Dlažební desky ve dvoře soukromého domu: fotografie stylingových možností

M Lze říci, že dlažební desky jsou používány velmi dlouhou dobu. Byl použit pro stavbu silnic, mostů a náměstí. Dnes se jeho popularita zvyšuje. Kromě stavby velkých objektů lze dlažbu použít i na nádvoří soukromého domu, fotografie s příklady naleznete v tomto článku. Zvolit vhodnou možnost dnes není obtížné, protože existuje velké množství variant.

Cesta z dlažebních desek

\ t

Vlastnosti dlažebních desek

S tímto výrobkem můžete vytvářet stopy, které se pohodlně pohybují. Stanou se nepochybnou výzdobou jakéhokoliv osobního spiknutí. Tento typ materiálu popisuje řadu pozitivních vlastností:

 • odolnost proti opotřebení;
 • dlouhá životnost;
 • relativně nízká cena;
 • montáž.​​

Dlažební desky na soukromém dvoře

Je možné použít dlažební desky ve dvoře jakéhokoli soukromého domu, jak je znázorněno na fotografii. K tomu neexistují žádná omezení. Takový povlak pro dráhy je schopen odolat i náhlým změnám teploty. Pro jeho výrobu se používají pouze materiály šetrné k životnímu prostředí, které neobsahují toxické látky.

Výhody výrobku jsou pevnost, mrazuvzdornost, materiály šetrné k životnímu prostředí

Užitečné informace!Na rozdíl od asfaltové dlažby se dlaždice neroztavují při vysokých teplotách a pod vlivem slunečního světla.

Nevýhody jsou poměrně malé. Stojí za zmínku, že dlažební desky na nádvoří soukromého domu, jehož fotografie níže ukazuje tuto nevýhodu, mohou být pokryty kůrou ledu při nízkých teplotách a vysoké vlhkosti. To může také zmenšit, ale tento nedostatek může být bránil pozorováním instalace technologie.

Tvorba ledu na povrchu

Hlavní odrůdy dlažebních desek

\ t

Po přezkoumání fotografie mohou být dlažební desky ve dvoře soukromého domu položeny nezávisle, ale měli byste se seznámit s hlavními odrůdami. K rozdělení do skupin dochází v závislosti na tom, jaký materiál se používá a na výrobní technologii.

Skupina písku a cementu - lze použít k zakrytí kolejí a kolejímíst. Vyrábí se v různých tvarech a barvách. Aby se dosáhlo požadované barvy při přípravě roztoku cementu, přidávají se vstupy a sutiny. Tyto výrobky lze po demontáži mnohokrát použít. I po dlouhé době si zachovává svůj původní vzhled.

možnost cementu a písku

Odrůda slínku se vyrábí ze speciálních druhů jílu. Po vytvoření je produkt vypálen ve speciálních pecích při velmi vysokých teplotách. Není speciálně malovaný, protože má obrovské množství přírodních odstínů. Výhodou je, že v zimě a po srážkách neklouže.

Sortiment slinkových dlažeb

Kachlová pryž musí být vyrobena z pryžové hmoty, polyuretanu a speciálního plniva. Všechny složky jsou smíchány pod vlivem velmi vysokých teplot. Tím se dosáhne požadované jednotnosti. Nakonec se ukáže velmi silný a trvanlivý materiál. Jeho předností je měkkost, je velmi často pokryta dětským a sportovním areálem, což zabraňuje vzniku zranění na podzim.

Možnosti gumy

Dlažba z polymeru a písku je poměrně novým řešením. Pro jeho výrobu se používá speciální polymer, písek a barvicí pigment. Díky tomuto složení se ukáže, že hotový výrobek je velmi praktický - povrch se nevymazává, štěpky a trhliny se nevytvářejí, zůstávajísyté barvy. Dnes je v prodeji obrovské množství barevných řešení.

Možnosti polymeru a písku

Granulované kameny se používají pro výrobu žulových dlaždic. Vzhled vypadá luxusně a bohatě. Kromě toho mají tyto výrobky vysokou pevnost a trvanlivost.

Žulové dlažební desky

Položení chodníku na soukromé nádvoří

Dlažby na dvoře soukromého domu, jehož fotografie jsou uvedeny níže, mohou být položeny nezávisle. Předem stojí za prozkoumání některých technických aspektů a vlastností samotné dlaždice. Je důležité zvážit všechny body:

 • pro co je trať;
 • jaké zatížení bude na něj umístěno;
 • jaké množství je požadováno;
 • Jaké materiály budou požadovány v přípravné fázi.

Řádně položené dlažební desky na nádvoří soukromého domu na fotografii a ve skutečnosti budou vypadat atraktivně, vydrží všechny zátěže a zachová si svou celistvost po dlouhou dobu provozu.

Cesta na nádvoří

Související článek:

Zahradní cesty do-it-yourself za nízkou cenu. Ze samostatné publikace se naučíte, jak samostatně vytvořit zahradní cestu, strávit minimum času a peněz.

