Elektrické pily: technické vlastnosti, výhody a nevýhody, modely a hodnocení nejlepších značek

Rozmanitost elektrického nářadí, které dnes stavitelé používají, je obrovská. Existují však mezi nimi tzv. univerzální přístroje, pomocí kterých je možné provádět jedinou operaci, ale s různými materiály. To se přímo týká šavlové pily, kterou lze použít k řezání dřeva, betonu, kovu, plastu, skla atd. Jednoduchou výměnou plátna. Proto v tomto článku budeme rozumět tomu, co představuje elektrickou pilou. Zvažte jeho specifikace, modely, které vyrábí domácí i zahraniční výrobci.

Obrovská rozmanitost pily od různých výrobců

Co je šavlová pila

Toto zařízení je čistě navenek dlouhý nástroj s rukojetí, na jejímž konci je umístěno pracovní plátno. V případě je spoušť a několik spínačů. Ve skutečnosti je design zařízení jednoduchý a každý se může zabývat jeho prací.

V podstatě se jedná o běžný elektrický stroj a jeho princip činnosti je přesně stejný jako u skládačky . Ačkoli latter je potomek elektrických pil, protože oni začali produkovat to 20-25 roky pozdnější. Ukazuje se, že plátno provádí vratný pohyb, čímž vybírá materiál, který je řezán zuby. Když byl nástroj vylepšen, to znamená, že v něm začali používat kyvadlový zdvih, stal se revolučním vynálezem, protože účinnost řezání šavlové pily značně vzrostla. O této funkci bude diskutováno samostatně.

Takto je třeba snadno a rychle řezat rámy oken

Na co je viděna šavle?

Skeptici to zajišťujíPilovou pilu lze vyměnit za jiné nástroje, alespoň se stejnou bruskou. Nemá smysl se s nimi hádat, je jen nutné naznačit, že pohodlný podlouhlý tvar nástroje, plus jeho pokračování, plátno, umožňuje používat toto zařízení na nejtěžších místech. Například, pokud je nutné vyříznout trubku vyčnívající ze stěny nebo základu, přesně podél roviny stavební konstrukce. Žádný z řezných nástrojů se s tím nedokáže vypořádat, s výjimkou pilové pily.

Pilovou pilou můžete řezat trubku v jedné rovině s povrchem stěny

.

To je skvělý nástroj pro prořezávání stromů. Neexistují téměř žádná omezení tloušťky trupu, hlavní věc - musíte vědět, jak řezat. Dnes, mnoho krajinářských designérů vybrat šavle pily, jako nejpohodlnější ve svém segmentu, pro vytváření zahradní architektury krajiny.

Tento nástroj lze použít pro řezání deskových a listových stavebních materiálů a vytváření z nich požadovaných konstrukcí. Vysoká manévrovatelnost zařízení umožňuje ohnout plátno, proříznout ohyby, zkosení, zakřivené části a tak dále. Dodejme, že dnes si stále více stavitelů vybírá tento nástroj, který řeší problém demontáže. Dokáže snížit téměř jakoukoliv strukturu. Zvláště významná je skutečnost, že šavle řezají kulatiny, které jsou hřebeny ocelových hřebů. Snadno řezá dřevo i ocel.

Řezání kovového vzduchového kanálu větracího systému pilovou pilou není problém

Pokud hovoříme odalší pozitivní vlastnosti, poznamenáváme:

 • pila bez prachu;
 • nevyjíždějí při řezání kovových jisker, netvoří se na řezaných hranách a šmouhách;
 • řezané polotovary se nepřehřívají;
 • vysoký faktor bezpečnosti;
 • neokázalost v práci;
 • dlouhá životnost.

