Kvalitní loftová postel s pracovním prostorem pro teenagera: výběrová pravidla a výrobní proces

Speciální nábytek se používá k úspoře místa a zároveň plní několik užitečných funkcí. Tento článek popisuje, jak to udělat sami, nebo získat dobrou loftovou postel s pracovním prostorem pro teenagera bez chyb. Podrobné pokyny a užitečné komentáře vám pomohou rychle učinit správné rozhodnutí.

Kvalitní vybavení místnosti poskytuje příznivé podmínky pro odpočinek, harmonický rozvoj dítěte

Funkční a estetické vlastnostispeciální nábytek v dětském pokoji

Standardní lůžko zaujímá velkou plochu a objem nahoře se nepoužívá racionálně. Mezitím blízkost stropu nezasahuje během spánku. Ve vhodné poloze vytváří pocit pohodlí. V případě potřeby se speciálním osvětlením nebo vhodně zvoleným designem může být realistická iluze otevřeného prostoru. Dodatečný objem je užitečný pro řešení různých praktických problémů.

Na fotografii je zřejmé, že použití nízkého podkrovního lůžka s pracovním prostorem ponechává dostatek prostoru pro sedící dítě

.

Je třeba poznamenat, že povinné zrušení jednou denně nezpůsobí žádné obtíže. Navíc děti jako takové složité struktury, "tajné" rohy pro čtení, hraní her, sledování videa. Takové speciální místo odpočinku bude často využíváno.

Typické uspořádání dětského pokoje je 10 metrů čtverečních. m

Výkres jasně ukazuje nedostatky standardního souboru nábytku. Pokud odstraníte pracovní plochu s židlí - střed místnosti se uvolní. Je třeba připomenout potřebu prostoru pro cvičení, tanec, aktivní hry. To je užitečné pro setkání s přáteli, kování a výběr oblečení.

Loftové lůžko v interiéru vypadá harmonicky

Tento obrázek ukazuje návrh místnosti pro mladistvé starší věkové skupiny. Dokonce i velké a poměrně přísnéformát tohoto typu nábytku vypadá zajímavě. To je docela schopný zdobení místnosti. Otevřené police tohoto projektu vizuálně neváží konstrukci. Mohou být použity k ukládání různých věcí.

Vysoká pevnost výkonového rámu zajišťuje dlouhou životnost kovového loftového lože s pracovním prostorem

.

Celkový přehled nábytku v této kategorii vede k následujícím předběžným závěrům:

 • S pomocí této pomoci se optimálně využívá dostupné místo.
 • Je snadné vybrat model s požadovanými estetickými a funkčními parametry pro daný věk, s přihlédnutím ke zvláštním potřebám.
 • Vysoce kvalitní konstrukce je schopna udržet dobrý výkon při dlouhodobém provozu.

Co je kvalitní loftová postel s pracovním prostorem pro teenagera: definice s kritérii výběru

V každém případě je nezbytné zvážit soulad vzhledu se stylem místnosti.

Zde jednota obrazu zdůrazňuje nejen celkové barevné schéma, ale také hladké linie zábradlí schodišť, návrh záclon, jiných vnitřních prvků

Dalším důležitým bodem je funkčnost. Je třeba poznamenat, že při studiu každého nového kritéria je třeba pamatovat na pozice, o nichž jsme uvažovali dříve. Tento přístup pomůže vytvořit ucelený seznam požadavků s přihlédnutím ke všem důležitým složkám.

Není těžké najít vhodnou rozkládací pohovku pro teenagera v široké škále tematických produktů moderních obchodů

.

Některé podniky nabízejí výrobu takového nábytku na objednávku s možností výběru textury a barvy čalounění. Tímto způsobem zajistíte jednotu designu.

Kombinace podkrovního lůžka pro teenagera s pohovkou v přízemí

Při kombinování těchto prvků do jedné jednotky se funkce podstatně rozšiřuje o minimální požadavky na prostor:

 • Nahoře je kompletní lůžko. V tomto provedení je aplikován neutrální design, který ho činí neviditelným.
 • Níže uvedená pohovka je vhodná pro použití. To je jasně viditelné, tak to může být docela použitý jako výrazná dekorativní složka celé kompozice.
 • Stůl a vestavěné police tvoří pohodlný pracovní prostor. Jeho parametry jsou vybrány s ohledem na umístění počítačového vybavení.
 • V schodech do podkroví jsou univerzální uzavřené boxy pro skladování různých věcí.

