Jak si vybrat rostliny pro alpské snímky: fotografie a jména

Každý vlastník soukromého domu se snaží zlepšit jeho okolí. Za tímto účelem se vysazují stromy a keře, organizují se květinové záhony a nakupují se různé druhy dekorativních prvků. Osobní spiknutí je možné zpřesnit i původněji, za tímto účelem stojí za to vytvořit alpský kopec. To je prvek, který připomíná vysočiny. Chcete-li vytvořit alpský snímek, musíte použít velké kameny a rostliny, které rostou v horských oblastech. Proto byste měli zobrazit náhled rostlin na fotografie a jména alpského snímku, abyste vytvořili správné složení v zahradě.

Alpský vrch

Vlastnosti zařízení skalky na vlastní zahradě

Na první pohled se může zdát, že zařízení alpské skluzavky je poměrně jednoduchý úkol, stačí jen položit kameny a zasadit několik rostlin. To je naprosto špatné a dělat práci vyžaduje velmi opatrný přístup. Než začnete, musíte se rozvinoutskica budoucí květinová zahrada. Přemýšlejte nad umístěním skalky a proveďte značení. Je důležité studovat některé rostliny pro fotografie a jména alpských snímků, pomůže vám vybrat ten správný druh pro budoucí skalku.

Zařízení na skalku

Nejlepší je umístit skluzavku na malém kopci na dobře osvětleném místě. Čím větší je skalní zahrada, tím lépe bude vypadat. V tomto případě bude nutné použít kameny velkých rozměrů, protože malé budou nevhodné. Neméně důležitý je výběr rostlin. Měly by se podobat na Vysočině v zahradě. Proto by měly být studovány všechny rostliny na skluzavce podle názvu a fotografie.

Související článek:

Alpský kopec s kameny v zemi vlastníma rukama. Příklady fotografií a instrukce pro nezávislou produkci rockerů a výběr kamenů ve speciální publikaci našeho online magazínu.

Které rostliny se rozhodnou pro skalku

\ t

Skalka se liší od jiných záhonů zajímavou kombinací jemných květin a hrubých kamenů. Můžete si vybrat různé rostliny, které budou kvést střídavě během jara, léta a podzimu. Musíte také vybrat jehličnany k vytvoření dojem hornaté oblasti. Mezi nejoblíbenější rostliny, které se používají v zařízení rock garden lze identifikovat:

 • Trpasličí smrk - vyznačuje se vysokou tolerancí vůči suchu. Jsoumnoho odstínů rostlin, které vám umožní vytvořit zajímavé kompozice ve své zahradě.

Trpasličí smrk - jedna z nejoblíbenějších rostlin

 • Jalovec je povinná rostlina v skalkách. Nevyžaduje zvláštní péči a má velmi hustou zeleň sytě zelenou barvu.

Jalovec na alpském skluzavce

 • Thuja umožní zředit zelené barvy kaštanovými barvami. Je dobře snášen sluncem, takže to bude vhodné v skalky.

Tui také získal širokou popularitu v severních zeměpisných šířkách

 • Cypress - keř s původním zbarvením. Horní část má světlejší barvu, zatímco spodní část se vyznačuje tmavě zelenou barvou.

Cypress

 • Skalník může být vysazen na horizontálním kamenném lůžku, v létě si keř zachovává svou zelenou barvu, blíže k podzimu zčervená.

Podnožka vodorovná

 • Kvetoucí suchý keř bude vypadat dobře v kombinaci s kameny. Začíná kvést v červenci ve velkých květů.

Velmi krásná rostlina zvaná Dryad

 • Iberis patří do poloviny keřů a po celou sezónu vypadá skvěle.

Světlé keře Iberis

 • Ideální květina pro skalku je krátký stonek karafiátu. Perfektně přenáší otevřené slunné místo.

Karafiát krátkého kmene

 • Skalní kmín je vytrvalá rostlina s malými květy.

Rock Burachok

 • Molodil se vyznačuje masitou strukturou a širokým barevným rozsahem.

Velmi originální rostlina, která byla zničena

 • Nedílnou součástí každé skalní zahrady je louskáček, který vizuálně připomíná husté polštáře.

Saberbird

Při pohledu skrz rostliny na tituly a fotografie z alpského snímku můžete vizuálně posoudit výsledek, kterého bude nakonec dosaženo.

Video: které rostliny jsou vhodné pro skluzavky

\ t

Vlastnosti zařízení mixborders

Směšovače jsou dnes velmi populární mezi zahradníky. Uspořádání takového keře vyžaduje určité dovednosti, protože na první pohled je nutné kombinovat nesourodé květy na první pohled. Stejně jako při výběru rostlin pro skluzavku lze jména a fotografie květin pro mixborder prohlížet v různých zdrojích.