Řetězová pila je něco mezi řetězovou pilou a skládací pilou

Technické vlastnosti pilových pil: drátové a bateriové

\ t

Stejně jako všechna elektrická nářadí, i pila s pístem je rozdělena do dvou hlavních skupin: domácnost a profesionální. První z nich nelze nazvat nízkou kvalitou, jsou jednoduše vybaveny pro neintenzivní práci. To znamená, že je nutné tyto modely provozovat s ohledem na dobu, po kterou se zahřívají, a proto vyžadují tato zařízení odpočinek.

Malý „domestikátor“ snadno pochopí i tlustý deník

Šavle pro domácnost jsou dobře vybaveny, jejich funkčnost je téměř stejná jako u profesionálních nástrojů, nemají jen tak dlouhý provozní zdroj. A je doma a není to nutné. Ale "bytoviki" mnohokrát levnější než "profesionálové".

Pohled odborníka
Victor Isakin
Specialista na výběr maloobchodní sítě nástrojů "220 Volt"
Položit otázku
„Řiďte se při volbě řezačkyvlastnosti podle cestovního pasu, kde výrobce nutně uvádí dobu nepřetržitého provozu zařízení. Nikdy nevěnujte pozornost takovým podmínkám, s nimiž se prodávající odvolávají: poloprofesionální, univerzální, domácnost a další. “

Model baterie

Elektrické nářadí

Toto je nejdůležitější technická charakteristika. Zde je poměr: čím výkonnější je pila, tím vyšší je její výkon. Ale je tu nevýhoda: váha jednotky se zvyšuje, její rozměry a cena. Výkonové charakteristiky se pohybují od 0,5 do 1,5 kW. Odborníci však nabízejí takzvaný střední prostor, který prošel zkouškou času - od 0,9 do 1,2 kW. Takové pily jsou vhodné z hlediska nízké hmotnosti a velikosti, ale s poměrně vysokým výkonem.

Čím výkonnější je přístroj, tím větší je jeho velikost a hmotnost

Další parametry pily závisí na výkonových charakteristikách: řezné rychlosti a délce zdvihu nástroje. To znamená, že s jistotou lze říci, že výkonnější model bude rychleji řezat větší strukturu a poskytovat nejlepší hloubku řezu v nejtvrdším materiálu. To je to, co výrobci uvádějí v pasu výrobku. Přesně na ně a je třeba věnovat pozornost výběru šavle. Zde jsou doporučené technické specifikace:

 • amplituda řezného zdvihu: 19–32 mm;
 • četnost pohybu nebo délky zdvihu zařízení: 2500-3000 zdvihů /min;
 • hloubka řezu: 220–255 mm.

750 W model Bison

Poslední parametr je velmi důležitý. Uvedený rozsah poskytuje možnost vidění z hlediska použití pro mnoho typů prací. A tady je úkolem řezání a dřeva, kovu a betonu. A když mluví o nástroji - to je šavle na kov, výklad zadání je špatný. Pila může řezat jakýkoliv materiál. Hlavní věc - vybrat správný soubor. Vrátíme-li se do hloubky řezu, přidáme ve formě příkladu řezání stromů v zahradě. Pro tento účel není třeba získat pilu s velkým indikátorem hloubky, postačuje zde parametr v rozmezí 19–25 mm.

Je snadné řezat stromy v sadu pomocí elektrického nože

Regulátor rychlosti

Každý ví, že je nutné řezat materiály různé struktury různými rychlostmi. Proto výrobci pilových pil dodávají nářadí různými rychlostmi pily. V různých modelech se však provádí různými způsoby:

 • První možností je samotná spoušť, která je stisknuta prstem, aby fungovala. Čím těžší je stisknout, tím více „zastaví“ nástroj. Tento design se nazývá plynulý.
 • Druhou možností je kolo nebo posuvník. Jejich ustavení v určité poloze určuje rychlost pohybu pracovního těla. Současně neexistuje závislost spouště na rychlosti. Tato konstrukce umožňuje přesněji nastavit rychlost šavle.