Při studiu podkrovního lůžka pro teenagera je třeba věnovat dostatečnou pozornost bezpečnosti

.

Otázky této skupiny lze zkoumat na příkladu tohoto projektu. Je třeba poznamenat „plusy“ a objektivní kritické připomínky:

 1. Plocha schodů může být pokryta protiskluzemmateriálu.
 2. Takový úhel šetří prostor, ale způsobuje potíže při výstupu /sestupu.
 3. Stěna lůžka zabraňuje pádu během spánku. V podrobné studii vlastností je nutné zajistit, aby tato ochranná strana byla o 15-20 cm vyšší než matrace.
 4. Hladké linie nábytku snižují možnost zranění. Na fotografii, červené kroužky dělal poznámky, které ukazují zbývající ostré rohy ve struktuře.
 5. Zde nainstalované knoflíky jsou vybrány správně. V této armatuře nejsou žádné výčnělky a další potenciálně nebezpečné části.
Informace!Ve vysoce kvalitním dětském nábytku nejsou žádné látky a sloučeniny, které by zhoršovaly složení atmosféry během provozu. Během zkoušky můžete objasnit příslušné vlastnosti materiálů.

Je nezbytné pečlivě zvážit systém osvětlení, aby nedošlo k narušení parametrů vidění dítěte. Doporučuje se instalovat stůl v blízkosti okna.Je instalován takovým způsobem, že padající přirozené světlo nevytváří stín v pracovní oblasti.Namontujte místní lampy na hlavu postele nebo přes zadní stranu pohovky.

Samostatně je nezbytné zjistit spolehlivost návrhu, studovat kvalitu montáže a výzdoby. Teens se nestará vždy o věci. Nedostatečně trvanlivý nábytek lze rychle vypnout.

Související článek:

Podkroví pro dospělé a děti. V přehledu se podíváme na to, coLoft postel, jak to může být použito v interiéru, typy a vlastnosti domácích možností, modelů a výrobců, průměrné ceny, užitečné tipy.

Rozlišovací charakteristiky loftové postele s pracovním prostorem pro dívku

Není těžké najít podkrovní lůžko pro dospívající dívku v určitém barevném schématu

Zde autor projektu zjednodušil řešení problému. Vybral si neutrální design postele, schodů, silového rámu. Z podobných prvků bylo sestaveno pracoviště s mobilním nočním stolkem na kolech. Zde můžete v případě potřeby umístit pohovku.

Multifunkční konstrukce

Takové loftové lůžko s dětským hřištěm pro dívky lze použít jako dvě lůžka. Vestavěné závěsy jsou navrženy tak, aby spodní část byla přeměněna na útulný "dům".

Fotografie loftové postele pro starší dívku

Velká vestavěná skříň je určena pro ukládání oděvů, módních doplňků. Dobře navržený pracovní prostor poskytuje pohodlné prostředí pro učení.

Jaké jsou parametry vhodné loftové postele s pracovním prostorem pro chlapce

Pro objektivní posouzení tohoto tématu je nutné ukázat různé příklady. Studie chyb zabrání jejich opakování při realizaci jejich plánů.

Fotografie loftové postele pro chlapce

Zde je jasně vidět, že se autor zaměřil na vzhled. Témata „námořní“ jsou definována různými prvky:

 • Tlusté nosníky a transparentní lak, který neskrývá výkresy částí přírodního dřeva.
 • Obraz na zdi s mapou pro pokládání cest budoucích cest.
 • Proužkované látky, které jsou spojeny s lodními vestami a vlajkami námořníků.

Pečlivá studie však pomůže rychle určit určité negativní body:

 • Příliš strmé stoupání ztěžuje používání schodů.
 • Pohovka je instalována pod plošinou, což vylučuje plný provoz příslušné části společně se zásuvkou.
 • Pracoviště je umístěno v tmavém rohu místnosti, takže zde bude nedostatek přirozeného světla.
 • Vzdálenost od matrace ke stropu je pro pohodlné podmínky příliš malá.

Poslední bod by měl být posuzován odděleně. Aby nedošlo k omylu, je výška lůžka vybrána s ohledem na parametry místnosti.Když sedí na posteli, dítě by mělo být schopno narovnat záda.

Výhody neutrálního vzhledu

Když si vyberete loftové lůžko pro 14letého chlapce, můžete si pro srovnání pořídit podobné modely. V tomto věku dítě vytváří vlastní názor na mnoho otázek. Rychleměnící se postoje k různým módním trendům. Taková varianta nábytku s použitím levných dekorativních prvků bude jednoduše transformována podle aktuálních preferencí.

