Velký přehled stylů v interiéru: fotografie s popisy a videem

Život je obtížný a obtížný, pouze jeho revoluce a katastrofy mohou změnit jeho průběh. Ale každý ji může změnit vytvořením vlastního malého světa, útulného, ​​krásného a pohodlného pod střechou vlastního domova. Musíme lidstvu vzdát hold, protože to dělá již dlouho, z éry jeskynních lidí, kteří začali zdobit zdi kresbami. Dnes máme možnost si vybrat z poměrně velkého seznamu navrhovaných stylů. Proto v tomto článku zvažujeme všechny styly v interiéru. Fotografie s popisy pomohou vytvořit vizuální reprezentaci každého z nich.

Rozmanitost stylů umožňuje zvolit interiér, který se blíží jeho vlastnímu vkusu

Hlavní kategorie stylových trendů v navrhování prostor

\ t Uděláme výhradu, že stylové trendy jsou založeny na zkušenostech mnoha národů, proto je hlavní část stylů nazývána buď místem, kde vznikly, nebo jménem lidí, kteří ji vytvořili během více než jednoho století. Všechny jsou však kombinovány do čtyř kategorií.

Zde jsou tedy čtyři kategorie:

 • Klasika.
 • Moderní styly.
 • Etnická.
 • Smíšené (kombinované).

Posoudit odděleně všechny kategorie a označit, které styly jsou v každém z nich zahrnuty. Podívejme se, jak se liší od ostatních, jaké jsou jejich vlastnosti, ukážeme fotografie s definicí jemností.

Klasika

Musíme vzdát hold skutečnosti, že klasický design prošel určitými změnami. Proto je velmi často slyšet takové jméno - moderní klasický styl. To neznamená, že se stala velmi odlišnou od svých vlastních rysů. Moderní lidé začali s opravami a výběrem klasiky a nahrazovali materiály novými, které se objevily na trhu v posledních desetiletích. Zde se nejčastěji začaly používat umělé analogy, které nahrazují přírodní, přirozené. To snižuje náklady na projekt, ale v žádném případě neubírá jejich kvalitu.

Druhé místo, které dává právo nazývat moderní klasiku, je převod samotného designu z velkých paláců a sálů do malých místností městských bytů a venkovských chat. V tomto ohledu se klasický styl postupně sjednotil. Jeho obsah však zůstává stejný, protože se zachovaly základní rysy a koncepce.

Klasika byla vždy bez módy

Jaký je rozdíl mezi klasikou v interiéru místností a jinými trendy ve stylu:

 • Původ klasiky je starověk. Odtud to byla symetrie, úměrnározsáhlé a vysoké prostory.
 • Další zvláštností je stručnost forem objektů, které vyplňují místnosti. Tady, nejen koule a kruhovitost, pravé úhly jsou také vizitkou klasiky.
 • Uspořádání míst instalace nábytku je rovněž určeno symetrií.
 • Architektonické formy jsou také základem geometrie, což je zvláště patrné na příkladu sloupů, kde se používají čtvercové oblouky, půlkruhové a sférické.
 • Zároveň je třeba poznamenat, že v klasickém stylu nenajdete architektonické prvky s jemnými detaily. Velká forma - nejdůležitější funkce. A pokud designér správně přistupuje k otázce umístění příslušenství a předmětů, pak lze velké formuláře snadno zadat i v malém prostoru městského bytu.
 • Samotný pokoj je nutně ozdoben širokou škálou dekorativních prvků. Tento štuk na stropě a řezbářství na kusech nábytku a textiliích ve výšivce. To znamená, že pokud je úkol vytvořit design pokoje v klasickém stylu vyřešen, měl by se návrhář pokusit velmi dobře. Jeho znalosti, zkušenosti a představivost zde lze maximálně využít.
 • Jak již bylo zmíněno, důležitým bodem stylu je symetrie. Proto je ve fázi vývoje projektu nutné přesně stanovit osu symetrie. A ne nutně, že se to stalo uprostřed místnosti. Často můžete najít místnosti, kde tato osa vede podél zdi, ale styl sám o sobě nenízměny.
 • Pokud jde o barevný obsah, klasický styl je bohatý a hluboký odstín dřeva a sádry. Chcete-li však klást důraz na další možnosti, je to honosnější. Například červená, fialová, fialová nebo tmavě zelená. Zde hlavní věc - nepřehánějte to.
 • Krystal, zlacení a porcelán slouží k doplnění a podtržení luxusu.
 • Samozřejmě, že městský byt nemůže být naložen takhle, takže pro svůj design používají lehkou verzi bez štuku a řezbářství, světlé akcenty v barvách. Stále více zdrženlivější.

