Duševní poklad v bytě: co jsou knihovny a knihovny pro domácnost

Amatéři a obdivovatelé čtení nepředstavují vlastní dům či byt bez sbírky hodných knih a podle tradice na papíře. Čtení je stále zvláštní součástí našeho života, takže knihovny a knihovny pro domácnost zůstávají oblíbeným prvkem interiéru. HomeMyHome.ru nabízí výběr skvělých řešení pro ukládání vašich oblíbených knih.

Knihovna v domě, dnes není jen dekorativním artiklem, je indikátorem inteligence a úrovně kultury majitele

.

Co jsou knihovny, police a police pro domácí knihovnu

Ať už jsou konstrukční prvky skladů pro domácí knihy jakékoli, měly by v každém případě obsahovat mnoho tištěných výrobků. Proto se skládají z pevného počtu polic. Výrobci nábytku předpokládali všechny nuance vzhledu a na základě užitečnosti takové položky nabízejí řadu provedení.

Moderní domácí knihovna byla úspěšně navržena a perfektně zapadá do každého interiéru

Skříňové knihovny se skleněnými sklopnými dveřmi: standardní elegantní řešení

Kabinetní případy jsou čtenářskou veřejností nejoblíbenější: jedná se o funkční a stacionární nábytek.

Křídlové dveře chrání knihy před prachem a sklem můžete obdivovat knihovnu

Moderní knihovny ve formě skříňové konstrukce snadno nacházejí místo v různých místnostech bytu. Stačí si uvědomit, že otevřené dveře se mohou státtraumatizující, pokud v této době jiná osoba projde kolem kabinetu a nevšimne si jich.

Vestavěné knihovny se skleněnými posuvnými dveřmi: Pohodlí a praktičnost

Vestavěný nábytek je obvykle vybaven posuvnými dveřmi, které jsou nejpohodlnější a nezasahují do prostoru. Tato skříňka jde do výklenku určeného pro toto úplně, proto, více často než ne, to má ne dolní nebo horní panel.

Zabudovaná knihovna se sklem je připevněna ke stěnám přes boční nebo zadní panely. Pro spolehlivost je konstrukce také připevněna ke stropu nebo podlaze

Posuvné knihovny a knihovny pro domácnost jsou stabilní a spolehlivé.

Otevřené knihovny: z tvého pohledu nic nezakrývá knihy

Otevřená přední strana skříně je snadný přístup k publikacím. Nemůžete vstát z pohovky a vybrat si knihu, kterou chcete číst na páteři.

Otevřené police umožňují jejich dekoraci libovolným vhodným dekorem

Rozměry otevřených konstrukcí mohou být kompaktní, což je vhodné pro malé místnosti, nebo zaujímají velkou plochu velké místnosti.

Nevýhody otevřených skladovacích systémů zahrnují nejistotu knih před účinky vnějších podmínek: prach, světlo, vlhkost.

Sošky vypadají dobře v otevřených knihovnách. Knihovna z toho má prospěch pouze

Modulární knihovny pro domácí knihovnu: Mobilní nábytek

Modulární konstrukce mají samozřejmě výhody při výběru systému pro ukládání knihoven. Jakékolivregály a sekce jsou navzájem kombinovány pohybem.

Jakékoli sekce, otevřené a uzavřené, lze vyměnit, což je zvláště výhodné při opravách nebo jednoduše aktualizaci situace

.

Fotografické police a police s fotografickými příklady: proč jsou takové konstrukce dobré

Co je to stojan ? Je to kus nábytku, který nemá zadní stěnu a dveře. Tato konstrukce se často používá pro zónování prostoru nebo jednoduše jako oddíl .

Vzhledem k tomu, že hmotnost všech knih umístěných na policích je impozantní, pro stabilitu je stojan upevněn ke zdi

.

Moderní regály jsou docela pohodlné. Jsou reprezentovány různými modely s velkým výběrem barevných řešení, která jim umožňují zapadnout do specifického stylu interiéru.