Vybavení dětského podkrovního lůžka

Použití takové loftové postele pro děti zjednodušuje péči o děti

Kotviště je nastaveno na relativně vysokou výšku. To usnadňuje výměnu lůžkovin. Při provádění těchto a dalších akcí nemusíte ohýbat svaly zad.Krabice na sypký materiál zabudované do dna jsou vhodné pro skladování velkého množství hraček, oděvů, polštářů a dalších věcí.

Vybavení loftového lůžka pro děti od 5 let znamená možnost samostatného provozu

Šipka označuje zatahovací žebřík na kolech. K uskladnění hraček jsou potřeba krabice.

Dětská podkrovní postel s pracovním prostorem je užitečná pro školní věk

Proces výroby loftové postele ručně: obecné informace a podrobné pokyny

Výše ​​uvedené informace nám umožňují přesně formulovat seznam technických a estetických požadavků na odpovídající sadu nábytku. Zvažte například palandu pro děti s pracovním prostorem. Nejdříve se musíte rozhodnout o parametrech lůžka:

Tabulka 1. Parametry lůžka

Šířka, cm Délka, cm Věk, roky
60-70 140-160 1-10
70-80 160-180 3-13
80-90 170-180 5-16
90-120 180-200 10-18

Poslední pozice je plnohodnotná „dospělá“ velikost. Je zřejmé, že v každém případě je nutné vzít v úvahu určité fyziologické parametry dítěte. Široká postel neomezuje pohyb, ale zaujímá velkou plochu. Ale když vytvoříte pevnou velkou strukturu, nemusí to měnit na nový model, jak dítě roste.

Pro odpovídající změnu estetických vlastností bez zbytečných nákladů si můžete představit variantu s vyměnitelnými vnějšími panely. Tyto díly zjednodušují opravy. Sklopný design není obtížné přejít na jinou vlastnost při pohybu.

Optimální výška lůžka je stanovena s přihlédnutím k velikosti místnosti a výšce dítěte. Výsledné rozměry určují množství volného místa na dně. Zde můžete umístit vedle stolních pohovek a polic, uzavřené skříně a zásuvky. Vzájemné uspořádání bloků je specifikováno s ohledem na směr přirozeného světla po instalaci. Měli byste se ujistit, že otevírací dveře nábytku nebudou rušit provoz.

Je možné výrazně zjednodušit realizaci projektu pomocí standardního vybavení nábytku

V široké škále výrobků v této kategorii lze naléztrůzné užitečné produkty:

 • Speciální šrouby s vloženými vložkami jsou navrženy tak, aby vytvářely upevňovací prvky skryté uvnitř konstrukce.
 • Otáčející se kotouče pomáhají tvořit součást bloků mobilních. Měly by být upřednostňovány výrobky s měkkou povrchovou vrstvou, která zabraňuje poškrábání podlahy.
 • Zámky s klíči budou užitečné pro vytváření „zakázaných“ úložišť pro rodiče.
 • Zavírače dveří zajišťují hladký pohyb dveří a zásuvek. Taková zařízení sníží hladinu hluku a zároveň prodlouží životnost nábytku snížením rázového zatížení.

Při výběru materiálů je třeba věnovat pozornost následujícím nuancím. Nejpodrobnější kontrola je užitečná při nákupu dřevotřískových desek, dřevovláknitých desek. Použití zastaralých pojiv obsahujících formaldehyd, jiných škodlivých chemických sloučenin by mělo být vyloučeno.

Přírodní dřevo je materiál šetrný k životnímu prostředí. Ale levné borovice nemá dostatečnou pevnost, přiděluje pryskyřici. Dub je obtížné zpracovat. Některá plemena jsou příliš drahá. Výrobky v této kategorii mohou být zkaženy změnou vlhkosti a teploty, rozpadem. Ochranná impregnace by měla být zvolena s ohledem na zvýšené bezpečnostní požadavky pro vnitřní použití. Nemontujte univerzální přípravky pro venkovní dekorace budov.

Některé problémy lze vyřešit nákupem desek, lamel a jiných vysoce kvalitníchpolotovary z dobře vysušeného dřeva.

Nábytkové desky zhotovené s přihlédnutím k vlastnostem cílové aplikace vyhovují

U některých výrobků této kategorie jsou jednotlivé prvky instalovány napříč. Tím se zabrání změnám tvaru při různých hodnotách relativní vlhkosti a teploty.

