Jak udělat postele vlastníma rukama, ne jako všichni ostatní? Zajímavé nápady a fotografické příklady

Obyvatelé města rádi tráví čas v letních domech, kde někdo organizuje pouze rekreační oblast, a někdo pěstuje květiny, zeleninu a roste úrodné stromy. Strávit několik hodin denně nebo týden v procesu kultivace půdy, vyvstává otázka, jak udělat postele vlastníma rukama, ne jako všichni ostatní. Zajímavé nápady přicházejí na mysl mnoho letních obyvatel a majitelů soukromých domů. Uvažujme o původních fotografických příkladech a několika pokynech pro vytvoření takové krásy.

Krásná květinová zahrada bez zbytečných problémů

Jak vytvořit zahradu vlastníma rukama není jako všichni ostatní: zajímavé nápady pro hotové možnosti

Při zdobení své zahrady si mnoho lidí myslí, jak si vytvořit vlastní zahradní lůžka, ne jako všichni ostatní. Zajímavé myšlenky přicházejí na mysl, ale nyní se proces implementace stává obtížným a daleko od každého.

Každé lůžko lze oddělit dřevěným plotem

Neměli byste zoufat ve stejnou dobu, můžete brát jako základ hotovou verzi a ve svých výkresech realizovat své vlastní původní stvoření.Mějte na paměti, že místo stavby zdobí nejen samotné struktury, ale do celkového krajinářského designu bude zahrnuta i kombinace zahradních cest a pěstovaných plodin.

Zde jsou některé zajímavé fotografie zahradní dekorace na zahradě:

S tímtomísto nebude nikdy špínou na botách

Vertikální postele - originální a neobvyklé

Stojan na sazenice a malou zeleninu

Pokuste se rozmotat pavučinu

Příklady zahradních vzorů s lůžky

Mnohé myšlenky do-it-yourself na zahradu nemají rádi, aby se všichni nacházeli v rozsáhlé globální síti. Navzdory tomu, že lidé stále spojují zeleninovou zahradu s půdou a malými dlouhými pahorky pro pěstování jedlých plodin, může být proces vytváření jedinečné zeleninové zahrady vzrušujícím úkolem.

Jednoduché ploty a nábřeží na stezkách činí lokalitu zajímavou a čistou

Není to tak těžké dělat krásné zahradní květiny s vlastními rukama na fotografii s pokyny, jak se zdá na první pohled. Hlavní věcí je určit kritéria výběru. Například u malé sekce by byl dobrý nápad vertikální struktury, které zabírají minimální plochu.

Možnost vertikálního čísla

Při výběru tvaru místa přistání také zohledněte rozměry celé plochy, kterou přidělíte lůžkům. Neměli byste si vybírat kulaté tvary pro úzké a dlouhé území. Pro nejlepší výhonky se pokuste uspořádat výsadbu ze severu na jih do Diny. A pokud máte pozemek se svahem, je lepší, aby rostlinné přes to, aby se zabránilo mytí plodin s těžkým deštěm.

Jak vytvořit zahradní postel v zemi vlastníma rukama s vhodnou velikostí

Pokud se chystáte uspořádat zahradní zahradu ve své zahradě, měli byste se rozhodnout o velikosti, abyste mohli zasadit maximální počet plodin, a to racionálně na celé ploše.Neexistují žádná přesná kritéria pro dimenze, je však nutné vytvořit takové místo pro přistání, aby bylo snadno odlezitelné od stezky.

Čistá klasická verze

Norma se považuje za šířku 1 m, od 1,5 m délky nebo do hloubky 50 cm. Vzdálenost mezi přistáním do 40 cm, to je dostačující pro snadný přístup. V tomto případě je dráha 30-50 cm pod horní hranou hřebene.

Existuje několik druhů lůžek, které se liší od standardních rozměrů:

 • Dotradičnízahrnují standardní velikosti popsané výše.

