž se vytvoří značky na stěnách. Zde je nutné použít majáky, z nichž mohou býtdřevěné tyče, cihly nebo šrouby. Musí být upevněny na podlaze. Důležitým bodem je položení hydroizolace před nalitím.

Majáky značkovacích a umísťovacích

Při přípravě malty se k potírání podlahy používá cement, písek a sklolaminát. Poměr prvních dvou složek je 1 až 3, vlákna musí být použita v množství, které splňuje požadavky (o tom jsme psali výše). Suché složky se důkladně promísí a poté se zředí vodou, aby se získala požadovaná konzistence.

Příprava roztoku se skleněným vláknem

Pokud plánujete pokládku vyhřívané podlahy, musíte provést izolaci. Pokud takový postup není k dispozici, můžete okamžitě pokračovat v betonáži. Obsahuje odlévací maltu o tloušťce 3 až 5 cm, která by měla být vyrovnána pravidlem. Pokud potřebujete vyplnit další vrstvu, musíte ji spustit až po vyschnutí první vrstvy.

Plnění a vyrovnávání potěru skleněnými vlákny

Posledním stupněm je vyrovnání povrchu. To pomůže broušení zařízení. Taková konečná úprava vyrovná povrch a pomůže zvýšit jeho pevnost. Injektáž by měla být provedena pouze 15-20 minut po ukončení plnění. Chcete-li se zbavit prachu po vyrovnání, musíte pokrýt podlahu speciálním základním nátěrem určeným pro tuto práci. To dává povrchu antiseptické vlastnosti.

Bruskapro konečnou úpravu povrchu

Po dokončení musíte dát podlaze „odpočinek“ a usadit se. Je důležité chránit ho před průvanem, což pomůže plastovému filmu. Aby nedocházelo k vysychání potěru během letního tepla, je nutné jej občas zvlhčit stříkací pistolí, aby se vytvořila nezbytná vlhkost.

Zakryjte spojku fólií pro udržení vlhkosti

Závěry

Výztuž podlahového potěru ze skleněných vláken je velmi pohodlná. Za prvé, to vám umožní posílit. Za druhé - je to mnohem pohodlnější, protože vlákna jsou rozložena po celém povrchu roztoku. Co je nejdůležitější: náklady na sklolaminát je několikanásobně nižší než u svařované ocelové sítě a je vhodnější s ním pracovat. Vlákna mohou být přidávána v různých poměrech, v závislosti na požadavcích na potěr, a je možné provádět odlévací práce nezávisle na sobě. Navíc je to snadné, hlavní je vydržet všechny stupně. To vám umožní získat dobrou, silnou a trvanlivou podlahu, která bude stát „levné a veselé“.

Video tutorial na zařízení polosuché podlahy potěr se skleněnými vlákny

\ t