Možnosti pokládky dlažebních desek: fotografie, příklady

Různé možnostistavební zakázka umožňuje loděnici vytvořit celá umělecká díla. Nejjednodušší možností je použít dvě nebo jednu barvu. Pokud je to žádoucí, můžete vytvořit celé dlažby ve dvoře soukromého domu, fotografie takových možností vám umožní přijít s něčím originálním. K tomu musíte nejprve připravit skicu, na které bude práce provedena.

Cesta od dlaždice k altánu

Jedle a pletenka

Dnes jsou to nejoblíbenější typy stylingu, které zvládne i začínající mistr. Pro tento účel je nutné použít obdélníkové dlaždice. Pokud jde o barvu, je možné vytvořit monotónní stopu v jedné barvě nebo kontrastující s použitím dvou. Herringbone styl zahrnuje umístění dlaždic pod úhlem 45 nebo 90 stupňů. Pro napodobení stylu copánků musí být každý prvek položen přesně kolmo k sobě a dlažba položená na nádvoří soukromého domu bude vypadat stylově a na fotografii.

Různé verze tkaných a jedle

Klasická verze používající tři barvy

Klasická konstrukce s obrubníkem

tkaní jedle v kruhovém vzoru

Další verze aplikace vánočního stromku

Zajímavá náhodnost

Je-li pozemek moderní, neexistujepřísná řešení, pak dlaždice může být položena v chaotickém způsobem. Chcete-li to provést, vyberte jinou velikost a barvu produktu. Technologie stylingu neznamená zachování přísných linií, nakonec lze získat originální vzhled.

Chaotické řešení

Soubor barev v chaotickém pořadí připojuje prvek abstrakce

Uspořádaný chaos

Vlastnosti šachového vzoru

Klasická verze je rozložená stohováním. Nejlepší je dávat přednost kontrastním barvám a čtvercovému tvaru výrobku. Plátno bude vypadat velmi originálně a nebude se nudit ani po dlouhé době. Takový vzor vykonávat pod sílou každé osoby.

Užitečné informace!Pokud není čtvercový tvar, můžete použít dva obdélníkové prvky.

Šachový rozkaz téměř ve všech případech s možností výhry výhry

Klasická verze slinku

Objemové kompozice

\ t

Pomocí hry barev a stylingových technik můžete vytvořit krásné objemové kompozice. Pro co nejjednodušší efekt objemu budete potřebovat dlaždici ve tvaru kosočtverce.

3D efekt používající tři barvy

Další příklad účinku objemu

I ze dvou barev můžete vytvořit trojrozměrnou kompozici

Kruhové pořadí

Trať,vyrobené v takové stéle, je obtížnější provádět. Pro provedení takového vzoru je nutné provést značení, aby se zachovala přesná geometrie kruhu. Radiální design vždy přitahuje pozornost a bude vypadat vhodně v každém soukromém nádvoří. Pro vytvoření takového vzoru je nejlepší použít čtvercový tvar výrobku. V tomto případě se od středu ke hranám mohou zvětšit rozměry prvků. Takové řešení bude vypadat dynamičtěji.

Kruhy na trati

Proces pokládání dlaždic v kruhu

Uvolnit fantazii

Kromě klasických možností stylingu mohou existovat i další zajímavější řešení. Výroba různých velikostí a tvarů umožňuje provádět celé výkresy na principu pokládky mozaiky. Pokud je dráha dostatečně široká po celé její délce, může být vytvořena řada listů jakékoliv rostliny. Dobrý pohled na stopy různých ozdob, vyrobené v různých stylistických směrech. Při pokládce jakéhokoliv obrazu je důležité dodržovat technologii díla, aby výsledek byl nejen krásný, ale i praktický.

Vzory na trati

Použití ornamentu

Pracovní tipy

Pokud je práce s dlažbou prováděna poprvé, stojí za to se seznámit s některými pravidly, která vám pomohou při správné práci a dosažení kvalitního výsledku:

 • Pro koleje a pozemky vsoukromý dvůr by měl vybírat pouze kvalitní materiál, který bude trvat dlouho a zachová si svůj původní vzhled. Stojí za to koupit dlaždice pouze od důvěryhodného výrobce, což je jistá záruka kvality.
 • Před nákupem byste měli sestavit plán a zamyslet se nad možnostmi stylingu. Vytvoření několika výkresů s různými variantami vám umožní vybrat nejvhodnější.
 • Pro dosažení dobrých výsledků je důležité dodržovat veškerou technologii práce.
 • Pokud si nejste jisti svými vlastními schopnostmi, v některých případech je lepší svěřit práci odborníkům, kteří mohou vaše myšlenky převést do reality.

Dráha hotových dlaždic

Související článek:

Pokládání dlažebních desek s instrukcemi krok za krokem. Praktický průvodce krok za krokem na samonosném obkladu v samostatném materiálu našeho portálu.

Dlažební desky ve dvoře soukromého domu, jehož fotografie je prezentována na internetu ve velkém množství, nejsou pouze praktickým řešením pro tvorbu dražších, ale také prvků výzdoby. S jeho pomocí můžete přeměnit osobní spiknutí, aby vypadal atraktivněji a originálně.

Video: do-it-yourself dlažební desky