Využití dekorativního umělého kamene v interiéru bytu s výhledem na fasádu - nápady, cena, foto

Pokud byl dříve použit pouze přírodní kámen ve stavebnictví a dekoraci, pak si to dnes může každý dovolit. Ale tam je cesta ven, že bude vyhovovat majitelé domů a bytů ve všech ohledech: dekorativní umělý kámen v interiéru (cena, fotografie, doporučení - to vše najdete v článku) vypadá skvěle, není tak drahé, a existuje nespočet různých nástěnných dekorací. Dnes, HomeMyHome.ru zkoumá interiéry bytů a fasád domů, lemované dekorativní umělý kámen, a zve čtenáře s nimi.

Zdobení domu dekorativním kamenem okamžitě zjemní budovu a dodá jí zvláštní kouzlo

Použití dekorativních umělých kamenů

\ t

Kolem je možné vidět různé oblasti použití umělého kamene: v každé místnosti bytu, kanceláře, veřejných institucí, na fasádách domů. Pokud je místnost suchá, pak je vítáno použití umělé skořápky, dlažební kostky, břidlice. V mokrých místnostech nebo na veřejných místech najdete pod cihlou "leštěné" žulové, mramorové, glazované dlaždice.

Chci se dotknout takového nátěru

Místnost s takovou výzdobou může mít radikálně odlišný vzhled: být pohodlnější nebo připomínat pobřeží. Každý funkční pokoj má svůj vlastní typ ozdobného kamene. V kuchyni nemá smysl používat hrubé nátěry, protože hlavní podmínkou bude jejich časté mytí.

Další oblastí použití jsou ploty

Dekorativní kámen pro povrchovou úpravu

\ t

Alternativa k přírodní - umělý kámen je stejně dlouhá, ale snadněji zpracovatelná: je mnohem snazší ozdobit fasádu dokonce i ty nejbizarnější podoby. Podívejme se, jak je tento typ vyroben.obložení a jaké vlastnosti má.

Složení a vlastnosti umělých dekorativních obkladových kamenů pro fasádu

\ t

Vlastnosti umělého obložení zahrnují snadnost zpracování, relativně nízkou hmotnost, velký sortiment textur a četné barevné varianty.

Můžete si vybrat nátěr pro jakýkoliv interiér, stejně jako objednat speciální odstín

Umělý kámen se získává smícháním různých složek, vytvrzováním ve speciálních silikonových nebo sádrových formách. Jeden povrch tak zůstává vždy plochý a druhý texturovaný.

Technologie tvorby vytváří různé tvary a velikost

Různé druhy povrchů se získávají zahrnutím různých složek do složení výrobku: porcelánové kameniny, betonové dekorativní kameny, aglomeráty. Pro betonové dekorační výrobky z cementu, perlitu, písku a expandovaného jílu se přidávají. Dalšími složkami jsou sádra, sklolaminát nebo jíl, jakož i minerální inkluze. Ty zvyšují odolnost proti opotřebení a jeho tepelnou izolaci.

Pro barvicí výrobky používejte barviva, která nevymizí z ultrafialového záření. Pigment se přidává během odlévání. Úplné zasychání trvá měsíc, pro výběr kamene v místnosti jsou zohledněny jejich teplotní normy.

Dekorační kámen

\ t

Sádrokartonové dlaždice jsou široce používány pro obklady fasád: je zachována textura cihel. Ze slinku cihlové dlaždice mározdíly pouze ve velikosti a tloušťce. Slinkový dekorační kámen se získává díky vysokoteplotnímu vypalování zejména plastické hmoty.

Hlavní výhodou materiálu je vysoká pevnost: výrobek se nebojí povětrnostních podmínek ani chemických přísad

.

Slínek může obkládat jakýkoliv povrch a je snadné vybrat požadovanou barvu

Související článek:

Sádrokartonové obklady pro vnitřní nástěnné dekorace. V přehledu vám povíme o výhodách materiálu, možnostech uspořádání dlažby, pomůžeme vám krok za krokem s povrchovou úpravou a ukážeme příklady návrhových technik pro dokončení různých místností.

Umělá žula a mramor

Pokud mícháte polyester, přírodní kamenné třísky, pojivové pryskyřice, urychlovače a tvrdidla, dostáváme umělou žulu.

Tento typ žuly je široce používán v interiéru

Díky své síle a kráse je umělá žula populární v každodenním životě

.