Kov poskytne vysokou pevnost. Ocel může být vyrobena z lehkého prolamovaného designu, který vydrží značné škody bez poškození. Konstrukce těchto materiálů lze opakovaně demontovat a smontovat bez poškození. Spolehlivá ochrana proti korozi není obtížná při použití moderních základních nátěrů a vrstev laku. Vysoce kvalitní povrchy se získávají použitím práškových barev, galvanického zpracování a dalších speciálních technologií.

Kvalitní chromované trubky a tvarovky

Jedinou významnou nevýhodou v tomto případě je složitost pracovních operací. Bez dobrých dovedností a speciálního vybavení nebude možné měnit tvar polotovarů, kovat a vytvářet spolehlivé svařované spoje. Úkoly lze řešit použitím objednávky v dílně profilu. Zvýší se však náklady na projekt.

V praxi používejte stejné a různé materiály. Část návrhu může být provedena sami s následným přidáním tovární skříně, pohovky nebo jiného hotového výrobku. Jávýroba znamená široký rozsah individuální kreativity.

Důležité!Aby domácí lůžko pro teenagery splňovalo moderní požadavky, je nutné společně hodnotit všechny důležité faktory. Je třeba poznamenat plnou osobní odpovědnost. V tomto případě nebude možné odstranit vlastní chyby bez dodatečných nákladů dle zásad implementace standardních záručních povinností výrobce.

Výkresy a rozměry nábytku

Montážní schéma

Tato kresba postýlky ukazuje, že je třeba pečlivě prostudovat projekt. Příliš složité prvky pro vlastní reprodukci mohou být odstraněny nebo nahrazeny jednoduchými detaily.Postup montáže je třeba kontrolovat krok za krokem. V některých situacích bude zapotřebí předběžná studie speciálních technologií, nákup dodatečných spotřebních materiálů a nástrojů.

Patrová postel. Rozměrový výkres je doplněn podrobným seznamem s popisem jednotlivých částí

I k tomuto podrobnému dokumentu bude zapotřebí objasnění. Mělo by být určeno, z kterých konkrétních polotovarů budou vyrobeny jednotlivé prvky. Musíte také vědět, jak vytvořit dekorativní ochranný nátěr.

Je-li plánováno vybavení moderního pracoviště, je nutné určit místo instalace svítidel, monitoru,hlavní jednotky stacionárního počítače. Pro úhlednou skrytou instalaci vodičů je třeba vytvořit potřebné otvory.

Při vytváření podkrovního lůžka vlastníma rukama by měly být vzaty v úvahu výkresy a schémata s přihlédnutím k novým výrobkům v sortimentu nábytkového kování. Musíte také vybrat správnou část a typ matrace.Je třeba mít na paměti, že výška této kombinace výrobků určuje jednotlivé rozměry konstrukce.

Základna lamel zlepšuje tlumicí vlastnosti, snižuje zatížení pevnostních prvků nábytku

V širokém sortimentu různých modelů není obtížné vybrat matraci podle potřebných parametrů. Standardní tloušťka těchto výrobků je od 18 do 32 cm