Standardní velikost

 • Velké.Z hlediska rozlohy přesahuje tato stavba 12 m². Na těchto otevřených plochách rostou rostliny, které prakticky nepotřebují plevel: brambory, fazole nebo dýně.
 • Varianta Hilum.Výška je od 80 do 100 cm a neexistují žádné požadavky na délku. Vytvoření odříznout horní vrstvu zeminy a udělat oplocení kovu nebo dřevotřísky. Uprostřed takové konstrukce se vytváří malá prohlubeň, kde se voda hromadí během zavlažování.
 • Vysoká.Pro tento návrh je třeba zvolit solární oblasti. Je žádoucí nepřesahovat šířku 1,5 m. Hřebeny mají různou výšku, ale na to by se nemělo zapomínatmožnost vyžaduje časté zalévání.

Organizace vysokých lůžek

 • Hluboko.Místo kopce uděláte příkop, kam dáte rašelinu, kompost a hnůj, na vrchol všeho, co položíte na zem, jehož výška nepřekročí 25 cm.
 • Úzká postel pro zeleninu. Nejčastěji se používá ve sklenících. Vhodné pro otevřené země. V takových konstrukcích rostou rostliny s malými výhonky nahoře, ale se silným kořenovým systémem.

Sekce s úzkými hřebeny

Při výběru možnosti přistýlky byste měli vzít v úvahu zvláštnosti plodin, které plánujete zasadit. Některé rostliny dávají přednost mokré půdě více, proto pro ně jen zřídka volí vysoké hřebeny.

Jak vybavit postele v zemi vlastními fotografiemi

Pro uspořádání vaší zahrady byste měli zvážit nejen tvar a podtyp samotné zahrady, ale také zvolit materiál pro jeho rámování a uspořádat cesty. Proč ploty kolem místa přistání? Existuje několik důvodů:

Praktická víceúrovňová volba

 • Estetická strana. Takové designy vypadají hezčí a zajímavější.
 • Méně plevelů poroste. Pro jejich rozvoj je volný prostor omezen a plevel je mnohem pohodlnější.
 • Hřebeny nespadají z deště ani zalévání.​​
 • Vlhkost půdy po zalévání trvá déle.
Je to důležité ! Správně vyberte materiál pro výrobu lůžek. Musí projít vzduchem a nesmí emitovat toxické látky.

Dobré možnosti jsou získány z:

 • plochá břidlice pro zahradní lůžka:levná varianta, která bude sloužit jako další výzdoba, ale neměli bychom zapomínat, že je poměrně křehká;

Použití ploché břidlice

 • ze dřeva:je přirozené a snadno se instaluje, ale krátkodobé a vyžaduje zpracování před hnilobou;

Krásná dřevěná verze

 • pozinkovaná ocel s polymerním povlakem:dlouhá životnost, nikoli však levná;

Kovové konstrukce až do zaspání země

 • z kamene nebo betonu:trvanlivost a krása, ale tato možnost způsobuje materiální náklady a také vyžaduje určitou dovednost při pokládce;

Dekorativní metoda oplocení kamene

 • stuhy na hranicích:nejjednodušší a cenově nejdostupnější způsob designu.

Krása a pohodlí obrubníku

Cesty mezi lůžky mohou být ponechány tak, jak jsou, posypané malými oblázky nebo pokryté dlažbou. Záleží na výběru výzdoby zahradního pozemku.

Coučinit plot pro zahradu vlastníma rukama

Nejjednodušší možnosti pro ploty, které nevyžadují mnoho času a mají přijatelnou cenu: plochá břidlice a obrubníková páska. Druhým způsobem můžete vytvořit jakoukoli formu pro výsadbu ovocných plodin.

Přesnost je příslibem krásy

Chcete-li na svých stránkách vytvořit zajímavou výzdobu, musíte si nejprve koupit lůžko. Průměrná cena od 300 do 500 str. v závislosti na tloušťce materiálu.Klasická velikost jednoho prvku: 100 x 150 cm.