Jako design schodišť, plotů, sklepů, krbů, kuchyní, koupelen, fontán - lze do interiéru zvolit mnoho barev

Umělý mramor má několik odrůd. Může být tvarován, oselkovy (sádrovec), drcený, tekutý (ohebný). Nejoblíbenější typ vstřikování. Jedná se o kompozitní materiál vytvrzené polyesterové pryskyřice a minerálního plniva.(mramorová drobenka, křemenný písek). Z poměru a složení složek získaly umělý kámen malachit, jasper, žula, onyx.

Takový mramor je trvanlivý a velmi trvanlivý

Stolové desky pod malachitem osloví příznivce příběhů P. Bazhova

Materiálové vlastnosti nelze ocenit: jedná se o ohnivzdorný kámen, takže se používá v blízkosti radiátorů. Umělý mramor se nebojí kyseliny, rozpouštědel, tuku - pro desku v kuchyni je vynikající kvalita. Výrobky jsou příjemné na dotek a na rozdíl od přirozeného partnera jsou teplé.

Aglomeráty

Co jsou aglomeráty? Jedná se o umělý kámen, skládající se z komplexu skal. Základem jsou obvykle žulové, křemenné, mramorové, cementové a polyesterové pryskyřice. Jako barviva se používají skořepiny, kovové hobliny, aventurin, minerální pigmenty, barvené sklo.

Návrháři vítají aglomerované obklady z důvodu bohatství barev a vzorů

Materiálové vlastnosti umožňují použití jako podlahová krytina v domech a na veřejných místech

Uvnitř aglomerátu je síťovina ze skleněných vláken, kámen je velmi trvanlivý a nebojí se ani mínusových nebo kladných teplot a jejich náhlých kapek.

Jaký kámen koupit, pokud se rozhodne ozdobit fasádu ozdobným umělým materiálem

Aby se rozhodlo, jaký druh kamene je potřeba, berou v úvahu nejen barvu a strukturu výrobku, ale také typy zdiva. Možná chcete napodobit zdivo svým obdélníkovým tvarem nebo břidlicí. Blíže k přírodnímu materiálu bude pokládán pod přírodní kámen.

Zajímavou strukturu doplňuje způsob pokládky

.

Barva kamene má velký význam: jedná se o vytvoření obrazu budovy

Cihlový kámen vyrobený pod cihlou je geometricky správně uložen.

Vzhledem k tomu, že materiál je trvanlivý, povrchová úprava bude i nadále uspokojovat více než jednu generaci majitelů domů

Betonový kámen je levný, ale má značnou hmotnost. Barva výrobku může napodobit jakýkoliv přírodní kámen.

Síla je materiál podobný cementové omítce

.

Polymerní písek vyrobený z polymerů, výplň (písek), snadno napodobuje zdivo s drceným povrchem.

Materiál nemá vysokou pevnost, ale je velmi trvanlivý

Keramický kámen pro fasády je vyroben z hlíny, ale se všemi výhodami materiálu v prostředí s teplotními změnami se může fasáda odlupovat.

Související článek:

​​ Dokončovací materiály pro fasády soukromých domů. V materiálu uvažujeme nejběžnější dokončovací materiály pro fasády - omítka,cihly, dřevo, kámen a různé druhy plastů.

Vlastnosti montáže ozdobného kamene pro vnější fasádu

Existují dva způsoby upevnění umělého kamene na fasádu konstrukce: mokré a mechanické a vzájemně se nevylučují.

Instalace je podobná pokládce keramických obkladaček

Nejprve se na fasádu upevní výztužná síť izolací, nanese se lepící hmota a kámen se přitlačí k ní plochou stranou. Hraje roli mezery mezi produkty. Všechny švy jsou opatřeny vodotěsnou směsí.

Pokud zdivo navrhne určitou vzdálenost mezi kameny, pak použijte tmel

Důležité!Všechny obkladové práce se provádějí při teplotách nad nulu.

Veškerá práce začíná nadací. Je-li zamýšleno dokončit fasádu dřevěné budovy, nezanedbávejte ošetřování zdí antimykotiky. Rovněž položí parotěsnou zábranu a sestaví kovovou mřížku fasády. Po nástěnné omítce, opatřena základním nátěrem a poté roletou.

Poradenství!Mezi švy můžete položit kolíky a zpracovat je pomocí injektážní malty. Kameny by měly být pokryty ochranným roztokem.