Regulátor rychlosti ve formě kola na spoušti

Soustružení kyvadla

Podstatou této možnosti je, že se při zpětném zdvihu pila odkloní od linie řezu. To je důvod, proč se soubor příliš nezohřívá, čistí řeznou plochu od pilin svým pohybem. Tím se zvyšuje řezná rychlost.

Pozor!Ne všechny pily jsou vybaveny kyvadlovým výkyvem a není vždy nutné. Například pro řez podél křivky musí být tato volba vypnuta.
​​

Výrobci značek ve svých nástrojích nastavují kyvadlový zdvih. To zvyšuje účinnost pily při řezání materiálů různé struktury. Čím hustší je materiál, který se má řezat, tím větší by měl být rozpětí čepele.

Přítomnost opěrné boty

Tento konstrukční prvek pilové pily je obvyklý doraz, se kterým je nástroj tlačen proti rovině řezu. Tím je vytvořeno husté spojení pily s řezaným materiálem, což zvyšuje kvalitu řezu. Ne všechny modely mají otočné boty. A to je vylepšený design, který vám umožní řezat podél křivky s důrazem. V tomto případě umožňuje upevnění otočné patky provádět řezání v jakékoli nakloněné rovině, plus zdola nahoru. Je třeba dodat, že tento konstrukční doplněk pomáhá racionálně využívat zdroje pily, zejména pokud má multifunkční účel. To znamená, že plátno má poněkud odlišné zubypro řezání různých materiálů.

Podpůrné boty mezi případem a spisem

Mechanismus pro výměnu pily

Mnoho výrobců dlouho nevyrábělo pily na pily, v nichž se čepel vyměňuje (vkládá nebo vytahuje) za použití speciálního nástroje. Nyní se řezání mění buď pomocí zámku ve formě páky, nebo pomocí přídržného kroužku. Tyto modely však mají jednu nevýhodu - soubor lze vytáhnout pouze v případě, že je kazeta ve vysunuté poloze. Pokud je práce zastavena a kazeta zůstane uvnitř ochranného pouzdra, musí být pila znovu zapnuta, aby se kazeta mohla vytlačit ven. Ruce vytáhnout kazetu, tahat za soubor, to je nemožné.

Takto se soubor odstraní nebo se instaluje do pístové pístové pily s upínáním

Při výměně pilové pily se doporučuje zkontrolovat ji, zda neobsahuje žádnou hru. Pokud je tato závada přítomna, pak víte - to je snížení kvality řezu a trvanlivost nástroje. Dodejme, že dnes mnozí výrobci nabízejí kazety, ve kterých lze plátno postavit nahoru. A pokud si pro tento indikátor vyberete šavli, pak by měl být výběr na takovém modelu zastaven.

Bezpečnostní spojka

Tento prvek konstrukce pily má jednu důležitou úlohu - zachovat celistvost nástroje a chránit osobu před zraněním. Faktem je, že pokud je pilový kotouč zaseknutýpři řezání nějakého materiálu se nástroj vrátí zpět. Spojka to nedovolí. Bohužel je třeba poznamenat, že ne všechny modely nabízené na trhu mají tento prvek.

Přetížení a ochrana proti nim

Naši krajané jsou zvyklí na skutečnost, že každý nástroj by měl být provozován na maximum. V tomto ohledu jsou elektrické nářadí citlivější než mechanické, protože elektromotor je základem jejich konstrukce. Pokud ho přetížíte, rychle hoří. A opravy jsou drahé. Proto mnozí výrobci instalují ochranu proti přetížení, která jednoduše vypne napájení pily, pokud tato pila překročí úroveň nastavenou výrobcem. Velmi užitečná volba.

Další užitečná zařízení

Zvažte, co je ještě třeba věnovat pozornost při výběru šavlové pily:

 • Měkký startse obvykle montuje na vysoce výkonné pily. Jeho hlavním účelem je bezstarostný start práce a ochrana napájecí sítě před přetížením.
 • Brzda.Ve skutečnosti se jedná o rychlé zastavení pily, jakmile přestanete stisknout spoušť. Pohodlí spočívá v tom, že nemusíte čekat, až se web přestane pohybovat, pokud je třeba například vyměnit web.