Prostor a spousta vzduchu jsou charakteristické znaky klasiky v interiéru

Jak je však uvedeno výše, klasika má jeden důležitý aspekt, který musí udržovat v bytě a v obrovském soukromém domě. Je to otevřený prostor. Nemůžete přemoci místnost, aby vyhovovala požadavkům stylu, zejména v případě, že místnost nemá dostatek místa. Je lepší snížit počet nábytku, doplňků, architektonických forem, ale hrát si s barvou, osvětlením, záclonami a dalšími prvky. A bude to snadné, protože klasický styl je jednou z mála, která se přizpůsobuje různým možnostem místnosti.

Je zřejmé, že jedna z hlavních kategorií zahrnuje několik oblastí. Mezi klasiky patří ty, které splňují výše uvedené požadavky. Tady můžete bezpečně vyrobit: rokoko, baroko, gotiku, klasicismus, moderní, provence, renesanci, řečtinuStarověký římský, anglický a románský styl. Podívejme se na všechny směry individuálně.

Video: byt v klasickém stylu

Rokoko

Rokokový styl v interiéru se objevil v osmnáctém století a vychází z řeckých mýtů a pohádek. Pro sofistikovanost je to jedna z nejunikátnějších oblastí, ve kterých jsou pohodlí a luxus tkané dohromady. Proto je místnost plná spousty nábytku. Nejedná se pouze o měkkou skupinu (pohovka a křesla), ale také o několik pohovek, pohovek, stolů, komody a dalších předmětů.

Barevný design - pastelové barvy rozptýlené tyrkysovou, azurovou a modrou. Záření a stříbro jsou obvykle přítomny v hojnosti. Charakteristickým rysem je zároveň design zdí, kde jsou přítomni starověcí hrdinové a pohádkové postavy. Stěny nejsou nutně malované. Rokoko je nejčastěji tkanina sukna, kde se dává přednost tapisériím.

Rokokový strop je pátou zdí, která není o nic horší než stěny. Štuk, vzory a kresby jsou vítány. Technologie Paduga je často používána, když je čára mezi stropem a stěnou vymazána v celkovém provedení prostoru.

Co se týče podlahy, v rokokovém stylu neexistují žádné přísné požadavky. To může být dřevěné, kamenné, dlaždice a další materiály. Součástí interiéru jsou také koberce.V mnoha místnostech pokrývají velkou plochu podlahové základny.

Co se týče nábytku, nejlepší možností je malá velikost, ale pohodlná a funkční. Současně se vždy bere v úvahu zjemnění. Nábytek je vybaven jantarovými hlavami, řezbami. Sochy jsou umístěny na policích, staré podlahové hodiny mohou být umístěny na podlaze. To znamená, že všechno musí být bohaté. Krystal a porcelán zde bude také na místě.

Samozřejmě, že je nemožné toto všechno napchat do městského bytu, takže byl vytvořen moderní rokokový styl, zjednodušenější. Tam zůstaly kudrlinky na nábytku, zrcadla, většinou zlato a stříbro byly pryč, plnost začala usilovat o minimalismus více, to je městské prostředí se objevil. Zůstala však sofistikovanost, kouzlo, bohatství i v moderním obsahu.

Barokní - královský styl v interiéru

Toto je jeden z těch mála stylů, které se ve všech známých projevech deklarují s rafinovaností, luxusem a pompou. Jedná se o královský styl, který ztělesňuje plasticitu forem drahých kovů a drahých dřev. Zde jsou hlavní rysy baroka:

 • Co se týče zdí, pro svůj design se odrazí od nerovnoměrné, ale elegantní dekorace. Používá brokát, hedvábí, které může stěny zcela nebo částečně zakrýt. Obecným rámem jsou zároveň dřevěné rámy a zlaté štuky. Charakteristickým znakem baroka je tapiserie nebo tapetatextilie.
 • Strop je prodloužením stěn. Je zde také spousta milosti ve formě štuku a zlacení. Velmi často pro výzdobu používají nástěnné malby, malby. Zvláště tento typ povrchu vypadá dobře, pokud je strop v domě vysoký.
 • Pro podlahu vyberte nejdražší dokončovací materiály. Obvykle barokní styl je z přírodních parket nebo mramoru. Dnes je nahrazena keramickou deskou, stylizovanou nebo pod parketami, nebo pod cennými kameny. Jediné, co musíte věnovat pozornost, je barevný design podlahy. Neměla by se lišit od stěn a stropu, všechno by mělo být v jediném měřítku. Malé skvrny - koberce, zdobené květinovými ornamenty.
 • Pokud jde o nábytek, jedná se o lakované povrchy, vyřezávané prvky, zakřivené nohy. Barokní styl je dnes zdůrazňován kompletními soubory, jejichž všechny prvky jsou vyrobeny ve stejném stylu a barvě. Současně je nábytek uspořádán symetricky vzhledem ke středu místnosti, který musí být vždy volný a prázdný.
 • Barokní textilie zaujímají zvláštní místo. Elite záclony s lambrequin s monogramy nebo lemované lurex. Tenké tkaniny a těžké závěsy se střapci a zlatými šňůrkami.
 • Okna a dveře by měly být dřevěné se závitem, vložky z barevného skla a velké pozlacené prvky.


Nezapomenutelný barok- Toto je jeden z nejstarších stylů, takže byste se měli starat o obrazy a figurky. První jsou zavěšeny na všech stěnách, pro druhé je nutné vytvořit výklenek. A přesto tento styl vyžaduje velké pokoje. Je téměř nemožné ji vytvořit v městských bytech, i když praxe tvrdí opak.

Moderní styl interiéru bytů a domů

\ t

Tento směr se objevil na konci století XIX a nebyl dlouho populární. Dnes je znovu oživen jen proto, že základní pravidlo stylu je fantazie designéra, která je prakticky neomezená. Ale modernost má své vlastní rysy: hladké a zakřivené formy, úplnou asymetrii, nedostatek jasných hranic a ostré rohy. Přidejte zde květinové motivy v interiéru, přírodní barvy a přírodní materiály:

 • Stěny jsou obvykle natřeny v jednom tónu, někdy jsou natřeny ve formě vegetace. I když zde můžete také fantazírovat, např. Zavěšením horní části stěny látkou, a spodní část je potažena dřevěnými panely.
 • Strop je trámy, štuky, vitráže. Nezapomeňte, že moderní nemá rád ostré rohy, takže přítomnost okapů je povinný atribut. Obvykle je strop natřený tak, aby odpovídal stěnám: bílá, smetanová, modrá, růžová a tak dále, ale ne honosné barvy.
 • Podlahové parkety jsou charakteristické pro modernost, ale mnoho návrhářů se domnívá, že kámen je také zvláštním rysem tohoto stylu. Je velmi důležité vytvořit barevnou paletu tak, aby podlaha buď kontrastovala se stěnami a stropem, nebo byla sama s nimi.barevný rozsah.
 • Textilie. Zde je lepší použít pouze květinový ornament.
 • Osvětlení by mělo být matné, dokonce tlumené, protože styl by měl vytvořit romantickou atmosféru, ve které panuje harmonie a pohodlí.
 • Co se týče nábytku, mělo by to být ozdobené příslušenství, žádné ostré rohy, skleněné vložky a ozdobné rukojeti, zakřivené nohy. Čalouněný nábytek by měl být velký, měl by pohodlně sedět.


Obecně by přirozené téma mělo být přítomno všude: malby, vázy s květinami, neobvyklé lampy, figurky a tak dále. A jedna rada - není nutné se zabývat zónováním v moderním stylu. I když je to nutné, mělo by to být provedeno s rozmazanými hranicemi.

Provence styl v interiéru

\ t

Přenos venkovské chuti do městského života je snem poměrně širokého okruhu obyvatel megalopolů. Pod touto touhou se objevil styl Provence. Z pochopitelných důvodů má každý národ své vlastní představy o venkovském životě, ale název stylu pochází z Francie.

