Umyvadlo na desku: designové varianty a varianty

Umyvadlo - sanita, která je instalována v každé koupelně. Při výběru vhodného dřezu je třeba vzít v úvahu montážní výšku pro pohodlné použití, rozměry, konfigurace a design výrobku. Vynikající řešení je považováno za vanu nad dřezem na desce. To může být skvělý doplněk do každého interiéru.

Vrchní podložky jsou vynikající volbou pro moderní interiér.

Jaké materiály se používají pro výrobu dřezu pro koupel na pultu

Umyvadla mohou být vyrobena z různých materiálů. Fajánse a keramika jsou považovány za nejoblíbenější možnost. Pro slušné interiéry vybrané modely z mramoru nebo kamene. Díla autorského designu jsou vyrobena z kovu, dřeva nebo skla.

Užitečné informace!Dřevěné modely by měly být ošetřeny speciálními impregnacemi. To má vliv na trvanlivost výrobků.

Porcelán, kameninové a keramické dřezy

\ t

Je možné zakoupit umyvadlo pro desku pro koupelnu v keramickém, porcelánovém nebo kameninovém zboží. Takové dřezy mají praktické a estetické vlastnosti.

Výrobky se vyznačují zvýšenou křehkostí, takže při montáži a opravách by měla být opatrná a opatrná. Nedovolte, aby na ně spadly těžké předměty.

Keramické modely vypadají jak v klasickém interiéru, tak v modernějším provedení

.

Akrylové podložky

\ t

Dřezy z akrylu jsou jednoduché, takže mohou být namontovány na poměrně tenké stolní desky. Tento materiál je však odolný, trvanlivý a levný. Při práci s akrylovým produktem je třeba dbát zvýšené opatrnosti, protože tento materiál se obává mechanického poškození.

Akrylové modely jsou odolné proti korozi a snadno se udržují

Umyvadlo z kamene

\ t

Mezi nákladné materiály patří mramor, kámen nebo žula. Vyznačují se trvanlivostí, estetickým vzhledem a trvanlivostí. Místo žulové nebo mramorové náplasti můžete použít modely z umělého kamene, které jsou odlišně přístupné.

Kámenumyvadla mají neobvyklý design

Jak si vybrat skleněné závěsné umyvadlo?

Skleněné umyvadlo pro vanu je instalováno na pracovní desce v neobvyklém interiéru. To vám umožní přinést stylový designový prvek do dekoru. Výhody mytí skla zahrnují atraktivní vzhled, velký rozsah velikostí a tvarů, stejně jako odolnost proti chemickému a mechanickému poškození. Nevýhodou je vysoká cena a obtížnost péče.

Skleněné modely umožňují vytvořit originální moderní interiéry

Kovové modely

Kovové modely mohou být vyrobeny z mědi, nerezové oceli nebo mosazi. Tyto výrobky se vyznačují trvanlivostí a spolehlivostí a nízkou cenou. Výrobky, které nejsou smaltované, mají omezenou paletu barev. Pro zachování lesku musíte použít speciální nástroje.

Mytí kovů se vyznačuje praktičností a funkčností

Možnosti povrchového umyvadla

Umyvadlo na pracovní desce koupelny by mělo dokonale zapadnout do interiéru. Výběrem vhodného materiálu výrobku si můžete zvolit jeho tvar a velikost.Které formuláře zvolit?

Závěsná umyvadla mohou mít velmi odlišný tvar: od přísných geometrických konfigurací až po asymetrické modely. Jsou oblíbené náměstí aobdélníkové misky. Mohou být instalovány na nočním stolku nebo na pračce.

Oválné modely vypadají dobře i v malých prostorách

Obdélníkové modely mohou být instalovány v každé koupelně. Pro prostorné pokoje se často používají kulaté a oválné modely. Miska tohoto tvaru je přístupná z kterékoliv strany. V dřezech této formy není žádný otvor pro mixer. Narazí do stolku. Ve vzácných případech jsou mušle trojúhelníkové, ve tvaru kosočtverce nebo polygonální. Autorizaci lze provést pomocí integrovaného podsvícení LED.

Nestandardní umyvadla vytvoří v koupelně neobvyklou a relaxační atmosféru

Rozměry praní

Umyvadlo pro vanu na pracovní desce může mít různé rozměry. Volba velikosti závisí na oblasti místnosti, vlastnostech interiéru a volného prostoru. Nadzemní umyvadla nemusí stát proti zdi nebo v rohu. Pokud to rozměry místnosti dovolí, mohou být instalovány na přepážce ve stylu ostrova.

Většina umyvadel má standardní velikosti s malou odchylkou 3-5 cm, standardní průměry malých umyvadel se pohybují mezi 40 * 40 s hloubkou 12 cm, střední umyvadla mají velikost 70 * 60 s hloubkou 15-20 cm. mají velikost 120 * 60 v hloubce 25-30 cm.