Na straně rukojeti je červené tlačítko - to je zámek spouštěče

 • Uzamkněte spoušť.Existují dvě funkční složky: první je spouštěč,po stisknutí, který výkon je dodáván do pilového motoru, druhým je upevnění spouště v určité poloze. Druhá pozice vytváří pohodlí při použití elektrického nářadí.
 • Dvojitá izolace.Toto je požadavek evropských norem, ale je třeba poznamenat, že se nejedná pouze o bezpečnost provozu zařízení, ale také o zvýšení jeho životnosti. Navíc takový nástroj může pracovat na ulici za mokra.

Pily od evropských výrobců mohou pracovat ve všech povětrnostních podmínkách

 • Tlumení vibrací.U domácích spotřebičů, z vibrací nástroje, jsou na rukojeti a převodovce umístěny pružné podložky. Při konstrukci profesionálních modelů byla instalována protizávaží, které tlumí nejen vibrace, ale také hluk. To znamená, že systém tlumení vibrací je určen pouze pro profesionální pily.
 • Izolace skříně.Zde je třeba chápat, že pryžová těsnění jsou instalována všude mezi částmi přístroje, které chrání vnitřek přístroje před nečistotami, prachem a vodou. Ale z úrazu elektrickým proudem, pokud je tělo propíchnuto, operátor neukládá. Na plastové pouzdro je proto instalováno gumové „tričko“. Byla to ona, kdo chrání osobu před úrazem elektrickým proudem.

Pila s pístem s gumovým „pláštěm“ na těle, která chrání osobu před proudem

 • Štětce.Tyto prvky mají jedenNevýhodou je, že se opotřebovávají na kovové upevňovací prvky, které vodivý prvek zakazují. Novým přístupem k odstranění tohoto problému jsou kartáče, které přestanou fungovat, pokud se opotřebovávají na určité úrovni, což ponechává rovinu proudícího proudu rotujícího hřídele neporušenou.
 • Napájecí kabel.Pro mnoho, ne nejdůležitější výběrové kritérium, ale je to on, kdo dává svobodu jednání. Mnozí výrobci proto činí délku kabelu ve 4 m. Existuje další přístup, například pila Bosch - její konstrukce používá drát s kloubovým vstupem, který neumožňuje ohnutí kabelu v místě spojení tělesa nástroje.

Dlouhý napájecí kabel a jeho kloubové připojení je volnost akce

Akumulátorové pily

\ t

O typech baterií by mělo být řečeno o něco více. Všimněte si, že tyto pily měly vždy nižší technické parametry než jejich síťové protějšky. Dnes se však výrobci zaměřují výhradně na výrobu akumulátorových nástrojů. Snadno se používají a nezávisí na umístění zásuvky. Moderní pily na akumulátory proto nejsou výkonnější než u sítí, životnost baterií se podstatně zvýšila, druhá se rychle nabíjí (obvykle ne více než 1 hodinu). Takové pily se staly mnohem lehčí, jejich cena se snížila, a proto stále častěji v rukou stavitelů můžete vidět pily na šavle bez drátů.

Akumulátorové nářadí je vhodnépoužití - dává svobodu jednání

Typy pilových listů pily

Pilové listy pilových kotoučů jsou pila se zuby na jedné straně, naostřená pod určitým úhlem. Jsou vyrobeny z vysoce pevných ocelových slitin a různých typů odolných kovů. Všechny pilníky pro pily jsou označeny a podle značky můžete vždy určit, pro jaké potřeby může být čepel použita. Uvádíme hlavní značku souborů:

 • HCS.Tento typ se používá pro řezání nejodolnějších materiálů: dřeva, plastu, gumy a dalších. Vyrobeno z vysoce uhlíkové oceli. Jejich délka nepřekračuje 40 cm, je velmi důležité, abyste si vybrali hacksaw správně podle uspořádání zubů. Nejčastěji se nacházejí na plátně ve stejné vzdálenosti. Pokud však existuje potřeba například řezat desky, ve kterých mohou nehty padat, použije se plátno s variabilním stoupáním.
 • HSS.Tyto soubory se používají v případě, že je nutné řezat ocelový plech nebo profil, jakož i jakýkoliv tvar a velikost hliníkového bloku. Výrobní materiál - nástrojová ocel. Délka těchto obrazů se pohybuje do 30 cm.
 • BIM.Tyto obrazy kombinovaly vlastnosti předchozích dvou. Proto mohou být použity pro řezání tvrdých materiálů a měkké. Pokud je například rozhovor o řezání na pórobetonu, pak by se v něm měly používat takové látky.
 • HM /CT.Tyto soubory jsou vyrobeny z tvrdéslitiny oceli. Jsou nejodolnější a drahé. Mohou být použity k řezání kovů, betonu, sklolaminátu a dalších odolných materiálů. Jejich délka se pohybuje od 75 do 150 mm. Níže uvedená fotografie ukazuje soubor pro pily na kov od firmy Bosch.

Kovová čepel pro pilovou pilou

Jak vybrat správný hadřík na zubech

Než si koupíte čepel pro pilovou pilu, měli byste věnovat pozornost následujícím parametrům týkajícím se velikosti, tvaru a způsobu ostření zubů. Ihned si zarezervujte, že spolu s výkonem elektromotoru jsou to zuby, které ovlivňují výkon a kvalitu řezného nářadí:

 • Čím větší jsou zuby, tím rychleji materiál řezají. Kvalita řezu však zároveň zůstává velmi žádoucí. A naopak - čím menší jsou zuby, tím déle bude muset řezat.
 • Výrobci vyrábějí tkaniny s mletými a mletými zuby. První se používá pro řezání měkkých materiálů, druhý - pro tvrdé.

Tkanina s velkými zuby

Je nezbytné určit způsob upevnění samotného pilníku v pilovém zásobníku. Typicky jsou parametry a tvar sjednoceny, takže soubory jsou vhodné pro kazety téměř všech modelů. Dodáváme jen to, že dřík plátna může mít jiný tvar: T-tvar, U-tvar, F-standard. To vše je nutně uvedeno na etiketě. Například T144DF - BIM. Zde "T" je typ dříku, 144 je délka pásu v mm, "D" je největšívelikost zubu, kde odstupňování probíhá ve vzestupném pořadí od A do D a „F“ je označení, že pracovní hrana nástroje je vyrobena z bimetalu.

Co je nejlepší koupit elektrickou pilou

\ t

Je zřejmé, že všechna výše uvedená výběrová kritéria určují potřebu nákupu jednoho nebo jiného typu elektrického zařízení. Je však třeba si uvědomit, že jakákoliv pila na pilový kotouč pro zamýšlený účel je přesně stanovena na ní namontovanou čepelí. Například vložili „HCS“ - řezali pouze dřevo nebo plast.

Pila s pilovým kotoučem na dřevě

Elektronické dřevoobrábění

Takže okamžitě učiníme rezervaci, že nejsou žádné elektrické pily na kov odděleně, ale na dřevo zvlášť. Proto budeme vycházet z výběru plátna. Pokud jde o dřevoobrábění, je nutné v závislosti na velikosti a tvaru zubů označit tři velikosti hacksaw:

 • S velkými zuby , které se používají pro řezání polen, silných trámů a stromů. Mají odstup mezi zuby - 4 - 8 mm. Počet zubů na palec se získá v rozsahu 3 - 6 kusů.
 • S průměry.Používají se k řezání středně velkých dílů. Mají vzdálenost mezi zuby - 3–3,5 mm.
 • U malých , jejichž rozteč je pouze 2,5 mm. Je jasné, proč mohou být tato plátna použita.