Samočinná instalace ploché břidlice se sníží na několik jednoduchých kroků:

Příklady fotografií Co dělat
Po výběru místa a velikosti místa pro výsadbu zeleniny odstřihněte materiál požadované výšky a délky. Po obvodu rovinného hřebene vykopat výkop polovinu hloubky zakoupené břidlice.
Nainstalujte polotovary do připravených zákopů a naplňte je půdou. Ujistěte se, že půda je strukturálně stabilní.
Pro zajištění konstrukce použijte kovové kolíky. A vyplňte úrodnou půdu uvnitř. Všechno je připraveno.

Pro usnadnění práce se podívejte na video na toto téma:

Používání vlastních obrubníků pro postele je sotva jednodušší. Měkkost materiálu umožňuje vytvořit libovolný tvar a pro pevnost se materiál nejen přidávávýkopu, ale také použití plastových kolíků. Zde jsou některé zajímavé fotografické příklady dokončených prací:

Montáž hrany z plastu

Použití v krajinářství

Šerm pro květinovou zahradu

Hřebeny oválného tvaru

Související článek:

Obvodová páska pro zahradní lůžka. V článku se podrobně podíváme na to, proč to bude vhodné, jaké typy obrubníků pro zahradu jsou k dispozici a jak správně nainstalovat toto zařízení?

Fotografie neobvyklých lůžek v zemi vlastníma rukama

Není nutné utrácet spoustu peněz na plot na výsadbu ovocných plodin, můžete použít nejjednodušší a cenově dostupné materiály, které jste opustili výstavbou nebo jinou prací. Často se v kurzu stříhají desky, cihly nebo kusy vlnité břidlice.

Dekorace s plotem

Fanoušci dělají všechno sami, stejně jako zdobí zahradu ozdobnými tvary, často činí lůžka vlastníma rukama ze šrotu. Fotografie některých děl jsou uvedeny níže:

Z plastových lahví - praktické a cenově dostupné

Výroba hřebene z pěnových bloků

Použití vlnité břidlice

Samostatné domy pro zeleň

Související článek:

Krásné zahradní postele v zemi vlastníma rukama. Jak aplikovat vědecký přístup a budovat krásné postele v zemi vlastníma rukama, fotografiemi a popisy procesů - v tomto článku.

Fotografie lůžek pro jahody vlastníma rukama: rysy a příklady vytvoření

Jahody jsou vysazeny téměř v každé zahradě. Šťavnaté a nenáročné bobule - oblíbená pochoutka pro dospělé i děti.Ale aby to bylo opravdu chutné, musíte řádně připravit postel.

Venkovní hrnce pro vaše oblíbené bobule

K dnešnímu dni existuje bohatý výběr materiálu, který umožňuje urychlit růst a produktivitu keřů. Například cena za metr za spunbond je jen asi 100 rublů a pro web je mnoho výhod:

 • vytváří jedinečné podmínky pro růst bobulí;

Jahody pod spunbondem vypadají úhledně a lépe rostou

 • má vynikající schopnost projít vzduchem a vodou;
 • znemožňuje růst plevelů;
 • půda pod plátnem se rychleji zahřívá;
 • Extra vousy nejsou zakořeněny a prakticky neexistují slimáci.

Produktivita se zvyšuje a je snazší sklízet ovoce

Pokud nechcete utrácet peníze ani za takový jednoduchý a pohodlný materiál, můžete si vyrobit postele z plastových trubek. Tady je párzajímavé fotografické příklady:

Zajímavá volba pro výzdobu místa

Svislé uspořádání hadicového odpadu

Příprava na vylodění

Skleník bez nečistot

Zajímavé postele pro jahody to udělejte sami z pneumatik pro automobily

Když vymyslíme možnost vhodnou pro výsadbu lahodného bobule, přicházejí na mysl různé dostupné materiály. Včetně postelí pro jahody z pneumatik. A můžete vytvořit unikátní vertikální strukturu, která zabírá málo místa v zahradě a dává velkou sklizeň.