A ačkoli mnozí věří, že Provence je stále ve stejné zemi, ale jak ukazuje obsah a rysy stylů, jedná se o dva různé směry. Země v moderním pojetí navíc odkazuje na moderní styly. Tak, charakteristické rysy francouzského stylu Provence v domě: mnoho rostlin, jednoduchost výzdoby a její přirozenost, roztřepené prvky a barvy. Základem stylu je archaismus situace, která netoleruje marnost. • Hlavním materiálem pro výzdobu stěn je dlaždice, mozaika, prosklená cihla, kámen. Ale v Provence nezastavujte a monotónní barvení.
 • Strop je natřen světlými barvami. Má povinný atribut - nosníky.
 • Podlaha - deska bez povrchové úpravy nebo malované nebo kamenné dlaždice. Žádné moderní materiály.
 • Okna a dveře jsou bílé. Tam je vlákno, ale ne moc. Charakteristickým rysem jsou opotřebované povrchy.
 • Nábytek by měl být vyroben pouze z masivního dřeva s kovovými kovanými prvky. Přivítal v provence proutěný nábytek. Je třeba poznamenat, že nábytek z pole - ne levné potěšení. Moderní designéři proto používají nábytek z laminované dřevotřískové desky nebo MDF a stylizovaného dřeva. Křesla a pohovky jsou pokryty hustým materiálem nebo pruhované nebo pléd. Mnoho polštářů, dřevěné područky. Pokud mluvíme o ložnici ve stylu Provence, jedná se především o železné postele s kovanými železnými prvky.
 • Pouze textil: přírodní, bavlněné, bavlněné. Všechno by mělo být ve veselých barvách.
 • Osvětlení - kované lampy.
 • Příslušenství - keramikatalíře, proutěné koše, figurka kohouta, mnoho domácích květin v květináčích, váza s ovocem a další atributy venkovského života.

Renesance

Tento styl se nazývá renesanční styl. Duch starověku, nejvyšší stupeň domácího zlepšení, je základem renesance. Dnes, styl není tolik v poptávce, ale pokud je touha vytvořit velkolepý interiérový design pro místnost, pak je to nejlepší směr. V něm nenajdete ostré kontrasty. Zde vše plyne plynule od tónu do půltónu. Vše je v jedné paletě v harmonii, což vytváří klidnou atmosféru.

Jelikož renesance je založena na starověku, hlavním materiálem pro výzdobu je kámen. Je přítomen všude: na podlaze a na stěnách. Často stropy, a musí být kopulovité, zdobené tak, že to byla napodobenina kamene. Nástěnné malby, závěsy, dřevěné obložení - to vše je přítomno. Na stěnách je určitě vybudovat výklenky, kde instalují luxus nebo předměty pro domácnost. Parkety mohou být položeny na podlahu, ale měly by být vyrobeny ze širokých prken.


Předpokládá se, že renesance - styl králů. Překvapivě je však množství nábytku v této oblasti malé. Měla by být vysoce kvalitní - to je bezpochyby, ale často je to jen měkká skupina, stůl se židlemi a pár zásuvek. To znamená, že renesanční styl je hodně vzduchu, prostorua světlo.

Pokud jde o osvětlení, dosahuje se širokých a vysokých oken. Ve tmě jsou to velké lampy, obvykle kované, s velkým počtem světelných zdrojů. Všechno je stylizovaný svícen. Několik kopií Raphaela, Da Vinciho nebo Michelangela tento styl podtrhne. Dodáváme, že renesance je univerzálním směrem. To může být vytvořeno v každé místnosti, zde zkušenosti a kvalifikace návrháře jsou důležité.

Vlastnosti anglického stylu v interiéru

Přímé formy, přesnost ve všem, vzácné drahé předměty, obecná elegance místnosti - to je anglický styl. Je vhodný pro každou velikost místnosti. Můžete jej vytvořit v apartmánech umístěných v Chruščovských domech a ve velkém soukromém domě. Kromě toho je snadné udělat, protože výzdoba místnosti může být minimální: dva velké skříně, která se nachází naproti sobě, krb a velká židle poblíž.

Hlavním požadavkem je vytvořit ušlechtilý interiér. Proto jsou pro dekoraci vybírány pouze ty nejdražší materiály, rafinované kusy nábytku a doplňky. Mělo by to být strom, ne MDF nebo dřevotřísková deska, tím více plastu. Pouze přírodní látky: bavlna, len, vlna.