Tip!Police jsou někdy vestavěny do výklenku, ale často se používají jako samostatný nábytek.

Související článek:

Regály na knihy : jak si vybrat správné, typy polic, materiály pro výrobu, způsoby upevnění na stěny, galerie nápadů z interiérů a mistrovských kurzů za vlastní ruce - v naší publikaci.

Jak vybrat knihovnu a regály pro dům: řídíme se rozměry, rozměry a materiálem

Kromě vnějších vlastností, které jsou nejčastěji vodítkem, stojí za to získat více informací o velikosti výrobku, jeho rozměrech a materiálu. Z toho závisí funkčnost a síla návrhu,jeho trvanlivost, a tedy i výhody akvizice.

Rozměry a rozměry

Existuje několik připravených doporučení týkajících se velikosti knihovních skříní a oddílů. Vybraný model musí být v první řadě úspěšný. K zatěžování malého prostoru s obrovskou konstrukcí to nestojí. Proto předtím, než přistoupíte k výběru modelu, změřte volný prostor a určete, jaké místo bude mít skříň v místnosti.

Malé skříňky v moderním designu jsou velmi prostorné

Rozměry velkých a vysokých výrobků se liší. Počet sekcí se liší. Může být pět a dokonce deset. Pokud je místnost umístěna jako knihovna, pak by v tomto případě měly části zabírat celou, alespoň jednu stěnu.

U malých místností se doporučuje zakoupit nízké skříňky, které nejsou určeny pro velký počet knih

.

Rozměry malých modelů mohou být v rozsahu 100 × 30 cm, přičemž výrobce je vždy připraven změnit rozměry a rozměry výrobku na přání zákazníka.

Hloubka je 15-35 cm V závislosti na formátu knih vyberte indikátory z menší hodnoty do větší

.

Zohledňuje se tloušťka a délka police. Pokud je tloušťka menší než 2,5 cm, pak existuje možnost vychýlení výrobku pod hmotností tištěných publikací, zejména pokud je délka větší než jeden metr.

Výrobní materiál

Knihy umístěné v řadě mají slušnou váhu. Proto jsou police vyrobeny ze spolehlivých a trvanlivýchmateriálu. Zhruba každý regiment musí klidně vydržet více než 10 kg.

Pro dům si chtějí vybrat to nejlepší. Mnozí hledají knihovny a knihovny z masivního dřeva

Knihový nábytek s dýhou však není o nic méně populární: uvnitř, pod dřevěnou krytinou MDF. Levnější možnosti jsou také MDF potažené PVC fólií s imitací dřevěného vzoru.

Nábytek od společnosti DSP je rovněž v přijatelném cenovém rozpětí, ale není považován za nejlepší a šetrný k životnímu prostředí.

Hliníkové regály jsou odolné. Kov je stále více pokrytý filmem pod přírodním dřevem. Dveře se sklem jsou transparentní, matné nebo tónované, s nebo bez pískovaného vzoru.

Jak nejlépe umístit systém pro ukládání knih v různých místnostech

Knihy přinášejí lidem celou řadu emocí: od radosti po smutek. To je celá emocionální paleta. Takový důležitý předmět v psychických, duchovních a intelektuálních termínech by měl v ideálním případě stát v místnosti určené pro něj. Pokusme se najít nejlepší místo pro publikace drahých srdcem.

Umístěte knihovnu do knihovny a kanceláře

Pokud dům má takové cílové místnosti jako studii a knihovnu, pak mohou být majitelé tiše závidění. V tomto případě jsou knihy tam, kde by měly být. Atmosféra v těchto pokojích je doslova čtení.

Vestavěné rohové knihovny a knihovny pro domácnost vypadají zajímavě. Toto je plná část.stěny tvořící jedinou kompozici

Racionální přístup konstruktérů umožní nejužitečnější ušetřit na prostoru: vstup do kanceláře lze proměnit v knihovnu v souladu s vnitřkem místnosti a korelovat se studiem

.