Svislé vytvoření

Pro práci budou vhodné pneumatiky správné velikosti, dláta, dřevěného bloku a půdy s sazenicemi. Dodatečný rám není nutný, protože pneumatiky mají kovovou šňůru, která zajišťuje správnou pevnost konstrukce.

Další příklad pyramidy

Otvory pro sazenice jsou dláta a samotná pneumatika může být vložena do bloku. Udělejte několik děr a nejjednodušší design je připraven. Zde je video o jednom ze způsobů vytvoření.

Video: pěstování jahod v pneumatikách

Návod, jak udělat postel pro jahody z potrubí s fotografickými příklady

Výsadba jahod v potrubí (horizontálně) je společnou možností v oblastech s malým množstvím volného prostoru. A samotný materiál může být jakokov a PVC. Zde jsou některé zábavné příklady:

Šest lůžek namísto jednoho

Poloha podél plotu

Taková zahrada může být dokonce umístěna v bytě

Vertikální varianta

Je dokonce možné použít kanalizaci pro lůžko pro jahody.Podívejme se blíže na to, jak udělat design pro chutné bobule:

 • Připravte dvě trubky s různými průměry, zatímco tenké by měly být o 20 cm kratší než ty tlusté.
 • Ve velkých otvorech s velkým průměrem (7 cm) ve vzdálenosti 15 cm a v malém jsou tři řady otvorů o průměru 0,5-1 cm a intervalu 8-10 cm.

Připraveno na zahradě

Po dokončení přípravných prací sestavte strukturu. Za tímto účelem nasaďte na trubku zástrčky. Tlustý prohloubit do země, a v ní ve středu připevněte malou trubičku pro zalévání. Zem je naplněna a keře jsou zasazeny. Chcete-li být jasnější, podívejte se na video na toto téma:

Návrhy vertikálních lůžek pro jahody z plastových trubek jsou zajímavé. Zde jsou některé příklady fotografií:

Neobvyklé a praktické

Hotový design, který lze zakoupit v obchodě

Výsadba jahod ve svislém potrubí může vypadat jako prvekdekor

A můžete dát do sudu

Jak vyrobit vícevrstvé postele pod jahodami vlastníma rukama

Moderní materiály a také improvizované prostředky umožňují nejen vysokých lůžek v venkovském domě vlastníma rukama, ale také vytvořit skutečné pyramidy s krásnými jasnými shluky jahod z fotografie. A také, aby víceúrovňové "domy" pro květiny.

Víceúrovňová varianta nepravidelného tvaru

Není těžké dělat pyramidu pro pěstování jahod na vlastní pěst.Pro oplocení můžete použít různé materiály: dřevo, kov, plast.Stejně jako všechny druhy dostupných nástrojů:

 • květináče;
 • pneumatiky z automobilů;
 • ořezávací trubky různých průměrů;
 • krabice se zeleninou a ovocem.

Zajímavá volba pro dekorace na stěnu

Na základě formuláře neexistují žádná přesná kritéria. Můžete to udělat kulaté, čtvercové, obdélníkové, polygonální a dokonce i vlnité čáry. Zvažte jednoduchý způsob, jak vytvořit vícevrstvou postel pro jahody:

Příklad fotografie Sled prací
Vezměme si za základ klasickou pyramidu, ale s ostrým vrcholem. Budeme sbírat ze stromu, protože je snazší ho upevnit.
Sbírejte první vrstvu. Musídostat největší. Šířka hřebene pro jahody by měla být 40 cm, dole můžete pokládat síť z nerezové oceli, zachrání kořeny před škůdci a zabrání přehřátí.
Nalijte piliny a hobliny na dně každé vrstvy, stejně jako suchou trávu. To znamená, že dostanete mřížku - piliny - trávu. Pak vrstva země. Je žádoucí udržet celkovou výšku pyramidy na úrovni jednoho metru, jinak bude nepohodlné starat se o bobule.
Je lepší naklonit strany úrovní a před výsadbou ošetřit celou konstrukci lakem nebo nátěrem, aby byla chráněna před hnilobou a prodloužena její životnost.