Umělý kámen pro vnitřní stěny a podlahy

\ t

Umělý kámen pro obkládání zdí v interiéru lze stále častěji vidět v domech. Nejedná se o nové designové slovo, ale spíše o příležitost vytvořit zvláštní, téměř historickou atmosféru. Nemá smysl popisovat všechnoúžasná paleta textur a barev - v každém online katalogu najdete to, co jsme zapomněli zmínit. Pojďme se dotknout hlavních typů dekorativních umělých kamenných materiálů pro interiérové ​​dekorace na stěnu.

Složení a vlastnosti dekorativních kamenů pro dekoraci interiéru s fotografickými vzorky

\ t

Nyní hovořme o tom, co tyto produkty obsahují a jaké jsou jejich vlastnosti.

Dekorační kámen ze sádry a barevného betonu

Obkladový kámen pro vnitřní výzdobu sestává ze sádrové směsi (G5), hydratovaného vápna, vody a barvicích pigmentů. Někdy se přidávají změkčovadla - v každém případě je poměr a celkové složení každého výrobce odlišné.

Tyto oblázky mohou být vyráběny ručně nebo od výrobce

Je-li materiál vyroben nezávisle, stěnová krytina není v žádném spěchu na startu: je třeba dát čas, aby všechny výrobky ležely

Vzhledem k tomu, že formy jsou se vzorem blízkým přírodnímu kameni, výsledek ostění je hoden vysokých známek

Povrch výrobků může být štěpen, nerovný, s nerovnými hranami, sutinami (podobně jako balvany), libovolný.

Není nutné dýhovat celou stěnu, malá zdobená část vypadá mnohem stručněji

Sádrové výrobky lze snadno kombinovat s jinými materiály. Pro betonový umělý kámen, složení s pískem, změkčovadlo,barviva a složky, které zvyšují pevnost. Někdy se přidává expandovaná jíl nebo pemza.

Univerzální kámen lze použít podle svého přání

Výrobky jsou trvanlivé, takže tento dekor zůstává po mnoho let stejný

Křemenný umělý kámen a porcelán

\ t

Umělé kamenivo se skládá z kaolinové hlíny, živce, písku, oxidu chromitého, železa a manganu. Všechny složky jsou mlety, lisovány při teplotě 1200 ° C. Výsledkem je životnost výrobku odolného proti vlhkosti a chladu. Takový materiál neprochází elektřinou, je antistatický a prostě krásný.

Na fotografii, umělý kámen, porcelánové kameniny ve výzdobě podlahy a stolní desky

Křemenný kámen na bázi aglomerátu je externě totožný s přírodním. Jako plnivo se používá křemen. Pokud byl jako pojivo použit cement, mohou být výrobky použity venku a pro vnitřní práce jsou založeny polyesterové pryskyřice.

Kolísání barvy závisí na pigmentu ve směsi

Akrylový a tekutý kámen

Kromě výše uvedených typů umělých obkladů je k dispozici tekutý kámen pro stěny a akryl. Akrylové produkty se používají v deskách a jiných pracovních plochách pro parapety, dřezy a dřezy.

Akrylový materiál je šetrný k životnímu prostředí, odolný vůči vlhkosti a extrémně odolný

Akrylové oblázky nejsou hořlavé, ale ipři velmi vysokých teplotách, ztrácí sílu, nevyvolávají zdraví škodlivé látky.

Materiál je lehký, antistatický a jeho údržba je snadnější

Umělý tekutý kámen se získává z polymerů s mnoha odstíny. Výrobek je vysoce kvalitní a dokonale doplňuje design místnosti.

Tekutý kámen se používá jako dlaždice pro konečnou úpravu pracovních desek, dřezů a barových pultů

Dekorační kámen v interiéru domu

\ t

Pokud se vlastníci bytu nebo domu rozhodnou navrhnout interiér pomocí nátěrů z přírodního kamene, pak musíte pochopit, že dokončovací kámen pro stěny uvnitř bytu vyžaduje znalost části instalace. Ale vždy se můžete obrátit na profesionály, protože ne každý má chuť účastnit se dokončovacích prací.

Dekorační obklady pro kámen jsou často používány pro výzdobu interiérů. To nezmenšuje podlahovou plochu, vypadá to tak přirozeně, že se zdá, že místnost je vlastně kámen. Ozdobte kamenné výrobky jakékoli místnosti.

