Péče o ptáky - jak udělat ptačí krmítko vlastníma rukama

V drsných zimních časech se o ptáky, kteří zůstali v zimě u svého domova, postará pouze osoba. Ne všichni ptáci jsou připraveni jít do teplých zemí, mnozí migrují při hledání potravy na malá území. Ptáci z hnízda nepřežijí, jsou donekonečna při hledání potravy, a pokud není jídlo, pak svižná stvoření padají doslova mrtvá přímo pod nohy lidí. Editorial HomeMyHome.ru je znepokojen osudem opeřených přátel a nabízí čtenářům užitečný materiál o tom, jak udělat ptačí krmítko vlastníma rukama.

Krmítka - schopnost ptáka přežít v zimě a na jaře děkuje osobě za boj proti škodlivému hmyzu v zahradě

Co může být ptačí krmítko

Před spěcháním a stavbou struktury z prvních materiálů, které přišly do rukou, je třeba zvážit, jaké typy vzorů pro pouliční ptáky jsou. Možná, že již existuje pohodlná instrukce a kresba budoucího krmného místa pro ptáky. Ne každý jídelní kout je vhodný - někteří pichugi nemohou jíst z určitých struktur, jiní budou muset počkat, až budou hbití soudruzi dost otrávení. Ptáci jsou různí, záleží na tom, jak je krmivo zvyklé na krmení, záleží na tom, zda to bude vhodné pro to, aby si jídlo z podavače nebo anatomie zobáku to nedovolilo.

Vzhledem k tomu, že ptáci hledají potravu z dohledu, musíme vytvořit návrh, který si budouci spotřebitelé všimnou

.

Kromě toho, že krmivo by mělo být viditelné z dálky, mělo by být takové provedení, aby se potravina neprohnala větrem: nejenže se krmivo ztrácí, ale i potraviny rozptýlené na zemi jako vynikající značka pro malé dravce. Studujeme nejlepší návrhy pro stolování ptáků.

Nejjednodušší konstrukce

Závěsná plošina je umístěna buď na laně, nebo v síťovém pouzdře. V takovém místě, jako je jíst kozy, ale datel nebude moci navštívit takovou kuchyni.

Podavačpřitahuje mnoho ptáků

Poradenství!Pokud chcete krmit modré kozy, můžete jednoduše pověsit kuličku slaniny a semen rostlinnými vměstky.

Podnosy jsou vhodně umístěny, jejich strany neumožňují zádi dostatek spánku a obecně je design spíše stabilní. Střecha v budově je volitelná.

Plocha jeskyně také přitahuje mnoho hladových ptáků

Pro uspořádání místa s krmivem stačí jedna obdélníková překližka, čtyři tyče pro boky a lano pro upevnění. Někdy jednoduše fixují plastovou nádobu z pod vejce na stabilním místě a usnou v přihrádkách obilí a drobky. Používají také jiné plastové podnosy ze zeleniny nebo salátů. Jedná se spíše o dočasné řešení, protože plast se rychle odfoukne, nebo se během sněžení naplní mini jídelna.

Pouze omezení fantazie může sloužit jako omezení volby designu jídel pro ptáky a jídelny

Domovní podavače v podobě domu a uzavřených možností

Dům vypadá pevněji a spolehlivěji - střecha chrání jedlý obsah a ptáky před větrem a sněhem, kromě všudypřítomných vrabců nechtějí být vtaženi do takových krmítek. Nevýhodou střešních domů je, že lesní pichugové si nemusí všimnout blahodárné léčby a umírají hladem přímo v kuchyni drůbeže. K tomu nejprve nakrmte birdie, rozptýlené jídlo kolem.

Existuje mnoho možností výroby krmírny z různých materiálů

.

V domě sspousta hostů přijde na krmení na štíhlé střechy: holuby, waxwists, sojky a louskáčky. Je-li hnízdiště vybaveno, pak v blízkosti jídelny bude vždy hlučné a zajímavé. Nejjednodušší způsob, jak postavit dům s plochou střechou, ale významnou nevýhodou je zadržení sněhu na něm, což může způsobit pád ptačí jídelny.

Větší prostor pro ptáky vyžaduje zvětšení velikosti struktury

.

Vrabci nejsou zvýhodněni vrabci: hejna ptáků se nehodí na místo krmení a ti, kteří šplhají, nebudou moci zabránit ovesným, titmovitým a jiným ptáčkům.

Na fotografii je zajímavá verze hotového jídelny

Ve struktuře bunkru existuje několik oddělení pro krmení různých ptáků, někdy existují sekce pro různá krmiva. Vytvoření vlastního podavače bunkrů je snadné: můžete si vytvořit design z plastové láhve, desky, nitě a super lepidla.