Chcete-li pracovat snadněji a rychleji, podívejte se na video na toto téma:

Fotografie lůžek pro jahody z pytlů

Vertikální lůžka pro jahody - ideální pro malou plochu. Mohou být zakoupeny ready-made v obchodě nebo sami. A druhá cesta je skutečný let fantazie. Kromě uvážených metod budování lůžek trubek, pneumatik a dřeva si můžete vytvořit unikátní dekor s plodnými pouzdry z pytlů.

Lze použít ve sklenících a sklenících

Proces pěstování jahod v pytlích se neliší od klasického nebo vertikálního lože, ale ukazuje se, že velmi zajímavé možnosti pro vytváření lůžek nejsou jako všichni ostatní.

Vysoké hřebeny velkých sáčků

čisté bobule snadnější sbírat

Svislý způsob vylodění

Zavěšené modely

Výhody lůžek z břidlice rukama s fotografiemi

Použití plochých břidlic pro postele je známo již dlouho. Každý zahradník takové návrhy viděl. Materiál na stranách má řadu výhod:

 • trvanlivost vzhledem k absenci korozních a hnilobných procesů;
 • vypadá pěkně a elegantně;
 • jednoduše připojují vysoké struktury a dokonce i víceúrovňové varianty;
 • přijatelná cena;
 • je v prodeji v každém městě nebo internetovém obchodě.

Klasický vlnitý břidlicový plot

I přes snadnou montáž a nenáročné dodatečné zpracování má břidlice negativní aspekty, které musí být zohledněny při výběru plotů pro výsadbu jahod:

 • je velmi horký na slunci , takže postele by měly být napojeny častěji;
 • nejistota před mechanickým poškozením:pokud se omylem dotknete lopaty nebo vozíku, břidlice praskne.

Plochá břidlice vypadá velmi krásně v každé zahradě

Ale z vlnitého materiálu jsou získány velmi čisté a krásné postele:

Nejjednodušší domácílůžka

Dvouúrovňová konstrukce

Kombinace lůžek s oplocením břidlice a jednoduchých variant

Zajímavý tvar s ostrým úhlem

Jak udělat vlnité postele břidlice vlastníma rukama

Na snímku nahoře je zřejmé, že vytvoření lože zvlněné břidlice není nutně ploché a obdélníkové. Můžete vytvářet návrhy v několika úrovních nebo sekat rohy, výběrem nejlepší možnost pro vaše stránky.

Připravený materiál

Někdy se používá ořezávání břidlice vlevo nad střechou. Jedná se o nejlevnější variantu zahradního zahradnictví, protože nevznikají žádné dodatečné náklady, ale při práci s různými kusy jsou nepříjemnosti.Nejjednodušší způsob, jak koupit stejnou tloušťku a délku tkaniny vlnité břidlice. Průměrná cena se navíc pohybuje mezi 200-300 s. pro 7-8 vln. Střední rozměry: délka - 1,75 m, šířka - 1,13 m.

Vícebarevná zeleninová zahrada

Když položíme takový plot do země, stačí vykopat malý zákop po obvodu budoucího hřebene. V této díře položte břidličku v přímce, přibližně polovinu celkové výšky a přikopat zemi. Pro pochopení posloupnosti akcí viz video na toto téma:

Vlastnosti lůžek z ploché břidlice udělejte sami

Mnozí zahradníci dávají přednost oplocení postelíbřidlice, jak je k dispozici a snadné. Nevyžadují se také žádné specifické dovednosti, jako je tomu u oblouku zdiva.