Plátno HCS pro řezání dřeva a jiných měkkých materiálů

Existuje ještě jedna věc týkající se úhlu sklonu zubů.Tam je plátno s rovnými zuby, a tam jsou s nakloněnou. První se používá pro příčné řezání, druhý - pouze pro podélný. Ceny za elektrické řezání dřeva se liší v závislosti na výkonu elektromotoru a počtu volitelných funkcí. Čím novější, tím dražší zařízení.

Elektromotor na kov

Nebudeme malovat zde, jaký je rozdíl mezi plátnem, protože mají všechny stejné pozice jako soubory na dřevě. Jen různé vzdálenosti mezi zuby. Existuje tedy přísné pravidlo, že vzdálenost mezi zuby zubů pro řezání by neměla být větší než tloušťka kovu. To by mělo být považováno za základ volby. Dodáváme, že výrobci na obalu musí označit, jakou tloušťku lze kovem řezat se souborem dle Vašeho výběru.

Pilník na řezání kovů

Výběr elektrickou pilou na dřevo, kov, beton a jiné materiály

Jak bylo uvedeno výše, všechny pily na šavle lze rozdělit do dvou hlavních kategorií: domácnost a profesionální. První z nich se používají v letních domech nebo pozemcích pro prořezávání stromů, demontáži dřevěných stavebních konstrukcí, pokládání ocelových, litinových a plastových trubek, pokud je třeba je oříznout na požadované rozměry. Zřídka řezají velké betonové konstrukce, i když to není problém. Takový proces bude dlouhý. Proto síla domácích šavlí nepřesahuje 800 wattů.

Pila na pilou 1,3 kW od firmy Bosch

Pokud jde o profesionální nářadí, je zde výkon vyšší - až 1,2 kW a provozní životnost je poměrně velká. V každém případě mohou tyto nástroje řezat tlusté polotovary, aniž by se zastavily, aby chladily elektromotor.

Přezkum a srovnání pilových pil

Budeme zvážit známé výrobce, kteří nabízejí vysoce kvalitní zboží. Jejich jména jsou všem známá, kvalita navrhovaného elektrického nářadí je vynikající, ale cena není nejnižší, soudě podle navrhovaných možností.

Výběr šavlové pily není tak obrovský v široké škále modelů

Pístové pily od firmy Bosch

Známý německý výrobce nabízí poměrně široký sortiment modelů pilových a pilových pásů. Nemá smysl hovořit o vysoce kvalitních výrobcích firmy Bosch, to je dobře známý fakt. Přidat na vlastní pěst, že ve všech fórech o šavli od firmy Bosch hovoří pouze v nádherné formě. Samozřejmě, že nejde o nejlevnější nástroje, ale můžete takovou kvalitu přeplatit.

Pila z pístu Bosch

Šavlové pily Makit

Nástroj od japonského výrobce je především vysoce kvalitní. Jak odborníci zajišťují, Makita jsou univerzální pily s vratným pohybem, pro které jsou vhodná plátna pro různé účely. V tomto případě se některé modely mohou pochlubit schopností otočit soubor o 180 °, což poskytuje řez odspodu nahoru. Samotné plátno je pevnésklíčidlo se zámkem. Elektrické nářadí je vybaveno elektronikou, která automaticky monitoruje hloubku řezu, řídí zatížení a rychlost pohybu pracovního těla.

Pila Sabre od firmy Makit

Pily pily Interskol

Jedná se o produkty tuzemských výrobců, které svým charakterem nepřinesou nejlepší zahraniční a z hlediska cenového ukazatele mnohem nižší. Všechny modely pily Interskol jsou zároveň vybaveny plnou volitelnou funkcí, což naznačuje, že tyto elektrické řezné nástroje jsou moderním elektrickým nářadím své třídy. Společnost nabízí jak domácí, tak profesionální spotřebiče. Proto je zde volba v tomto směru.