Související článek:

Ptačí budka z vlastních rukou. Výkresy, revize materiálů, konstrukční rozměry; prvky z lepenky, dřeva, lahví a překližky; dekor a instalace - přečtěte si naši publikaci.

Jak vyrobit žlaby pro pouliční ptáky vlastníma rukama - popis a výkresy

vzdejme hold internetu: není nutné znovu objevovat kolo, jsou-li připravena doporučení, pokyny a výkresy s výkresy. Je to v pořádku, pokud je to nápad někoho jiného - provedeníjiná osoba dodá novému designu nový design.

Podavač ptáků

\ t

Dřevo je vynikající trvanlivý materiál. Minimální dřevozpracující dovednosti jsou žádoucí, ale pro začátečníky je zcela možné postavit dřevěný podavač.

Ve starých učebnicích o technologii existují vynikající verze a výkresy pro výrobu krmítek pro pouliční ptáky vlastníma rukama

.
Není nutné, aby všechny povrchy byly v ideálním případě i tak, čím více je řemeslo kreativní, tím zajímavější bude pozorovat, jak to ptáci zvládají. Najdete zde 4 tlusté větve krásného tvaru, připravte platformu ze dřeva nebo překližky. Střecha je vyrobena z dřevěných lamel, ale můžete vytvořit střechu z kůry starých stromů - tento design bude vypadat velmi ekologicky.

Chytrý dům-jídelna vyrobená z březových větviček a břízové ​​střechy. Připevnění větví k sobě může být provedeno lepidlem ze dřeva, šrouby nebo hřebíky

Podavač překližky pro ptáky

Překližka je vhodný materiál a životnost delší než jeden rok. Zahradní podavače zdobí zahradu, což je plus. Při práci s překližkou používají metr, vrtačku, skládačku, roh, tužku, šrouby a nůž.

Výkres usnadňuje vizualizaci konstrukce

Důležité!Ve výpočtech je třeba vzít v úvahu, že střecha překračuje dno ve velikosti - to zabraňuje pronikání vlhkosti do konstrukce.

Všechny značky skresba je přenesena na list překližky a vykrojena vykrojenými výřezy vybraných velikostí.

Je vhodné vařit vše najednou

Hraniční oplocení je k základně připevněno šrouby. Dno a střecha jsou propojeny podélnými lamelami. Výška mezi střechou a základnou by měla být pro ptáky pohodlná, ale ne příliš vysoká.

Tip!Je lepší ošetřit překližku antiseptickým hydroizolačním řešením - tím se výrazně prodlouží životnost výrobku.

Části střechy jsou vyrobeny z identických plechů, které jsou spojeny šrouby.

Jigsaw umožňuje vyříznout jakýkoliv tvar výrobku, nemusíte provádět striktně geometrické struktury

Jednoduché možnosti výroby podavačů z krabic

Tetrapack je materiál, který ani nemusí být konkrétně hledán: krabice na šťávy, mléko může sloužit jako vynikající základna pro výrobu krmiv pro opeřené přátele. Spojením dvou úzkých krabic a vytvořením děr v různých výškách, dostanou bunkrovou jídelnu pro ptáky.

Dokonce i kapsy lze snadno vyrobit ze sushi tyčinek nebo větviček vložených blíže ke dnu krabice

Můžete malovat dům nebo ponechat standardní barvu krabice - ptáci se v každém případě budou líbit designu a jídlu uvnitř

Pro práci budete potřebovat nůž, nůžky, lano a 5 minut času.

Nejzajímavější modely podavačů plastůláhve

Plastové lahve, jakmile nejsou použity. Plastový podavač je snadný, kreativní a vhodný pro ptáky. Často lahvičku na 0,25-0,5 l. Značkovač nakreslí díry, které se pak nastříhají nůžkami.

Láhev můžete zavěsit v boční poloze

Bojová barva přitahuje pozornost ptáků

Původní podavače ptáků

Kromě výše uvedených materiálů použijte i jiné pomocné pracovníky.

Původní verze podavače jaro-podzim, která trvá pouze 5 minut

Chutné jídlo v krmivech - ptáci si z dýně jasně užijí neobvyklé světlé jídelny

A není vůbec nutné vyhodit starou konvici, může sloužit i pro ptáky

Metody upevnění podavačů ptáků do okna

\ t

Fanoušci pozorování obyvatel okna mohou být poučeni, aby si zakoupili nebo vyrobili ptačí krmítko na výhonech. Tento držák vám umožní obdivovat létající ptáky po celou zimu, fotografovat je a pravidelně měnit krmiva.

Průhledný materiál odhaluje oku všechny nádhery ptáků

Sklo se promyje octem a vodou a přísavky se přitlačují těsně proti němu. To jsou všechny potíže spojené s připojením podavače.