Vysoké stavby ve skleníku

Zároveň tento praktický a neškodný materiál obsahuje několik doporučení pro instalaci jako plot pro záhony nebo postele:

 • Pro větší pohodlí je celá deska plochých břidlic rozřezána na polovinu nebo rozdělena na části 1 a 0,75 m.

Řezání plechu

 • Prvky by měly být k sobě upevněny kovovými rohy, natřeny speciálním lakem proti korozi. To zabraňuje šíření hřebene.

Délka lůžek může zvýšit pevnost konstrukce pomocí kolíků

 • Pokud chcete změnit barvu použitého materiálu, proveďte to předem, nikoli po instalaci.

A také dodržujte bezpečnostní opatření a proveďte instalaci ve stavebních rukavicích, aby nedošlo k poranění rukou o ostré rohy nebo šrouby. Výsledkem je krásná zahrada, která vyčnívá ze sousedních zahradních lůžek:

Úhledná zahrada s zpevněnými cestami

Nejčistší skleník

Jarní jahodové sazenice pod spunbondem

Úzké hřebeny břidlice

Cena břidlice pro postele

Pokud nepo opravě střechy, můžete si koupit pás pro postele z břidlice. Cena za ně je odlišná v závislosti na tloušťce materiálu:

Jméno Rozměry, mm Náklady, rub.
Pásy pro postele v sadě 400 ks, „Sestavte základnu“, Moskva 1750 * 240 * 6 88
Sada 400 kusů, software "KSM", Moskva. 1500 * 300 * 6 97
Obchodní dům Petrostroykomplekt, Petrohrad. V balení 400 ks. 1500 * 300 * 10 138

Je jednodušší pracovat s hotovými pásky, protože potřeba krájení zmizí. V tomto případě můžete najít velmi levné možnosti s nebo bez dodání, stejně jako objednat kit prostřednictvím internetových obchodů.

Kombinace ploché a vlnové břidlice

Chcete-li vypočítat požadované číslo, předem určete, kolik a jaké postele plánujete provést.V případě rozbití během přepravy nebo instalace je vhodnější odebrat materiál s rezervou.

Instalace plochých břidlic na lůžka netrvá dlouho. Podívejte se na video tutoriál pro pochopení všech kroků:

Jak udělat postele ve skleníku: fotografie zajímavých děl

Skleník - to je místo, kde zahradníci milují pěstování teplomilných plodných rostlin. Vidíte v nich papriky, rajčata, okurky a mnoho dalšího. Někteří vybaví oblast pod skleníkem nebo izolovat strukturu tak, aby přijímali sklizeň po celý rok.

Úhledně rámované široké postele

Pro jakékoli účely se skleník používá - jedná se o malý prostor, pokud neberete v úvahu obchodní možnosti, kde potřebujete umístit několik lůžek.

Poradenství!Pokuste se předem přemýšlet, kolik rostlin bude umístěno ve skleníku pro výpočet počtu a šířky lůžek.

Naplnění konstrukce dřevěnými hranami zeminou

Hranice chránící úrodnou půdu před šířením se shromažďují z nejrůznějších materiálů. Jsou zde krásné výtvory z dřevěných nebo elegantních kovových konstrukcí, stejně jako obrubníkové pásky a improvizované prostředky. Zde jsou některé možnosti uspořádání skleníku:

Dřevěné bednění

Kombinace různých lůžek v závislosti na rostlinách

Klasické provedení ve třech řadách s kovovým oplocením

Varianta pro malý, ale čistý skleník

Související článek:

Skleník vyrobený z polykarbonátu vlastníma rukama. Výkresy, typy konstrukcí, postupná montáž a mnoho dalšího v samostatné publikaci našeho portálu.

