Kolejnice do kuchyně jako nepostradatelná asistentka hostesky

Když je práce v plném proudu v kuchyni, chci mít po ruce mnoho nezbytných věcí. Když je ruka na koření, pánví a víček na pánvi, proces vaření je rychlý a pohodlný. Jak udělat kuchyni pohodlnou a zároveň krásné místo, řekněte HomeMyHome. Takže dnes budeme hovořit o tom, jaké kolejnice jsou pro kuchyni, proč jsou a co z nich je.

To je to, co vypadá zábradlí

Kuchyňské zábradlí - co to je

Výrazné slovo se jeví jako ultramoderní a neobvyklé. Ve skutečnosti je to velmi jednoduché a funkční příslušenství pro kuchyň.

Tuto položku můžete popsat jako kovovou tyč připevněnou ke zdi a sloužící jako podpěra pro kuchyňské potřeby. Slovo pochází z anglického jazyka: „rail“ lze přeložit jako lištu, příčku,potrubí. Je to tato trubka, která je připevněna ke stěně držáky.

Kolejnice umožňují pohodlně umístit pánve, nože, lopaty, hrnce a jiné kuchyňské potřeby

.

Co mohou být kuchyňské kolejnice

Tento návrh je navzdory množství alternativ nejvhodnější a nejoblíbenější. Hodí se k potřebám jakékoli hostesky.

Kolejnice pro kuchyň, podle způsobu připevnění a umístění, jsou rozděleny na vodorovné, svislé a zavěšené.

Horizontální

Horizontální modely mají první čestné místo mezi všemi druhy. Příčky jsou vhodně uspořádány v sekcích nebo zabírají jednu čáru na stěně. K výrobku jsou připevněny kovové háčky, na kterých jsou zavěšeny kuchyňské náčiní, nainstalovány nádobí a instalován celý regálový systém s nádobami a držáky.

Kompletní s horizontálními kolejnicemi, které můžete zavěsit všechny nádobí

Vertikální

Vertikální modely stojí na deskách a mohou také zabírat prostor mezi podlahami a stropy, instalovat na barové pulty na křižovatce stěn. Na svislých policích montovaných na kolejnici jsou také namontované podložky na nádobí.

Svislé konstrukce jsou dodávány s výklopnými policemi

Pozastaveno

Existují také závěsné kolejnice, které, jak napovídá název, jsou zavěšeny na stropě.

Závěsná verze je ideální pro kuchyně s ostrovem, stejně jako barové pulty

Výhody a nevýhody zábradlí jakéhokoliv typu

Nepochybné výhody dobře vyvinuté a zároveň jednoduché konstrukce zahrnují umístění všech potřebných zařízení ve volném přístupovém prostoru.

Co jiného je dobré kolejnice:

  • odnímatelný sklopný hardware umožňuje rychle přesunout kuchyňské náčiní na jiné místo;
  • všechna koření jsou vhodně umístěna ve varné zóně;
  • volný prostor je uvolněn na pracovní ploše;
  • snadno se postarat o nosníky, pravidelně je otírat houbou a saponátem;
  • kuchyňský interiér vypadá řádně a čistě;
  • instalace je velmi jednoduchá a konstrukce má vynikající pevnost: zatížení nemění tvar výrobku.

Nelze přehlédnout funkčnost takového užitečného zařízení

.

Výrobek nemá prakticky žádné nevýhody, s výjimkou toho, že eloxovaná hliníková konstrukce je vhodná pouze pro malé části z důvodu možnosti prohnutí.

Jaké jsou systémy zábradlí z

K vytvoření kolejnic se používají materiály jako je nerezová ocel, eloxovaný hliník, nikl, mosaz.

Většina výrobků má chromovou úpravu

.

Všechny zástrčky a armatury jsou vyrobeny ve stejné barvě, a aby bylo zábradlí vhodné pro různé interiéry, může být příčka potažena bronzem, zlatem, chromem, mědí.