Kuchyně a koupelna

Zdobení zdí kuchyně ozdobným kamenem vytváří historickou atmosféru, když se připravuje na kamenném krbu.

Takový povlak se nebojí vysoké teploty

Umyvadlo z leštěné kamenné desky vypadá dokonale

Pro kuchyni je hlavní věc, že ​​výrobky jsou trvanlivé a nebojí seškrábance, žádné nerovnosti

Nejvhodnější by byly glazované nebo lakované nátěry, protože porézní materiál je schopen absorbovat vlhkost, zápach, nečistoty. Proto se zabýváme neznačkovými produkty. Koupelny mají vždy vysokou vlhkost - textura kamene musí být neporézní, aby nedošlo k absorpci páry.

Porcelánová kamenina nebo akrylové výrobky dokonale zdobí koupelnu

Praktičnost by měla být kombinována s designem

Obývací pokoj a vchod

Kámen dá do obývacího pokoje pocit stability. Kamenná výzdoba chodby inklinuje uklidnit nováčka. Proto stojí za to přemýšlet o potřebě takové výzdoby pokojů, protože váš vlastní klid stojí za to hodně.

Krb se kolem něj schází celou rodinou, ale ne každý byt může být postaven. Imitace však může sloužit adekvátně v každém bytě

Rám oblouků ve tvaru kamenného oblouku vytváří zvláštní prostor pro místnost

Blízko kamenného obložení, dřevo a kožešinové výrobky vypadají dobře, měkké osvětlení

Kamenná zeď a zelené rostliny se budou vždy doplňovat

Horská chata s dřevěnými prvky je dokonale doplněna imitovaným pískovcem nebo žulou. Sádrové materiály, mramor světlých odstínů dokonale zapadají do klasiky. Loftový styl je nemyslitelný bez pokládání pod cihlou. Malé kamenné chodbystřih jako prvek starého města.

Vlastní středověká ulice v domě

Nezáleží na tom, zda bude celý pokoj vyzdoben, nebo zda to budou oddělené fragmenty - bude to luxusní.

Chodba musí být doplněna vhodnými materiály a výrobky

Pokud je chodba orámována v kamenném duchu, pak je možné si vybrat lavičku ve středověkém gotickém slohu nebo kovaný výrobek připomínající bulváry v Paříži.

Související článek:

Dokončení chodby ozdobným kamenem a tapetou (foto v článku to jasně ukáže) je velmi originální. V publikaci se zamyslíme nad obtížemi, s nimiž se lze při provádění této práce setkat, jaké materiály použít a jak správně kombinovat dekorativní kámen s jinými materiály.

Ložnice a školka

Pokud dovedete materiály zkombinovat, atmosféra v ložnici se ukáže jako relaxační a uklidňující.

Mozaikový styl se shoduje v tónu s interiérem ložnice, jedná se pokojně

Jemné tóny jsou ideální pro napodobování pískovců

Deska s neomítanou deskou, nábytek z masivu a přírodní zdivo jsou velmi dobrým řešením

Lesklá kamenná podlaha v ložnici bude vypadat chladně, což může vyvolat alarmující pocit sebe sama.

Poradenství!Libovolnýje lepší zdůraznit pokládku - měkká záře zpříjemní místnost.

Kdo říkal, že kamenné zdi nejsou v dětském pokoji? Ale jak vytvořit atmosféru rytířů a princezny? Nebo vydat originální koutek pro starší dítě? A pro dětské pokoje jsou "kamenná" řešení.

Místnost teenagera je snadno zdobena imitací zdiva

Každé dítě bude potěšeno svým vlastním hradem

Balkon a lodžie

Imitace kamene pro vnitřní výzdobu snadno zapadá do lodžie nebo balkonu.

Ohřáté lodžie vypadají obzvláště krásné

Z tohoto balkonu bude hezké se podívat na město

Můžete obkládat všechno po obvodu nebo kreslit jen fragment zdi

Kolik je dekorativní umělý kámen - cena

Náklady na obklad kamene jsou nízké, ale podle zákonů trhu musí cena několikrát vrátit výrobu. Proto lze dekorativní kámen zakoupit za různé ceny: záleží na složení výrobku a výrobci. V průměru bude 1 m2stát 1500-2000 rublů. V případě, že vás výrobce vyvíjí, můžete se vždy snažit vyrobit tyto výrobky pro interiérové ​​i exteriérové ​​dekorace vlastníma rukama.

Video: umělý kámen v interiéru