Související článek:

DIY řemesla pro zahradu: všechny nové položky. Ty, pravděpodobně, stejně jako mnoho majitelů stránek, chcete zjistit, co můžete udělat s vlastními rukama pro zahradní dekor, protože dekorativní ozdoby v obchodě jsou tak drahé. V tomto přehledu popíšeme a ukážeme, co lze vytvořit z odpadních materiálů.

Krmítka pro ptáky - stejně jako možnosti krmiv

V článku o krmení ptáků bychom neměli zapomenout vyprávět o těch ptácích, kteří jsou pro osobu bezpodmínečným přínosem. Pro krmení kuřat se používají koryta - jsou uspořádány tak, aby kuřátko nespadlo úplně do podavače a nebylo schopno rozptýlit krmivo.

Napáječe a žlaby vhodné pro provoz

Podavače rýhované mohou být ohraničeny nad grilem a rozděleny do komor pro různé druhy krmiva.

Pro ptáky je vhodné jíst a proces krmení nezpůsobuje hostiteli problémy

Bufetová kantýna se používá pro suché krmivo: ráno se nalije obilí a ráno se znovu přivolá na čerstvou porci. Čistota je zachována v okolí, a jídlo přichází v odměřený, jak je jíst.

Zásobník: šetří váš čas

Jak vyrobit krmítko s kuřecím masem vlastníma rukama

Ne vždy existují prostředky a přání koupit krmítko pro kuřata v obchodě. Nabízíme několik možností, které jsou pohodlné a snadno se vyrábějí.

Podavač pro kuřata vlastníma rukama ze dřeva nebo překližky - popis a výkresy

\ t

trvá více času. Video zobrazuje všechny fáze práce:

Pro výrobu se používají silnostěnné překližky, šrouby, smyčky 90 °, kůže, elektrická skládačka, svinovací metr, tužka, pravítko, pila, šroubovák, vrtačka s vrtáky, svorky.

Velikosti se mohou lišit v závislosti na kurníku a počtu kuřat

Za prvé, překližka se používá k označení požadovaných rozměrů a kreslení všech detailů tužkou a pravítkem. Elektrické dekupírky vyříznou všechny části a pomocí vrtáku okamžitě vytvoří otvory pro upevňovací prvky. Hrany všech částí jsou ošetřeny brusným papírem a pak se smontují pomocí šroubů a svorky.

Poradenství!Čelo může být vyrobeno z průhledného plastu - množství krmiva bude vždy viditelné.

Víko je připevněno závěsy k bočním stěnám. Přípravek se léčí antisepticky.

Výroba krmítek pro kuřata z PVC trubek

\ t

V případě potřeby vezměte 1−3 kanalizační trubky o průměru 15 cm, zátky a svorky. Je lepší, aby průměrná délka potrubí - a tam bude hodně krmiva, a stabilita je dobrá.

Obě možnosti krmení kuřat jsou vhodné

.

Připojte obě části kolena, jeden, velký svazek vodorovně a proveďte v něm několik děr s poloměrem 4 cm vrtákem s kruhovou korunkou. Na druhém konci namontujte pahýl. Druhá možnost je instalována vertikálně a víčko je umístěno na obou stranách hlavního potrubí.

Podavač odplastové láhve

\ t

Vhodná volba, a to jak misky na pití, tak krmítka: z láhve o obsahu 19 litrů a PVC trubky. Pro výrobu horní části láhve vytvořte otvor pro trubku, ve které je zkosený okraj. Ze dna, podél základny, jsou vytvořeny díry tak, že pták strčí hlavu do jídla. Do zkumavky se nalije zrno.

Výrobek netrvá dlouho a potrvá velmi dlouhou dobu

Výroba podavače kuřat z kbelíku

Automatický podavač pro kuřata z plastového kbelíku a plastové nádoby nebo dělené nádobí je velmi pohodlný. Průměr dělících plechů by měl být 15 cm nad průměrem lopaty, otvory pro podávání jsou vyříznuty na dně lopaty. Kapacity jsou propojeny samořeznými šrouby.

Konstrukce je namontována na podlaze nebo zavěšena ve vzdálenosti 20 cm od podlahy. Jídlo je pokryto víkem

Vlastnosti výroby vlastních krmiv pro kuře

Kuřata mohou aktivně rozptýlit krmivo svými tlapami, a proto je k dispozici krmivo pro jejich krmení, kde bude o tuto příležitost připraveno a nebude půda potravou.

Díry na plastovém krytu kontejneru

Z plastové nádoby: je zaručena čistota krmiva

V dolní části lopaty vyřízněte otvory pro krmení a pod lopatou samotnou nastavte kapacitu, kde bude potrava vylévat. Kbelík musí být zakryt víkem. Péče o ptáka vám umožní zachránit rozmanitost druhů v přírodě a vychovává zodpovědné lidipostoje k našim menším bratřím. Pomáhat ptákům v zimě je důležitá věc, kterou mohou všichni dělat.