Výběr nábytku v obývacím pokoji v klasickém stylu: nuance a funkce, které stojí za to vědět předem

Obývací pokoj lze nazvat centrální částí domu nebo bytu. Někteří zde tráví spoustu času mluvením s domácnostmi nebo hosty. Proto je design této místnosti tradičně věnován velkou pozornost. Pokud je prostor místnosti dostatečně velký, má správný tvar - můžete upřednostnit klasický styl. Do interiéru dodá eleganci a luxus. Výběr nábytku v obývacím pokoji v klasickém stylu, měli byste se seznámit se zvláštnostmi stylu a jeho charakteristické rysy. V tomto případě bude místnost mít hotový vzhled.

Obývací pokoj v klasickém stylu vypadá elegantně

Klasický styl v obývacím pokoji: charakteristické rysy a vlastnosti

Do obývacího pokoje v klasickémstylu, existují určité požadavky, které musí být vzaty v úvahu při pokračování na výzdobu místnosti. Klasický interiér obývacího pokoje je navržen podle následujících principů:

 • Respektovatelnost;
 • Symetrie;
 • Pečlivost;
 • Harmonizace;
 • Hodnost;
 • Upřesnění.

Zjemnění je důležitým znakem klasického interiéru

Odborníci doporučují:

 • Pro stěny zvolte hedvábí, drahé panely nebo lehkou tapetu. Přítomnost vzoru může způsobit přetížení klidného a omezeného prostředí. Přípustné je obložení přírodního kamene;
 • Provádí originální výzdobu stropu, preferuje štuky, pilastry, křišťálové lustry a lampy, původní záclonové tyče ;
 • K zakoupení podlahy je třeba masivní parkety nebo kvalitní parkety;
 • Při výrobě oken používejte drahé tkaniny. Poskytují zakryté prvky;
 • Vyberte čalouněný nábytek s vysoce kvalitním čalouněním. Vhodné jsou kůže a měkké ušlechtilé textilie. Zbytek nábytku by měl být vyroben z vysoce kvalitního dřeva, nejlépe cenného dřeva;
 • Usilovat o respektování geometrických a symetrických forem;
 • Použijte ohniska, kolem kterých je kompozice postavena. V roli takových objektů mohou být pohovka nebo krb;
 • Vyberte položky pro dekoraciruční práce;
 • Poskytnout několik zdrojů osvětlení.
Varování!Dodržováním doporučení odborníků můžete interiér krásně ozdobit a dosáhnout optimální kombinace šlechty, míru a pohodlí domova.

Pro stěny haly je vhodné zvolit kvalitní materiál

Okenní rámy a dveřní systémy by měly být vyrobeny z vysoce kvalitního dřeva.Nepoužívejte vrstvu nátěru. Přednostně se jedná o vytvoření vynikajícího řezbářství a lakování povrchu.

Klasický styl v interiéru obývacího pokoje zahrnuje použití klidné palety barev, přidávání interiérového stylu. Měli byste se snažit používat přírodní přírodní barvy. Nejčastěji je povrchová úprava provedena pískem, smetanou, zlatou béžovou, lososovou, broskvovou, bledě růžovou kávou, bordeaux a mnoha dalšími materiály. Příznivě vypadá černobílý kontrast.

Je lepší upřednostňovat přírodní odstíny

Bez znalosti mnoha nuancí může být obtížné kompetentně si vybrat variantu zdobení haly ve standardním bytě. V tomto případě se můžete zaměřit na již vytvořené interiéry. Četné fotografie obývacích pokojů v klasickém stylu vám pomohou vybrat nejlepší řešení pro váš domov nebo byt.

Připravená řešení pomohou vyzdobit interiér ve vašem domě

Výběr nábytku pro obývací pokoj v klasicestyl

Klasický nábytek pro obývací pokoj se vyznačuje sofistikovaností, masivností, vysokými náklady a používáním přírodních dokončovacích materiálů a elegantních dekorativních prvků ve výrobním procesu. Pro opláštění použitého kovu, kamene nebo luxusní potahové látky.Základna nábytku je zpravidla vyrobena z ořechu, mahagonu, dubu nebo třešní.

Pro výrobu nábytku v klasickém stylu s použitím přírodních materiálů

Varování!Hlavní požadavek na nábytek v klasickém stylu: symetrie linií a dokonalá kvalita.

Volba předmětů se provádí s přihlédnutím k:

 • Funkčnost;
 • Prostor místnosti;
 • Barevná řešení;
 • Charakteristika materiálů použitých k dokončení místnosti.