Pohodlí je také nedílnou součástí vybavení. Například u pohovky nebo křesla by měl být stůl, u postele noční stolek. Množství regálů, na kterých je zobrazeno všechno, jak to bylozískané Koberce a krb - povinné předměty. Mohou být malé, ale musí být a nezáleží na tom, v které místnosti. Velmi často v pokojích, zařízené v anglickém stylu, instalovat velké skříně s knihami. Knihovna je v tomto směru vítána.

Řečtina

Řecký styl v interiéru má dva rysy - je sofistikovaný a elegantní ve všem. Pokud chcete, aby váš domov zdůraznil svou sílu, zvolte tento směr v designu interiérů pokojů. Myšlenka samotného stylu je dokonalostí a harmonií forem a úplnou absencí oblékání oken. Ale neodkazujte ho na kategorii "ekonomika". Řecký styl je drahý.

Kuchyně, zdobená v řeckém stylu

Zde jsou základní pravidla tohoto stylistického směru:

 • Ideální pro stěny - omítky napodobující mramor. Dnes k tomu používejte texturovanou verzi. Vhodné pro freskovou výzdobu. Ale nemusí se ponořit do výklenku. Nejlepší volba - přímo na zdi s instalací rámu sádrových výlisků. Vyberte si chladné barvy.
 • Stropy jsou pokračováním stěn, ale v žádném případě nepoužívají lesk. Optimálním řešením jsou kresby bohů, atletů, bitev, ale tak obvykle oříznutí vysokých toků. Doporučuje se instalovat v bytech stropní struktury, lepší víceúrovňové.
 • Podlaha je dokončena mramorem nebo jiným kamenem, je možná mozaika. Zdůrazněte integritu prostoruprostě ne lesklé povrchy. V moderních apartmánech jsou podlahy opatřeny linolem, mramorovým. Barva podlahy je zvolena teplá, měla by být buď v kombinaci s designem stěn a stropu, nebo mírně kontrastována s nimi.
 • Základní barevné schéma je překryto nábytkem. Geometrické výkresy přísného typu, žádné kudrlinky, pouze přírodní látky pro čalounění, ale neměly by to být kůže nebo drahé materiály. Pokud jde o formu, měla by být jednoduchá.
 • Komfort a racionalita - takto můžete popsat osvětlení místností v řeckém stylu. Proto bude centrální stropní lustr plochého typu nebo několik svítidel v podobě starých olejových lamp perfektní.
 • Co se týče atributů, vše je jasné: sochy (velké nebo malé), starožitné vázy, kliky dveří v podobě lví hlavy, malby a fresky, sloupy a oblouky.

Řím

Charakteristické rysy římského stylu: sofistikovanost, delikátní chuť, bohatství a luxus. Musíme tomuto směru vzdát hold, protože jeho prvky byly zařazeny do jiných stylových škol. Jmenovitě: oblouky, sloupy, kopulovité stropy, kulaté oblouky a tak dále.

Římský styl není jen napodobeninou historie starověkého Říma, je to vynikající luxus

 • Zdobící stěny mohou být různé: hladké, texturované, tapety na malování, textilie na závěsy. Barva je teplá barva: béžová, slonovinová, bílá. NěkdyMůžete použít světlé skvrny. Mozaika a fresky - volitelné, ale možné.
 • Strop. To musí být vysoké, proto je problematické vytvořit v římském stylu design v bytech. A někdy se v domě neprovádí klenba ve tvaru kopule, takže návrháři nabízejí víceúrovňové stavby, zdobené štukem. Vchody - klenuté.
 • Co se týče základu podlahy, v římském stylu je to jen kámen, i když dnes návrháři často používají parkety, které nepokazí interiér, ale zušlechťují ho.
 • Nábytek je vybrán samozřejmě ne kámen, ale musí být masivní. Forma není vždy přísná, to platí zejména pro stoly, které byly v Římské říši. Lví hlavy, římské lavičky, čalounění v přísných kresbách jsou atributy římského stylu.
 • Osvětlení. V tomto směru se bere v úvahu zajímavá hra světla a stínu, aby osvětlení bylo co nejpřirozenější. Ve tmě se používají lustry i svícny. Hlavním požadavkem pro ně je podobnost se svíčkami nebo svícny.
 • Pokud jde o příslušenství, standardními požadavky jsou zde sloupy, oblouky, sochy, busty, sochy, měkké válce na pohovkách, obrazy na stěnách, antické vázy na podlahy.