Pila Sabre od domácího výrobce společnosti Interskol

Hodnocení nejlepšího saber saws

Začneme s hodnocením pily s pístovými pily rozdělením na dvě skupiny: síťovou a bateriovou. Především analyzujme ty akumulátory a přesněji řečeno, který z modelů, které trh nabízí, je dnes nejžádanější. To zohledňuje nejen názory odborníků, ale i spotřebitelů.

Hodnocení nejlepších baterií pily

\ t
Místo Model Specifikace Silné a slabé stránky Cena, rub.
1
BOSCH GSA 10.8 V-LI 0
Velikost zdvihu - 15 mm.

Počet tahů je 3000 za minutu.

Baterie - Li-Ion.

Napětí baterie je 10,8 V.

Hmotnost - 1,2 kg.

Rozměry: 286 × 132 mm.
Výkonná pila, která snadno řezá jakýkoliv materiál.

Existují světla.

Pohyb je hladký, bez napětí.

Kapacita baterie není dostatečná.

Cena je vysoká.
6000-8000
2
Makita JR102DZ
Výška řezu - 50 mm.

Velikost zdvihu je 13 mm.

Počet tahů - 3300.

Hmotnost - 1,1 kg.

Baterie - lithium-ion.

Napětí - 10,8 V.
Existuje podsvícení.

Existuje nastavení rychlosti.

Neexistuje žádný pohyb kyvadla.

Není měkký start.

Výměna nástrojů speciálním klíčem.

V dobrém slova smyslu, pracovní kůň za nízkou cenu.
3500-4200
3
Pístová pila AEG BUS 18-0
Velikost zdvihu je 19 mm.

Počet zdvihů za minutu - 3300.

Hmotnost - 3,5 kg.

Baterie - lithium-ion.

Kapacita - 3 Ah.

Napětí - 18 V.
Jsou k dispozici všechny možnosti, s výjimkou udržování konstantní rychlosti při značném zatížení. A také není hladký start.

Při řezání se objevují vibrace.
8000-8500

Hodnocení nejlepší sítě nízkoenergetické pily

\ t
Místo Model Specifikace Silné a slabé stránky Cena, rub.
1
AEG US 400 XE
Výkon - 400 wattů.

Velikost zdvihu je 13 mm.

Počet tahů je 3500.

Hmotnost - 1,8 kg.

Délka napájecího kabelu - 4 m.
Kompaktnost a vysoká spolehlivost.

Nastavte hloubku řezu - existuje.

Výměna nástrojů bez klíče.

Neexistuje hladký rozjezd a kyvadlo. Připojení souborů je univerzální.
6500-7500
2
Bosch PSA 700 E
Výkon - 710 wattů.

Výška řezu - 150 mm.

Velikost zdvihu je 20 mm.

Frekvence zdvihu je 2700.

Hmotnost - 3 kg.

Délka kabelu 2,5 m.
Ve své kategorii jeden z výkonných modelů s dobrým výkonem.

V balíčku je obsažen jeden soubor na stromě.

Jednoduchý nástroj, spolehlivý, s dobrým výkonem.

Slabá funkčnost: žádné podsvícení, žádná brzda, žádné řízení rychlosti, žádná elektronická ochrana motoru.

Ale s takovými vlastnostmi rozumná cena.
5300-5800
3
Elitech PS 500
Výkon - 500 wattů.

Hloubka řezu na stromě - 60 mm, na kov - 6 mm.

Velikost zdvihu je 15 mm.

Počet tahů - 2350.

Počet otáček - 1.

Hmotnost - 1,7 kg.

Rozměry: 306 × 198 × 72 mm.

Délka kabelu - 2 m.
Zapínání na plátno je univerzální.

Výměna nástrojů bez klíče.

Řízení rychlosti není.

Brzda - č.

Úprava souboru - v 8 ustanoveních.