Bude zajímavé podívat se na mixborder, pokud rostliny střídavě kvetou po celou dobu. Proto předmusíte vytvořit plán přistání a přísně ho sledovat.

Vlastnosti mixborderu

Prováděcí implementace mixu \ t

Vzhledem k tomu, že ve stejné květinové zahradě se používají zcela jiné rostliny, budou i potřeby odlišné. Míchejte lépe, aby každý závod byl co nejpohodlnější. Proto stojí za to nejprve vytvořit náčrty a návrhy klubů. To umožní vybrat nejen rostliny, ale také místo jejich výsadby.

Jakmile jsou náčrty vyvinuty a zvolené umístění zařízení, můžete pokračovat do přípravných fází. Nejdříve je třeba stránku připravit. Je důležité odstranit všechny odpadky a odstranit všechny překážky. Teprve pak můžete začít označovat. Nejčastěji mají mixborders hladké linie a jsou umístěny podél kolejí.

Rozložení směšovače

Není-li půda dostatečně kvalitní, odstraňte vrchní vrstvu vegetace a vyplňte novou půdu. Doporučuje se používat pouze čistou a hnojenou půdu. Je-li to možné, je lepší nakupovat ve specializovaných prodejnách.

Příprava půdy

Při pozorování náčrtu a plánu výsadby rostlin můžete zahájit výsadbu semen nebo sazenic. Aby rostlina získala veškerou krásu, je třeba vzít v úvahu její potřeby a aplikovat všechna potřebná hnojiva na půdu. A v procesu růstu také provádět pravidelné hnojivo.

Výsadba sazenic

Přidání směsi může být provedeno pomocí kamenů. Mohou být rozloženy na okraji záhonu. Taková konstrukce poskytne příležitost k jasnějšímu vymezení kompozice květin a jejímu dokončení. Velikost kamenů bude přímo záviset na výšce květin vysazených v popředí. Kameny by neměly pokrýt krásu květin, ale být zvláštním doplňkem.

Připravené směšovače​​

Článek na toto téma:

Alpský kopec vlastníma rukama: fotografie krok za krokem.Přečtěte si o postupné montáži skalky s fotografickými příklady v samostatné publikaci našeho portálu.

Tipy a triky pro správnou květinovou zahradu zařízení

Aby se na vašich stránkách vytvořilo nádherné mistrovské dílo, které přitáhne pozornost těch, kteří projdou, a hosté by měli dodržovat některá doporučení. Poradenství odborníků pomůže každému zlepšit stránky vlastníma rukama

 • Při přípravě alpského skluzu by měly být vybrány pouze neošetřené kameny. Pouze v tomto případě můžeme co nejpřesněji zobrazit přírodní vrchoviny.
 • Pokud jde o velikost kamenů, musíte použít různé frakce, které budou rozloženy do určitého složení.
 • Při pohledu na fotografie a jména rostlin na skluzavku je vhodné vybrat si nejvhodnější možnosti.
 • Aby skalka vypadala atraktivně a v zimě stojí za to si vybratpočet evergreenů. I pod krytem sněhu bude takový zahradní prvek zvláštní výzdobou.
 • Pro skalku byste si neměli vybrat velké množství listnatých rostlin. Na podzim bude obtížné čistit listy mezi kameny.
 • Pro mixborders je nejvhodnější používat vytrvalé kvetoucí rostliny, které budou mnohem snazší.
 • Nízké rostliny by měly být vysazeny v popředí mikrobranky, dále - větší.
 • Pouze správná a včasná péče zaručuje atraktivní vzhled mixborderu.

Skalka v zahradě

Výzdoba každé zahrady je obrovské množství květin. Jejich nepravidelné a chaotické uspořádání nezpůsobí nikoho žádnou radost. Aby se květiny staly opravdovou výzdobou zahrady, je nutné je seskupit do určitého složení. Obzvláště populární je dnes skalka.

Toto je krajinářský dekorativní prvek, který může vytvořit každý. Je důležité řídit se některými doporučeními odborníků, kteří vám pomohou dělat všechny práce správně a získat kvalitní výsledek. Další nádhernou ozdobou každého osobního spiknutí bude mixborder. Navzdory složitosti péče o její vzhled je vždy radost. Externě, mixborder se mění, jak nové rostliny začínají kvést, zcela mění krajinu.

Video: Alpskésnímek: příklady a varianty