Romantika

Rytíři, krásné princezny, králové a jejich bohatí vazálové - to je románský směr, který spojuje studený kámen a teplý strom. To je velká síla staréhobabičky Evropy. Hlavními aspekty designu jsou proto závažnost, chmurnost a askeze vnitřního obsahu. Žádné kudrlinky:

 • Stěny jsou kamenické, odkryté nebo pokryté omítkou. Můžete použít nástěnné malby nebo skvrny z hrubého dřeva.
 • Strop. To je pokračování stěn ze stejného materiálu. Formulář - klenutý nebo vrstvený, podporovaný sloupci.
 • Podlaha je buď kámen nebo imitace dlažby. Neexistují žádné jiné možnosti.
 • Nábytek - hrubý nebo vyrobený z kamene nebo dřeva. Formuláře - obdélníkové, stoličky nebo židle na třech nebo čtyřech nohách. Zadní strany jsou vysoké. Využívá se řezbářství na lavičkách a to je jediná dekorace.
 • Doplňkový dekor. Není zde mnoho příležitostí. Například pár obrazů, rytířské brnění, sbírka studených zbraní, několik sádrových plastik.
Pohled odborníka
Jaroslav Galaiko
Hlavní designér a vedoucí ateliéru Ecologica Interiors
Položit otázku\ t
„Románský styl v bytě nebo domě nedává pokoje pokoj, proto se nepoužívá téměř v obytných prostorách. Je výsadou výzdoby kaváren a restaurací. “

Asceticism je základem románského slohu

Gotika

Gotický styl použitý v interiéru byl navržen designéry jako zvláštní koruna kulturního dědictví západní Evropy. Může být charakterizován následujícím způsobem.cesta: pronásledování nejvyššího luxusu, milosti, expresivity a přemrštěné vznešenosti. Stačí si jen vzpomenout, co reprezentovaly kostely a chrámy konce století XIX. A toto zdivo, barevné sklo, špičaté věže, malba na stěnách, krb a tak dále.

Gotický styl je navíc vysoký strop a spousta vzduchu, takže ho nemůžete vytvořit v bytě. Ano, a v domě s ním mohou být problémy, protože jedna místnost nebude schopna pojmout vše, co zvládne gotika. Proto návrháři vždy nabízejí projekty, které pokrývají dvě podlaží stavby. To znamená, že design domu bude v domě obnoven.

To je to, co vypadá obývací pokoj v gotickém slohu

A o pravidlech pro tvorbu gotického stylu:

 • Stěny nejsou jednotně tvarovány. Například, obytný prostor, kde se nachází krb, povrch je cihla nebo kámen (jeho imitace), pro rekreační oblast jsou uklidňující barvy pro malování nebo tapetu. V jídelně je vše stejné, pouze v expresivních barvách.
 • Strop. Dekorativní klenby, imitace kamene, štuky, gotické kresby, prolamované tisky.
 • Podlaha je strom nebo kámen tmavých tónů. V moderní interpretaci mohou být parkety nebo keramické obklady, pokryté koberci.
 • Co se týče nábytku, je zde jeden velmi důležitý bod. Každá položka musí mít své specifické místo. Jako kdyby byla stejná skříňka po mnoho let a je vyrobena ze stejného materiálu jako zeď. Hlavní prveknábytek - řezbářství. Kromě toho musí mít každá položka zvláštní majestát: vysoké vyřezávané záda na židlích a postelích, široká křesla, která vypadají jako trůn, skříně orámované korunami, jako jsou chrámy samotné. Neoddělitelným nábytkovým atributem gotického slohu je hrudník.
 • Osvětlení. Zde musíme přijmout skutečnost, že ve své architektonické podstatě nemá gotika základní myšlenku, ale má charakter. To znamená, že to není vždy šero a přísnost, takže návrháři nabízejí různé možnosti osvětlení, kde můžete osvětlit místnost slabě nebo silně. Proto volba lamp, zejména počet světelných zdrojů. Proto jsou zde vhodné lustry, svítidla a stojací lampy z kovu nebo dřeva.
 • Co se týče textilu, požadavkem je jedna tlustá tkanina. Lze jej použít pro výrobu záclon a čalouněného nábytku.
 • Atributy. Není zde rozmanitost: police s knihami, krb s kovovým grilem, gotická růže na vitrážových oknech, několik polštářů, držáky dřevěných knih.