Varianta úspěšného uspořádání lůžek ve skleníku 6x3 s fotografií

Existuje mnoho variant designu, jeden z nejběžnějších je 3x6 skleníků. Jak uspořádat postele v dlouhém a úzkém prostoru - otázkavzrušující mnoho. Existuje několik společných možností pro umístění míst pro přistání ve skleníku:

 • Dva velké hřebeny s podélnými a příčnými uličkami.Je zde méně místa pro přistání, ale je zde volný přístup pro pečlivou péči o vykládky.

Dvě široké pásky

 • Dlouhé široké postele podél stěn skleníku.Uprostřed pasáže o šířce 50-70 cm, která umožňuje pěstovat různé plodiny, upravovat vzdálenost mezi nimi a tiše se o ně postarat.
 • Tři identické paralelní hřebeny.Typicky, designy jsou úzké, dělat to snadné plevel celé oblasti kolem rostlin.

Varianta se třemi stejnými hřebeny

 • Středem je široké místo přistání a úzké podél zdí.Snadná péče, ale ukazuje se, že je to málo využitelná plocha pro rostliny.

Ve středu je širší než na stranách

Při výběru místa pro výsadbu ve sklenících mějte na paměti, že postele v blízkosti stěn by neměly být větší než 1 m. A rozměry centrální nesmí překročit 3 m. To je způsobeno potřebou volného plevele a uvolněním půdy.

Jak udělat postel ve skleníku 3x6: fotografie praktických metod

Nejčastěji se zahradníci rozhodnou pro velký hřeben uprostřed a malé malé po stranách. To je nejlepší způsob, jak zasadit v jednomskleníky jsou několik druhů rostlin tak, aby se navzájem nerušily, aby rostly a nesly ovoce.

Příklad uspořádání s velkým hřebenem

Pokud zvolíte šířku lůžka 3 metry ve skleníku, umístěte jej přesně do středu a ponechte dostatek prostoru pro průchod. Cesta může být naplněna malými oblázky nebo pokryta filmem, aby nedošlo k přerůstání dalších plevelů.

Je snadné vyrobit postel o šířce 3 metry. Nejprve se musíte rozhodnout o materiálu výroby. A pak kopat malý zákop po obvodu a prohloubit strukturu prohlídky. Ujistěte se, že je půda shora.

Můžete uspořádat dva široké hřebeny po stranách, ale to je nepohodlné pro plení

Pod zemí je nutné vytvořit vrstvu organických hnojiv a položit drenáž, která neumožňuje přehřátí půdy. Zde je ukázka videa, jak předělat postele a udělat 3 úzké identické proužky:

Vlastní verze zahradních postelí ve skleníku vlastníma rukama

Tradiční vzory nejsou vhodné pro všechny regiony. Například v severních oblastech, kde i na začátku léta může sníh padat, je třeba ve skleníku namontovat teplé zahradní lůžko. Je snadné to udělat vlastníma rukama, hlavní věcí je vybrat vhodnou možnost:

 • Vnitřní topeníelektrickým kabelem. Teplota uvnitř skleníku a půdy může být přesně řízena.

Topné schéma

 • Ohřev vody.Trubky jsou položeny pod vrstvou zeminy a připojeny k systému vytápění domu nebo je instalován samostatný kotel.

Pro velké plochy

 • Přírodní materiál.Složky jsou vybírány v závislosti na typu půdy a jsou ukládány nahoře pro přirozený skleníkový efekt. Používají se soubory, hustá tkanina, listy sbírané od podzimu, humus a mnoho dalších věcí.

Přírodní teplo

Pokud není potřeba vytápění, protože skleník se nachází v teplém nebo mírném klimatickém pásmu, pro výsadbu se používají jiné neobvyklé možnosti.Například můžete uspořádat vertikální umístění lůžek ve skleníku. V tomto případě záleží na autorově fantazii a plodinách na výsadbu.

Racionální využití prostoru

Níže jsou krásné fotografie lůžek ve skleníku, které mohou být obnoveny na vlastní pěst:

Neobvyklé řešení s zpevněnými cestami

Kusy hranic a květináče jsou vhodné pro domácí skleníky