Koupelnové projekty se salonkem a terasou pro vlastní výstavbu

A od nepaměti lázně byl atributem každého bohatého domu. Dnes se situace nezměnila: budova je postavena v příměstských oblastech elitních venkovských chat. V lázních je vždy příjemné parní po náročném pracovním dni. Navíc, pro některé lidi, jít tam je rituál, během kterého hostiny a shromáždění s přáteli jsou uspořádáni. Mnoho lidí se proto rozhodlo postavit koupel vlastníma rukama. Nabízíme Vám koupelnové projekty s odpočívárnou a terasou, které vám pomohou vybudovat budovu sami, aniž byste se uchýlili k drahé pomoci odborníků.

Dvoupodlažní vana s prosklenou terasou

Video: projekt koupele z baru s bazénem

Kde postavit koupel?

Při přípravě koupelny s salonkem a terasou je třeba vzít v úvahu velikost vaší letní chaty. Pokud to prostor dovolí, můžete postavit rozsáhlou stavbu, která se nachází ve vzdálenosti 40-50 metrů od obydlí.

Umístění lázně na pozemku

Pokud velikost plochy neumožňuje vybudovat koupeldaleko, udržujte vzdálenost nejméně 10 metrů. Pokud není místo vůbec, doporučuje se zvážit možnosti kombinace lázně s jinými budovami.

Kombinace lázní s jinými budovami

Je vhodné umístit budovu v blízkosti nádrže: řeka, moře, kanál.

Umístění lázně u rybníka bude velkou výhodou

Je také dobré, aby lázeň stála v malé výšce ve vztahu k ostatním stavbám v zemi.

Materiály pro stavbu lázní

\ t

Aby bylo možné realizovat projekty lázně s odpočívárnou a terasou, je nutné předem zakoupit tyto materiály:

  • Dřevěné desky pro stavbu základů a stěn budov. Může se jednat o běžné dřevo, lepené laminované dřevo nebo profilované dřevo. Při nákupu se ujistěte, že vlákna desek jsou hladká a rovnoměrná. Jinak se v lázni mohou objevit další praskliny a nesrovnalosti;

Různé druhy kulatin

\ t

Různé variace klád a zámkových spojů

  • Písek a štěrk. Tyto prvky jsou potřebné k vybudování pevného základu. Jsou nality těsně před nalitím betonu na místo;

Bednění základu se zařízením štěrkového základu

  • Beton. Slouží jako základna při organizaci nadace;

Vyplnění základu

  • Střešní materiály. Nutné pro stavbu střechy vany. Vzhledem k tomu, že tato budova má často nejjednodušší jednostupňovou nebo dvojitou sedlovou střechu, obvyklý materiál je vhodný jako střecha: kovová dlaždice, břidlice, střešní lepenka atd.;

Různé druhy střešních krytin

  • Tepelně izolační materiály. Stejně jako každá jiná budova by měla být vana izolována tak, aby byla v ní v chladném období pohodlná. Během lázeňských procedur jsou navíc lidé snadno oblečeni nebo zcela nahí.

Různé izolační materiály

Izolace stěn uvnitř domu v zemi. Jaký druh izolačních materiálů existuje, co zvolit v každém případě. Číst!

Ale než si koupíte všechny potřebné materiály, musíte vytvořit projekt: zvolit konfiguraci, vytvořit výkres, vytvořit inženýrskou komunikaci atd.

Projekty lázní s terasou a salonkem

Sauna se salonkem je ideálním místem pro relaxaci a setkání s přáteli. Konstantní teplo nepříznivě ovlivňuje kardiovaskulární systém v těle, takže se od něj někdy potřebujete uvolnit.

Prostorná terasa pro relaxaci s přáteli

Jednopatrové koupele: jednoduché a vkusné

Mnoho majitelů malých letních chatek chce mít vlastní koupel. K tomu není nutné přidělit velkou plochu a plán výstavbycelý zámek. Níže budou navrženy různé projekty jednopatrových lázní s relaxační zónou a terasou, které mohou být vyrobeny z nejrůznějších materiálů.

Projekt lázně s malou terasou kulatiny

Tato budova zabírá málo místa a je určena pro 2-3 osoby. Sousední pokoje a terasa jsou přilehlými pokoji, je zde samostatný vchod. V této lázni jsou přiděleny samostatné místnosti: pec, koupelna, parní lázeň, sprcha a rekreační prostor. Lázeňský dům má jednoduchou konstrukci a lze jej sestavit ručně s dobrým základem. Místnosti vany lze uspořádat podle vlastního vkusu a peněženky.

Příklad uspořádání parní lázně

Vana s malou terasou

Dalším úspěšným projektem je jednopatrová budova s ​​ ložnicemi, kde se mohou ubytovat hosté. Tento projekt poskytuje větší terasu a salonek.

Dispozice s ložnicí

Příklad uspořádání rekreační oblasti

Následující příklad je určen pro milovníky hlučných svátků a velkých skupin přátel, protože má velkou verandu a obývací pokoj.

Prostorná terasa pro velkou společnost

Hlavní místo setkání přátel

Někdy jsou majitelé příměstských nemovitostí povinni v zimě navštívit lázeňčas Otevřená veranda však nedovolí shromáždění v chladné zimě, takže projekt s mezilehlou izolovanou terasou bude vynikající volbou.

Dispozice s vyhřívanou terasou

Níže uvádíme několik úspěšnějších plánovačů koupelí.

Provedení prodloužené lázně s velkými místnostmi

Klasická dispozice

Varianta kompaktní lázně pro malou příměstskou oblast

Článek na toto téma:​​

Dokončování lázně uvnitř. Fotky a příklady. V samostatné publikaci naleznete zajímavé nápady pro dokončování parních místností a odpočíváren, jakož i základní etapy instalace.

Dvoupodlažní lázně: království luxusu a možností

Nejčastěji jsou tyto lázně navrženy a postaveny s cílem žít a ubytovat velký počet hostů. V těchto budovách lze zajistit různé účelové místnosti: pokoje pro hosty, kulečníkový sál, bazén, verandu s grilem a sporákem, samostatné koupelny a sprchy a mnoho dalších. Let fantazie je omezen pouze stavebním rozpočtem.

Závěry

  • Před budováním koupelny je nutné vytvořit nebo vybrat projekt;
  • Pro výstavbu jsou zapotřebí tepelně izolační materiály;
  • Pece pro stavbu nejlepšíchnákup od specialisty;
  • Terasa u vany může být postavena na stejném základu jako lázeň.

Video: vybudování ruské lázně z baru vlastníma rukama