Související článek:

Police do kuchyně na stěně : pohledy, fotografie v interiéruprostory, materiály použité při výrobě, jak si vybrat a vytvořit si vlastní ruce, jak správně umístit v kuchyni a instalovat na povrch stěny - přečtěte si článek.

Ukážeme vám, jak si vybrat zábradlí do kuchyně

Je nutné zvolit kolejnicový design stejně pečlivě jako jakékoli jiné kuchyňské zařízení nebo kus nábytku. Zohledňují se kritéria jako funkčnost a styl kuchyně, ve které je výrobek vybrán.

Podle funkčního

Za prvé, stojí za to rozhodnout, co lze na zeď postavit. Pokud v kuchyni nenarazí obrovské rozměry, mnoho závěsných předmětů vytvoří dojem chaosu. Je lepší zavěsit v těchto místnostech ty nejnutnější věci, takže není třeba velkých střešních lišt, často chybí jeden nebo dva úseky.

Pokud je rohová podložka, bylo by iracionální nepoužít stěnový prostor nad ní: vyberte si design, který se vejde do rohu.

Ideální, pokud je k dispozici věšák na ručníky a polička na prací prostředek

Pokud potřebujete maximální praktičnost, je lepší vytvořit víceúrovňové umístění skladovacího systému a distribuovat všechny zásoby do zón

.

Velké prostory zcela umožňují dlouhé kolejnice umístěné místo horních polic.

Co může zahrnovat systém skladování: jedná se o různé háčky, mřížkové police, držáky na pánve, víčka, hrnce, ručníky, sušičky, sklenice, sklenice, sklenice na víno, chlebové košíčky.

Podle stylu kuchyněinteriér

Takové praktické domácí potřeby jako kolejnice se bohužel nepoužívají v japonském stylu nebo minimalismu. Faktem je, že ve vnitřním prostoru askeze vytvoří zbytečné akcenty.

U kuchyně s ostrovem bude zavěšené zábradlí neocenitelné z hlediska funkčnosti i estetiky. Geometrie profilů bude dalším důležitým bodem v konstrukci místnosti

Je možné umístit předměty do různých výšek, jak jsou používány v každodenním životě

.

Provence a italské destinace aktivně používají systémy zábradlí, na háčcích, na kterých jsou různé kuchyňské potřeby pěkně zavěšeny a doma

.

Poniklované a pochromované provedení jsou vhodné pro moderní styly. Díky jejich brilanci se stanou zajímavým přízvukem. Klasické kuchyně, kuchyně ve venkovském stylu získají díky zábradlím, pokrytým měděným, bronzovým a pozlaceným starožitnostem.

Jedna nebo dvě dlouhé kolejnice, které nejsou přetížené kuchyňskými spotřebiči, nepoškozují high-tech styl

Související článek:

Zajímavé doplňky do kuchyně : digestoř a osvětlení, zajímavé spotřebiče, stojany a příslušenství, skříně a zásuvky, hodiny, větvičky, originální příslušenství pro stůl a mnoho dalšího.

Jak nainstalovat kuchyňské lišty

První pravidlo stanoví, že pro snadné používání takového systému skladování, bez ohledu na typ stěny, by měla být spodní lišta namontovánave výšce 40-50 cm od povrchu stolu.

Když je konstrukce umístěna pod nástěnnou skříňku, je upevněna 5–7 cm pod skříní.

Důležité!Zábradlí by mělo být přednostně umístěno tak, aby jeho držáky byly ve vzdálenosti nejvýše 50 cm od sebe.

Vzhledem k tomu, že právní úprava by měla sloužit racionálnímu využití prostoru, umístěte ji tak, aby byla pohodlná a nezbytná. Pokud je kuchyň taková, že nejlepším řešením by bylo nainstalovat sekci na boku skříně, pak to tak bude.

Hlavní pravidlo je jedno - uzávěry musí být jasně spolehlivé, zejména pokud jde o modely zavěšení

.