Spolehlivá a krásná loftová postel: podrobné pokyny s užitečnými komentáři

Tabulka 2. Podrobný návod pro výrobu loftového lůžka

\ t
Foto Základní a pomocné operace
Aby se šetřily peníze, autor tohoto projektu se rozhodl použít staré nábytkové panely.
Po nanesení značek se pomocí stacionárního stroje (kotoučová pila) nastříhají polotovary požadovaných rozměrů.
Povlak Starok se odstraní bruskou. Hloubka zpracování se nastavuje podle skutečné tloušťky vrstvy.
Člověk by neměl zapomínat na jednotlivceopatření, aby nedošlo k poškození jejich vlastního zdraví. V tomto případě použijte rukavice, respirátor.
Opatrně manipulujte se všemi stranami obrobku.
Ostatní plodiny v obilí
Elektrický hoblík odstraňuje nepravidelnosti, opravuje rozměry.
Pomocí plynového hořáku jemně vypálte viditelné plochy, aby se zvýraznila konstrukce.
Tento postup se provádí v souladu s bezpečnostními předpisy. Pracoviště je nutné řádně vybavit, odstranit hořlavé předměty. Doba zpracování je vybrána experimentálně, takže je užitečné předvyvíjet dovednosti pomocí malých mezer.
Podle schváleného režimu je stavba postupně montována
Pro upevnění dřevěných dílů používané šrouby, elektrické nářadí, vhodné příslušenství. Pokud je vrták vybaven dobíjecí baterií, je vhodnější provádět pracovní operace v obtížných polohách.
Na tmavých místech se hodí zabudované světlo.
Pro montáž každé velké sestavy je nutné připravit potřebné měřicí a pracovní nástroje, spojovací materiál a zpracované dřevěné přířezy. Proces vytváření schodů je podrobně popsán níže.
Nejprve se použije označení.
Aby nedošlo k poškození podlahy, jsou desky upevněny na podpěrách.
Podle provedeného značení vyvrtejte otvory.
Nainstalujte kroky.
Upevněte je na obou stranách šrouby.
Připravený uzel v sestaveném stavu.
Je připojen k hlavní konstrukci.
Ve spojích, kde se předpokládá vysoké zatížení, se používají kovové rohy a jiné výztužné prvky.
Tato instrukce pomůže vytvořit loftové lůžko vlastními rukama ze dřeva na dvě lůžka.
Ve spodní části je volný prostor pro umístění čalouněného nábytku, pracovní stůl s židlí.
Informace!Způsob montáže lože z výroby je podrobně popsán v pokynech oficiálního výrobce. Při zakoupení sady kvality nejsou nutné velikosti kování. Všechny potřebné operace lze provádět rychle, bez složitých nástrojů a dalších technologických postupů.

Kde mohu koupit podkrovní postel pro teenagery: Přehled trhu a další informace

Tabulka 3. Modely podkrovních postelí

Fotky Značka /Model Výška /Šířka /Hloubka, cm Cena, rub. Technické parametry, doplňující informace
Legenda /23.2 - /180/80 10200-11900 Hlavním materiálem je laminovaná dřevotřísková deska. Postel je určena pro děti od 3 let. Na dně - volný prostor pro hry.
STALLAIN /STL.121.X 180 /203,2 /120 16200-18100 Složení soupravy obsahuje pouze nábytek. Pro dokončení konfigurace pracoviště musíte zakoupit židli.
Mia /3 190 /70-90 /160-200 51200-54900 Bunk dospívající postel z přirozeného stromu s dokončením interline interline. Výrobce nabízí na skladě různé velikosti, doporučuje se použít matraci o tloušťce nejméně 10 cm.
Ikea /STUVA 193/99/207 36200-37300 V tomto podkrovním lůžku (Ikea) s pracovním prostorem poskytuje pozinkovaný ocelový rám vysokou pevnost. Ostatní konstrukční prvky vytvořené pomocí dřevotřískové desky, dřevovláknité desky, plastů.
Funky /Kids-3/1 F 182/111/194 16300-18200 Laminovaná dřevotřísková deska, široká škála povrchových úprav.
Informace!Chcete-li si levně a bez zbytečných potíží koupit lůžko pro teenagera, využijte aktuální nabídky internetových obchodů, zásilek domů. Mělo by zkontrolovat zařízení. Pokud si koupíte matraci, otočnou židli, další doplňky od jediného prodejce, můžete počítat s obdržením slevy.

Příklady úspěšných modelů a vlastností použití nábytku

K tomu, aby se patro pro dospělé podkroví hodilo do pracovního prostoru do určitého interiéru, používají se nástroje počítačové grafiky

Široké lůžko, kvalitní skříňový nábytek - taková sestava je schopna plnit své funkce plně během dlouhé životnosti. Počáteční významná investice se časem vyplatí.

Složitá stavba

Podle individuální objednávky můžete udělat palandu s pracovním prostorem a šatní skříní, získat exkluzivní technické a estetické vlastnosti, přidat standardní vybavení.

Související článek:

Sportovní koutek pro děti v bytě. Sportovní koutek umožňuje dítěti, aby nasměrovalo svou energii pozitivním způsobem. Jak si to správně vybrat, kde jej nainstalovat a zda je možné jej vyrobit sami - v tomto materiálu.

Závěr

S pomocí materiálů tohoto článku si můžete vytvořit loftové lůžko sami, nebo zvolit kompletní sadu bez chyb. Někteří moderní výrobcové nabídnou hlavní změny ke standardním designům za rozumný poplatek.

Pro zjednodušení řešení určeného úkolu se obraťte na otázky v komentářích k tomuto článku. Odborníci a současní majitelé nábytku budou sdílet své vlastnízkušeností a pomoci učinit správné rozhodnutí.

Video montáž výrobního nábytku