Klasicismus

Škola tohoto směru byla vytvořena velkým počtem architektů a designérů, kteří ze starověku vybrali ty nejunikátnější prvky. A co je nejdůležitější - oni byli vybráni na principu non-přetížení se zbytečnými detaily. Klasicismus je tedy úplným propojením všech prvků interiéru s sebou, stoprocentní symetrie, klidného a přísného složení, bez milosti. Barevný design - ve světlebarvy:

 • Stěny zdobí barvy nebo tapety. Poslední výběr z kategorie tkáně. Designéři doporučují použití nástěnných maleb, štuků (v malém množství), instalovat nástěnné sloupy a pilastry.
 • Strop je také zpracován. Optimální barva je bílá.
 • Podlaha musí být opatřena vzorovanými parketami sestavenými z různých druhů dřeva.
 • Nábytek. Je zde poptávka po majestátním nábytku, s aristokratickými doplňky, ale vždy bez kudrlinky, řezby a vzory. Obvykle je pro klasiku mahagonový nábytek s bronzovými vložkami ideální. Přísné rohy a jednoduché linie, rovné nohy a středně velké opěradlo.

Obecně lze klasicismus popsat jako - drahý, ale vyhrazený. Náklady na investice by se neměly rozdrtit.

Klasicismus v interiéru bytu

Moderní styly

Vzhledem k tomu, že je možné charakterizovat tento směr stylu - to je návrh současného momentu. To znamená, že je to rychlost naší doby, rychlý rytmus života, zatížení informací, změna světa. Důsledkem toho všeho - zbytečnosti pohodlných životních podmínek. Proto jsou moderní styly v interiérech apartmánů minimálním nábytkem, přísnými liniemi, spoustou lehkých, chromovaných a lesklých povrchů (na fotografii níže uvidíte vše jasně). Zvažte některé z nich jako nejjasnější představitele.

Art Deco

Přeloženo z francouzského art decooznačuje dekorativní umění. Jeho hlavním obsahem je elegance a luxus. Používá se především pro výzdobu hotelů, restaurací, výletních lodí. V moderním provedení začali návrháři používat levnější dokončovací materiály, ale dojem luxusu se nezmenšil. Kožešiny, nerezové obložení, stříbro, doplňky z krokodýlí kůže, prvky slonoviny a figurky, vzácné dřevo a kámen - to vše je ve stylu art deco. Současně se barevný obsah neomezuje na nic, hlavní věc je milost a luxus.

Aby však vytvořili správnou atmosféru, návrháři navrhují, aby se neodchylovali od základů stylu: zkreslené postavy, geometrické tvary vícestupňového typu, přestávky, cikcaky, rozptýlené východními nebo egyptskými ornamenty, propletené tropické rostliny, exotické zvířata a další. Obecně platí, že ve stylu art deco v interiéru (fotografie jsou uvedeny níže) je fantazie, směs několika stylů trendy: od kubismu a futurismu k moderní a neoklasicismu. A i když se mnoho nelíbí tomuto směru, můžete stále říkat pohodlně, zejména v kuchyni a koupelně.


V současné době jsou konstruktéři vhodní pro použití tohoto stylu se zvláštní péčí. Stále častěji se na stěnách používají abstraktní obrazy nebo fotografie na téma lásky a romantismu. Co se týče barevných řešení, zde nejsou žádná přísná pravidla, všechno je vybrános ohledem na preference vlastníka domu. Pokud jde o nábytek, upřednostňují se kožené prvky zdobené kovem, sklem a vykládanými krystaly.

Minimalismus

Je možné označit tento styl s těmito vlastnostmi:

 • minimální povrchová úprava;
 • minimální počet kusů nábytku, pouze nejnutnější;
 • jednoduchost struktury použitých materiálů;
 • všechny formy jsou diskrétní;
 • barvy jsou prosté.

Minimalismus v interiéru vyžaduje spoustu místa, takže se často neodstraňují žádné příčky, ani stěny. Územní prostor se provádí osvětlením, barvou, závěsy, nábytkovým uspořádáním.


 • Stěny jsou obvykle zdobeny v jasných barvách. Používá barvy, prosté tapety nebo texturované omítky, lesklé keramické dlaždice velkých velikostí. Žádné světlé a křiklavé oblasti.
 • Strop je obvykle natřen bílou barvou. Dnes návrháři nabízejí napětí