Instalace dřezu vyžaduje pečlivé měření

Užitečné informace! Pokud není k dispozici dostatek místa pro instalaci sanitárního vybavení, měla by být před nákupem provedena měření.

Umyvadlo "vodní lilie" pro umístění nad pračkou

Za praktické řešení se považuje dřez nad pračkou. Tento model se nazývá leknín. Na rozdíl od standardních výrobků je jeho odtok umístěn na okraji umyvadla a nikoliv uprostřed. V tomto případě mohou být trubky a sifon umístěny vedle stěny a pod misku pro instalaci pračky.

Praní na pračce uvolňuje využitelnou podlahovou plochu

Tento typ mycí linky má standardní rozměry, takže nemůže být instalován pod celkovými rozměry. Pod pračkou je také umyvadlo s deskou stolu. Na jedné straně mísy je zároveň povrch, na který lze umístit stroj. Navíc pod tímto dřezem můžete dát koš na prádlo nebo noční stolek.

Volný prostor pod dřezem lze použít k instalaci dodatečných polic

Výhody a nevýhody umyvadla

Režijní modely mají následující výhody:

  • snadné použití;
  • snadná instalace oproti závěsným modelům;
  • atraktivní vzhled;
  • snadná péče;
  • různé velikosti a tvary.

Mezi nevýhody patří vysoké náklady, potřeba zakoupení míchačky, uspořádání desky stolu nebopalce

Instalační funkce

Zvažte následující možnosti instalace umyvadla:

  • na desce. V tomto případě je třeba přemýšlet o tom, jak skrýt vodovodní potrubí, například sifon nebo instalaci trubek do zdi;
  • instalace na skříň je považována za nejpraktičtější variantu. V tomto provedení jsou trubky skryté za dveřmi. Chemikálie pro domácnost mohou být uloženy ve skříni;
  • ideální řešení pro malé koupelny je umístění nad pračkou.

Instalace dřezu není v zásadě obtížná. Nejdříve se položí stolek nebo obrubník. Obrubník je namontován na nohách a deska stolu je připevněna ke stěně a upevněna na podpěrách.

Instalace myčky aut na skříň je považována za funkční řešení

.

Pokud je umyvadlo umístěno nad pračkou, použijí se pro upevňovací prvky hmoždinky a kotevní šrouby. Pak se namontuje míchačka a mísa a potrubí se také připojí.

Užitečné informace!Po montáži se zkontroluje těsnost.

Deska pod umyvadlem v koupelně: jak si vybrat?

Pro vytvoření kompletního interiéru by měl být dřez kombinován se stolem ve stylu, barvě a materiálu. Desky v koupelně jsou nejčastěji vyrobeny z dřevotřískové desky odolné proti vlhkosti nebo MDF. Takový materiál je vhodný pro umyvadla z akrylátu, kameniny nebo kovu.

Stolní deska může být dokonce plastová

Samoobslužné verze desek jsou vyrobeny z cihel nebo sádrokartonu odolného proti vlhkosti.Tyto povrchy mohou být potaženy vodou ředitelnou barvou nebo mozaikou. Tyto desky jsou kombinovány s možnostmi porcelánu, kovu, kamene nebo skla.

Pracovní deska z běžné dřevotřískové desky může vypadat velmi stylově

Užitečné informace!Desky z umělého kamene nebo mramoru vypadají skvěle se skleněnými miskami. Dřevěné povrchy jsou perfektně kombinovány s bílými keramickými dřezy.

Zpětné dřezy: přehled cen a výrobci

Recenze populárních výrobců a cen je uvedeno v tabulce:

Obrázek Výrobce a země Model Materiál Průměrné náklady, tření.
Hidra Ceramica (Itálie) Hidra A44 Keramika, fajáns 12 300
Vitra (Turecko) Vitra Geo Fajánse, keramika, kov, dřevo 10 800
Sheerdecor (Indie) Sheerdecor Ronda Kámen 23 800
Desegno Ceramica (Itálie) Desegno Ceramica Sfera

Keramika 21 800
GSI (Itálie) GSI Panorama Ellipse Fajánse, keramika 15 900
Kraus (Spojené státy americké) Kraus Nei GV Sklo 27 900
Makro (Itálie) Makro Cup Fajáns 37 500
Ideální norma (Belgie) Ideální standard Strada K077701 Fajáns 7 400
Linkasink (Spojené státy americké) Miska s bronzovým křídlem

Kov 75 000
Franco Ceccotti (Itálie) Franco Ceccotti Wave Strom 112 000

Pomocí užitečných doporučení si můžete vybrat ideální model pro interiérový styl a pro vaše finanční možnosti. Vysoce kvalitní povrchový dřez v kombinaci s deskou stolu poskytne pohodlí a útulnost v koupelně a doplní již vytvořený nábytek.

Video: do-it-yourself obkladová deska