Vytvořené prostředí by mělo být modelem luxusu. Často, to odráží barokní nebo Ampire styl vybraný pro obyčejný bytový interiér. Rozměry nábytku úzce souvisejí s podlahovou plochou.Interiérové ​​stylisty doporučují věnovat pozornost nábytku různých velikostí, aby vybrané objekty mohly harmonicky zapadnout do okolního prostoru.

Nastavení by mělo být luxusní

Poradenství!Výběr klasického nábytku pro obývací pokoj, měli byste věnovat pozornost křeslům, sedačce, skříňce a stolu, které svým designem náležejí do různých prostorepoch, ale zároveň odpovídají stejnému stylu.

Klasický interiér zahrnuje použití měkkého, modelového a skříňového nábytku. To vám umožní vybrat vhodnou kompozici pro umístění jakékoli oblasti. Je nutné se seznámit pouze s vlastnostmi každého typu, že při nákupu se rozhodněte správně.

Čalouněný a skříňový nábytek vytvoří jediné složení

Modulární nábytek v obývacím pokoji v klasickém stylu: výrazné rysy a fotografie zajímavých možností

Pomocí modulárního nábytku pro klasický obývací pokoj můžete ozdobit jakýkoliv interiér. S jejich pomocí můžete prostor správně zorganizovat, moudře disponovat s dostupným prostorem. Tato volba je ideální pro ty, kteří chtějí pravidelně měnit situaci v hale.Absence pevného spojení mezi jednotlivými objekty umožňuje měnit moduly na místech.

Modelový systém umožňuje vybrat možnost rozvržení

Je-li prostor místnosti malý nebo místnost má pravoúhlý tvar, měli byste věnovat pozornost úhlovému modulárnímu nábytku pro obývací pokoj. To vám umožní upustit od instalace velké skříně a funkčně disponovat dostupným prostorem.

Rohová skříň vám umožní efektivně spravovat plochu

Nákup modulárního nábytku v obývacím pokoji může být ve formě soupravy sestávající ze skříně, stolu, prádelníku a dalších předmětů, které jsou vzájemně kombinovány.Výrobci nabízejí sady určené pro instalaci do haly a univerzální řešení vhodná pro jiné místnosti. Volba je provedena s ohledem na požadované parametry.

Tip!Pokud se hotová řešení z nějakého důvodu nehodí nebo nechtějí, můžete vždy objednat objednávku pro individuální výrobu sady sestávající z několika produktů.

Z hotových řešení si můžete vybrat vhodnou možnost

.

Vlastnosti čalouněného nábytku v obývacím pokoji v klasickém stylu: společné prvky a fotografické příklady

Je těžké si představit místnost bez čalouněného nábytku. Sedí na něm a večer si povídají. Mezi klasickým čalouněným nábytkem do obývacího pokoje patří nejoblíbenější pohovka, gauč, pohovka, křeslo a židle. S přihlédnutím k požadavkům symetrie je nutné získat sudy, židle a židle v sudém čísle. Takové výrobky mají objemné hřbety, pro které se používají vyřezávané prvky. Na dřevěných nohách také často poskytuje řezbářství. Područky - půlkruhové.Charakteristickým znakem klasického čalouněného nábytku jsou také povlaky na polštáře s třásněmi na polštářích.

Fringe na polštářcích je charakteristickým rysem klasického stylu

Položky čalounění mohou být vyrobeny z různých materiálů. Zpravidla se upřednostňuje velur, brokát, satén, žakár, samet, kožešina a kůže. Nejčastěji je materiál čalounění vybírán ve světletóny. Bílá barva je velmi populární. Nicméně, pokud si přejete, můžete upřednostnit pevné odstíny červené a zelené. Můžete si koupit čalouněný nábytek v obývacím pokoji klasické smaragdově zelené, nefrit, sklenice na láhve, šarlatové, fialové granátové nebo karmínové barvy. Výrobky pokryté sítotiskem s geometrickými nebo květinovými potisky vypadají elegantně.

Čalounění by mělo být drahé

Tip!Pokud bude čalouněný nábytek použit jako postel, měli byste věnovat pozornost pohovkám nebo křeslům, vybaveným posuvným mechanismem.

Skříňový nábytek: funkce a fotografické příklady

U skříňového nábytku pro přijímací pokoj v klasickém stylu je přítomnost dekoru charakteristická, což dodává nábytku ušlechtilý a rafinovaný vzhled. Volba se provádí ve prospěch okapů, konzol, na jejichž výrobu se používá přírodní dřevo. Fasády jsou vyrobeny výhradně z cenných dřevin.

Skříňový nábytek zdobený ozdobnými prvky

Tip!Správně zvolené kování zdůrazní eleganci designu.