Rohy se snadno stávají užitečným pracovním prostorem

Jak umístit knihy do obývacího pokoje a jídelny

Obývací pokoj je také vhodným místem ke čtení. Knihovna v této místnosti ctí majitele domu a dodává jim slušnost. Zde jsou instalovány designérské knihovny, které obdivují jak domácnosti, tak hosty.

Interiér zdobí model s originálním rámem, který k němu přidává zvláštní zvýraznění

.

Obývací pokoj zahrnuje kombinaci otevřených a uzavřených skladovacích systémů. Ve spodní, uzavřené přihrádce s neprůhlednými dveřmi můžete ukládat časopisy a další periodické tištěné materiály a umístit na poličky čitelnou knihovnu.

Konstrukce otevřeného typu jsou také relevantní pro obývací pokoj, což platí zejména pro moderní styly

.

Jídelna je schopna sloužit nejen jako místo pro jídlo, ale i jako knihovna. I když obvykle v této místnosti je nábytek s krásnými pokrmy, ale proč ne, aby to ještě více funkční?

Je velmi příjemné mít večeři ve společnosti Seneca, Dostojevského, Kanta a Cervantese

.

V jídelně je lepší umístit skříňky s dveřmi, aby se zabránilo tomu, že by na zádech knih padaly nečistoty.

V ložnici adětský pokoj je také číst

Ačkoli knihovny jsou v ložnici zřídka umístěny, neznamená to, že by se to nemělo dělat. Mít zajímavou knihu po ruce vždy ocení milovník čtení pro další sen!

Někdy dokonce ani nehledají zvláštní místo, kde by mohli být ubytováni v knižním nábytku. Prostor okna nevypadá přeplněně, pokud je naplněn tištěnými publikacemi na otevřených policích

Ložnice jsou zdobeny knihami v případě, že byt nemá tolik prostoru a volného prostoru, kde by se malá knihovna hodila, ale přesto.

Moderní ložnice budou těžit z kreativních modelů regálů

Samostatné police s knihami dodávají interiéru ložnice nezbytnou rovnováhu a stabilitu

Dětský pokoj není výjimkou, protože lásku čtení čteme již od útlého věku. Pokud dítě ve svém pokoji nevidí knihy, jak cítí lásku k tištěnému slovu?

Ve školkách jsou otevřeny a uzavřeny regály

.

Děti ve školním věku dostanou učebnice a oblíbené příběhy z otevřené police

Knihy jsou umístěny nejen v samostatném šatníku. Nad postelí jsou nejoblíbenější publikace a ty, které čekají na rychlé čtení.

Chodba a prostor u schodů: skvělé místo pro knihovnu

Pokud je chodba dostatečně široká, měli byste ji určitě použít jakodepozitář knih. To je navíc plus funkčnosti této často neefektivně využívané průchozí místnosti.

Koridor by neměl být příliš těžký, takže pro něj jsou vybírány mělké police a police, které nezabírají celou stěnu

Místo pod schody a kolem něj doslova žádá, aby upozornil na sebe: toto je nádherné místo pro pořádání jakéhokoliv počtu knih, aniž by se zmátlo, jak zapadnout skříň do stylu místnosti

Někdy výraz „knihy pod schody“ znamená, že jsou doslova pod ním

.

Přiměřený přístup k úspoře využitelného prostoru

Styl a domovská knihovna: které knihovny se vejdou do různých stylů (s fotografickými příklady)

Knihovna se nehodí do žádného interiéru. Tak, aby místnost neztratila svou přitažlivost a její dekorativní obraz, stojí za to strávit určité množství času k výběru úzce specifického knižního nábytku. Pouze v tomto případě se depozitář knihy nestane trnem v oku a bude schopen kvalitně transformovat stylový interiér.