Souprava obsahuje dvě plátna.
2200-2500

Hodnocení nejlepších sítí Výkonné pily

\ t
Místo Model Specifikace Silné a slabé stránky Cena, rub.
1
Makita JR3070CT
Výkon - 1,51 kW.

Hloubka řezu - 225 mm pro dřevo.

Velikost zdvihu - 32 mm.

Počet tahů - 2800.

Hmotnost - 4,6 kg.

Rozměry: 550 × 130 × 300 mm.

Délka napájecího kabelu - 2,5 m.
Nastavení hloubky řezu - bez klíče.

Tam je kyvadlo houpačka.

Připojení souborů je univerzální.

Měkký start - je.

Podporuje se otáčky s břemeny.
12000-13000
2
Stomer SSS-1000
Výkon - 1,1 kW.

Hloubka řezání kovu - 6 mm, pro dřevo - 150 mm.

Zdvih je 20 mm.

Počet tahů - 2500.

Hmotnost - 3,84 kg.

Rozměry: 570 × 110 × 245 mm.
Nastavení rychlosti - je.

Kyvadlová houpačka - č.

Univerzální upevnění tkanin.

Výměna nástrojů je bezklíčová.

Kompletní sada: dva soubory a sada kartáčů.
5000
3
Pístová pila Hilti (Hilti) WSR 900-PE
Výkon - 900 wattů.

Délka zdvihu je 32 mm.

Počet zdvihů za minutu je 2700.

Počet režimů hladkého chodu je 6.

Hmotnost je 3,5 kg.

Rozměry: 442 × 88 × 211 mm.
Kyvadlová houpačka - je.

Regulátor délky zdvihu je.

Regulátor otáček je.

Absorpce vibrací je.

Rychlá změna je bezklíčová.
50000

Musíme také vzdát hold ostatním modelům, které v mnoha ohledech neodpovídají modelům popsaným v tabulce. Samozřejmě, že známé značky budou vždy v zájmu profesionálů i domácích řemeslníků. Každý chce mítruční nástroj dobré kvality. Ale například pily od firmy "PIT" (PIT) nejsou o nic horší než Makita nebo Bosch.

Oprava pilových pil

Co lze konkrétně říci o opravě pilové pily? Pokud jste v této věci nešpecializovaný, neměli byste nástroj otevírat a rozebírat. Přeneste ho do servisního střediska, kde to provedou odborníci. Jediné, co můžete udělat vlastníma rukama, je změnit plátno, pokud je rozbito zátěží.

Kartáče z grafitu

Především proč pila přestane fungovat:

 • foukaný elektromotor;
 • grafitové kartáče se zhoršily.

První z nich je mimo opravy. Je změněn na nový. Ty se také mění, ale jedná se o jednodušší operaci, která zahrnuje demontáž těla pily, odstranění starých kartáčů a instalaci nových. Štětce se vkládají do speciálních drážek, uvnitř kterých se přitlačují na vodivou rovinu pružiny. Každý kartáč má dřík ve formě spleteného měděného drátu, je připojen k elektrické části zařízení běžným šroubem. Proto výměna kartáčů nezpůsobuje potíže.

Hlavní věcí není přetížení pily

Článek na toto téma:

Řetězová pila: která značka si vybrat. Je těžké si představit život na chalupě bez práce se dřevem. Důležitým nástrojem je řetězová pila. Jaký model Vám bude vyhovovat přesně podle vašich cílů a rozpočtu?

Závěr k tématu

Jak je vidět z tabulek, toto elektrické nářadí není drahé zařízení. Proto ne každý si může dovolit koupit, zejména profesionální model. Doporučujeme použít službu pilového pila, která je dnes velmi oblíbená a cenově dostupná. Jediné, co je třeba udělat, je, aby při pronajímání šavlové pily bylo přesně vybráno pod jakýmkoliv materiálem pod řezaným materiálem: pórobeton, dřevo, kov, plast a tak dále.

Vyřízněte tlustý blok z pórobetonu pomocí pily - to je pár minut