Klasický skříňový nábytek v obývacím pokoji je často doplněn o zakřivené nohy, které mu dávají jedinečnou eleganci a zvláštní elegantní vzhled.Barva všech objektů je vybrána tak, aby byly co nejvíce kombinovány nejen se stěnami a stropem, ale také s měkkým nábytkem instalovaným v místnosti.

Krásné nohy dávají produktům zvláštní chic

Drahý obývací pokoj: funkce a fotografické příklady

Máte-li atmosféru venkovského domu, kde se plánují obchodní jednání, je třeba věnovat zvláštní pozornost výběru nábytku. Při příchodu na schůzku by měli být hosté domova přesvědčeni o své životaschopnosti. Pokud to finanční příležitosti dovolí, měli byste věnovat pozornost italskému nábytku pro obývací pokoj v klasickém stylu.

Nábytek z Itálie je drahý

Návrháři z Itálie pečlivě prostudovali každý prvek dekoru, vytvořili produkty. Všechny kusy nábytku jsou vyrobeny z nejlepších dokončovacích materiálů, které se vyznačují nejen zvýšenými náklady, ale také vysokými výkonovými vlastnostmi.

Pro výrobu všech prvků používajících vysoce kvalitní materiály

Nákupem italského nábytku v obývacím pokoji v klasickém stylu se můžete stát zakladatelem rodinných tradic.Díky vysoké kvalitě použitých materiálů a pečlivému dodržování výrobní technologie vydrží všechny výrobky dostatečně dlouho a potěší několik generací rodiny s jejich reprezentativním vzhledem.

Kvalitní italský kit je schopen vydržet mnoho let

Bohatý sortiment nabízený italskými výrobci nábytku umožní nejnáročnějším a nejnáročnějším zákazníkům.najít vhodnou možnost pro váš domov. Interiér bude nejen krásný a odolný, ale bude mít také dostatečnou úroveň komfortu a funkčnosti.

Pro náročného zákazníka existuje vhodná možnost

Vlastnosti uspořádání nábytku v obývacím pokoji v klasickém stylu: fotografie v interiéru některých zajímavých možností

Krása a harmonie jsou charakteristické pro klasický styl. Fotografie nábytku pro obývací pokoj v klasickém stylu umožňují zaznamenat správnost tvaru stolů a pohovek. Nejoblíbenější produkty s kulatým stolem.

Tabulky v klasickém interiéru mají správný tvar

Při zahájení uspořádání nábytku v obývacím pokoji by měla být upřednostňována symetrie. K tomu musíte nejprve vybrat centrum, ve kterém bude zbytek nábytku pro klasický obývací pokoj umístěn později. Fotografie již zdobených interiérů naznačují, že ve středu sálu mohou být krb, jídelní nebo konferenční stolek a koberec.Uspořádání nábytku vychází z počtu rekreačních oblastí.

Krb se může stát středem interiéru

Poradenství!Je-li prostor haly dostatečně velký a je zde možnost montáže krbu, pak stojí za to vytvořit centrální prvek a pak nainstalovat pohovku, křesla kolem.

Pro dosažení co nejlepšího účinku při dokončování by měl být krb používánpřírodního kamene nebo mramoru. Nad krbem, mnoho místo police vyrobené ze stejného materiálu. Kamenný stojan lze použít pro různé dekorativní prvky: vázy, hodiny, různé příslušenství.

Vázy vypadají krásně na kamenné polici

Pokud místo krbu uprostřed místnosti bude instalován jídelní stůl, měli byste věnovat zvláštní pozornost židlům. Měly by být s měkkými židlemi. To poskytne interiéru rafinovanost a přísnost.

Ústředním prvkem interiéru je jídelní stůl s měkkými židlemi

Zvláštní pozornost je třeba věnovat systému osvětlení. Profesionálové vám doporučují umístit osvětlení na obě strany centrálního prvku, aby bylo dosaženo co nejlepšího výsledku.

Bílý nábytek v obývacím pokoji - klasika, která přitahuje mnoho. Toto pravidlo však není nutné dodržovat.Člověk může vždy dávat přednost mnoha pastelním odstínům přidáním některých skvrn ze zlata, stříbra a také čokolády nebo růžových nití.

Bílý nábytek je velmi populární

Závěr

Přednost klasického stylu by měla být dána v případě, že prostor obývacího pokoje je velký. Uspořádání místnosti s plochou menší než 20 čtverců může způsobit určité potíže. V tomto případě bude výběr rozumnou volbou položek, pomocí kterých bude možné je správně zařídit.akcenty. Vytvořený interiér bude relevantní po mnoho let. Pomocí jednotlivých prvků můžete přidat modernost.

Video: design obývacího pokoje v klasickém stylu