Někdy jsou kolejnice zavěšeny nad plynovým sporákem. Je lepší to neudělat, protože všechny závěsné předměty se třikrát častěji špiní, pravidelně dostávají část sazí a létajících šplouchání tuku.

Pokud chcete skrýt skladovací systém, jsou kolejnice namontovány na vnitřních plochách dvířek skříně, pokud to návrh nábytku dovoluje.

Instalace

Pro instalaci výrobku budete potřebovat otvory pro upevnění držáků a montáž všech dílů. V této práci používají vrták nebo děrovač, stavební vrták nebo vrtačku, konstrukční úroveň, šroubováky, šestihranný klíč, kladivo, šrouby, hmoždinky a v případě potřeby zkrátit tyč, kovovou pilou.

Prvky výrobku

V obvyklém setu můžete najít potrubí samotné, sadu úchytů a zátek. Pokud je model úhlový,Bude doprovázena otočnou trubkou s přechodovými rukávy.

V budoucím místě montáže výložníku je přímka označena konstrukční rovinou a ve stěnách v místech upevnění jsou vytvořeny otvory.

Do otvorů jsou vloženy plastové zátky, do kterých jsou zašroubovány samořezné šrouby. Připevňují opěrné rukávy, které se opírají o držáky. Vše je upevněno šrouby. Poté můžete sestavit koncovky.

Tip!Jsou-li příslušenství zavřenými háčky, jsou před montáží na držáky upevněny na tyč.

Zavěšené systémy pro pevnost budou vyžadovat kotvu a šrouby. Stejná práce se provádí na stejném principu

.

Svislé kolejnice mohou být upevněny v tahu nebo kotvě

Volitelné příslušenství

Na čince lze zakoupit různá zařízení, která zjednodušují život. Jedná se o výklopné příslušenství, které zahrnuje všechny druhy háčků a držáků, police a sušičky. Tyto předměty výrazně zvyšují funkčnost systému zábradlí.

Háky mohou být odnímatelné

Pevné háky jsou výhodnější, protože nespadají a nemohou být ztraceny

Existuje celá řada nejrůznějších háčků. Mělo by zvážit, co přesně kuchyně potřebuje.

Dvojité odnímatelné háčky jsou přizpůsobeny barvě a materiálu hlavní tyče

Háky, na kterých budou viset cvočky, jsou umístěny blíže k desce.

Držitelé příborů mohou vypadat jako kovová mřížka se dvěma vrstvami a háky, na které bude konstrukce připevněna k tyči

.

Držáky mohou být s jedním nebo dvěma sklenicemi pro příbory

Je velmi vhodné použít magnetický držák nože

Držáky ručníků a sušičky jsou umístěny v blízkosti umyvadla

Držáky jsou vhodné pro všechny druhy malých kapes, bramborové kaše, trysek

Existují doplňky, jako jsou šálky na koření, držáky na pánve, police na koření, skládané police na víčka. Jak bude železniční systém dokončen, záleží jen na vás.

Přední producentské země: kdo by měl být upřednostněn

\ t

Itálie je známá svými designéry, kteří pracují pro dobro nejlepších světových interiérů. Jejich vnímání kánonů krásy umožnilo vytvořit mosazné, bronzové nebo pozlacené kolejnice jedinečné v kombinaci stylu a funkčnosti. Někdy je kovům dán vzhled starožitného kusu.

Každý, kdo hlasuje pro praktičnost, se může obrátit na německé značky. Německo uvolňuje kolejnice pouze z chromu, což umožňuje matný a lesklý design. Nejvíce žádaná je firma Kessebohmer. Cena jejich výrobků je vysoká, ale kvalita je nepřekonatelná.

České značky jsou méně komplikované než italské v komplikovanosti a ceně, ale ne v kvalitě. V Rusku, zkuste koupit tyč a příslušenství značky Tescoma.

Video: recenze výrobců zábradlí, kterým byl udělen titul "nejlepší"

Možná vaše kuchyně postrádá pohodlné střešní lišty?