Klasika

Klasika je vždy elegance, která je vyjádřena jak ve formě, tak ve zbarvení, a v řádcích. Pro klasiky vyzvedněte cenné dřeviny, které mohou být zdobeny patinou nebo litým bronzem.

Jednoduchý a krásný model se slučuje s prostorem v harmonii

Jednoduché řešení klasického obývacího pokoje

Země a Provence

Kánony zeměvyžadují přirozené barvy nebo pastelové barvy. Pro země používejte pouze přírodní dřevo. Maximum dovolí jeho zabarvení.

Světlé barvy se nezdají být neharmonické na pozadí venkovského nábytku

Mini-knihovna běleného dřeva je obzvláště dobrá

Autentický nábytek, staré fasády, obrazy a vzory udělají čest takovému nábytku.

Gentle Provence netoleruje masivní knihovny, modely, nejčastěji úzké a nízké

Skříň by neměla přitahovat pozornost k sobě, a proto neupřednostňovat, jen lehkost!

Související článek:

Provence styl v interiéru. Fotografie, základní kánony stylu, pravidla pro zdobení různých místností, výběr dekorativních a dekorativních materiálů, doporučení návrhářů a výběr z nejsofistikovanějších interiérů, foto příklady nejlepších možností použití stylu jsou v naší publikaci.

Myšlenky moderního designu

Moderní styly, jako je high-tech, snadno propojují knižní nábytek s materiály jako plast, dřevo, sklo, chromová ocel. Rovnoměrnost fasád netrpí kombinací malé barevné škály, a to bílých, černých, šedých odstínů.

Tvar výrobku může být pouze stylový, pravidelný geometrický tvar

Minimalismus, s jeho stručností, nedostatek zbytečné výzdoby a světlé barvy vyžaduje vhodné police

Loft je však stylminulého století, ale dnes získává stále více obdivovatelů, což jí dodává dotek modernosti

.

Přední výrobci knihoven a regálů: koho preferovat

Bělorusko je vynikajícím dodavatelem knihoven a knihoven pro domácnost a etablovalo se jako země s vysoce kvalitní produkcí. Jedna z předních společností na trhu se jmenuje Pinskdrev a nabízí výběr nábytku z masivního dřeva. Výrobce se zaměřuje na klasický styl interiéru.

Od domácích výrobců, jeden nemůže, ale zmínit společnost "Volkhov". Kromě klasiky, výběr kupujícího nabízí spoustu moderních stylových modelů, a cena výrobků neskrývá.

Značka Shatura zůstává přední společností, která se rozhodla pro výrobu moderních knižních modelů.

Italský nábytek je stále krásný a drahý, ale na tento kus nábytku se lze pyšnit.

Kolik jsou systémy pro ukládání knih

Knihovny lze zakoupit levně u výrobce nebo si můžete objednat požadovaný kus nábytku od dodavatelů. V každém případě záleží na způsobu dodání, na materiálu a na značce.

Nejjednodušší knihovna z Ikea bude stát pouze 2000 rublů, zatímco kombinovaná knihovna se skleněnými dveřmi od stejného výrobce bude stát asi 40 000 rublů.

Modulární knihovna z továrny "Heather" se prodává za přijatelnou cenu 25 000 rublů, pokud je skříňotevřený typ. Analog se skleněnými dveřmi je již dražší: více než 35 000 rublů.

Čím slavnější je značka, tím vyšší je cena. Vyhledávání správné knihovny může trvat velmi dlouho, ale neměli byste spěchat - depozitář knih se ve vašem domě usadí na dlouhou dobu

Obdivujte zajímavá řešení pro knižní království v domě?

Nezapomeňte na respekt k tiskovým médiím. Nebudeme-li se o ně starat, čas jim nezachrání. Koneckonců, to tak zahřeje duši, když můžete předat svým potomkům pevnou knihovnu, kterou sbírá několik generací!

Video: knihovny a knihovny pro domácnost - jak si vybrat a správně umístit